Автор Тема: Хорари за работа  (Прочетена 327054 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #675 -: Октомври 11, 2016, 05:42:57 pm »
Позволявам си да пусна един хорар, чиито въпрос си зададох преди няколко дни и построих картата, но се въздържах от публикуването му ?

В хорара се вижда, че си се постарал да угодиш на интервюиращите, т.е. да създадеш приятно впечатление според техните очаквания, но в тази ситуация наистина си по-зависим от тяхната субективна оценка, а не толкова да изиграе ключова роля фактът, че имаш нужната квалификация, опит и образование.

За назначаване на работа по договор с по-дългосрочна перспектива се колебая да ти дам положителен отговор. Но не е изключено - на този етап - да те привлекат пробно по някой по-краткосрочен проект, може да е нещо дистанционно или почасово. Ако търсиш стабилна и дългосрочна перспектива, кариерно израстване, в този хорар ситуацията не е представена като много изгодна за теб.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #676 -: Октомври 11, 2016, 06:45:08 pm »
Здравейте!  :)

Позволявам си да пусна един хорар, чиито въпрос си зададох преди няколко дни и построих картата, но се въздържах от публикуването му ?
Не уточняваш дали имаш работа в момента, ако не работиш има голяма вероятност да получиш работата.

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Хорари за работа
« Отговор #677 -: Октомври 11, 2016, 06:50:45 pm »
Благодаря ти, Лили за изчерпателния отговор  :) .

Етапът на който се намирам в момента е да кажа ДА или НЕ след няколко дни и заповедта за назначаване да бъде разписана в определеното време/съществува минималистичен вариант при този съвсем краен етап кандидатурата ми да бъде отхвърлена, но шансът е наистина минималистичен/.
В условията не мога да лавирам в момента особено, защото не съм изпълнил едно единствено изискване, което за тях е съществено, но в края на краищата си зависи от мен и то да стане факт.

Цитат
За назначаване на работа по договор с по-дългосрочна перспектива се колебая да ти дам положителен отговор. Но не е изключено - на този етап - да те привлекат пробно по някой по-краткосрочен проект, може да е нещо дистанционно или почасово. Ако търсиш стабилна и дългосрочна перспектива, кариерно израстване, в този хорар ситуацията не е представена като много изгодна за теб :29:

Реално ще имам изпитателен срок, но той ще е в рамките на нормалното.
Както добре си отбелязала в хорара за мен е по-важна дългосрочната перспектива, а перспективи определено ми бяха представени и то в пъти по-добри/на теория/ от тези в сегашната ми работа. Компанията е изключително сериозна и много добре позиционирана на пазара.
Момента го чувствам като важен и желанието ми е да взема добро за мен решение :) .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #678 -: Октомври 11, 2016, 06:54:46 pm »
Етапът на който се намирам в момента е да кажа ДА или НЕ след няколко дни и заповедта за назначаване да бъде разписана в определеното време/съществува минималистичен вариант при този съвсем краен етап кандидатурата ми да бъде отхвърлена, но шансът е наистина минималистичен/.
В условията не мога да лавирам в момента особено, защото не съм изпълнил едно единствено изискване, което за тях е съществено, но в края на краищата си зависи от мен и то да стане факт.

Любопитно ми е защо не си представен в силна позиция в този хорар.

А иначе Луната, слаба есенциално, не е без курс, но няма мажорни аспекти с У10. Има обаче апликиращ секстил с Меркурий в 6 дом, който там е силно поставен. Работата може и да я имаш, но някак ми бяга дългосрочната перспектива, израстването. Или впоследствие нещо да не тръгне според очакванията ти, знам ли. Ще ми е интересно по-нататък да кажеш как са се развили нещата, хорарът е малко под въпрос.

На самото интервю подразни ли те нещо? Луната и Венера са слаби есенциално и са позиционирани в 7 дом, а не в знака на МС.

« Последна редакция: Октомври 11, 2016, 07:04:18 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Хорари за работа
« Отговор #679 -: Октомври 11, 2016, 07:06:28 pm »
Любопитно ми е защо не си представен в силна позиция в този хорар.

За мен също си остава загадка :) .
Ситуацията беше малко неочаквана. Познат човек, който работи там понастоящем ми го предложи.
Реално аз не бях подготвен за интервюто /т.е не знаех достатъчно за профила на позицията предварително/, но съумях да бъда достатъчно убедителен и на ниво за да се измъкна от неловки ситуации :) .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #680 -: Октомври 11, 2016, 07:09:36 pm »
За мен също си остава загадка :) .
Ситуацията беше малко неочаквана. Познат човек, който работи там понастоящем ми го предложи.

Беше ми на езика да те питам дали по стандартния ред си кандидатствал или е имало друг тип съдействие /предвид позицията в 7 дом/. Но ми стана неудобно да те питам, за да не се засегнеш. Нямах предвид с протекции да си кандидатствал и влязъл там, но нали съм все криво разбрана.  ;)

А иначе Луната още преди задаване на въпроса е направила съвпад с твоя сигнификатор, в хорара тя управлява 4 дом - края на нещата. По 6 дом ситуацията е добре представена за теб. Учуди ме най-вече твоята и на въпроса есенциална слабост и липсата на връзка с 10 дом.

А имало ли е реално обявен конкурс за вакантна длъжност? Или си научил от познат и така си кандидатствал? Не съм сигурна, но може и това да е причината да няма връзка с У10.

Цитат
Реално аз не бях подготвен за интервюто /т.е не знаех достатъчно за профила на позицията предварително/, но съумях да бъда достатъчно убедителен и на ниво за да се измъкна от неловки ситуации

Виж какви детайли изникват впоследствие, а те са важни за тълкуването. Затова разпитвам, а не от клюкарски интерес.

Наскоро нали имаше един хорар с въпрос дали ще се оженят, а са фактически разделени. Премълчават се някои факти и трябва да налучкваме с тълкуването.

Може и това да обяснява есенциалната слабост в хорара ти, засега не намирам друго по-логично обяснение.

« Последна редакция: Октомври 11, 2016, 07:13:58 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Хорари за работа
« Отговор #681 -: Октомври 11, 2016, 07:30:40 pm »
Santi, асцендентът в хорара е ранен, така че може или сам да се откажеш или да получиш предложение за работа от друго място.

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Хорари за работа
« Отговор #682 -: Октомври 11, 2016, 08:41:40 pm »
Беше ми на езика да те питам дали по стандартния ред си кандидатствал или е имало друг тип съдействие /предвид позицията в 7 дом/. Но ми стана неудобно да те питам, за да не се засегнеш. Нямах предвид с протекции да си кандидатствал и влязъл там, но нали съм все криво разбрана.  ;)

Извинявай за страничния въпрос, но някаква натална предпоставка ли провокира това съмнение и у теб  ;D ?

Цитат
А имало ли е реално обявен конкурс за вакантна длъжност? Или си научил от познат и така си кандидатствал? Не съм сигурна, но може и това да е причината да няма връзка с У10.

Реално в платформите за търсене/предлагане на работа не видях обява точно за тази позиция от страна на компанията, но както казах от познат научих, той спомена и ми предложи да му пратя CV, ако имам интерес. Той съответно е препратил към съотв. отдел след това и нещата оттам насетне се случиха :) .

Цитат
Премълчават се някои факти и трябва да налучкваме с тълкуването.

Направих го с цел да разбера, доколко представената така възможност представлява добра перспектива за мен.  ;)

Santi, асцендентът в хорара е ранен, така че може или сам да се откажеш или да получиш предложение за работа от друго място.

Според теб не би ли могло да показва, че развитието ще се проточи ?
« Последна редакция: Октомври 11, 2016, 08:43:54 pm от Santi »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #683 -: Октомври 11, 2016, 08:45:48 pm »
Извинявай за страничния въпрос, но някаква натална предпоставка ли провокира това съмнение и у теб  ;D ?

Не съм се усъмнила, че целенасочено би могъл да премълчиш важна информация във връзка с въпроса. Но много често ми се случва да усетя нещо отвъд това, което питащият съобщава, и да ми е неудобно да попитам допълнително. Но пък при теб за радост никога не съм проследявала реакции на ощипана мома.  ;D  :72:

Значи можем да допуснем, че в хорара акцентът върху 7 дом може да сочи и за оказаното ти съдействие. Чудех се защо по 7ми е представена ситуацията, от какво си "зависим" във връзка със зададения въпрос.

Добре, че даваш по-детайлни обяснения относно ситуацията. Така се учим да се вглеждаме в детайли, да откриваме различните нюанси в тълкуването и да видим къде грешим в подхода. Никога не съм си поставяла за цел на всяка цена да докажа, че нещо съм познала, а ако не съм познала, да се хващам за разни сламки за оправдание и пост фактум да ги издирвам и да ги навирам в очите на хората. Един лайк в повече или по-малко - няма никакво значение.  ;)


« Последна редакция: Октомври 11, 2016, 08:51:11 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #684 -: Октомври 11, 2016, 08:50:32 pm »
Ранният АСЦ в хорари за работа показва, че на питащия ще е нужно повече време да навлезе в работата, а също така е възможно в процеса на работа след това да има промени спрямо първоначално поставените условия.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #685 -: Октомври 12, 2016, 09:59:37 pm »
Въпросът ми е смята ли "име", че съм достатъчно квалифицирана и надеждна в работата.

Мисля, че не му е чак толкова лошо мнението за теб, даже не е изключено да ти симпатизира и да толерира някои пропуски от твоя страна. По-скоро хорарът показва, че ти не се чувстваш достатъчно уверена в своите способности и умения, необходими за конкретното работно място, което заемаш. Като лично субективно усещане имам предвид. И наистина си загрижена за имиджа и представянето си в очите на този работодател. Иначе Луната е в знак, свързан по диспозиторство с У10 - във въпросната ситуация не си в изцяло губеща позиция спрямо ръководството.
« Последна редакция: Октомври 12, 2016, 10:04:36 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

poli_z

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 136
Re: Хорари за работа
« Отговор #686 -: Октомври 13, 2016, 01:56:16 am »
Здравейте :)
Ще съм благодарна ако някой се изкаже по моя хорар:
Кога ще започна работа?
Изминаха 7 месеца откакто сме в чужбина...


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #687 -: Октомври 13, 2016, 11:57:09 am »
По 7 дом ли го гледаш човека, аз видях, че моя сигнифатор Уран е в опозиция с неговият - Слънце, но не съм сигурна, че е вярно.

А ти по кой дом го гледаш, нали е назован по име?
Не е уточнено какъв е, що е - логично е да се разгледа по 7ми.

За основни сигнификатори се вземат планети от септенера.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

paganne

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
Re: Хорари за работа
« Отговор #688 -: Октомври 18, 2016, 09:47:04 pm »
В идните 6 месеца ще сменя ли работата?
Предполагам, че от картата е видно, но напрежението и стресът вземат връх, на моменти е непоносимо и започвам да се оглеждам за нещо друго.
ОВ - малко закъсняла обратна връзка - няма да сменя работата, въпросът бе поставен ребром към шефа, той прецени, че ще ми повиши заплатата, което към момента ме отказва да напускам, понеже новото възнаграждение е мотивиращо и удовлетворяващо,  благодаря на всички, които се включиха.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #689 -: Октомври 19, 2016, 05:24:16 pm »
ОВ - малко закъсняла обратна връзка - няма да сменя работата, въпросът бе поставен ребром към шефа, той прецени, че ще ми повиши заплатата, което към момента ме отказва да напускам, понеже новото възнаграждение е мотивиращо и удовлетворяващо,  благодаря на всички, които се включиха.
Благодаря за ОВ, макар да не съм се включила с отговор  когато си задала въпроса  :017:
Луната с последен аспект тригон с Марс У6, У7, У2 във 2д описва крайното развитие, благоприятно за теб.