Автор Тема: Хорари за работа  (Прочетена 334787 пъти)

mimss

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 107
Re: Хорари за работа
« Отговор #1845 -: Март 28, 2020, 07:38:21 pm »
 :-* Здравейте!Предвид ситуацията в старната,а и не само,ще запазя ли работата си?Работа има,но поради нежъзможност за износ се притеснявам че може да има преустановяване на дейността.Засега обаче всичко мълчи. :-*Или може би преминаване  към бюрото по труда.Ще имаа ли някакви промени?
Човекът до теб, едно от малкото неща, които можеш да избираш, трябва да бъде повече. Да очаква повече от живота СИ и да прави повече за живота ВИ.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Хорари за работа
« Отговор #1846 -: Март 29, 2020, 09:59:45 am »
:-* Здравейте!Предвид ситуацията в старната,а и не само,ще запазя ли работата си?Работа има,но поради нежъзможност за износ се притеснявам че може да има преустановяване на дейността.Засега обаче всичко мълчи. :-*Или може би преминаване  към бюрото по труда.Ще имаа ли някакви промени?

Засега остава така както е.

Happy

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
Re: Хорари за работа
« Отговор #1847 -: Април 01, 2020, 07:22:58 pm »
Ще се върнем ли пак всички в офиса до месец, сиреч да е свършило извънредното положение и работата от вкъщи, че депресията само за седмица ме налегна ...А сега и с тази забрана за парковете.
Не.
:D дори месец не мога да си представя да сме затворени, както остава повече да работим отвкъщи и да не срещаме живи хора месеци наред...
има ли шанс да не е точен часа или хорара да отразява страховете ми.....
Реално на мен ми се обърка няколко пъти хоум офиса, трябваше преди две седмици да съм, а сега официално ще започна понеделник, а други колеги започнаха по различно време.
Когато задавах тоя въпрос бях хоум офис, след това не бях,защото ми се развалиха нещата,  след това бях отпуска и сега пак ще съм... тоест няколко пъти ми се промениха нещата.
Сега като удължават положението , явно наистина няма да се върнем до месец в офиса . Дано поне запазим работата си.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Хорари за работа
« Отговор #1848 -: Април 06, 2020, 01:15:45 pm »
Здраваейте,

И при нас нещата са напечени.
Шефа ще уволни колегата, защото го излъга и както каза той "Това е неколегиално от негова страна".
И поради тази причина много се страхувам за моето работно място.
Шефа вчера ми каза, че очаква карантина на цялата страна и че куриерите и те ще бъдат спрени и това ще спре и работата по сайта.
И днес си зададох въпроса: Ще ме уволнят ли в следващите 6 месеца?
Дай Боже да се задържа, защото имаме и кредит.

Благодаря на всикчи, които ще се включат!
Луната е без курс, така че според мен няма да има уволнение в следващите шест месеца. Куриерите работят все още.  Ако сте забелязали, всъщност някои фирми работят за разлика от други и е странно, че съвсем избирателно едни са затворени а други не.
Веско, давам малко ОВ.
Шефа е болен!
И то виж ти в понеделник.
А нас ни обвиняваше, че сме идвали в понеделник болни на работа, заради социалните ни контакти и дейности извън работното място....
Карма е и то от тази най-хубавата.. И от петък, тъй като беше много напечено, каза че щял да прави правилник за работа.
А аз му поисках длъжностна характеристика, защото в момента работя за 3-ма, а ми се заплаща за 1.. което не мисля, че е честно.
С моя Марс в Телец в 12-ти дом, днес реших да облека червен пуловер и да отстоя позицията си, но по интелигентен начин.
Да видим какво ще стане..
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Хорари за работа
« Отговор #1849 -: Април 09, 2020, 02:59:07 pm »
Здравейте.
Знам, че ви писна от мен! И мен ми писна, но предната неделя кадидатствах за работа и днес ми насрочиха интервю за работа по Вайбър за събота.
Разбрах за коя компания става въпрос,з ащото до тогава не знаех. Ползват агенция за подбор на кадри.
Въпросите ми свързани с предстоящото интервю са:
"Ще започна ли нова работа?"
Ако отговора е положителен, съответно имам допълнителни въпроси:
"Ще бъда ли удовлетворена от заплащането"
"Ще ми бъде ли изплащана заплатата по договор?"
"Ще бъда ли по-добре на новото работно място?"
Малко ме е страх, макар че е в същия сектор и за същата позиция.
Но винаги новото е плашещо.
Благодаря от сърце!
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Хорари за работа
« Отговор #1850 -: Април 23, 2020, 08:30:01 pm »
И аз се нареждам на опашката за надежда. Започвам работа от понеделник, хорарният ми въпрос е Как ще се чувствам на новата работа. Прилагам и транзити и прогресии към старта, който е свързан със съвпада Слънце/Уран. По дирекции северният възел е на MC.
Работата не е някаква мечта, но с оглед на обстоятелствата се надявам да бъде някакъв достоен пристан. Трудно ми е да съм оптимистична.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Хорари за работа
« Отговор #1851 -: Април 24, 2020, 08:34:01 am »
Въпросът ти :Как ще се чувствам на новата работа?Ами представена си от екзалтирана Луна съвпад Слънце/Уран.Прекалено големи очаквания,прикрита несигурност,нервност,обрати.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Хорари за работа
« Отговор #1852 -: Април 24, 2020, 01:27:38 pm »
Здравейте.
Знам, че ви писна от мен! И мен ми писна, но предната неделя кадидатствах за работа и днес ми насрочиха интервю за работа по Вайбър за събота.
Разбрах за коя компания става въпрос,з ащото до тогава не знаех. Ползват агенция за подбор на кадри.
Въпросите ми свързани с предстоящото интервю са:
"Ще започна ли нова работа?"
Ако отговора е положителен, съответно имам допълнителни въпроси:
"Ще бъда ли удовлетворена от заплащането"
"Ще ми бъде ли изплащана заплатата по договор?"
"Ще бъда ли по-добре на новото работно място?"
Малко ме е страх, макар че е в същия сектор и за същата позиция.
Но винаги новото е плашещо.
Благодаря от сърце!

Мен не ме взеха за тази позиция, ами ми казаха че ще ми се обадят след 2 месеца за друга позиция, която ми подхождала по-добре.
Не съм сигурна дали да им вярвам.
Ще видим. То аз си го гледах този въпрос и не е по силите ми :)
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Хорари за работа
« Отговор #1853 -: Април 24, 2020, 01:52:32 pm »
Фортунке, аз като видя такива поеми и се плаша.... То въпросче, подвъпросче, смисъла ми се губи. Слънце, тоест ти, към квадрати само върви. Меркурий в 8 дом, Луна в 4д.Мислиш за едни неща, задаваш въпрос за други неща.... Тегава работа. Сегашната ти работа по 6 дом, козирог. Сатурн във водолей. Следваща работа гледам по 8 дом, като 3ти от 6ти.Риби е на к8. Слънце сх.квадрат Юпитер. Следващите въпроси отпадат. Те са насочени по-скоро към финансовата част.
Може и да ти се обадят след 2/3 месеца, защото Меркурий от 8 дом риби, ще сменя знак.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 01:54:37 pm от Сафо »

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Хорари за работа
« Отговор #1854 -: Април 24, 2020, 05:35:14 pm »
Фортунке, аз като видя такива поеми и се плаша.... То въпросче, подвъпросче, смисъла ми се губи. Слънце, тоест ти, към квадрати само върви. Меркурий в 8 дом, Луна в 4д.Мислиш за едни неща, задаваш въпрос за други неща.... Тегава работа. Сегашната ти работа по 6 дом, козирог. Сатурн във водолей. Следваща работа гледам по 8 дом, като 3ти от 6ти.Риби е на к8. Слънце сх.квадрат Юпитер. Следващите въпроси отпадат. Те са насочени по-скоро към финансовата част.
Може и да ти се обадят след 2/3 месеца, защото Меркурий от 8 дом риби, ще сменя знак.

Сафо, то се вижда каква каша е било в главата ми.
Абе тука една книга на Цветемира Борисова много ме заблуди.
Показаните хорарни въпроси на практика в книгата й, са със супер много въпроси от страна на питащия.
Даже в един хорар питат за работа, за пари и за любов!?
И тя пише, че ако се познавали добре сигнификаторите и т.н. можело с една карта да се отговори на много въпроси.
Тя съответно пише, че ако човек има работа и търси друга-другата работа е по 11-ти дом т.е. 6-ти от 6-ти...  ::)

2ри дом заплащането
6ти дом условията на работата
7ми дом договори-преговори
8ми дом платежоспособността на собственика
10ти дом шефа и работата

И вече спрях да я чета, защото съвсем се омотавам.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Хорари за работа
« Отговор #1855 -: Април 24, 2020, 08:00:19 pm »
Пробвай с 6ти от 6ти.11дом в близнаци,Меркурий в риби има ли аспект с теб,Слънцето?Меркурий след 3*сменя знак,а може би това показва,че ти ще проведеш интервю след 3 дни.Луната има сх.тригон с Меркурий,но има много време до аспекта.
Цветелина Б е астролог предполагам,аз не съм.
По хорара наистина могат да се видят много неща,ако човек има много знания.Аз нямам.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #1856 -: Април 24, 2020, 08:08:58 pm »
И аз се нареждам на опашката за надежда. Започвам работа от понеделник, хорарният ми въпрос е Как ще се чувствам на новата работа. Прилагам и транзити и прогресии към старта, който е свързан със съвпада Слънце/Уран. По дирекции северният възел е на MC.
Работата не е някаква мечта, но с оглед на обстоятелствата се надявам да бъде някакъв достоен пристан. Трудно ми е да съм оптимистична.
Картата описва споделеното, работата не е мечта- Юпитер У6,, съУ10 е в падение в Козирог, но ще се чувстваш добре на нея и откъм заплащане, Луната У1, 2 в екзалтация и в хармоничен аспект с Юпитер. Ще се впишеш сред колектива, Луната в сходящ хармоничен аспект със Сатурн У7

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #1857 -: Април 24, 2020, 08:14:54 pm »
Здравейте.
Знам, че ви писна от мен! И мен ми писна, но предната неделя кадидатствах за работа и днес ми насрочиха интервю за работа по Вайбър за събота.
Разбрах за коя компания става въпрос,з ащото до тогава не знаех. Ползват агенция за подбор на кадри.
Въпросите ми свързани с предстоящото интервю са:
"Ще започна ли нова работа?"
Ако отговора е положителен, съответно имам допълнителни въпроси:
"Ще бъда ли удовлетворена от заплащането"
"Ще ми бъде ли изплащана заплатата по договор?"
"Ще бъда ли по-добре на новото работно място?"
Малко ме е страх, макар че е в същия сектор и за същата позиция.
Но винаги новото е плашещо.
Благодаря от сърце!

Мен не ме взеха за тази позиция, ами ми казаха че ще ми се обадят след 2 месеца за друга позиция, която ми подхождала по-добре.
Не съм сигурна дали да им вярвам.
Ще видим. То аз си го гледах този въпрос и не е по силите ми :)
Картата го показва, че няма нова работа, а и парите от нея са под въпрос, представени са от Луната в падение в Скорпион, тъй че за твое добро не са те взели.  Самата работа е представена от Меркурий заточен в Риби.

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Хорари за работа
« Отговор #1858 -: Април 24, 2020, 08:41:52 pm »
Благодаря за коментарите, Сафо и Akruks.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Хорари за работа
« Отговор #1859 -: Април 26, 2020, 11:29:01 am »
Пробвай с 6ти от 6ти.11дом в близнаци,Меркурий в риби има ли аспект с теб,Слънцето?Меркурий след 3*сменя знак,а може би това показва,че ти ще проведеш интервю след 3 дни.Луната има сх.тригон с Меркурий,но има много време до аспекта.
Цветелина Б е астролог предполагам,аз не съм.
По хорара наистина могат да се видят много неща,ако човек има много знания.Аз нямам.
Сафо, то едно е да напишеш книга с примери (според мен доста нагласени), друго е като теб да имаш опит и то всеки ден.
Аз не мога да разбера, защо толкова различно пишат всички. Едни казват едно, други друго.. и човек се обърква.
Според мен ти имаш знания.

Здравейте.
Знам, че ви писна от мен! И мен ми писна, но предната неделя кадидатствах за работа и днес ми насрочиха интервю за работа по Вайбър за събота.
Разбрах за коя компания става въпрос,з ащото до тогава не знаех. Ползват агенция за подбор на кадри.
Въпросите ми свързани с предстоящото интервю са:
"Ще започна ли нова работа?"
Ако отговора е положителен, съответно имам допълнителни въпроси:
"Ще бъда ли удовлетворена от заплащането"
"Ще ми бъде ли изплащана заплатата по договор?"
"Ще бъда ли по-добре на новото работно място?"
Малко ме е страх, макар че е в същия сектор и за същата позиция.
Но винаги новото е плашещо.
Благодаря от сърце!

Мен не ме взеха за тази позиция, ами ми казаха че ще ми се обадят след 2 месеца за друга позиция, която ми подхождала по-добре.
Не съм сигурна дали да им вярвам.
Ще видим. То аз си го гледах този въпрос и не е по силите ми :)
Картата го показва, че няма нова работа, а и парите от нея са под въпрос, представени са от Луната в падение в Скорпион, тъй че за твое добро не са те взели.  Самата работа е представена от Меркурий заточен в Риби.

Akruks,
И аз така си мислих, след като не ме одобриха. Явно е било за мое добро.
Уж каза че парите не били проблем, но избрали кандидат с по-голям опит и по-големи познания в техническата работа т.е. IT.
Аз нямам такива познания и се радвам, че не се заех с тази позиция.
Позицията за която уж ще ми се обадят, ще е "Бранд мениджър", това е позицията на която съм в момента.
Лошото е, че шефът ми започва един проект в и-бей, което автоматично означава повече работа за мен, без допълнително заплащане. Вчера си намерих договора, бяхме на гости в къщата. Още не сме си събрали целия багаж. Та като си прегледах договора там пише " Да изпълнява задълженията по длъжностната характеристика", а аз такава нямам и явно няма да имам. Помолих го преди месец, и преди това пак го молих-нямам характеристика. Как да го накарам да ми напише такава, след като очевидно не иска. Иначе ми прави забележки, че ако направя нещо-защо съм го направила. А ако не направя нещо-защо не съм го направила. И това е все не по моята част от задълженията ми. Ще видим. Просто искам да не ме използват като работно магаре. Но аз съм си виновна.

Благодаря Ви!  :-*
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.