Автор Тема: Новолуние 24 септември 2014  (Прочетена 17388 пъти)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Новолуние 24 септември 2014
« Отговор #30 -: Септември 15, 2014, 12:54:00 pm »
аз имам Плутон/Уран в 3 дом - съответно У5 и У8 - за Уран в 3 съм чела, че дава опасност от катастрофи.
А Плутон У5 в 3Д какво ще даде?  :012: :012: Много любовници по близките улички?  ;) :043:
Забравих дали Уранът ти беше с преобладаващи добри аспекти,ако е така ще се отървеш с драскотина,а може и нищо да не се случи.
Забелязвам,че планетите на някакъв принцип се неутрализират една друга.И малефиците и бенефиците.И както е речено класически малефик може да действа като бенефик.Та какво като У8.Има толкова калкулатори и всичките ми изчислиха след първите 3 позиции, различна сила на останалите планети.Това,че е У8 подозирам,че в някакви условия не му пречи да е бенефик.Чопля едно предположение.Конкретни планети(Управители) в 8Д или У8 в някакви  конкретни позиции дават "висша" протекция.
« Последна редакция: Септември 15, 2014, 12:57:04 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Новолуние 24 септември 2014
« Отговор #31 -: Септември 15, 2014, 12:58:11 pm »
аз имам Плутон/Уран в 3 дом - съответно У5 и У8 - за Уран в 3 съм чела, че дава опасност от катастрофи.
И аз съм така както знаеш :)
Плутон/Уран в 3ти дом - У5 и У7.

Happy58

  • Гост
Re: Новолуние 24 септември 2014
« Отговор #32 -: Септември 15, 2014, 01:05:43 pm »
А Плутон У5 в 3Д какво ще даде?  :012: :012: Много любовници по близките улички?  ;) :043:
Забравих дали Уранът ти беше с преобладаващи добри аспекти,ако е така ще се отървеш с драскотина,а може и нищо да не се случи.
Забелязвам,че планетите на някакъв принцип се неутрализират една друга.И малефиците и бенефиците.И както е речено класически малефик може да действа като бенефик.Та какво като У8.Има толкова калкулатори и всичките ми изчислиха след първите 3 позиции, различна сила на останалите планети.Това,че е У8 подозирам,че в някакви условия не му пречи да е бенефик.Чопля едно предположение.Конкретни планети(Управители) в 8Д или У8 в някакви  конкретни позиции дават "висша" протекция.

Уран е със секстили към Асц и Нептун и опозиция Сатурн. Евентуално и тригон с У1 (Луната) - има орбис 7гр. Имам няколко катастрофи, но дори и драскотини нямам, пу-пу ... да не чува рогатия :). Но пък, колкото пъти седна на шофьорското място, толкова пъти правя бели :), затова, от 20г не съм сядала там :).
Другото проявление на Плутон/Уран в 3-ти по отношение на пътуванията е, че все ми е лошо като съм в превозно средство - освен, ако до мен не е лИбовта :) - там е и Венера :).

Happy58

  • Гост
Re: Новолуние 24 септември 2014
« Отговор #33 -: Септември 15, 2014, 01:09:23 pm »
А Плутон У5 в 3Д какво ще даде?  :012: :012: Много любовници по близките улички?  ;) :043:


мен лично ме впечатлява начина, по който лИбовниците ми шофират :) - и повечето любови наистина са свързани по някакъв начин с тази професия - в един или друг смисъл.
Иначе, може да означава, че обичаме да блестим с знанията си - при мен е така - е, чак да блестя не, но ми е приятно, когато някой ги забелязва. :)
Следващо проявление - любовта я срещам в повечето случаи чрез околните ми.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Новолуние 24 септември 2014
« Отговор #34 -: Септември 15, 2014, 01:26:23 pm »
А,досетила си се .Точно щях да пиша,наистина Плутон и у8 в 3Д са риск от катастрофи,но може да се отработи със някой съсед ;D което да даде нийча банга /отмяна/.У3Д ми е Меркурий в опозиция на Сатурн-на шофьорския изпит имах проблем по Сатурн-колата угасна точно на най-оживеното кръстовище и не искаше да пали,след закъснението дадох мръсна газ,обаче забравих за спящия полицай,изпитващия се опита да пробие тавана,но не успя,което го ядоса,та трябваше да повтарям всички маневри :lol_hitting:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 24 септември 2014
« Отговор #35 -: Септември 15, 2014, 01:54:54 pm »
аз имам Плутон/Уран в 3 дом - съответно У5 и У8 - за Уран в 3 съм чела, че дава опасност от катастрофи.
Не знам къде си го прочела това за Уран в 3д, че дава опасност от катастрофи, но сам по себе си, само защото е в 3д не може да представлява опасност.
При теб Уран У8 в 3д е в опозиция със Сатурн У8 в 9д , а тр Уран в козирог през 90-те  е квадратирал Меркурий У3, У4, което е довело до споменатите от теб катастрофи, които не са били фатални, защото по натал Уран и Плутон в 3д имат подкрепа от съвпада на Венера и секстила с Юпитер в 1д, а Меркурий У3 е във взаимна рецепция с Венера в 3д

Happy58

  • Гост
Re: Новолуние 24 септември 2014
« Отговор #36 -: Септември 15, 2014, 02:02:43 pm »
Не знам къде си го прочела това за Уран в 3д, че дава опасност от катастрофи, но сам по себе си, само защото е в 3д не може да представлява опасност.
При теб Уран У8 в 3д е в опозиция със Сатурн У8 в 9д , а тр Уран в козирог през 90-те  е квадратирал Меркурий У3, У4, което е довело до споменатите от теб катастрофи, които не са били фатални, защото по натал Уран и Плутон в 3д имат подкрепа от съвпада на Венера и секстила с Юпитер в 1д, а Меркурий У3 е във взаимна рецепция с Венера в 3д

ще опитам да го намеря - няма как да го измисля, защото не мога на този етап :) - но може да е било за У8 в 3 дом (сега се сещам). Но ще го намеря.

Имаш впредвид знаковия секстил с Юпитер? За това не се бях сетила. Всъщност, не съм се замисляла, защо не е имало последици - просто отчитах, че си имах преживявания.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 24 септември 2014
« Отговор #37 -: Септември 15, 2014, 02:15:29 pm »
Точно щях да пиша,наистина Плутон и у8 в 3Д са риск от катастрофи,
Ама не пишете такива неща по форумите да плашите начинаещите де, ще прочете някой, който тепърва си разучава натала и ще се сдобие с някоя друга паническа атака не на шега... Погледни от друга страна- колко много с празен 3д са претърпели катастрофи!

Имам Марс У3, У8 в 3д, който е в секстил с Плутон У3 на АСЦ, но досега само веднъж се оказах жертва на ПТП- карах си байка есента на 95г, а светофарите на едно кръстовище не бачкаха и една патица на 18г, която за първи път е седнала на волана, откакто е взела книжка, не ме е видяла до камиона, до който чаках да видя дали ще завива или продължи направо, че да продължа и аз с него, та патката послушала брат си- тъп на гьон боксьор, който и казал "давай, ти си" при положение, че точно аз и камионът сме на улицата с предимство... Блъсна ме онази, разминах се с натъртване на лакътя, а американския ми бегач със счупена челюст на предните спирачки и от тогава на велосипед не съм се качвала. Когато направят тук велоалеи като в Испания тогава може да подкарам колело. Когато се е случил инцидента ретро тр Сатурн У6 в 7д е опозиция с Меркурий У1 в 1д, тр Плутон в 3д на 29гр 37', тр Юпитер У4 в 4д квадратира Плутон У3 на АСЦ и Меркурий У1, пр Луна в 10д също ги квадратира, пр Марс в 3д на 2гр от ИЦ квадратира Уран У6 в 12д

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 24 септември 2014
« Отговор #38 -: Септември 15, 2014, 02:26:19 pm »
Имаш впредвид знаковия секстил с Юпитер? За това не се бях сетила. Всъщност, не съм се замисляла, защо не е имало последици - просто отчитах, че си имах преживявания.
Да знаков, но съвсем малко над 8гр е разликата от точния секстил, което го прави действащ, а иначе по градуси Юпитер е в разходящ секстил с твоето Слънце на градус разлика, на 72 гр (творчески аспект) с Меркурий У3

Happy58

  • Гост
Re: Новолуние 24 септември 2014
« Отговор #39 -: Септември 15, 2014, 02:37:59 pm »
Да знаков, но съвсем малко над 8гр е разликата от точния секстил, което го прави действащ, а иначе по градуси Юпитер е в разходящ секстил с твоето Слънце на градус разлика, на 72 гр (творчески аспект) с Меркурий У3

ок, ясно.

Аз не отричам защитата (всъщност, не я коментирах досега) - просто обсъждах предпоставки, за да се случи нещо. Нали, ако го нямаш в натала, няма как да се случи. А вече последиците - това е друго.


akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 24 септември 2014
« Отговор #40 -: Септември 15, 2014, 02:58:54 pm »
Нали, ако го нямаш в натала, няма как да се случи. А вече последиците - това е друго.
Така е, но аз писах, че малефик в 3д , който дори да е У8 няма как да катастрофира, ако е добре аспектиран, докато може 3д да е празен, да няма връзка с 8д, но в натала да има например квадрат на Уран с Марс, който създава риск от инциденти с електроуреди и нещастие при авиополет. А може и нищо предполагащо да няма по натал, но сбор от негативни аспекти на малефици към лични планети да катастрофират човека.
У8 в 3д може да даде писане, говорене на езотерични теми, сред които е и астрологията  :)

Happy58

  • Гост
Re: Новолуние 24 септември 2014
« Отговор #41 -: Септември 15, 2014, 04:03:29 pm »
Така е, но аз писах, че малефик в 3д , който дори да е У8 няма как да катастрофира, ако е добре аспектиран, докато може 3д да е празен, да няма връзка с 8д, но в натала да има например квадрат на Уран с Марс, който създава риск от инциденти с електроуреди и нещастие при авиополет. А може и нищо предполагащо да няма по натал, но сбор от негативни аспекти на малефици към лични планети да катастрофират човека.
У8 в 3д може да даде писане, говорене на езотерични теми, сред които е и астрологията  :)

да, права си, така е.

имам една идея - като се намеси негативен аспект с участие на 8 дом, хващаме маман/тати (на който както му пасва 4 дом) да изкара едно нещастно влюбване на стари години и ние се оттърваваме :) - е, ако са живи хората, разбира се.

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Новолуние 24 септември 2014
« Отговор #42 -: Септември 15, 2014, 08:36:38 pm »
Новолунието ми е в съвпад с ретро Плутон в 7-ми, Плутон е У8. В същото време тр.СЛВ е в съвпад с нат.ретро Уран в 8-ми, Уран е У1.
Темата за партньорството трябва да е актуална, но дали лично или бизнес не е ясно.В момента проблемни са и двете.
 Но при засегнат 8 дом,май ще се отнася до лично партньорство и желанието му за прехвърляне на мое име на неговата част от общото  семейно  имущество.
Мислите ли ,че ще имам късмета да си получа уж обещаното от мъжа ми?Че много вяра му нямам :)
Освен това тр. Марс прави съвпад с Нептун и Луна в 9-ти. Нептун управлява  Риби интерсептирани в 1 -ви дом, Луна е У5
« Последна редакция: Септември 15, 2014, 08:38:29 pm от rroza »

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Новолуние 24 септември 2014
« Отговор #43 -: Септември 24, 2014, 09:08:42 am »
Пишете ли желания? :)
Аз още не, но може да пробвам и наум :012:
Почва в 9.15ч.

Весел новолунен ден ви желая и сбъдване на желанията!! :58:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 24 септември 2014
« Отговор #44 -: Септември 24, 2014, 01:34:26 pm »
Новолунието ми активира най-активираната ос в натала -нодалната ос,в 10-ти дом
Съвпад ЮЛВ/Юпитер уАСЦ /Уран
Опозиция Слънце/Хирон
Секстил Нептун (уСлънце) ,АСЦ и пр.  5/11 -ти домове
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“