Автор Тема: Аз-ът между реалността и фантазията  (Прочетена 13862 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #60 -: Юли 09, 2014, 11:39:16 pm »
Thunder,Марк Твен е и изобретател-новатор ,с огнена Луна,но Сатурн не е амбицирал фантазиите му в тази посока.

Огън/Земя-творческа ( фантастична )комбинация ,с реалистични постижения; Слънце -Сатурн  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #61 -: Юли 10, 2014, 09:50:30 pm »
НО когато се появят мъжете на сърцето всички застават като кокони недостъпни и никоя не флиртува точно с него.  :D :D  :012:

Абсолютно вярно описание!  :72: :043:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #62 -: Юли 10, 2014, 10:09:53 pm »
По някакво стечение на обстоятелствата около мен има 4-5 Венери в Овен с Марсове на различни места.Общото е,че нито една не се съмнява в женското си влияние,да не кажа,че са убедени до мозъка на костите си,че са красавици.Освен това всяка много агресивно защитава принципите си за любовта,изкуството,което предпочита и стила си на обличане.НО когато се появят мъжете на сърцето всички застават като кокони недостъпни и никоя не флиртува точно с него.  :D :D  :012:
Така че нямам наблюдение някоя да се счита за Марс.  :d030:  :012: :38:


Дракониада,Дракониада,
таз' Венера е като за Олимпиада,
Марса в нея никога не пада
даже и да не е толкоз млада!
  ;)
« Последна редакция: Юли 10, 2014, 10:22:40 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Хермес

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 282
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #63 -: Март 14, 2021, 09:03:17 pm »
Според езотеричната астрология на траките Слънчевия знак е нашата душа,а Асцендент а е нашия характер. Ако приемем, че душата е истина, а характера е илюзия, това вярно ли е? Аз имам Слънце в Риби и характер на Близнаци,асцендент. Тези два знака много ме объркват. Първо,че са двойствени, несъвместими, второ хем искам тишина и спокойствие, хем не мога да спра да се интересувам от много неща. 🙃
Кое е Азът? Кое е по-важното в случая?

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #64 -: Март 14, 2021, 09:07:35 pm »
Според езотеричната астрология на траките Слънчевия знак е нашата душа,а Асцендент а е нашия характер. Ако приемем, че душата е истина, а характера е илюзия, това вярно ли е? Аз имам Слънце в Риби и характер на Близнаци,асцендент. Тези два знака много ме объркват. Първо,че са двойствени, несъвместими, второ хем искам тишина и спокойствие, хем не мога да спра да се интересувам от много неща. 🙃
Кое е Азът? Кое е по-важното в случая?
Аз-а, в случая е асцендентът. Ти си този, който се интересува от много неща. Душата - Слънце, което копнее за бистри потоци и тишина.

Хермес

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 282
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #65 -: Март 14, 2021, 09:14:43 pm »
Според езотеричната астрология на траките Слънчевия знак е нашата душа,а Асцендент а е нашия характер. Ако приемем, че душата е истина, а характера е илюзия, това вярно ли е? Аз имам Слънце в Риби и характер на Близнаци,асцендент. Тези два знака много ме объркват. Първо,че са двойствени, несъвместими, второ хем искам тишина и спокойствие, хем не мога да спра да се интересувам от много неща. 🙃
Кое е Азът? Кое е по-важното в случая?
Аз-а, в случая е асцендентът. Ти си този, който се интересува от много неща. Душата - Слънце, което копнее за бистри потоци и тишина.
Но, душата е вечна, а характера не. Аз-ът би трябвало да е нашата истинска същност. Тоест, душата,която не се променя.
Мерси, Уран, ще помисля пак. :)

Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #66 -: Март 14, 2021, 09:17:53 pm »
Според езотеричната астрология на траките

Какво знаеш ти за езотеричната астрология на траките? Те ли са ти казали за тяхната астрология, някой е получил информация, защото звездите му го говорят или са написали някъде в България на все още неоткрития тракийски език в какво вярват?




Хермес

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 282
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #67 -: Март 14, 2021, 09:20:47 pm »
Според езотеричната астрология на траките

Какво знаеш ти за езотеричната астрология на траките? Те ли са ти казали за тяхната астрология, някой е получил информация, защото звездите му го говорят или са написали някъде в България на все още неоткрития тракийски език в какво вярват?
Книгата "Астрология на траките" , в темата Книжна раздумка.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #68 -: Март 14, 2021, 09:35:59 pm »
Хермес, виж си Луната- тя показва от какво имаш нужда, за да се чувстваш спокоен, какви грижи да полагаш. Явно при теб е наранена и не с толкова добър статус, значи са нужни корекции, за да установиш онзи стил на живот, който най-добре ти пасва. Когато Слънце, АСЦ, Луна нямят връзка помежду си е трудно на човека да живее в мир със себе си.

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Хермес

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 282
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #69 -: Март 14, 2021, 09:46:55 pm »
Хермес, виж си Луната- тя показва от какво имаш нужда, за да се чувстваш спокоен, какви грижи да полагаш. Явно при теб е наранена и не с толкова добър статус, значи са нужни корекции, за да установиш онзи стил на живот, който най-добре ти пасва. Когато Слънце, АСЦ, Луна нямят връзка помежду си е трудно на човека да живее в мир със себе си.
Луната е точно в опозиция на Слънцето ,в Дева ,в 4ти дом и квадрат с асцендента.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #70 -: Март 14, 2021, 10:07:44 pm »
Аз имам Слънце в Риби и характер на Близнаци,асцендент. Тези два знака много ме объркват. Първо,че са двойствени, несъвместими, второ хем искам тишина и спокойствие, хем не мога да спра да се интересувам от много неща. 🙃
Кое е Азът? Кое е по-важното в случая?

Чрез общуването с други хора, това да четеш разни неща може да хвърли повече яснота в какви "води" ти е удобно да плуваш.
« Последна редакция: Март 14, 2021, 10:21:59 pm от starinthenightsky »

Хермес

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 282
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #71 -: Март 14, 2021, 10:41:21 pm »
Аз имам Слънце в Риби и характер на Близнаци,асцендент. Тези два знака много ме объркват. Първо,че са двойствени, несъвместими, второ хем искам тишина и спокойствие, хем не мога да спра да се интересувам от много неща. 🙃
Кое е Азът? Кое е по-важното в случая?

Чрез общуването с други хора, това да четеш разни неща може да хвърли повече яснота в какви "води" ти е удобно да плуваш.
Спомням си, преди години,  като дете знаех само зодията си, благодарение на майка ми(Слънце във Водолей), която се интересуваше от астрология и имаше книги на Линда Гудман. И като разбрах какви са всички знаци,си харесах Близнаци без да знам,че ми е асцендент. По-късно научих и много се зарадвах , дори написах една пиеса с главни роли Слънцето, Луната и Асцендента. Получи се един безкраен спор между тримата.  :D
Когато имах транзит Нептун съвпад със Слънцето, бях на път да постигна нирвана.  ;D
Тогава ми се случи нещо много странно. Изведнъж реших, че очите не показват реалността. Тоест, усъмних се дали това, което очите виждат ,е реалността. И в една секунда получих видение. Една завеса се отвори и нямаше нищо отзад и в тази секунда бях абсолютно сигурен, че очите лъжат. Това беше отговор на моето съмнение. Беше като откровение.
От тогава си мисля,че всичко е илюзия.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #72 -: Март 14, 2021, 10:54:31 pm »
А всъщност какво се има предвид под Аз-ът ? Егото ?
Това което ни кара да се чувстваме добре, щастливи е продукт на нашата същност. Това, което правим или не правим, заради нечия оценка е нашата илюзия за Аз-ът.

Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #73 -: Март 15, 2021, 12:36:36 am »
Според езотеричната астрология на траките

Какво знаеш ти за езотеричната астрология на траките? Те ли са ти казали за тяхната астрология, някой е получил информация, защото звездите му го говорят или са написали някъде в България на все още неоткрития тракийски език в какво вярват?
Книгата "Астрология на траките" , в темата Книжна раздумка.

на Спас Мавров звездите му го говорят. Да беше се отворила завесата и да прозреш илюзията зад тази книга.


Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Аз-ът между реалността и фантазията
« Отговор #74 -: Март 15, 2021, 08:06:42 am »
Аз имам Слънце в Риби и характер на Близнаци,асцендент. Тези два знака много ме объркват. Първо,че са двойствени, несъвместими, второ хем искам тишина и спокойствие, хем не мога да спра да се интересувам от много неща. 🙃
Кое е Азът? Кое е по-важното в случая?

Чрез общуването с други хора, това да четеш разни неща може да хвърли повече яснота в какви "води" ти е удобно да плуваш.
Спомням си, преди години,  като дете знаех само зодията си, благодарение на майка ми(Слънце във Водолей), която се интересуваше от астрология и имаше книги на Линда Гудман. И като разбрах какви са всички знаци,си харесах Близнаци без да знам,че ми е асцендент. По-късно научих и много се зарадвах , дори написах една пиеса с главни роли Слънцето, Луната и Асцендента. Получи се един безкраен спор между тримата.  :D
Когато имах транзит Нептун съвпад със Слънцето, бях на път да постигна нирвана.  ;D
Тогава ми се случи нещо много странно. Изведнъж реших, че очите не показват реалността. Тоест, усъмних се дали това, което очите виждат ,е реалността. И в една секунда получих видение. Една завеса се отвори и нямаше нищо отзад и в тази секунда бях абсолютно сигурен, че очите лъжат. Това беше отговор на моето съмнение. Беше като откровение.
От тогава си мисля,че всичко е илюзия.

Много ми харесва това, което пишеш и може би те разбирам...при мен слънцето и луната са в двойнствени знаци.

В един блог наскоро попаднах на тезата (то не е ново де и преди май съм го срещала), че
слънцето е духът
луната душата
асцедента тялото. :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.