Автор Тема: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)  (Прочетена 44796 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #60 -: Септември 16, 2014, 03:28:10 pm »

Значи ... интересният детайл тук  трябва да е съединението Кету с Луна и как се проявява в съдбата на тази жена, така ли?

Просто я дадох за пример, стори ми се интересна тази карта.
Освен това тук участват и доста неподвижни звезди - в съвпад с Луната, Слънцето и Меркурий, Венера.

Живяла е в чужбина, успявала е да се справи съвсем сама. В близко бъдеще планира евентуално пак да потърси работа в чужбина. Спомена, че много й харесва да работи и общува с чужденци, в това отношение не страда от предразсъдъци.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #61 -: Септември 16, 2014, 03:53:20 pm »
По-скоро чужденците биха могли да имат предразсъдъци по отношение на българите. :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #62 -: Септември 16, 2014, 04:21:55 pm »

От „спиритуална” гледна точка
Ще ми се да разгледаме съвпадите Кету-Слънце
и неслучайно го избирам т.к. има няколко тънки момента

т.к. Слънцето(упр.Кету) има способността да освети и най-невидимите, за нас, кътчета
то според мен този съвпад е много „по-страшен” от Раху-хамелеона

Защо? Защото ако при СЛВ за действие имаме Луна/душа
последната може да бъде разбрана само от нас

А при Сънце-Кету... Всичко, за Всички,
ще бъде видимо, но не и за нас...
 

В тази връзка искам да цитирам част от поста на Гаури от друга тема, който много ми хареса. Някак пасва и с написаното тук.  :)


А иначе, в астроконтекст -  Егото това е Слънцето, слънчевият сплит,третата чакра - Манипура..Слънцето в Джйотиша е малефик, зловредна планета... Но тя разбира се има  три състояние и се проявява според трите гуни... Това, за което ти Али пишеш е проявата на тамасичното Слънце (его)... Там има унищожение, кръв, насилие... Това е комбустиращото, изпепеляващото Слънце, с което  си имаме работа от време на време  в хороскопите...Но има и други съзидателни варианти...
Да, аз определено смятам, че  слабото място на днешният свят е  изригналото (раджастичното) и затъмненото (тамасичното) Слънце - раздутото, необуздано, низкото его.




Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #63 -: Септември 16, 2014, 04:35:08 pm »
Гаури, благодаря ти за споделената информация. Имам същото положение на Шукра като теб и определено написаното важи и за мен.

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #64 -: Септември 16, 2014, 04:37:44 pm »
Виждала съм, приличащи на будистки монаси  мъже да са специфично татуирани, с обяснението, че това ще подобри медитативните им практики и ще им помогне в духовните търсения;  което е подкрепа на кету... но кету е много трудно да бъде свръзано с бъдещето и понякога татуировките се правят с  цел запомняне, ангажиране на някаква енергия в посока  обратна на "пускането", а в посока на " закачане"; обаче злобарщината,  запомнянето во веки нещо лошо и връщането към тази ситуация е  много кетуво; раху е на принципа  на момента да гърми,а  след мен потоп;
с раху рядко се свързват  на теория  духовни преживявания, но  в повечето  карти на разни  велики гурута е досат застъпен; познавам един човек, който  беше живял с разни агори в Индия, той е роден ден след  слънчево затъмнение, като при него кету е в съвпад със светилата; Интересна персона, но в него имаше доста  стаен и неизразходен гняв. Това си личеше само в  доста близки контакти. Прекара един период от около 7-8 години  в търсене на себе си и сега  е подхванал сравнително нормален  живот.








Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #65 -: Септември 16, 2014, 04:38:36 pm »
 би трябвало венера в 7, венера с възел, венера Ац са имат пoдобно изражение
« Последна редакция: Септември 16, 2014, 04:40:55 pm от Kaya »

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #66 -: Септември 16, 2014, 05:36:08 pm »
 за кету венера се говорят  всякакви неща  в мъжкия хороскоп:  че са  пормоманяци, че  жената няма да е от тяхната вяра/ соц клон, че  жената ще е по- скоро  духовно изивсена, че ако не е духовно изивсена ще да е досат досадна и отдалечена, че 1 брак никога не стига..
наистина зависи от домификацията, но по това, което се чела, не кету а раху скапва  хидравликата  ;D

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #67 -: Септември 16, 2014, 07:04:23 pm »
За сексуалното му особнячество  и прекалената му фиксираност на тази тема говори и творчеството му,  (особено научното)... Той е автор на тезата, че не само живота, но също така  насилието, убийството и смъртта като краен резултат са породени от  сексуалната енергия..
Точно това становище е изцяло застъпено и в трудовете на Фройд.Той дали е имал същите проблеми Кету/Венера?  :012: Изследванията му изцяло са подчинение на веригата секс-агресия-самоунищожение.  :012:
Не си падам по упадъчната(мое мнение) ведическа астрология,за да проверя сама.
« Последна редакция: Септември 16, 2014, 07:07:20 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #68 -: Септември 16, 2014, 07:13:00 pm »
И Фройд има Венера съвпад със СЛВ.  :012: :012:
Бил е голям женкар-спал е с жена си и със сестра и.Дали е имал сексуални и психически  проблеми?Неувереност в мъжествеността си?   :012: Марс Везни опозиция Юпитер,в тригон с Меркурий-повече е приказвал,отколкото да върши мъжката работа?  :D
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #69 -: Септември 16, 2014, 09:09:46 pm »
От изчетеното дотук се съгласявам най-вече с това:

За татусите бях изпуснала жигосването като родоначалник :012:, затова ми се струваше по-логично да се свързват с Раху - защото са по-скоро осъзната демонстрация и собствен избор. Раху често се навира в очите с такива екстремизми. Кету свързвам по-често с белези, които са или вродени, или нежелани, един вид обезобразяващи. Но, виж, жиговете не са моден аксесоар или доброволно демонстриране на позиция, така че ме разколебахте :012:. Благодаря.

Имам съвпад Слънце—ЮЛВ и доста белези, рождени и придобити от най-различни инциденти. Би могло да е и от Марс в 12Д, предполагам. Татуировките не ме влекат и много сериозно бих се замислил каква енергия носи някой надпис/картинка, преди да си го сложа някъде на тялото.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #70 -: Септември 16, 2014, 10:11:23 pm »
Срамота  ;D - не знаех, че в Крим има пирамида.

Преди малко намерих интересна статия за Лунните възли - как са ги третирали в средновековната астрология. Доста по-различен поглед от модерното им психологическо тълкуване с кармичен оттенък.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #71 -: Септември 16, 2014, 10:16:53 pm »
Не съм обръщал внимание какво пише за татуировките,но логиката е според мен доброволните татуировки,съзнателно избрани да са по Раху,всички останали -по Кету .

Happy58

  • Гост
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #72 -: Септември 17, 2014, 08:38:06 am »
Срамота  ;D - не знаех, че в Крим има пирамида.

Преди малко намерих интересна статия за Лунните възли - как са ги третирали в средновековната астрология. Доста по-различен поглед от модерното им психологическо тълкуване с кармичен оттенък.

Ха, за 11 дом пише, че там възлите нямали значение ..... е как така .... :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #73 -: Септември 17, 2014, 08:44:35 am »
И моите са по оста 5/11 в западната карта, но по равнодомната домовата им позиция се сменя, по ведическата пък минават в знака на Асцендента.

Не успях да изчета цялата статия, само й хвърлих бегъл поглед. Но това, което ми направи впечатление, е че в традиционната астрология мястото на Лунните възли в радикса по-скоро се разглежда като проблематично и планета в съвпад с тях също носи такъв оттенък (зависи и от есенциалния й статус). Например, моята ретроградна заточна Венера в съвпад с ЮЛВ в 5 дом влияе по такъв начин върху домовете, с които е свързана - 5ти, 7ми, 11ти.

Може би авторът е имал предвид, че в 11 дом проблематиката им не е така изразена? Или не е имал достатъчно материал за изследване, все пак в отсрещния 5ти могат да причинят доста главоболия.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #74 -: Септември 17, 2014, 08:58:22 am »
И моите са по оста 5/11 в западната карта, но по равнодомната домовата им позиция се сменя, по ведическата пък минават в знака на Асцендента.

Не успях да изчета цялата статия, само й хвърлих бегъл поглед. Но това, което ми направи впечатление, е че в традиционната астрология мястото на Лунните възли в радикса по-скоро се разглежда като проблематично и планета в съвпад с тях също носи такъв оттенък (зависи и от есенциалния й статус). Например, моята ретроградна заточна Венера в съвпад с ЮЛВ в 5 дом влияе по такъв начин върху домовете, с които е свързана - 5ти, 7ми, 11ти.

Може би авторът е имал предвид, че в 11 дом проблематиката им не е така изразена? Или не е имал достатъчно материал за изследване, все пак в отсрещния 5ти могат да причинят доста главоболия.

И аз я прехвърлих така набързо и разгледах и примерите с картите. Ами то ако е така, тя нашата Рени да вземем да я оплачем освен вече - върху възлите й са накачени толкова неща .... на мен така не ми пасва такава теория. Ще разгледам по-сериозно картите, защото ми се струва, че проблемите сигурно са заложени и в други неща от картата, а НЕотработването на нодалната ос е довела до задънената улица при тези хора. На мен възлите нали са ми любима тема :)

Благодаря ти за материала :)