Автор Тема: Новолуние 14 август 2015г.  (Прочетена 23250 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Новолуние 14 август 2015г.
« -: Юли 29, 2015, 12:09:18 am »
Бързам да кача тази лунация, която попада върху моя антивертекс в 12д. Може и друг път да се е случвало Новолунието да засяга тази ос, но нямам наблюдения. Някой ако има пресни спомени, нека сподели.
Новолунието в съвпад с Венера в софийската карта- столичани ще се пърчат и то с любов  :012:

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Новолуние 14 август 2015г.
« Отговор #1 -: Юли 29, 2015, 10:12:12 am »
Съвпад АЦ, квадратура Слънце и тригон Сатурн.
Обмислям пак да си променям прическата и гардероба.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Новолуние 14 август 2015г.
« Отговор #2 -: Август 04, 2015, 02:05:54 pm »
При мен асцедента на лунацията е в съвпад с вертекса. Само, че никога не съм разбирала защо трябва да се гледат осите на картата на лунацията и имат ли значение при аспектиране на натала.


Иначе новолунието е в първи дом, тригон с венера и луната.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 14 август 2015г.
« Отговор #3 -: Август 04, 2015, 04:58:01 pm »
При мен асцедента на лунацията е в съвпад с вертекса. Само, че никога не съм разбирала защо трябва да се гледат осите на картата на лунацията и имат ли значение при аспектиране на натала.


Иначе новолунието е в първи дом, тригон с венера и луната.

Тери, в астрологията няма задължително и абсолютно, а (по)желателно. Душата, маята на всяка карта е разделена, но и определена именно чрез главните оси, те държат структурата на всичко ,което се движи /случва вътре, чийто център разбира се, е съответния човек. Така е и с картата на всяка лунация, главните оси определят принципа на действие на същата, например : Лунация с АСЦ/ДСЦ в знаците Телец/Скорпион. а МЦ/ИЦ в знаците Водолей/Лъв, ще съсредоточи онова,което носи  същата в посока "навътре-навън". Знаейки това, няма да се чудиш защо при Новолуние в Овен, не се случва началото "сега" , защото  инициативата е центрирана  по-скоро към съхранение или като преход, а не като завоевание. Ето , да кажем така могат да са ти полезни главните оси на дадена лунация.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 14 август 2015г.
« Отговор #4 -: Август 04, 2015, 05:11:04 pm »
Така е и с картата на всяка лунация, главните оси определят принципа на действие на същата, например : Лунация с АСЦ/ДСЦ в знаците Телец/Скорпион. а МЦ/ИЦ в знаците Водолей/Лъв, ще съсредоточи онова,което носи  същата в посока "навътре-навън".
Рени, главните оси в картата на всяка лунация са различни за различните населени места, така че няма как точно те да определят нейния принцип на действие. Определя го знакът, в който се намира и аспектите, които сключва в мунданен план, а в личния хороскоп дома, в който попада и аспектите, които сключва с наталните планети и куспиди.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 14 август 2015г.
« Отговор #5 -: Август 04, 2015, 05:14:48 pm »
При мен ще е в 12ти дом. Луната ще направи опозиция СЛВ, полусекстил прогрес. Слънце и съвпад с транзит слънце.
Нищо особено не очаквам да се случи, освен да прекарам част от деня насаме със себе си.
То много ясно, че Луната ще направи съвпад с транзитно Слънце, така е при всяко Новолуние, а когато са в опозиция е Пълнолуние.
Да не би да имаш предвид наталното ти Слънце в 12-ти дом? Новолунието съвпада с него ли? Щом е опозиция на СЛВ, значи съвпада с южния възел.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 14 август 2015г.
« Отговор #6 -: Август 04, 2015, 05:25:27 pm »
Акрукс, прочети отново коментара ми и там ,където има център и човек, желателно , определят смисъла на това,което съм споделила. Може би  и затова  миньорите не се влияет от лунациите, те даже и Луната не виждат, камо ли осите на картата на лунацията ?!?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 14 август 2015г.
« Отговор #7 -: Август 04, 2015, 05:46:00 pm »
Акрукс, прочети отново коментара ми и там ,където има център и човек, желателно , определят смисъла на това,което съм споделила. Може би  и затова  миньорите не се влияет от лунациите, те даже и Луната не виждат, камо ли осите на картата на лунацията ?!? 
Рени, пишеш откровени глупости в случая!
 Не се влияели миньорите от Луната... как ти го роди главата?

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Новолуние 14 август 2015г.
« Отговор #8 -: Август 04, 2015, 07:06:15 pm »
Чакайте сега да ви питам нещо относно новолунията. Понеже се зарибих да си пиша желания по новолуние (знам, че е смешно :D), сега, като Луната ще квадратира Сатурн, докато е в Лъв, пишат ли се желания или не? Или чакате да излезе от Лъв и тогава?
Защото Луната след новолунието ще съвпадне с Венера и това много хубаво пасва на романтиката около Лъв и 5-ти дом. Обаче после като удари квадрата със Сатурн и става... аз знам от личен опит какво става от сатурновите квадрати. :(
« Последна редакция: Август 04, 2015, 07:23:44 pm от Mirabella »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Новолуние 14 август 2015г.
« Отговор #9 -: Август 04, 2015, 07:15:41 pm »
Желанията не се ли пишеха по време на новолуние?

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Новолуние 14 август 2015г.
« Отговор #10 -: Август 04, 2015, 07:18:20 pm »
Желанията се пишат до 48 часа след настъпване на новолунието  :)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Новолуние 14 август 2015г.
« Отговор #11 -: Август 04, 2015, 07:24:03 pm »
Да, видях си грешката - поправих се. Сори.

Благодаря ти за отговора, Тренди.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Новолуние 14 август 2015г.
« Отговор #12 -: Август 04, 2015, 07:28:31 pm »
При мен е във 2-ри дом, тригон уран У8,9 и ако пусна по-широк орбис, тригон със слънце У2,3. Нещо с парички може да е  :012:
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 14 август 2015г.
« Отговор #13 -: Август 04, 2015, 07:48:41 pm »
Чакайте сега да ви питам нещо относно новолунията. Понеже се зарибих да си пиша желания по новолуние (знам, че е смешно :D), сега, като Луната ще квадратира Сатурн, докато е в Лъв, пишат ли се желания или не? Или чакате да излезе от Лъв и тогава?
Защото Луната след новолунието ще съвпадне с Венера и това много хубаво пасва на романтиката около Лъв и 5-ти дом. Обаче после като удари квадрата със Сатурн и става... аз знам от личен опит какво става от сатурновите квадрати. :(
Желанията се пишат до няколко часа след като е настъпило Новолунието и няма значение какви аспекти сключва, има насоки според знака да се определят желанията, но и това не е строго формулирано, задължителното е да се отнасят желанията лично до тебе, а не да искаш нещо, свързано с живота на друг. На мен също ми е било смешно писането на желания, но наскоро случайно намерих листче, на което миналата година на Новолуние в овен (съвпад с моя Юпитер) съм драснала няколко желания, едното за новия тогава парфюм на Avon, който разнасяше аромата си от брошура, която ми бяха подарили в края на март. Факт е, че есента купих два за 40лв (единият само е 35лв), един за мен и един изпратих на голямата дъщеря по случай завършването на магистъра, а впоследтсвие малката в края на ноември взе моя и аз останах без парфюма, но желанието да го купя се беше осъществило. Тъй че, пиши желания и внимавай какво си пожелаваш!

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Новолуние 14 август 2015г.
« Отговор #14 -: Август 04, 2015, 07:51:10 pm »
Благодаря ти, Акрукс!
Писах си желания на едно новолуние наскоро. Само две бяха (знам, че можело до 10, но нали съм си скромничка). И двете се сбъднаха дословно. Отнасяха се до комуникацията с друг човек (беше в Близнаци новолунието).