Автор Тема: Хорари за работа  (Прочетена 327205 пъти)

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Хорари за работа
« Отговор #885 -: Февруари 15, 2017, 03:45:18 pm »
Трети дом освен за договорни отношения отговаря и за комуникация. От една страна Сатурн там, може да показва, че нещо не казваш или не си достатъчно сплотен с колектива. Има задръжки. От друга страна Юпитер е в първи дом, опозиция на Уран и Квадратура с Луна в 10-ти дом, което може да се търкува точно като казано нещо не на място или просто да си подразнил вербално, хора с които имаш договорни отношения. Управителят на първи дом- Венера е в съвпад с Марс в 7-ми дом. Марс също се отнася до приказването.Но аз още се уча и това може и въобще да не е верен прочит.  :)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Хорари за работа
« Отговор #886 -: Февруари 15, 2017, 03:51:00 pm »
Дали не може да е свързано с това, че не се съгласявам да работя повече извънредно, когато ме молят?
За съжаление наистина нямам време да го правя, а и имам и други ангажименти, не живея сам, имам и нужда от почивка. А Сатурн в 3 дом може да показва задръжки в отношенията с колеги, понеже съм работил все с проблемни.

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Хорари за работа
« Отговор #887 -: Февруари 15, 2017, 03:58:58 pm »
Ако работиш все с проблемни колеги, това трябва да ти говори нещо. По принцип повтаряемостта на даден фактор, който ти прави впечатление, ще се повтаря докато не си начуиш урока. Как ти минава един работен ден? Ако сме в хипотезата с това, че не се свързваш с колегите си, то тогава трябва да се научиш на колегиалност. Това означава, че дори и "проблемните" - "стават". И за кого са проблемни? За теб, за другите?
Поднясането на информация било тя положителна или не, също е изкуство. Ако съм работотател и не те виждам много да си даваш зор и на фона на другите ми се струва, че ти е все тая, като дойдеш да ми кажеш, че нещо не можеш- много зависи как ще ми го кажеш. Това ще определи моята реакция спрямо теб. Ако обаче виждам, че се стараеш, искаш да покажеш резултати, питаш с какво да си полезен, като дойдеш и ми кажеш, че няма как да оставаш допълнително- може би ще те разбера по-добре. Работодателите не ги интересува другите ти ангажименти. Те ти плащат, за да им работиш. Точка. Везни като У на първи дом иска баланс в отношенията. Луната на върха на 10 и то в Рак предполага чувство, емоция и разбиране. На 6-ти пък е Риби- пак емоции. Но нептун предполага и заблуди. Помисли за баланс. От моя опит съм виждала хора, които са много некадърни, но кротки, свежи и общителни. Затова не ги махат- щото са "леки". Занеси им нещо да ядат на работа, почерпи ги с нещо. Усмихвай се повече. Ей такива неща, дето сплотяват хората, да ти се радват  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #888 -: Февруари 15, 2017, 04:12:09 pm »
Работодателите не ги интересува другите ти ангажименти. Те ти плащат, за да им работиш. Точка.

В рамките на официалното ти работно време, което се уточнява предварително и е посочено в трудовия договор. Това, за което реално ти се плаща. Работодателят не може да претендира за цялото ти лично неработно време или за съществена част от него. Затова на такива и няма кой да им работи или работят мрънкащи и некадърни служители, които не могат да намерят друга, по-добра алтернатива. Въпрос на уговорка е между работодателя и служителя колко ще се работи извънредно и как ще се заплаща. Поне в една цивилизована държава би следвало да е така. Тук знаем, че целта е номерът да мине и, ако може, за без пари. В случая на Веско не стана ясно дали извънредният труд се заплаща или се полага за тоя, дето клати гората, както е прието в тази държава. А и много често заплащането за извънреден труд – в редките случаи, когато наистина е предвидено такова, е толкова символично, че не си струва да се ангажираш. Не ти се плаща допълнително за нощен труд, за работа през почивните дни и официалните празнични дни.

Дали не може да е свързано с това, че не се съгласявам да работя повече извънредно, когато ме молят?
За съжаление наистина нямам време да го правя, а и имам и други ангажименти, не живея сам, имам и нужда от почивка. А Сатурн в 3 дом може да показва задръжки в отношенията с колеги, понеже съм работил все с проблемни.

Ти добре, че не работиш в голям колектив, там се събират хора с различни характери, житейски възгледи и потекло. Стой, та гледай разликите! Но като цяло в един колектив/компания/общност хората не обичат да им се казва къде нещата куцат, не вървят, къде има нужда от корекция или оптимизация. Дори ако им го кажеш със съвсем добронамерен тон, за по-остра критика да не говорим. Ако ще и последната клоака да е, трябва да им пригласяш и да се правиш, че всичко е наред, за да можеш да се интегрираш успешно.  ;)

« Последна редакция: Февруари 15, 2017, 04:29:36 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Хорари за работа
« Отговор #889 -: Февруари 15, 2017, 04:57:52 pm »
Обикновено договорът с включен изпитателен срок става безсрочен, ако издържиш пробния период. Но може работодателят да реши да сключи срочен договор, ако е позволена такава опция. Това не е по хорарната карта, а просто размисъл за възможните варианти.

Повечето работодатели заслужават само среден пръст и юмрук ;D

Моя позната беше назначена точно така - на 6-месечен изпитателен срок със срочен договор. Справяше се в работата си много добре, работеше изключително съвестно и получаваше големи обещания, че ще я преназначат за постоянно. Докато един ден просто не решиха да ѝ прекратят договора преди изпитателния срок. И така се получи, че жената не може да отиде дори и на борсата, а няколко пенсионерки остават да работят. И в момента учи точно тази специалност, която практикуваше.

Гнус ми е от такива хора, ако изобщо могат да бъдат наречени така.

Жалко, че в повечето случаи сме принудени да мълчим, ама рано или късно Съдбата с голямата метла ще ги помете едно хубаво....
« Последна редакция: Февруари 15, 2017, 04:59:50 pm от romantica »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #890 -: Февруари 15, 2017, 05:00:39 pm »
На държавна работа ли е била или в частния сектор? При частниците е пълен произвол, винаги намират вратички да те цакнат. Цяло чудо е да попаднеш на коректен работодател, който да си държи на думата и да не се излага с тарикатлъци на дребно. И на читав, интелигентен екип. Особено в провинцията.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Хорари за работа
« Отговор #891 -: Февруари 15, 2017, 05:06:17 pm »
Лили, държавна. В сферата на образованието. Ооо, ти да видиш директорите с тези делегирани бюджети и без мандатни длъжности какво правят :o А и новият ЗПУО им развърза още ръцете. Превърнаха ги в еднолични търговци, които гледат само да пълнят бездънния си ненаситен джоб.
« Последна редакция: Февруари 15, 2017, 05:10:05 pm от romantica »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #892 -: Февруари 15, 2017, 05:15:29 pm »
Щом и в държавните структури са позволени такива тарикатлъци, какво да говорим за частниците.

Пак полемизирахме темата, отклонихме се от астрологичния прочит. Но Весо нали искаше повече внимание да му се обърне, сега поне няма да се чувства пренебрегнат.  ;D

За съжаление това е положението тук, почти масово и навсякъде. Ако щеш работи на кофти условия, ако не щеш – шапка на тояга, ще дойде друг безработен, по-закъсал. Не се инвестира в по-читав персонал, в мотивацията му и задържането му. Залагат повече на опашки от закъсали безработни и хора със съмнителни качества и квалификация, на шуробаджанащината. Само формално сме в ЕС, почти нищо не се е променило.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Хорари за работа
« Отговор #893 -: Февруари 15, 2017, 06:18:26 pm »
Колегите организират едно пътуване и много ми се иска да отида.
Въпросът ми е ще се организира ли пътуването с колегите на дати, които са удобни за мен (и дали ще мога да отида съответно)?


Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Хорари за работа
« Отговор #894 -: Февруари 15, 2017, 06:53:34 pm »
Гласувам за "да". Луната в 3-тия ти дом ще завърши тригон с управителя ти Слънцето. Всъщност Луната ще пренесе светлина между Сатурн (у7) и Слънцето (у1). Колегите ти разглеждам по 7-мия ти дом като равностойни партньори в този хорар. Затова се надявам, че колегите ще се съобразят с теб (Сатурн е в трилплицит на Слънцето все пак) и ще пътувате заедно.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Хорари за работа
« Отговор #895 -: Февруари 15, 2017, 07:01:17 pm »
Ще се наложи ли да си търся в скоро време нова работа и ако да - има ли шанс да намеря?
Проблемът е, че фирмата, в която работя, иска да дава всички обекти на франчайз, а това е скъпо начинание и тези, които са предприели досега тази стъпка, работят по 13 часа на ден без почивка, дори и на 1 януари, а за мен това е непосилно. Освен това, и колежката ми иска да вземе друг обект на франчайз и да я сменя дъщеря ѝ от време на време, която е безработна.

Веско, аз се въздържах от отговор по твоята карта, защото в нея има сходящ квадрат между у10 (Луна) и у6 (Юпитер) в 1-вия дом. Дали това е достатъчно за напускане на настоящо работно място - не знам. За затруднения сигурно е достатъчно. Управителят ти не е добре поставен - заточена Венера в 7-ми дом. Изглежда сякаш си "в ръцете" на другите. Дали зависиш от колеги или си податлив на чуждо влияние - не знам. Можеш да пробваш да събереш повече информация, за да направиш рационална преценка на ситуацията, тъй като Меркурий е в сходящ секстил с управителя ти Венера.

Освен това отдавна не съм гледала хорари - загубила съм тренинг. Във всеки случай няма да е никак лошо да намериш друга работа. Независимо от бъдещето на фирмата на П. Успех!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Хорари за работа
« Отговор #896 -: Февруари 15, 2017, 08:26:19 pm »
Ако работиш все с проблемни колеги, това трябва да ти говори нещо. По принцип повтаряемостта на даден фактор, който ти прави впечатление, ще се повтаря докато не си начуиш урока. Как ти минава един работен ден? Ако сме в хипотезата с това, че не се свързваш с колегите си, то тогава трябва да се научиш на колегиалност. Това означава, че дори и "проблемните" - "стават". И за кого са проблемни? За теб, за другите?
Поднясането на информация било тя положителна или не, също е изкуство. Ако съм работотател и не те виждам много да си даваш зор и на фона на другите ми се струва, че ти е все тая, като дойдеш да ми кажеш, че нещо не можеш- много зависи как ще ми го кажеш. Това ще определи моята реакция спрямо теб. Ако обаче виждам, че се стараеш, искаш да покажеш резултати, питаш с какво да си полезен, като дойдеш и ми кажеш, че няма как да оставаш допълнително- може би ще те разбера по-добре. Работодателите не ги интересува другите ти ангажименти. Те ти плащат, за да им работиш. Точка. Везни като У на първи дом иска баланс в отношенията. Луната на върха на 10 и то в Рак предполага чувство, емоция и разбиране. На 6-ти пък е Риби- пак емоции. Но нептун предполага и заблуди. Помисли за баланс. От моя опит съм виждала хора, които са много некадърни, но кротки, свежи и общителни. Затова не ги махат- щото са "леки". Занеси им нещо да ядат на работа, почерпи ги с нещо. Усмихвай се повече. Ей такива неща, дето сплотяват хората, да ти се радват  :)
Не съм от тези, които се скатават, дори напротив, налага ми се често да върша работата и на тези, с които работя и не знам дали заради това, все попадам на колеги, които ти описваш. За съжаление, не всички, с които съм работил, са били от кротките...
В случая какъв урок трябва да науча - че трябва и аз да се скатавам и да се науча на тарикатлък ли? Не ми е в кръвта обаче.
« Последна редакция: Февруари 15, 2017, 08:29:25 pm от Veselin »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Хорари за работа
« Отговор #897 -: Февруари 15, 2017, 08:27:12 pm »
Веско, аз се въздържах от отговор по твоята карта, защото в нея има сходящ квадрат между у10 (Луна) и у6 (Юпитер) в 1-вия дом. Дали това е достатъчно за напускане на настоящо работно място - не знам. За затруднения сигурно е достатъчно. Управителят ти не е добре поставен - заточена Венера в 7-ми дом. Изглежда сякаш си "в ръцете" на другите. Дали зависиш от колеги или си податлив на чуждо влияние - не знам. Можеш да пробваш да събереш повече информация, за да направиш рационална преценка на ситуацията, тъй като Меркурий е в сходящ секстил с управителя ти Венера.

Освен това отдавна не съм гледала хорари - загубила съм тренинг. Във всеки случай няма да е никак лошо да намериш друга работа. Независимо от бъдещето на фирмата на П. Успех!
Благодаря ти много, Mirabella!  :-*

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #898 -: Февруари 15, 2017, 08:33:19 pm »
В случая какъв урок трябва да науча - че трябва и аз да се скатавам и да се науча на тарикатлък ли? Не ми е в кръвта обаче.

Да се научиш на мазен тарикатлък, тогава има повече лайкове в живота  :29:

Ако не можеш да бъдеш като мнозинството, тогава се преструвай. Хора, които не споделят колективните ценности, било то фалшиви, изкривени, девалвирали, биват отхвърляни и елиминирани. Цената да си независим от шефове и колеги е доста висока. Готов ли си да я платиш?  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Хорари за работа
« Отговор #899 -: Февруари 15, 2017, 08:34:59 pm »
Да се научиш на мазен тарикатлък, тогава има повече лайкове в живота  :29:

Ако не можеш да бъдеш като мнозинството, тогава се преструвай. Хора, които не споделят колективните ценности, било то фалшиви, изкривени, девалвирали, биват отхвърляни и елиминирани. Цената да си независим от шефове и колеги е доста висока. Готов ли си да я платиш?  :)

 :)