Автор Тема: Да попитаме Таро  (Прочетена 621553 пъти)

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #705 -: Август 07, 2014, 03:17:12 am »
Ще се радвам някой да се включи по следните карти - "Как ще се развие бизнесът ми до месец?" - 8 пентакли, 3 меча, Силата
"Ще се наложи ли да преустановя търговска дейност / да затворя обекта?" - Паж пентакли, 7 меча, Императорът
По тези карти си мисля - ни така, ни иначе  ???. Първите карти и от двете комбинации, говорят за нова дейност,с която се захващаш с ентусиазъм и въодушевление, но нито Силата, нито Императорът дават развитие. Един вид - докарала съм я до кривата круша, надценила съм се  :57:
Момичета, споделяйте развитието по дадена комбинация, за да се учим взаимно  :-*
Ето тук Императорът в действие - той капсулира / стагнира нещата, но също - полага основи / той е 4-тият голям аркан  ;) /. В случая - от Паж пентакли / детето, ученикът /, стигнах до Императорът - няма някакви зашеметяващи печалби, но се преориентирах в бизнеса - има стабилност.
По втората комбинация - всъщност е много буквална - нещо, което е започнато в началото / 8 пентакли / не върви, проваля се / 3 меча /. Тук се наложи да променя доста неща, за да не фалирам - Силата, в крайна сметка даде резултат  :08:
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #706 -: Август 07, 2014, 12:44:01 pm »
Приятелка е бременна, вече е в 9-ти месец и бебето се е обърнало, с други думи - скоро трябва да роди. По принцип избягвам да задавам такива въпроси, но реших да видя, дали картите ще дадат точна информация за период / време. Та, на въпрос - "кога ще роди Х.", изтеглих - Императорът, 8 пентакли, 2 меча. Прочетох, че Императорът като 4-ти аркан се свързва и с квадратурите Слънце / Луна. Значи, ако е вярно, Луната трябва да е в Скорпион - някъде 3-ти, 4-ти август. 8 пентакли ме затруднява, но ако изходя от това, че значи начало на нещо си, може би раждането ще е началото на август. 2 меча - може би показва часа, също ми прилича и на опозиция, но няма как да е след толкова дълго време / на пълнолуние, да речем /.
Днес бебето се роди  :cheer:. Не намирам някаква връзка с картите, освен че се роди точно 8 дни след задаването на въпроса - 8 пентакли.
Сега погледнах - при задаване на въпроса Луната е била на 27 гр. Дева, а сега е на 27 гр. Стрелец - точна квадратура. Значи е вярно това за Императора, но аз търсих квадратура към Слънцето.
« Последна редакция: Август 07, 2014, 12:49:14 pm от Tanya »
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #707 -: Август 07, 2014, 12:59:38 pm »
да е живо и здраво :)

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #708 -: Август 07, 2014, 01:06:06 pm »
да е живо и здраво :)
Благодаря  :)
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #709 -: Август 07, 2014, 03:42:59 pm »
Развитие на отношения между майка и дъщеря в следващите три месеца?9ч-луната-обърната 4п.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #710 -: Август 07, 2014, 04:03:14 pm »
Развитие на отношения между майка и дъщеря в следващите три месеца?9ч-луната-обърната 4п.

От една страна, 9ка чаши загатва за пълнота, хармония и емоционална удовлетвореност или за стремеж към такива отношения. Но следващите две карти малко ме озадачават - възможно е да има някакво премълчаване в отношенията с дъщерята или общуването с нея да не върви толкова гладко и открито, както би се искало на майката. Може и майката да е повлияна от някакви рутинни грижи и през въпросния период да се чувства емоционално по-скована, ако рутината и ежедневните грижи за добруването на семейството започнат да й натежават (има и такива периоди - на отегчение, психическа преумора).

И се получава някакво противоречие - от една страна желание за искрено споделяне, за топла и открита емоционална връзка, а от друга страна нещо спъва, пречи на спонтанността в изразяването на чувствата и човек има тенденция да се самовглъбява, да става по-дистанциран или формален в отношенията с близките.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #711 -: Август 07, 2014, 04:03:52 pm »
Развитие на отношения между майка и дъщеря в следващите три месеца?9ч-луната-обърната 4п.
На мен ми струва, че майката е твърде доминираща / задушаваща, но ще се наложи да се промени в това отношение.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #712 -: Август 07, 2014, 04:06:51 pm »
Благодаря ви за коментарите.

На мен ми струва, че майката е твърде доминираща / задушаваща, но ще се наложи да се промени в това отношение.

И се получава някакво противоречие - от една страна желание за искрено споделяне, за топла и открита емоционална връзка, а от друга страна нещо спъва, пречи на спонтанността в изразяването на чувствата и човек има тенденция да се самовглъбява, да става по-дистанциран или формален в отношенията с близките.

 :72:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #713 -: Август 08, 2014, 01:44:58 am »
Странично мнение няма да е излишно  :)

1. какво чувства човекът? - 6 жезли
2. какво мисли? - 4 чаши
3. как възприема ситуацията? - 3 пентакли
4. какво смята да направи? - 5 жезли
5. какво ще излезе в крайна сметка? - Рицар пентакли
Purple, за лични взаимоотношения ли става въпрос?
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #714 -: Август 08, 2014, 11:43:56 am »
Да, но човекът е потънал в работа и не знам дали въобще раздаването е за отношения, или просто отразява моментната му кариеристична нагласа.
И на мен ми се струва, че картите по-скоро отразяват ситуацията в работата на този човек. Той иска да блесне, да бъде забелязан по 6 жезли, сигурно вижда възможност за израстване в кариерата - 3 пентакли, но явно конкуренцията е голяма и му е трудно - 5 жезли. По 4 чаши - сигурно се чувства уморен, отегчен. Рицар пентакли е хубава карта, но много бавна като развитие.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Happy58

  • Гост
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #715 -: Август 08, 2014, 01:02:13 pm »
Да помоля и аз за един въпрос - постоянно си мисля за смяна на работата (нещо, което да ми харесва), но соларите нещо не са подходящи, та .... малко указания от друг източник :)

Подходящо ли е да си сменям работата тази година? (аз не мога да изтегля карти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #716 -: Август 08, 2014, 01:09:26 pm »
Подходящо ли е да си сменям работата тази година? (аз не мога да изтегля карти)

Нямам карти в офиса, но този въпрос може да се разгледа и като хорарен. Ако искаш, ще пусна картата на въпроса в астрологичния раздел.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #717 -: Август 08, 2014, 01:23:27 pm »
Нямам карти в офиса, но този въпрос може да се разгледа и като хорарен. Ако искаш, ще пусна картата на въпроса в астрологичния раздел.

благодаря ти - то и аз мога да я пусна, но по някаква вътрешна причина пуснах въпроса тук. Мисля, че хорар съм пускала преди 2-3 месеца (или поне беше подобен въпрос) и сега вече ще стане прекалено сигурно. Ох, откъдето и да го гледам, все не е на хубаво, а така ми се иска да си намеря нещо, което да ми харесва, ама и да ми плащат добре :)

Нека да видим първо тарото и после може да погледнем и хорара - нали тук имаме часа.

Оооопс, ти вече си го пуснала - ами добре, значи трябва да се пусне :)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #718 -: Август 08, 2014, 02:03:25 pm »
Хепи, изтеглих ти:
6-ца жезли; паж пентакли - обърната; Императорът 

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #719 -: Август 08, 2014, 02:29:12 pm »
Хепи, изтеглих ти:
6-ца жезли; паж пентакли - обърната; Императорът

Пък тарото, за разлика от хорара, предполага повече възможности.

Първата карта дава успех, особено след положени усилия.

Втората се свързва с положителни новини, с възможност да се сключи договор, да се получи някакво предложение или пари. Но е обърната - тук може да има или някакво забавяне, или нещо да не устройва питащата, ако е свързано с пари, възнаграждение.

За третата карта предполагам, че е свързана с някакъв влиятелен мъж, началник или потенциален работодател.

Според мен възможността да си намери хубава работа ще зависи от усилията, която ще положи, ще трябва да е по-инициативна и дейна. Евентуално би могла да разчита и на някои полезни контакти, но както казах, е възможно да прецени предложението, което ще получи, за не особено изгодно или да сметне, че не е кой знае колко по-добро от сегашната й работа.

Хепи, да не вземат да ти предложат по-висока длъжност?
Като цяло и трите карти са добри и предполагат положително развитие в професионален план, само се колебая за втората, защото се е паднала обърната. Ако беше в право положение, можеше да предполага и увеличение на заплатата, някакъв допълнителен бонус.


« Последна редакция: Август 08, 2014, 02:35:51 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui