Автор Тема: Циганско астрологично  (Прочетена 24703 пъти)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Циганско астрологично
« Отговор #60 -: Юни 21, 2015, 01:46:22 pm »
Не говоря за навън, а за това, което се случва вътре в държавата.
Ние вредим на себе си, а не на другите народи.  :29: И все по - зле ще става. Как да са мотивирани хората да правят нещо за смешни заплата и постоянното увеличаване на тока и всичко, понеже някой по - "висш" си прибрал паричките. :) Пълна безперспективност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Циганско астрологично
« Отговор #61 -: Юни 21, 2015, 01:50:25 pm »
Ние вредим на себе си, а не на другите народи.

А, значи се сети какво имам предвид.  :)

Като цяло българинът не е настроен към експанзия навън, да завзема чужди земи и ресурси. Просто не цени това, което има в своята родина. И затова все се намира кой да го ограби, включително и мургавите братя - крадат, паразитират, изсмукват голям паричен ресурс.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Циганско астрологично
« Отговор #62 -: Юни 21, 2015, 01:51:26 pm »
Въшки са имали и българчетата. Личните ми впечатления са много. Който е имал желание, щял е да ме пита лично, както съм и разказвала. Романите и подробностите не е нужно да обременяват форумното пространство.
Уран ме разбра. Другото са празни приказки. Кой чул, прочел.... Никой не видял.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12604
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Циганско астрологично
« Отговор #63 -: Юни 21, 2015, 02:03:12 pm »
Има разлика между Сатурн и козирог.

 :clap:

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Циганско астрологично
« Отговор #64 -: Юни 21, 2015, 02:06:02 pm »
Мързел/апатия, нихилизъм и безхаберие - това са негативните прояви на Сатурн, т.е. на другия му полюс, със знак "-".
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Циганско астрологично
« Отговор #65 -: Юни 21, 2015, 02:40:13 pm »
Въшки са имали и българчетата. Личните ми впечатления са много. Който е имал желание, щял е да ме пита лично, както съм и разказвала. Романите и подробностите не е нужно да обременяват форумното пространство.
Уран ме разбра. Другото са празни приказки. Кой чул, прочел.... Никой не видял.

И защо твоите субективни впечатления да са по-валидни от моите? Щото са лични и много? Това не ги прави по-обективни, напротив. При теб има някаква емоционална нотка, която ти си знаеш защо е и откъде е. Мога да дам примери за цигани и по Сатурн– (тези всички ги познаваме), и по Сатурн+ — впрочем по плюса без изключение са все млади хора. Срещал съм двойка, чисти, спретнати, миришещи на шампоан, говорещи български, които изпращаха детето си на училище. Млада меринджейка някаква в една фирма — облечена в безупречен бизнес костюм, по-добре от всички други, стараеше се да говори идеален книжовен език. Джаз музикант в столичен клуб. Не, не ги познавам, не съм бил на сватбата им, не съм си пил ракията с тях, нямам идея отвътре колко циганеят. Няма и нужда. Ти искаш от много личности, които познаваш, с някакви натални карти, да извадиш пред скоба две-три доминанти — Нептун, Плутон, там каквото. Обаче нямаш отдалечен и по-безстрастен поглед.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Циганско астрологично
« Отговор #66 -: Юни 21, 2015, 02:54:18 pm »
Също така забелязвам, че в повечето по-изолирани етнически групи /в рамките на една по-голяма общност или държава/ се стремят, доколкото е възможно, да запазят етническата си "чистота", т.е. трудно допускат смесване на гени и създаване на семейство/поколение с хора от друг етнос. Това не важи само за ромите, а и за татари, арменци и т.н. Но при циганите най-силно се е запазила тази тенденция. Ние можем да ги възприемаме като трудно интегриращи се, отхвърлени от социума, но и те не ни приемат. Подобна тенденция се наблюдава отчасти и при чужденците, живущи в друга държава /техните диаспори/ - "Живеем във вашата държава, но не ви приемаме. Пък вие си мислете, че не сме се интегрирали". Има такива диаспори навсякъде по света.

Забелязвам, че отношението към хора от друг етнос е много едностранчиво, т.е. никой не се замисля как те ни виждат, как ни възприемат.
« Последна редакция: Юни 21, 2015, 02:57:25 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Циганско астрологично
« Отговор #67 -: Юни 21, 2015, 03:06:35 pm »
Не знам, Лили. В последно време виждам доста белеещи цигани, ако не беше специфичният стайлинг, спокойно биха могли да минат за идващи от плажа :) Някои циганки напълно влизат в категорията morena. За арменците не съм чувал да се женят само помежду си, но може. Споделям крайния ти извод.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Циганско астрологично
« Отговор #68 -: Юни 21, 2015, 03:11:42 pm »
Не знам, Лили.

На мен пък ми е интересно какво мислят ромите за нас, какви сме в техните очи.  :017:

Но май е по-добре да не задаваш излишни въпроси, че току виж няма да си се интегрирал.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Циганско астрологично
« Отговор #69 -: Юни 21, 2015, 03:14:45 pm »
Лили, презират ни, съвсем целенасочено ни използват и паразитират върху нас. Смятат ни за дебилни заради спокойствието, с което приемаме да ни експлоатират.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Циганско астрологично
« Отговор #70 -: Юни 21, 2015, 03:17:29 pm »
Веднъж се скарах в един рейс с нагла кондукторка и знаете ли кой се заусмихва? От малцинствата. Всички останали гледаха надолу и с дебилно безразличие. Може пък и аз да съм била забавна и колоритна гледка.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12604
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Циганско астрологично
« Отговор #71 -: Юни 21, 2015, 03:18:03 pm »
Вижте кога започна да ви вълнува темата за циганите -от вчера , а пък вчера акцента е Лъв, Близнаци и Сатурн във воден знак. Циганите като номади идват от изток, там където има многоооо Слънце, песни и танци, вечна ваканция и любов, пътуват на къси разстояния, близо до вода и много Слънце и в концентриран периметър. Аз не съм чувала или виждала цигани да живеят на връх Ботев или в планината Броукбек, нито в Иркутск, а там където е топло, равно и зелено/плодородно,  близо до оживено място-'що ли ?
Emma изказа много точно мнение, но май никой не я прочете-да, Emma, така е само Водата усеща, а Огънят-знае. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Циганско астрологично
« Отговор #72 -: Юни 21, 2015, 03:21:13 pm »
Между другото точно вчера до мен имаше някакъв проблем с цигани макар че квартала съвсем не е цигански. Имаше жандармерия и доста полицаи. Видях ги на излизане, но така и не разбрах какво е станало.
Рени, ако са в планината трябва сами да се грижат за себе си. А ако са до населено място - има от къде да се краде.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Циганско астрологично
« Отговор #73 -: Юни 21, 2015, 03:23:07 pm »
Навремето в Съюза не си спомням да е имало такъв негативизъм, неприязън и омраза към циганите, но там бяха рядко срещана и колоритна гледка, в известна степен представата за тях беше изградена от игралните филми - с много песни, танци и шарени носии. Нямаше преки впечатления, а оттам и непоносимост, тъй като не се живееше "дупе до дупе" с тях. Не си спомням да са вземали и социални помощи, но може и да не съм знаела, твърде малка бях.

Сред някои цигани, макар и малко на брой, съм видяла и човешки прояви. Веднъж сварих двама цигани да мъкнат посред бял ден пияна българка. Беше се напила до несвяст и не можеше самостоятелно да се движи, направо падна на пътя. После аз я помъкнах до тях, защото по някаква случайност се оказа позната на един наш семеен познат.  :012:
« Последна редакция: Юни 21, 2015, 03:26:28 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Циганско астрологично
« Отговор #74 -: Юни 21, 2015, 03:40:21 pm »
Какво беше — белият човек има жестоки очи, седи стегнат и от устата му излизат само лъжи… :)

Рени, циганите цъфнаха оня ден насред психопатската тема и имаше опасност да я превземат.

Лили, тук има линии, които на определени курсове са с постоянна контрола. Когато наближат спирките с циганите, отваря се само предната врата, контролата застава там и който няма билет или не си купи, слиза. По-спокойно стана, но има и сценки — циганките много люто кълнат :57: