Автор Тема: Новолуние и СЗ 24 октомври 2014г.  (Прочетена 28730 пъти)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Новолуние и СЗ 24 октомври 2014г.
« Отговор #30 -: Октомври 14, 2014, 01:13:56 pm »
Мислех си, че нямам много аспекти, но като направих и аз синастрията и си излезе.
Финансови въпроси, засягащи работата и служебните отношения. Няма да съм особено хепи, но ще е за добро. Това е моето тълкуване вкратце.
Едно ме притеснява - управителя на МЦ на затъмнението е в квадрат със Сатурна ми и със Слънцето. Но пък е в тригон с Луната и моя У7 - трудно постижими резултати, но желани.  ::)
« Последна редакция: Октомври 15, 2014, 11:18:59 am от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Новолуние и СЗ 24 октомври 2014г.
« Отговор #31 -: Октомври 14, 2014, 08:25:55 pm »
В 8 дом, без аспекти - трябва да прибирам едни пари тези дни, дано не се обърка нещо.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолуние и СЗ 24 октомври 2014г.
« Отговор #32 -: Октомври 14, 2014, 08:30:48 pm »
На мен точно на куспидата на 12 дом ми се пада - не знам какви тайни ще изплуват, в службата тайното стана явно в деня след лунното затъмнение  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние и СЗ 24 октомври 2014г.
« Отговор #33 -: Октомври 14, 2014, 09:01:58 pm »
Чак сега обръщам внимание на това затъмнение. Открих много интересни неща. Има припокриване на осите, но обърнато - ИЦ на затъмнението е в съвпад с моето МЦ, а МЦ на затъмнението е в съвпад с моето ИЦ. Асцендентът на затъмнението е в съвпад с куспидата на моят осми дом и съответно ДЦ на затъмнението с куспидата на моя 2 дом.

Самите планети участници в затъмнението - Слънце, Луна и Венера правят тригон към рибешкото ми Слънце. То е във втори дом и е У8. Останалите им аспекти са секстил с асцендента и целият стелиум там - Марс, Сатурн, Уран и 9 градуса орбис с Нептун. Последното е доста и не го броя.
Има и опозиция с Юпитер, но тя е с орбис 3 градуса и в различни знаци. Моят Юпитер е на К4, почти на 27 градуса в Овен.

Лунното затъмнение беше върху Венерата ми. Сега пак е активирана, защото управлява МЦ и пети дом. Случват се неща, свързани с отношенията, но съм тотално объркана и не знам какво развитите ще имат, засега не съм в състояние да взема решение.

Качвам си синастрията със СЗ. Това обозначава важен етап за мен, а сега аз стоя и не мога да взема решение, не знам какво да правя. Имам нужда от помощ - ако можете ми дайте някаква насока за затъмнението.

П.П. Още нещо - този нов цикъл на Венера е свързан с нещо, което имам по рождение - съвпада Луна-Венера.

Цитат
този нов цикъл на Венера е свързан с нещо, което имам по рождение - съвпада Луна-Венера. 

И какво ни показва това, според теб-каква(къде) е посоката като тенденция ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Новолуние и СЗ 24 октомври 2014г.
« Отговор #34 -: Октомври 14, 2014, 09:31:21 pm »
В 11 дом ми е.То къв дом,при мен все са цигански палатки,един читав дом няма в картата ми,ама айде..Та приятели почти нямам,Сатурн,Плутон,ако е имало някой са го възнесли,обаче се кахъря за мен си..Аз съм си най-добрата дружка,пу-пу да  не ми е уроки,сбъднатата си мечта за приятелка съм си,та да не ми мине черна котка пътя и да се разлюбя. ;D

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Новолуние и СЗ 24 октомври 2014г.
« Отговор #35 -: Октомври 15, 2014, 10:29:01 pm »
АСЦ лъв и Юпитер в 1-ви дом
СЗ съвпада с ингреса на Венера, която е заточена в скорпион,
ретро Меркурий опозиция с ретро Уран и заключен Нептун в 8д
  При мен затъмнението не прави точни аспекти,но познавам двама човека,които имат Слънца в 0* Телец и 0* Водолей.Ще наблюдавам и този транзит дали в техните животи ще даде някаква събитийност.Квадрат и опозиция не са слаби аспекти.  ;) Хората излишно много се впрягат от движението на Луната в прогресии,новолуния и пълнолуния.  :d030:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Новолуние и СЗ 24 октомври 2014г.
« Отговор #36 -: Октомври 15, 2014, 10:46:30 pm »
Хората излишно много се впрягат от движението на Луната в прогресии,новолуния и пълнолуния.  :d030:

Зависи. При мен понякога обикновените лунации (новолуния/пълнолуния), са носели по-важни събития от затъмнения в точен аспект към лична планета.
Пример: слънчево затъмнение миналата есен в опозиция към натално Слънце и същевременно съвпад натален Уран, не донесе нищичко. Транзитен Сатурн тогава и той вървеше със затъмението и се беше озъбил и той срещу телешкото ми Слънце. При това опозето става в ъглови домове -1-ви/7-ми. Ами нищо не се случи, останах си с чакането само :012:

Прогресивната Луна също носи събития при мен, при това действието ѝ винаги се усеща няколко градуса преди аспекта да стане точен.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние и СЗ 24 октомври 2014г.
« Отговор #37 -: Октомври 16, 2014, 01:25:45 am »
   Хората излишно много се впрягат от движението на Луната в прогресии,новолуния и пълнолуния.
Що да се впрягаме, лично за себе си съм проследила със задна дата за години назад  пр Луна и Лунациите в даден дом са показва събития, според дома където се намират
СЗ в 9д в края на април не ми донесе този път пътешествие в чужбина, на което се надявах, но нали правеше тригон с Уран, а когато е намесен Уран при лунациите не може да се очакват точни прогнози, защото е планета на неочакваното  :)
Предстоящото СЗ макар и на 7гр от секстил с Уран пак може да ме изненада с нещо, което не съм планирала, затова и не правя планове...
Всъщност то ме изненада вече- от един месец планирано пътуване в страната, снощи ми се обадиха и най-неочаквано за мене ми казаха, че няма да пътуваме, да съм си пазела парите за пролетта, ала бала  :(

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Новолуние и СЗ 24 октомври 2014г.
« Отговор #38 -: Октомври 16, 2014, 03:15:15 pm »
Лунациите при мен също отключват разни неща. Това новолуние и СЗ е във втория ми дом с тригон към Слънцето ми в 6, орбис 2*. Има ли шанс за нова работа и някакви финансови попълнения, как ви се струва?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние и СЗ 24 октомври 2014г.
« Отговор #39 -: Октомври 16, 2014, 03:25:26 pm »
Лунациите при мен също отключват разни неща. Това новолуние и СЗ е във втория ми дом с тригон към Слънцето ми в 6, орбис 2*. Има ли шанс за нова работа и някакви финансови попълнения, как ви се струва?
СЗ във 2д и хармоничен аспект със Слънцето ще влияе в дългосрочен план на финансите ти чрез съдействието на мъж, шеф, а може да показва ново начало, появата на нов мъж, който ще ти е скъп, ще има връзка с твоята работа и ежедневие, здраве...
подробностите откъде и как ще идват парите ще покаже дома, който управлява Луната в натала ти, предполагам 10д- майка ти

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние и СЗ 24 октомври 2014г.
« Отговор #40 -: Октомври 16, 2014, 03:27:47 pm »
Smarta,  СЗ мотивира ли бавен транзит, прогресия, свързани с тази сфера, ако не -ще имаш само аларма, желание за промяна в същата, но без съответните действия?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Новолуние и СЗ 24 октомври 2014г.
« Отговор #41 -: Октомври 16, 2014, 10:22:09 pm »
Може би затъмението при мен вече е проявено....
В 4ти дом ми се пада.


Майка ми от една седмица е в болница с пневмония,със съмнения за тежката болест...
В дома ми разговори и скандали.
Среща със жена в дома ми, съдбовна......във връзка и с трети дом..съседски проблеми.
На кой тръанзит се дължи?

Венера съвпад уран на ИС,северен възел също.
« Последна редакция: Октомври 16, 2014, 10:26:58 pm от Babyblue »

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Новолуние и СЗ 24 октомври 2014г.
« Отговор #42 -: Октомври 17, 2014, 12:39:16 am »
СЗ във 2д и хармоничен аспект със Слънцето ще влияе в дългосрочен план на финансите ти чрез съдействието на мъж, шеф, а може да показва ново начало, появата на нов мъж, който ще ти е скъп, ще има връзка с твоята работа и ежедневие, здраве...
подробностите откъде и как ще идват парите ще покаже дома, който управлява Луната в натала ти, предполагам 10д- майка ти
Всъщност 11 дом управлява Луната. Пари от такава сфера сега не мога да си представя, ама кой знае! По 11 дом са приятелите, групите, мечтите... ех, мечтите! Моите са големи. Наталната е в 5 дом - ще си работя с дечицата, може и нещо ново. Прогресивната е в 8 дом, всичко е възможно.

Рени, имам точна прогресия на Венера от 6 дом към наталния Марс във 2, още сходяща, тригон. При това Венера е У2 (и 9), а Марс У8 (и 3). Засега не се проявява. Обмислям да кандидатствам за работа по проект, може пък да стане. Пари обаче и да стане, ще е догодина. Ще се оглеждам и за друга работа. И мъж не бих отказала, да, ама надали. :)
Прогресивната Луна след 2* също ще направи точна опозиция на Марс, и веднага и на Сатурн. Не знам дали не е рано за събития по това.

Хирон ми е в градуса на ДЦ, ясно го усещам. Направо ми ректифицира картата.
« Последна редакция: Октомври 17, 2014, 01:00:21 am от Smarta »

poli_z

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 136
Re: Новолуние и СЗ 24 октомври 2014г.
« Отговор #43 -: Октомври 17, 2014, 01:19:26 pm »
Здравейте,
Как би могло да се тълкува предстоящото СЗ, ако припокрива рождената ос АСЦ-ДСЦ и домовете и съответно попада в 4 дом при мъж?
Ново начало в дома или нов дом?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние и СЗ 24 октомври 2014г.
« Отговор #44 -: Октомври 17, 2014, 03:30:04 pm »
Може би затъмението при мен вече е проявено....
В 4ти дом ми се пада.


Майка ми от една седмица е в болница с пневмония,със съмнения за тежката болест...
В дома ми разговори и скандали.
Среща със жена в дома ми, съдбовна......във връзка и с трети дом..съседски проблеми.
На кой тръанзит се дължи?

Венера съвпад уран на ИС,северен възел също.
Венера на ИЦ може да ти донесе благини у дома, не и изброените негативни събития, а СЛВ още по-малко, последният не носи събития, а само отбелязва по кой дом би могло да има такива.
При тебе транзитен Сатурн У6, У7, У8 е в 4д и в опозиция с Марс У10 (майка ти) и с Луната (майка ти и близки жени)
тр Уран близо до МЦ съвпад с Меркурий У3, съУ11 - съседите, както и част от приятелите, като в същото време е опозиция с наталния Уран У7, У8  в 3д.
В месечния лунар, започнал на 11 окт. имаш лун АСЦ+ лун 12д в нат 4д, лун Сатурн У3, У4 в лун 1д- ще ти е тежко през месеца, като затрудненията идват по линия на дом, семейство, съседи
в солара имаш сол Плутон у3 в сол 4д, а сол 8д е в 10д близо до МЦ, което показва опасността за майка ти, налице е също сол Юпитер У4, съУ6 в сол 10д в опозиция на сол Плутон
Като гледам лунара от 7 ноември нататък, грижите ти ще нараснат още, така че отсега се зареждай със сили и търпение, че като гледам лунара от 5дек майка ти може и да не посрещне 2015-та, дано не се окажа лош пророк  :-X