Автор Тема: Да послушаме...  (Прочетена 84329 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да послушаме...
« Отговор #165 -: Май 30, 2015, 11:10:02 am »
Сега се сетих, че последното новолуние в Телец ми беше в съвпад с нат. Юпитер. Тия дни получих намек за по-сериозно сътрудничество от човек със Слънце в съвпад с моя Юпитер. Щели сме по-нататък да се срещнем и да го обсъдим. Дано е нещо сериозно и не се отметне, че идва по време на ретроградна фаза. С него от няколко месеца работим, но досега беше дистанционно, в четвъртък за пръв път видях човека на живо.

Доколкото си спомням, и по обява в сегашната фирма кандидатствах по време на ретро фаза. По директен Меркурий започнах работа, имах един месец предизвестие към предишния работодател, така си го бях планирала.

От вторник назначават нова колежка, юрист. И тя, горката, идва по ретро Меркурий. И точно през най-натоварения месец - планирани са 5 командировки извън офиса, където се ангажира целият човешки ресурс от офиса.

На пръв поглед ми направи много приятно впечатление - изглежда да ми е връстница, има много светло излъчване, добряшко лице. Когато аз започвах работа, всичко в отдела вреше и кипеше, бяха много изнервени и жлъчни. Дано новата служителка да не попадне в същата ситуация, макар че не би трябвало да ми пука, нито да ме е срам от чуждо невъзпитано и арогантно поведение - тия хора са ми никакви, оттук нататък само ще гледам сеир.





« Последна редакция: Май 30, 2015, 11:30:40 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да послушаме...
« Отговор #166 -: Май 30, 2015, 12:21:47 pm »
Ха, че кога успя това девойче да отиграе твърдите аспекти към луната...?
Нещо се бъркаш, лили

Мислиш, че е невъзможно ли? Перфектно не могат да се отиграят - за това се иска по-високо ниво на интелигентност и стремеж към задълбочено себепознание, но все по някакъв начин се отиграват. Главната затова я е взела под опеката си - тя е с много подобна конфигурация и никаква "проработка" при нея също не виждам - съвпад Луна/Плутон в опозиция към рибешки Слънце/Меркурий и квадрат с Марс в първия градус на Козирог. Зла към хората, но много обича цветя и животни, пада си по градинарска работа. Изключително грозен и зъл език, арогантно отношение към персонала.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Да послушаме...
« Отговор #167 -: Май 30, 2015, 12:24:47 pm »
Тез аспекти дават емоционална уязвимост, не е като да няма слаби места
Затова казах, че се бъркаш-не е голям противник при правилен заход

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да послушаме...
« Отговор #168 -: Май 30, 2015, 12:29:18 pm »
Малкото освен, че има лични планети в Дева, има и т-квадрат между лични планети в Скорпион /Луна и Плутон/, Телец /Марс/ и Лъв /Венера, Юпитер и ЮЛВ/. Не изключвам, че от самото начало съм я уязвила на тема самолюбие. Оттам нататък само се генерира злоба и отмъстителност, дори когато се държиш много дружелюбно и меко с това човече. Постоянно върви подире ти и търси за какво да се хване, за да те злепостави пред шефа. А самата тя допуска доста грешки, но всичко се замита под чергата, възползва се от специалното отношение на главната. Изпитвам особено силна неприязън и отвращение към доносници. Тя докладва не само за мен, а и за всички останали колеги, вкл. от други отдели.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да послушаме...
« Отговор #169 -: Май 30, 2015, 01:13:06 pm »
При хора със силно ранена Луна от малефици съм наблюдавала и друга изява - психическа издръжливост. Могат да търпят силно натоварване и по-продължителен психотормоз.

Имам приятелка със съвпад на Луна и Плутон в първи дом в квадрат към Сатурн в 10ти - разследващ полицай. Работила е по 24 часа под силно напрежение, без да се срине.

Имам и братовчедка с такава конфигурация - Луна-Плутон в т-квадрат с Марс и Сатурн. При това Марс е екзалтирал и се намира в първи дом.

Но и при двете се усеща влиянието - тежки и властни характери, има и конфликтност. Едната все се озовава в епицентъра на някаква драма/интрига, другата обича да се налага и командори, всичко да става на нейната.

И двете обаче са с везнишки Луни и като се постараят, могат да бъдат много мили, усмихнати и любезни личности.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Да послушаме...
« Отговор #170 -: Май 30, 2015, 06:39:39 pm »
Разлика м/у съвпади, квадрати и опозиции

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да послушаме...
« Отговор #171 -: Май 30, 2015, 06:59:54 pm »
Обикновено срещам конфигурации - Луна в т-квадрат с два малефика, Луна в съвпад с един малефик и квадрат/опозиция с друг. Но общото при тях, че в по-големи дози трудно се изтърпява присъствието им.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да послушаме...
« Отговор #172 -: Май 30, 2015, 10:51:33 pm »
Защото същите са свръхчувствителни и приемат всичко твърде лично.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да послушаме...
« Отговор #173 -: Май 30, 2015, 11:00:06 pm »
А трябва ли всички да ходят на пръсти и да им козируват, за да не накърнят тяхната свръхчувствителност?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да послушаме...
« Отговор #174 -: Май 30, 2015, 11:07:14 pm »
Предпочитам да ми се противопоставят , за да мога да ги побеждавам.  :012:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да послушаме...
« Отговор #175 -: Юни 01, 2015, 03:50:00 pm »
Да свършва това ретроградие, че думи нямам вече  :91:

Вече започнаха да ми прехвърлят свои задачи колежки от други отдели. За секретарка ли ме мислят или за какво?

Една ми писа да съм и преведяла някакво писмо за клиентка, с която тя комуникира и по въпроси, които мен не ме засягат. Мързи ги да пишат или не могат да се справят с езика, затова си търсят секретар-преводач. Изрично подчертавам, че не става въпрос за висшестоящи, а за равни в йерархията! И щом са назначени в тази фирма, би трябвало да владеят целевия език, защото голяма част от интервютата минават на руски!

Веднъж направих такава услуга на въпросната колежка, сега вече взе да прекалява - иска да свърша аз нейната работа. И тя далеч не е единичен случай!
 
Все повече се убеждавам, че тук нямат никаква колегиалност, не са си изградили такива навици. Подай ми пръстче, ще ти отхапя цялата ръка - това е техният начин на работа.

Освен това въпросната се оказа енергиен вампир и продължава да ми точи енергията на скайпа, мрънка и се оплаква от клиентите си. В случая аз какво мога да направя?  :o



« Последна редакция: Юни 01, 2015, 04:21:35 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Да послушаме...
« Отговор #176 -: Юни 01, 2015, 04:42:29 pm »
В случая аз какво мога да направя?  :o

Гони ги с чесън и светена вода...  :043: :043: :043: :043: :043: :043:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да послушаме...
« Отговор #177 -: Юни 01, 2015, 04:44:28 pm »
Гони ги с чесън и светена вода...  :043: :043: :043: :043: :043: :043:

А някакъв вещерски илач за лекуване на всеобща простотия ще ми препоръчаш ли, че много изпростяха тия?  :d030:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Да послушаме...
« Отговор #178 -: Юни 01, 2015, 04:57:52 pm »
А някакъв вещерски илач за лекуване на всеобща простотия ще ми препоръчаш ли, че много изпростяха тия?  :d030:
има ли камери в помещенията?  :D Свий им някой номер с котешко пиш.Или не котешко,защото ти имаш котки.Купи миризливи спрейове и им пръсни столовете  :d030: в тия жеги ще се потят и ще миришееее  :043:
Сок от варен черен дроб  :043: :043: или счукан чесън залят с малко спитрец през нощта и със спитреца да се пръсне.Ще смърди на чесън,та ще се нетрае
« Последна редакция: Юни 01, 2015, 05:04:08 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да послушаме...
« Отговор #179 -: Юни 01, 2015, 05:04:14 pm »
Да де, котешко пиш има по мене, ще ме разпознаят  ;D

Вкъщи с тия мъжки настана пълен произвол - някой тихомълком ми се е изпикал върху чаршафите, досега поне това не са правили, не се осмеляваха. Вече ме маркират в леглото, борба за единствената женска.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui