Автор Тема: Признаци за самоубийство в наталната карта ?  (Прочетена 12620 пъти)

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
« Последна редакция: Февруари 17, 2016, 05:54:02 pm от Ali_Lun »

Happy58

  • Гост
Re: Признаци за самоубийство в наталната карта ?
« Отговор #1 -: Юли 02, 2014, 10:50:11 am »
У1 в осми, У1 в кофти аспект с У8 вероятно. Винаги трябва да участва 1 дом.

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Признаци за самоубийство в наталната карта ?
« Отговор #2 -: Юли 02, 2014, 10:59:04 am »
Предполагам, че и Луната трябва да е ранена - човек със здрава психика едва ли би го направил  ::)
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Признаци за самоубийство в наталната карта ?
« Отговор #3 -: Юли 02, 2014, 11:11:54 am »
Кои са признаците за подобно решение,освен Нептун в 8-ми дом - както е при мен ? ::)
това за Нептун за пръв път го срещам, а и не ми се вижда логична предпоставка за подобно действие  :)
срещала съм за някои от постоянните звезди, разположени на К8 или К12, че дават такива насоки,
за у1 в 8д съм чела, че дава предпоставки човек да се самоунищожава, не точно директно да си сложи край на живота, например може да пуши или пие по много, с което вреди сам на себе си

Happy58

  • Гост
Re: Признаци за самоубийство в наталната карта ?
« Отговор #4 -: Юли 02, 2014, 11:18:11 am »
Ами управител на 1-ви дом не е в осми,но е в знака на скорпион(6 дом) - Happy58. :)



аз съм чела за 8 дом. По-скоро, наред с другите показатели, това е задължително.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Признаци за самоубийство в наталната карта ?
« Отговор #5 -: Юли 02, 2014, 11:28:26 am »
Познавам обаче и един лигав глупак с Марс съвпад Нептун в Скорпион,който често споменаваше,че ще се самоубива.Този глупак още не се е самоубил,а го приказва от 15години. Нямам жалост и състрадание към асоциални пискалета.
Имам съвсем точен съвпад на Марс У3, У8 и Нептун скорпион в 3д, а самоубийствата никога не са ми тема на разговор, дори я избягвам по напълно разбираеми съображения, така че на твоя познат "глупак" търси другаде в натала причината за тези му приказки и мисли, погледни му например Луната къде е и какви аспекти има към нея, откъде идват тези аспекти и т.н.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Признаци за самоубийство в наталната карта ?
« Отговор #6 -: Юли 02, 2014, 11:29:12 am »
Тази тема и мен ме занимава от известно време.
Много съм се чудила кои планети, домове, аспекти трябва да са налице. Дали повечето тригони ще подтикнат към такова решение, защото освен щастие и лекота, тригоните носят и невъзможност да се справиш с трудностите на живота.
От друга страна, многото квадрати, кръстове, правят живота труден и от този стрес човек може да изпуши. Дали Марсът трябва да е паднал или тригониран? Знаем, че ретро Марс дава товечето бойци, а директният по-скоро явна агресия.
Ако например имаме квадрат на Марс и Нептун, това ще води до някакво самоунищожение от зависимости - алкохолизъм, наркотици.  Една Луна, дори и в надира си, тя е силна по дом на Рак...

А У1 в 12 дом? Какво може да даде? У1 в 4д? Реалната, физическата смърт е по 4д - това е краят.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Признаци за самоубийство в наталната карта ?
« Отговор #7 -: Юли 02, 2014, 11:34:41 am »
Не познавам случаи на самоубийство, но познавам човек с такива мисли и един опит (несполучлив). Въз основа на тези наблюдения бих казала, че има значение как е поставина Луната – психиката, тя определя нашата устойчивост. Едно силно Слънце ще даде по-здраво его, дори ако Луната е ранена. Но слабо Слънце в съчетание с афликтирана Луна може да даде по-слаба устойчивост, когато човек се изправя пред житейски кризи и на пръв поглед безизходни ситуации. Разбира се, само по позицията на светилата не може да се съди. Според мен трябва да включим малефици и управителите на “трудните“ домове – 6ти, 8ми, 12ти. Във ведическата астрология вероятно има някакви йоги (планетни комбинации), които дават такава предразположеност, но в момента не се сещам, не съм се интересувала от този въпрос.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Признаци за самоубийство в наталната карта ?
« Отговор #8 -: Юли 02, 2014, 11:35:39 am »
За мен желанието за самоубийство е всъщност импулс за трансформация,основна промяна на Его-то/индивидуализираното съзнание в социума/,такава трансформация обаче не става от раз,необходимо е технологично време,това означава на първо време да се овладее импулса/по Марс/,да се вкара Сатурн.Аз самия имам у1 Нептун в скорпион ,8д,втори традиционен у1 Юпитер съвпад с Плутон и то У8,Марс диспозитор на интресептиран овен 1д също съвпад сПлутон .Луната в падение ск.8д,така че би трябвало да имам някакво понятие за темата.Може би обаче точния съвпад на Юпитер с Плутон неутрализира ,а Сатурн в 1д,дръжка на ветрило/,,Най добрия начин да научим астрология,, М. Марч ,Дж.Макевърс стр.174/,които май забавя импулсите,въпреки че е ретро,почти в точка на най голямо падение .Та моя съвет е 1.забавяне,неутрализиране на импуса,даване време за трезв размисъл,изучаване начините на трансформация,психология/Юп/Пл/,имам повече от 3 положения и аспекти за самоубийство,въпреки това не ми и минава през главата тая мисъл-значи неутрализацията от Сатурн и Юпитер работи .

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Признаци за самоубийство в наталната карта ?
« Отговор #9 -: Юли 02, 2014, 11:40:49 am »
Моят управител на 8-ми дом е на Асцендента. Имам паднал управител на асцендента, заточен У8 в съвпад с ЮЛВ на асц. и в квадрат към Слънцето. Ето това ако не е самоубиец, направо здраве му кажи.  ;D. Освен, че У8 е и У7 и може да се намери някой партньор да ми тегли услужливо ножа - друг път няма, ако ще се пророкуваме според астро-кук-букс.

Ако ще се търси такова нещо, първо трябва да видим дали темпераментът на натива въобще предполага такова нещо, дали ангелът му е слаб като цяло и дали малефиците му са достатъчно некадърни - особено Сатурн - противно на общоприетото схващане, силен Сатурн в картата възпрепятства саморазрушителните крайности, той охранява страха от смъртта и инстинкта за самосъхранение...
 
Понякога есенциално много силни бенефици при липса на прилични малефици похабяват потенциала си и се пръкват абсолютни мрънкачи и тюфлеци, които могат наистина да направят някоя гупост, но най-често се изразяват в манипулации и хленчове бол.

Имам съвсем точен съвпад на Марс У3, У8 и Нептун скорпион в 3д,

По предсказанията от книжките или ще те "самоубие" сестра ти/брат ти или ти нея. Или пък някоя кофти съседка ще го отнесе.
De omnibus dubitandum est

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Признаци за самоубийство в наталната карта ?
« Отговор #10 -: Юли 02, 2014, 11:41:14 am »
К'ви са тия приятни теми...

У1 в напрегнат аспект с У8-малифик, Луна в 8-ми или силно ранена, У12, ранен У3, предполагам и 6-ти дом и У6, планети в 8-ми, 12-ти.


ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Признаци за самоубийство в наталната карта ?
« Отговор #11 -: Юли 02, 2014, 11:43:13 am »
Имам една позната, която мисли на 29 да се самоубива. Било много драматично. Хората щели да казват - "тя умря само на 29" - та затова не на 30, вече било късно, не било така интересно.
у1 й е Плутон и е в 12 дом (Скорпион)
Луната й е на границата между Везни и Скорпион, пак в 12 дом, прав квадрат с Марс (у1,у6)

Самият й осми дом е фулл - Слънце съвпад Юпитер, има и Хирон вътре и Венера.

Дали ще го направи, не знам, все пак още няма 29.  :85: Ноо принципно е голяма сръдла и депресарка. Нещо повече, тя не иска да бъде нещо различно от депресарка, едва ли не негативните й нагласи са причината й да диша. Не говори от сума ти време на сестра си заради някаква простотия, нищо че живеят в един дом (не й  говори повече от 2 години), на баща си също се сърди, ама поне му говори - пак за няква мини просотия и чака човека да се сети, едва ли не, коя думичка е казал накриво преди 2-3 години, примерно, сроковете ви казвам, са напълно сериозни, не преувеличавам.  :57: :57:

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Признаци за самоубийство в наталната карта ?
« Отговор #12 -: Юли 02, 2014, 11:46:56 am »
Клиничната депресия не е шега работа. Сериозно заболяване е, но се лекува. Около 1 на 4 от младите американци (18-29 г.) страдат от него.

Диди е много права за силния Сатурн.

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Признаци за самоубийство в наталната карта ?
« Отговор #13 -: Юли 02, 2014, 11:47:53 am »
в този случай се гледа и 3ти дом....
от него може да съдим за менталното състояние на ума
и не става въпрос за Луната... въпреки че в 3ти дом Тя би била в своя Надир(12ти производен)
Акцентиран 3-ти дом / с много планети да речем / - предпоставка ли е за психологически проблеми?
Кое се гледа - как е поставен управителя на 3-ти дом ли?
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Happy58

  • Гост
Re: Признаци за самоубийство в наталната карта ?
« Отговор #14 -: Юли 02, 2014, 11:49:07 am »
Моят управител на 8-ми дом е на Асцендента. Имам паднал управител на асцендента, заточен У8 в съвпад с ЮЛВ на асц. и в квадрат към Слънцето. Ето това ако не е самоубиец, направо здраве му кажи.  ;D. Освен, че У8 е и У7 и може да се намери някой партньор да ми тегли услужливо ножа - друг път няма, ако ще се пророкуваме според астро-кук-букс.

Ако ще се търси такова нещо, първо трябва да видим дали темпераментът на натива въобще предполага такова нещо, дали ангелът му е слаб като цяло и дали малефиците му са достатъчно некадърни - особено Сатурн - противно на общоприетото схващане, силен Сатурн в картата възпрепятства саморазрушителните крайности, той охранява страха от смъртта и инстинкта за самосъхранение...
 
Понякога есенциално много силни бенефици при липса на прилични малефици похабяват потенциала си и се пръкват абсолютни мрънкачи и тюфлеци, които могат наистина да направят някоя гупост, но най-често се изразяват в манипулации и хленчове бол.
 
По предсказанията от книжките или ще те "самоубие" сестра ти/брат ти или ти нея. Или пък някоя кофти съседка ще го отнесе.

Да, както при Опозит, аз също имам добър Сатурн, който държи почти цялата карта. И определено ме държи. Аз имам един опит за самоубийство (не защото бях психично лабилна, а защото бях поставена в страшна ситуация, в която ме очакваше нещо още по-лошо след няколко часа). За късмет, бяха ми дадени около 15-30 мин свобода на действие (или поне аз виждах така нещата), аз се стегнах, събрах сили и смелост, измъкнах се оттам (въпреки че беше много рисковано) и тогава осъзнах, какво съм направила ии .... директно в Пирогов :). сега ми е смешно, но тогава .... добре че си имам добрите Сатурн и Юпитер.