Автор Тема: Любов  (Прочетена 39729 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Любов
« Отговор #135 -: Юли 04, 2015, 08:00:24 pm »
Добре де от една страна е това което харесваме и ни привлича Марс/Венера и от друга това което ни подхожда Слънце/Луна, така ли трябва да е  :017:

По- скоро ако има квадратури между сигнификаторите - може луна и венера за мъж, слънце и марс за жена, а също така квадрат слънце луна и венера марс, да водят до разминаване в нуждите и желанията.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Любов
« Отговор #136 -: Юли 04, 2015, 08:04:20 pm »
По- скоро ако има квадратури между сигнификаторите - може луна и венера за мъж, слънце и марс за жена, а също така квадрат слънце луна и венера марс, да водят до разминаване в нуждите и желанията.

полусекстила също върши работа - два съседни знака, които не знаят как да "работят" заедно - аз си имам венера/марс

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Любов
« Отговор #137 -: Юли 04, 2015, 08:08:46 pm »
Откъм единия нагоди секстил за светилата, от другия квадрат за Венера/Марс.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Любов
« Отговор #138 -: Юли 04, 2015, 08:18:20 pm »
Подхождаме си по Сатурн/МЦ-отговаряме на изискванията и така ни виждат другите, както и  сме сходни с другия/-ите по конфигурация, елемент и т.н. :Слънце /Марс  - Марс съвпад АСЦ Лъв, акцент Огън/Вода -АСЦ/Слънце/Марс в Скорпион.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Любов
« Отговор #139 -: Юни 22, 2016, 11:04:20 am »
Бях чела, че за т.нар. голяма любов са нужни подходящи аспекти в дирекциите, другото са влюбвания или удобство. Ако има по същото време и подходящи прогресии и транзити към дирекциите са само бонус за потвърждение. Дирекц. аспекти са определящите и са венера/при мъж/ и марс /при жена/ в мажорен с У5 или У7. При хармоничен - щастлива, при нехармоничен - трудна. Допълнителни - прогр. венера в аспект с марс/и при двата пола/, транзитни - възли, тежки планети с венера, У5 или У7. Не знам колко е вярно, при мен си действа.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любов
« Отговор #140 -: Юни 22, 2016, 11:09:26 am »
На мен по дирекции и прогресии юпитеров мъж ми чука на вратата, интересно  :017:

Дир Юпитер в аспект с нат. Слънце сега, догодина - секстил с МС.
Прогр. Марс в съвпад с нат. Слънце и прогр. Юпитер в секстил към тях - догодина ще е точен по градус, сега е сходящ. Съвсем скоро и прогр. Венера ще направи точен секстил със Сатурн, след обръщането на посока по прогресия стоеше няколко години като закотвена на едно място, мръдна само с един градус /и много добре отразява текущата ситуация в любовен план/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Любов
« Отговор #141 -: Юни 22, 2016, 11:51:42 am »
От известно време си задавам въпроса- защо никога не привлякох мъж по своето Слънце- някой учен, начетен, чужденец, широкоскроен и т.н. , както предполага едно 9- то домно ураново Слънце, ами все си падам по Нептуново- Марсови типажи, какъвто ми е Марс.
Преди време бях чела една интересна статия на Гали, че 6-ти дом в хороскопа отговаря за предпочитания тип, обаче забравих как точно се правеше сметката, трябва да издиря статията.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Любов
« Отговор #142 -: Юни 22, 2016, 11:53:42 am »
Лили, а ти склонна ли си да му отвориш:)
Според мен, в картата ти е добре да наблюдаваш активиране от/към Луна/Марс , както и в мунданен план обмена между тях, когато търсиш тенденции в тази сфера. Ако прецениш провери или проверявай.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Любов
« Отговор #143 -: Юни 22, 2016, 11:56:03 am »
От известно време си задавам въпроса- защо никога не привлякох мъж по своето Слънце- някой учен, начетен, чужденец, широкоскроен и т.н. , както предполага едно 9- то домно ураново Слънце, ами все си падам по Нептуново- Марсови типажи, какъвто ми е Марс.
Преди време бях чела една интересна статия на Гали, че 6-ти дом в хороскопа отговаря за предпочитания тип, обаче забравих как точно се правеше сметката, трябва да издиря статията.

Защото освен марс имаш и нещо, даже 2-3 неща даже в картата, които привличат тази доминанта. Не е само знакът на марс.

Аз например се чудя защо не ми се появи някой мъж лъв, да тригонира луната и венера и да огрее първия дом.  :D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любов
« Отговор #144 -: Юни 22, 2016, 11:56:10 am »
За да се активират Луна/Марс, имам много да чакам. Междувременно ще стана на красив хербарий.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Любов
« Отговор #145 -: Юни 22, 2016, 12:38:27 pm »
За да се активират Луна/Марс, имам много да чакам. Междувременно ще стана на красив хербарий.  ;D

Ами, нодална ос ще се завърти покрай Марс, Сатурн/Марс ще спрат в 1-ви дом тригон пр. Венера, затъмнение на МЦ, пр. Марс към  Луна, пр. ИЦ в Овен и още, и още, има върху какво да рискуваш.  ;)

И в хербариите няма толкова красота, колкото добре препариран "спомен за онова лято".  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любов
« Отговор #146 -: Юни 22, 2016, 12:51:38 pm »
С промяна в средата и обкръжението ще дойде и точният човек. При тия обстоятелства просто няма как, първо се сменя некачествено обкръжение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Любов
« Отговор #147 -: Юни 22, 2016, 01:05:27 pm »
Честно казано на мен ми се разби на пух и прах твърдението, че при Сатурн в 5-ти дом или Козирог на К5 ще даде най-общо трудна любов.

Мой познат (Слънце в Стрелец) има Сатурн, Плутон и Юпитер в 5-ти (Везни/Скорпион). Венера и Меркурий в 7-ми дом в Козирог.
За една година успя да се запознае с жена, да обиколят света и да се сгодят официално. Но доколкото знам, до Сатурновото възвръщане тази тема не е била изявена. За това време го виждам тотално рефрешнат в положителен план. В момента има съвпад на пр. Венера/Луна.

ПП. Все по-често ставам свидетел на връзки на опозиции на слънцата - Стрелец/Близнаци, Телец/Скорпион, Лъв/Водолей ::)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любов
« Отговор #148 -: Юни 22, 2016, 01:08:22 pm »
Честно казано на мен ми се разби на пух и прах твърдението, че при Сатурн в 5-ти дом или Козирог на К5 ще даде най-общо трудна любов.


Или пък стелиум в 5 дом и много любов, много деца  :012:

Но има други астрологични фактори, които пречат, възпират.

Цитат
Все по-често ставам свидетел на връзки на опозиции на слънцата - Стрелец/Близнаци, Телец/Скорпион, Лъв/Водолей

Или опозиция Слънце/Луна, Луна/Луна - те също действат магнетично в синастрията.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Любов
« Отговор #149 -: Юни 22, 2016, 01:16:39 pm »
Чакам прогресивната ми Венера да съвпадне със Слънцето дали ще ми донесе любов, ама като се знам какъв пън съм в тия работи, надали   :57: