Автор Тема: Да попитаме Таро  (Прочетена 622182 пъти)

eliy

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 58
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4575 -: Юли 16, 2021, 10:25:22 pm »
Здравей Романтика,
какво ще кажат картите таро за много важен за мен избор
Да приема ли предложението за работа? Ще се чувствам ли добре на новото място и това ли е пътят по който трябва да вървя? Толкова съм объркана, и толкова сама в тази ситуация,че не си намирам място.
Благодаря  :)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4576 -: Август 13, 2021, 08:46:50 pm »
Един въпрос от днес ;D, провокирана от новите проекто-предложения за министри на Слави - дали ще бъдат одобрени от останалите политически партии?
Асо меч, Звездата, 10 меча/ Висшата жрица

Не, няма да бъдат подкрепени. Задава се конфликт и остри думи. Според мен това е целенасочен ход на ИТН, който цели друго. Ще изкочи някаква тайна около самата партия. След време някои от тях може да останат като по-висшестоящи.

И аз да се отбележа, че съм познала.

Не съм нито таролог, нито астролог, а любител :)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4577 -: Август 14, 2021, 05:36:35 pm »
Ще използвам тази тема, за да поздравя Романтика, макар да е подходяща другата.

Ясно е, че Слави е бита карта, той и не иска друго, предпочита да е от страната на "обвинението". В личен план не знам кой го би по главата да се самозабрави дотолкова, а не остана в историята като Шоуменът след 1989 год. Нептун сега подчертава нелеките опозиции Сатурн/Хирон-Уран/Плутон, с много голяма вероятност тао до Луна, като пате в калчища е. Както и да е, във Вселената винаги има баланс и явно трябва да преживее и краската на печалната слава.
Предстои му транзит Уран върху слв в опозиция с вълшебния му съвпад, вероятно ще осъзнае, че е направил грешка и ще предпочете да се оттегли и потъне. Тогава има и Сатурн тао възли/Нептун/Меркурий. Аууччч. Това ще боли. Мммне. Не съм оптимист за него.
Квадратурата Плутон-Слънце го подтикна да смени курса на живота, но тя нищо няма да даде без изпитания, които трябва да мине стоически за отличен. Засега не се получава, но ще има още жокери. 
Има още благосклонни транзити за него, Юпитер още ще гали, но след една година палачинката ще е обърната. После, според зависи.

Харесва ми, че кукловодите не спят и когато той губи инерция, моментално посичат въжделенията на Бойко за възраждане, както е сега със записите от полицейското насилие. Луна в Скорпион, майка.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4578 -: Август 14, 2021, 07:46:40 pm »
Романтика, браво и от мен!
👍😊🍀





romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4579 -: Септември 10, 2021, 01:19:11 pm »
Тези дни направих 3 тегления за това кой ще е бъдещият президент на България  :)

Настоящият Р.Р. ще бъде ли преизбран?
8 чаши, Колесницата, Слънцето/ Кралица пентакли
Според мен - да. Макар че към момента, като че ли при него има трудности и не вижда ясно ситуацията около себе си. Има голям шанс да бъде преизбран.

Кой ще предложат от ПП Г. за президент?
Кралица пентакли, Светът, 7 чаши/ 10 меча
Тук залагам, че кандидатурата ще бъде на жена. Жена с богат опит и добър материален статус. Позната и известна с нещо в света. Имат големи очаквания за победа, но за мен ще е неочаквана загуба.

Какъв ще е новият президент?
Справедливостта, 6 пентакли, Крал чаши
Определено смятам, че ще бъде мъж. Дипломатичен и разумен. Човек, който ще иска промяна и една идея по-мислещ за хората.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4580 -: Септември 16, 2021, 08:49:18 pm »
Тези дни направих 3 тегления за това кой ще е бъдещият президент на България  :)

Настоящият Р.Р. ще бъде ли преизбран?
8 чаши, Колесницата, Слънцето/ Кралица пентакли
Според мен - да. Макар че към момента, като че ли при него има трудности и не вижда ясно ситуацията около себе си. Има голям шанс да бъде преизбран.

Кой ще предложат от ПП Г. за президент?
Кралица пентакли, Светът, 7 чаши/ 10 меча
Тук залагам, че кандидатурата ще бъде на жена. Жена с богат опит и добър материален статус. Позната и известна с нещо в света. Имат големи очаквания за победа, но за мен ще е неочаквана загуба.

Какъв ще е новият президент?
Справедливостта, 6 пентакли, Крал чаши
Определено смятам, че ще бъде мъж. Дипломатичен и разумен. Човек, който ще иска промяна и една идея по-мислещ за хората.
  Не разбирам от карти, но определено отговора ти на трети въпрос не съответства на отговора ти на първи въпрос- нито е дипломатичен и разумен, нито мисли за хората. И още не е издигнат от никоя партия или инициативен комитет, а дори да се включи в изборите засега само ИТН в лицето на Трифонов са обещали подкрепа, ДПС , БСП, Герб и симпатизанти няма да гласуват за него.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4581 -: Септември 23, 2021, 08:54:36 pm »
Тези дни направих 3 тегления за това кой ще е бъдещият президент на България  :)

Настоящият Р.Р. ще бъде ли преизбран?
8 чаши, Колесницата, Слънцето/ Кралица пентакли
Според мен - да. Макар че към момента, като че ли при него има трудности и не вижда ясно ситуацията около себе си. Има голям шанс да бъде преизбран.

Кой ще предложат от ПП Г. за президент?
Кралица пентакли, Светът, 7 чаши/ 10 меча
Тук залагам, че кандидатурата ще бъде на жена. Жена с богат опит и добър материален статус. Позната и известна с нещо в света. Имат големи очаквания за победа, но за мен ще е неочаквана загуба.

Какъв ще е новият президент?
Справедливостта, 6 пентакли, Крал чаши
Определено смятам, че ще бъде мъж. Дипломатичен и разумен. Човек, който ще иска промяна и една идея по-мислещ за хората.

1. Може би да, но Колесницата е и таро карта на движението, някакъв тип промяна на пейзажа. Осмица чаши ми е депресарска карта. Емоционално неудовлетворяваща. Пускам цитати от 78stories.wordpress.com на Вера. Много полезно четиво са.  "Стигаме до осмиците, предвождани храбро от техния патрон в Големите аркани – Силата. В Райдър-Уейт колодите, които ползвам, Силата е под номер 8, а Справедливостта е под 11, което за мен има по-голям смисъл от обратното. Тук се вижда отново – осем е повтарянето на четворката (Императорът), но на ново ниво. При Императорът имаме контрол над външната среда, докато при Силата и съответно осмиците в Малките аркани имаме контрол над самите себе си, над вътрешния ни свят. С две думи основната тема при осмиците е самоконтролът."

2. Астрологично. Жена с някакъв акцент на лични планети в земни и водни зодиакални знаци, с успешна реализация, но с 10 мечове нейната кандидатура изглежда като кауза пердута.

3. Шестиците са производна на Влюбените - поставянето пред дилема. "Най-странното нещо, което ще откриете при по-близкото опознаване на Влюбените, е че това също като Магът е меркуриев тип карта, тоест на общуването и комуникацията. Понякога тя наистина означава любов, срещане с човека на живота, интимност и т.н., но в повечето случаи на цената на жертва. Питащият съзнателно трябва да избере или между обекта на желанието си и житейска пречка, или между няколко души, които го вълнуват в един и същи момент. И повярвайте ми, това няма да е никак лесен избор.
В повечето случаи, когато Влюбените се появяват, става дума за период в живота ви, в който сте изправени до края на път, който се разделя в две посоки и само от вас зависи по коя от двете ще поемете – към едната ви тегли желанието, към другата дългът или пък страхът от новото и различното. Съветът  на картата е да рискувате, да последвате това, което сами желаете, но бъдете предупредени, че няма да е като в приказките."
"Шестица пентакли е една от любимите ми карти, тя носи не само баланс, но и щедрост – както материална, така и в отношенията. Този, който има в повече, ще даде на този, който няма нищо. Просяците от петица пентакли намират благодетел, който се смилява над тях и им помага, при това с добро чувство. В този смисъл картата може да означава заем, който ще дадете или получите, а може да означава и бартер – ти даваш нещо и получаваш друго насреща. И двете страни са доволни. В отношения тази карта е изключително благоприятна, защото може да показва прошка. И двете страни се инатят коя да отстъпи първа, всеки е наранен и обиден, но един от двамата се решава да направи първата крачка към сближаване. А когато той подаде ръка и другата страна ще отвърне. В чисто всекидневен план картата ми е показвала и пари на ръка, които се връщат за даден от преди заем."
Пентакли като астрологична характеристика в рождената карта - земен зодиакален знак.

"Енергията на единадесетата карта от големите аркани е свързана по-скоро с човешката справедливост и обвързаността на отношенията ни един с друг. Справедливостта рядко се появява в гледане, за да упомене конкретен човек, тя по-скоро ни говори за събитие или настройка в нас или в човека, за когото редим картите. Тя ни посочва, че времето за вземане на решение е дошло и трябва да се действа, като в това отношение доста напомня за Крал мечове. Спектърът тук, както винаги с таро, е доста широк и зависи от заобикалящите карти, но едно е сигурно – трябва да се вземе справедливо решение и да се действа според него.
Има няколко важни елемента в изображението на картата от илюстрацията – мечът, везната, совата и паяка в мрежата си. Първите три са доста свързани. Совата е мъдростта и обективността, от които имаме нужда, за да видим ситуацията ясно. Везната ни показва претеглянето и времето, в което изясняваме решението си, а мечът характеризира категоричността, с която трябва да действаме. Но остава паякът и неговата мрежа в самото дъно на картата. Той е там, за да ни покаже, че в живота всичко е свързано с останалия свят и никое наше решение не може да бъде самоцелно или независимо, защото влияе на още толкова много неща.
Други важни значения на Справедливостта според мен са балансът и адаптирането. Балансът е изключително важно нещо, без което животът ни става хаотичен и изпълнен с крайности, които рано или късно ни разболяват. Картата обикновено ни съветва да не отиваме в двете крайности, а да потърсим средата – нещо, което е тема и в адаптирането. "

"Крал чаши (астрологично под влиянието на Рак) е алтруистът на дворцовите карти. Особено ако е в комбинации със Звездата. Обикновено в гледанията ми той показва една емпатийна настройка в питащия, който иска да помогне на заобикалящите го хора, готов е да им съдейства и търси начини, за да облекчи страданията им до толкова, доколкото силите му позволяват. Той не е идеалист като Рицар чаши, който вярва, че сам може да направи света едно по-добро място. Не, Крал чаши е наясно, че може да помогне само на хората около себе си и да се надява, че веригата няма да се прекъсне по-нататък. Може би именно поради това картата често ми показва лекари или посещения в болници, а друга професия, която може да символизира, е тази на психиатрите и психоаналитиците. Също артисти, художници, музиканти. Крал чаши може да е мъж, който изпитва дълбоки чувства, някой в сериозна връзка, той е семеен тип, обича децата, обича животните. Понякога обича и чашката ;) Но по-рядко от останалите дворцови карти от боя чаши. При Краля има много повече уравновесеност, той не е непременно подвластен на чувствата си, успява да ги уравновеси с интелекта и здравото разбиране за света около себе си."
« Последна редакция: Септември 23, 2021, 10:00:00 pm от starinthenightsky »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4582 -: Септември 24, 2021, 03:09:25 pm »
Крал чаши в комбинация с другите таро карти ми изглежда като човек, който с участието си в обществено-политическия живот на страната, поставя ценностите и устоите в обществото пред някакъв избор. Културтрегер, човек с богат емоционален свят, колоритна личност, духовен лидер, мъдър човек, чиято обществена позиция може да обединява в името на взаимопомощ, социална справедливост и солидарност.
« Последна редакция: Септември 24, 2021, 03:50:44 pm от starinthenightsky »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4583 -: Септември 28, 2021, 11:39:40 am »
Според мен пък точно Р.Р.е човекът, който в настоящия момент най-много мисли за хората и наистина е разумен . Не е като ББ, от който лъха само злоба и завист.

gioia

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4584 -: Септември 28, 2021, 03:41:47 pm »
Здравей Романтика, дали мога да се допитам до теб, за да изясня въпрос, който ме измъчва от известно време? Имам отношения с М от 3 години, но сме на приливи и отливи. Имаме ли бъдеще заедно - ще стъпим ли на по-здрава основа или е загуба на време и чувства? Предварително благодаря. :)
« Последна редакция: Септември 28, 2021, 05:13:48 pm от gioia »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4585 -: Септември 28, 2021, 03:51:04 pm »
Според мен пък точно Р.Р.е човекът, който в настоящия момент най-много мисли за хората и наистина е разумен . Не е като ББ, от който лъха само злоба и завист.
Там е грешката на хората с подобно мислене, че гледат на тях двамата като на вечното дерби Левски-ЦСКА, без да си дават сметка, че двамата са били на различна позиция досега, ББ е бил години наред министър председател, преди това кмет на столицата, шеф на МВР... Президентът има само представителна функция, все едно да сравняваш катър, който години наред върви напред, въпреки непосилния товар, с натруфен пенсиониран кон на парад

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4586 -: Септември 29, 2021, 12:54:03 am »
Грешката е, че ти си мислиш, че за да има човек мнение за някого, то е защото го сравнява с някого. И единият и другият говорят сами за себе си. Според ведическата астрология позициите в обществото са майа - илюзия в материалния свят. Те не говорят за реалната същност и качества на човека. А за неговият имидж в очите на обществото.

Фактът, че ББ не желае да се кандидатира за Президент, подсказва, че той самия не е навит на пряк двубой. Вероятно подозира какъв може да е изходът от техен пряк мажоритарен двубой.
« Последна редакция: Септември 29, 2021, 01:01:16 am от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4587 -: Септември 29, 2021, 10:47:09 am »
Бойко Борисов не желае да се кандидатира за Президент  защото не сме президентска република. И ако наистина някой го е посъветвал да не влиза точно в пряк двубой, тази година, на следващите избори за Президент, при други равни условия ще е . Тази година се е повторила фазата от цикъла на Слънце- Марс, при която е роден или е във възможност да промени начина, по който иска  да завоюва желаното. До средата на декември  Марс не се вижда... ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4588 -: Септември 29, 2021, 12:16:29 pm »
Бойко Борисов не желае да се кандидатира за Президент  защото не сме президентска република. И ако наистина някой го е посъветвал да не влиза точно в пряк двубой, тази година, на следващите избори за Президент, при други равни условия ще е . Тази година се е повторила фазата от цикъла на Слънце- Марс, при която е роден или е във възможност да промени начина, по който иска  да завоюва желаното. До средата на декември  Марс не се вижда... ;)


Ти поради каква причина знаеш какво желае или не желае ББ ?! Да не се окаже, че тук пишат лични астроложки на ББ, които разполагат с инфо от кухнята и които го съветват ? Или си близка с неговия пиар ? Няма как да знаем със сигурност какво наистина някой мисли. Дали, защо и как възнамерява да го направи. Дори да сме астроложки. :D  Нямаме идея в чии съвети се вслушва. И дали астрологичните са сред тях.

« Последна редакция: Септември 29, 2021, 01:16:14 pm от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4589 -: Септември 29, 2021, 01:31:07 pm »
Аз съм посочила причината.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“