Автор Тема: Любов  (Прочетена 39758 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Любов
« Отговор #120 -: Май 17, 2015, 10:07:12 am »
А кои са транзитите, които биха показали това?

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Любов
« Отговор #121 -: Май 17, 2015, 11:03:21 am »
Ще пробвам по картата на Румен. Моля, не приемайте написаното от мен на сериозно, защото се занимавам с астрология само за удоволствие.

По профекции Асцендентът би трябвало да попада във Водолей - 10-ти знак от знака на рождения Асцендент, като Водолей стои на върха на 11-тия дом. Управител на годината от миналия рожден ден до тазгодишния е Сатурн. Сатурн се намира на Асцендента в хармонични аспекти с двете светила. Слънцето управлява 5-тия дом и се намира в него, Луната пък се намира в 11-тия. Навързва се с темите за влюбване (5-ти дом) чрез социални мрежи (11-ти дом). След като Сатурн е управител на годината по профекции, би трябвало неговите транзити да се отразяват по-съществено през въпросния период. По време на ретроградното си движение, през юни, транзитен Сатурн в 7-ми дом ще се върне назад в Скорпион и ще тригонира отново натална Венера. Понеже Сатурн в наталната карта е в Телец - доста материален знак и е свързан с оста на взаимоотношенията (1-7 дом), си мисля дали този аспект няма да даде възможност за някаква материализация на влюбването. През първата половина на август Сатурн все още ще бъде в тригон с натална Венера, а транзитен Юпитер (в 5-ти дом към момента) ще премине в знака на наталното Слънце и така ще аспектира и двете светила. Може би пък този период ще да е по-благоприятен за любовни отношения.

runetri

  • Гост
Re: Любов
« Отговор #122 -: Май 17, 2015, 12:04:58 pm »
Ето синастрията направена от Зет7!
Нейната Селена в съвпад с моето Слънце, не го отчита програмата, както и Парс фортуна има някакви съвпади с нейния уран и секстил с нейния марс.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Любов
« Отговор #123 -: Май 17, 2015, 12:28:17 pm »
А кои са транзитите, които биха показали това?


За всяка карта е различно, по правило за мъжка карта - аспекти към луната и венера. Във всеки случай опозиция между слънцето и луната в подвижни знаци, която ще е активирана почти едновременно от юпитер, сатурн и нептун е малко вероятно да доведе до пълноценна връзка.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Любов
« Отговор #124 -: Май 17, 2015, 02:25:23 pm »
Румене, тази дама не ти ли идва прекалено холерична? Интересно ми е как твоята по-скоро пасивна натура, търсеща комфорт, сигурност и спокойствие (това е само мое предположение) се съчетава с нейната огнена същност (също предположение). Може би тя има нужда да получава внимание, да бъде в центъра на събитията (АС Лъв, у1 Слънце на МС), а ти си готов да я обгрижваш като твоя кралица и да се възхищаваш на енергичността й. За дълготрайна съвместимост ме притеснява, че не виждам мажорни аспекти между светилата ви. Имате аспекти между Луни, Венера и Марсове, което е добре за първоначално привличане.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Любов
« Отговор #125 -: Май 18, 2015, 09:04:17 am »
Аз също винаги търся мажорни аспекти между светилата, но съм виждала карти на брачни партньори, в които няма такива.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любов
« Отговор #126 -: Май 18, 2015, 09:42:33 am »
Ако няма мажорни аспекти между светилата, често тази роля играе оста АС/ДС. В доста брачни двойки има съвпади на партньорски лични планети с АС или ДС на половинката.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Любов
« Отговор #127 -: Май 18, 2015, 11:19:04 am »
При мен откривам интересна закономерност-при синастрии за връзки предпочитам квадрати-обяснявам го с това,че на ДСЦ имам Марс съвпад,Венера ми е секстил Уран-на характеристиките на Марс и Уран подхожда по вече енергията и подхода на квадрата/например на светилата/,тригоните са по-скоро за приятелства :017:

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Любов
« Отговор #128 -: Май 18, 2015, 03:58:03 pm »
Ако няма мажорни аспекти между светилата, често тази роля играе оста АС/ДС. В доста брачни двойки има съвпади на партньорски лични планети с АС или ДС на половинката.
Сестра ми има абсолютно точен съвпад на неин АС с ДС на мъжа й,а естествено неговия АС съвпада с нейния ДС .Освен това имат и точен съвпад на нейно слънце и негов Северен Възел.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Любов
« Отговор #129 -: Юли 04, 2015, 07:08:24 pm »
Доста често срещам разминаване между това какви мъже/жени харесваме и това какви всъщност ни подхождат.
Астрологично как си го обясняваме. Напрегнати аспекти към Венера и Луна е ясно, разминавания между нуждите и интересите на двете.... но какво друго?

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Любов
« Отговор #130 -: Юли 04, 2015, 07:18:26 pm »
А кое показва от какъв партньор се нуждаем? Какви хора ни привличат — горе-долу е ясно.

Happy58

  • Гост
Re: Любов
« Отговор #131 -: Юли 04, 2015, 07:38:32 pm »
Доста често срещам разминаване между това какви мъже/жени харесваме и това какви всъщност ни подхождат.
Астрологично как си го обясняваме. Напрегнати аспекти към Венера и Луна е ясно, разминавания между нуждите и интересите на двете.... но какво друго?

Подхождането не трябва ли да е по Слънцето?  ??? или по Луната?

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Любов
« Отговор #132 -: Юли 04, 2015, 07:43:33 pm »
Подхождането не трябва ли да е по Слънцето?  ??? или по Луната?

Добре де от една страна е това което харесваме и ни привлича Марс/Венера и от друга това което ни подхожда Слънце/Луна, така ли трябва да е  :017:

Happy58

  • Гост
Re: Любов
« Отговор #133 -: Юли 04, 2015, 07:47:06 pm »
Добре де от една страна е това което харесваме и ни привлича Марс/Венера и от друга това което ни подхожда Слънце/Луна, така ли трябва да е  :017:

и сигурно когато има добър аспект между тях, всичко и ОК :)

Моя Марс примерно, няма никакъв добър аспект, така че .... вече съм се отказала, че ще срещна някой, който хем да ме привлича, хем да е подходящ за мен така, че да се чувствам комфортно с него :). Обмислям да се обзаведа с един за едното и един за другото, но не съм предприела действия още  :57: :57: :57:

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Любов
« Отговор #134 -: Юли 04, 2015, 07:48:43 pm »
дайте карта и да разсъждаваме  :)