Автор Тема: Хорари за работа  (Прочетена 335023 пъти)

Рада

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
Re: Хорари за работа
« Отговор #1350 -: Февруари 05, 2018, 12:56:57 pm »
Не, няма да напуснеш, най-малко заради парите от работата, които са ти нужни
Луната У6 е в сходящ хармоничен апсект с Уран У1 във 2д.
Последният хармоничен аспект на Луната показва, че крайното развитие ще е благоприятно за теб, т.е. ще се успокоиш и продължиш работата с усмивка.
Давам ОВ по моя хорар. Говорих с шефа и отново имам обещание за увеличение на заплатата и уж компенсация, но му трябвало да мисли още месец. Каза ми още, че съм свободна да си тръгна, след като смятам, че парите са малко. Не съм подала молба за напускане. Реших да изчакам, въпреки че не му вярвам. Започнах да търся и друга работа.
Благодаря на всички, които се включиха!!! :58:

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Хорари за работа
« Отговор #1351 -: Февруари 05, 2018, 01:12:37 pm »
Обмислям вариант да започна да се занимавам с изработване на шрифтове, което е доста трудоемко. Въпросът е ще имам ли успех с това. Работя на американският пазар главно, там хем е малко пренаселено, хем има доста място за реализация. Притеснява ме тоя последен аспект на Луната с У10, а и тая навалица върху юлв, У1 без особени достойнство  :017:
« Последна редакция: Февруари 05, 2018, 01:15:41 pm от Satin »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #1352 -: Февруари 05, 2018, 01:17:22 pm »
Давам ОВ по моя хорар. Говорих с шефа и отново имам обещание за увеличение на заплатата и уж компенсация, но му трябвало да мисли още месец. Каза ми още, че съм свободна да си тръгна, след като смятам, че парите са малко. Не съм подала молба за напускане. Реших да изчакам, въпреки че не му вярвам. Започнах да търся и друга работа.
Благодаря на всички, които се включиха!!! :58:

Попитах дали да напусна работа?

Погледнах какъв е бил хорарът. Питала си дали да напуснеш, а не дали да преговаряш за по-висока заплата.
Тогава се чудех защо Венера е часови управител. Сега изтъкваш важна подробност – говорили сте за пари.

Успех, дано наистина си удържи на думата, че ги знаем тия новобогаташи. И междувременно се оглеждай за други алтернативи.


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #1353 -: Февруари 05, 2018, 01:32:16 pm »
Обмислям вариант да започна да се занимавам с изработване на шрифтове, което е доста трудоемко. Въпросът е ще имам ли успех с това. Работя на американският пазар главно, там хем е малко пренаселено, хем има доста място за реализация. Притеснява ме тоя последен аспект на Луната с У10, а и тая навалица върху юлв, У1 без особени достойнство  :017:
малко си подранила с въпроса, АС е под 3*, не си наясно с всички обстоятелства около въпроса, а Луната е с последен негативен аспект, както си отбелязала- опозиция с Уран У10, по който е успеха в посочената област. Меркурий е във знак на управление от Уран, чувства се добре в тази област на действие, на МС има нужда от успешна реализация, но точно точи проект/замисленото няма да се увенчае с очаквания успех, така си мисля.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #1354 -: Февруари 06, 2018, 09:58:34 pm »
Обмислям вариант да започна да се занимавам с изработване на шрифтове, което е доста трудоемко. Въпросът е ще имам ли успех с това.

Нищо не пречи да пробваш. Човек ако не опита, няма как да знае дали си е струвало.
Твоят сигнификатор е Меркурий, както и естествен сигнификатор на дейността – шрифтове. Намира се в собствен триплицитет, на много силно място, на броени минути от точен съвпад с МС. В лъчите на Слънцето се изявява по-слабо, но не е изгорен.

Ако приемем, че по 7 дом са клиенти и конкуренти, тук се намира Марс. Меркурий е направил секстил с него, но Марс е в знак, където Меркурий е заточен – есенциална слабост. Според мен от гледна точка на конкурентоспособността по-трудно би се справила. Целиш се нависоко, на този пазар има доста играчи.

Луната е в 6 дом, но в 5 знак от АС. Разходящ тригон с твоя сигнификатор. Тук У10 има есенциално достойнство – екзалтира. Има обаче разходяща квадратура с него. Ти реално още не си опитала, така че тази квадратура може да сочи и твоите съмнения, колебания, неувереност по въпроса дали рискът си струва.

Последният аспект на Луната е тригон с Венера, която е и часови управител на въпроса. И същевременно Луната е в знак на Венера. Последната вече не е изгорена, скоро би трябвало да стане видима. Има и точна антисия на Юпитер към МС, с която точка ще съвпадне и твоят сигнификатор.

Ако имаш търпение малко да изчакаш и да наблюдаваш как ще се развива дейността, може по-нататък да потръгне. Не мога да кажа категорично не, т.е. че съвсем не си заслужава. Но в началото, ако решиш да стартираш, успехът може да е по-бавен и умерен, по-нататък да се раздвижат нещата. Ако стартираш, ще трябва да се съобразиш с тамошната конюнктура. И ако си достатъчно адаптивна, може и да успееш.

И малко повече ще трябва да внимаваш в избора на клиенти. Откъм плащания да се застраховаш някак. Не знам при вас какъв е начинът на работа. При нас предаваш готовата поръчка и чакаш от умрял писмо, ако си се свързал с непознат директен български клиент.  ;D



« Последна редакция: Февруари 06, 2018, 10:01:18 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

WhiteRose

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Хорари за работа
« Отговор #1355 -: Февруари 12, 2018, 05:17:54 pm »
Директорката от старата ми работа ще ми даде ли добра референция?

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Хорари за работа
« Отговор #1356 -: Февруари 15, 2018, 06:44:14 pm »
Имам голяма дилема добро решение ли ще е да си сменя работата,днес бях на интервю за нова работа ,но парите са доста по-малко ,от тези който взимам сега.Та питах се как мислите ако отида на това място където бях днес ,дали ще сгреша.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #1357 -: Февруари 15, 2018, 07:26:56 pm »
Според мен нямаш обективна преценка за ситуацията. Да не стане от трън та на глог с новата работа.

Като ти предлагат по-малко пари, защо ти е да ходиш там? По-добра перспектива за развитие, по-квалифицирана работа?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Хорари за работа
« Отговор #1358 -: Февруари 15, 2018, 07:41:12 pm »
Тук взимам повече пари само ,че срещу какво, всяка седмица когато не си нощтна си едва ли не задължен да си в събота на работа имаш право на почивка в събота само ако през седмицата си бил нощна смяна.А аз се усещам,че пет дена поредни нощни ми идват доста.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #1359 -: Февруари 15, 2018, 08:24:18 pm »
На мен ми се струва, че нито едното, нито другото място са читави.
Така че където и да си – все тая. Не спирай да търсиш и изчакай по-добра оферта някъде.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Хорари за работа
« Отговор #1360 -: Февруари 15, 2018, 08:56:53 pm »
Ще видим , но поне на едното място няма нощни смени.

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Хорари за работа
« Отговор #1361 -: Февруари 21, 2018, 10:36:36 pm »
Отказах се да напускам,но миналият месец изкарах грипа и сега ме повтори и в понеделник си удължиха болничния до утре ,но личната ми лекарка имаше проблем с принтерът и дефакто ще мога утре да го взема и сега се притеснявам ще ме уволнят ли от работа заради многото болнични, който ми се събраха.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #1362 -: Февруари 21, 2018, 10:46:44 pm »
Не би трябвало. И даже ще си получиш дължимите социални плащания.

Часът обаче е на Сатурн, постарай се да бъдеш по-стриктна с документите. И по-малко лични разговори на работното място.
« Последна редакция: Февруари 21, 2018, 10:53:02 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Хорари за работа
« Отговор #1363 -: Февруари 21, 2018, 10:59:55 pm »
Благодаря поуспокойх се малко , може и да успея да поспя ,тази вечер.

WhiteRose

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Хорари за работа
« Отговор #1364 -: Февруари 24, 2018, 08:45:19 pm »
Работиш ли в момента?Нова работа ще намериш до края на февруари.
Да, Сафо, правилно си го разтълкувала. Благодаря ти.
Да, но по картата излиза, че ще продължиш тази работа, на която се вижда, че има интрига, неясноти, заплетена ситуация

Благодаря,Акрукс. В същата сфера е, но в по-голяма фирма.