Автор Тема: Да попитаме Таро  (Прочетена 621675 пъти)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #930 -: Август 28, 2014, 08:32:15 am »
И аз се нареждам с въпрос, но някой друг да ми изтегли карти, защото 3 пъти теглих и трите пъти отбелязват моите емоции и несигурност. Знам си аз, че на себе си не мога да тегля и това е.

Та въпроса ми е: Да се запиша ли на курса по ароматерапия?


Имам известни съмнения, защото повечето от лекциите дето ще бъдат аз ги знам. Най-много да науча нещо странично покрай тях. Има две или три лекции само дето ще са ми интересни. Отделно се чудя заради тези 2-3 лекции дали си заслужава да плащам таксата от 150лв, които ги нямам в момента налични, но се надявам до следващия месец да ги събера. Така или иначе курсът ще е 3 месеца... Та съм в чуденка още, защото сертификати нема да се дават. Ароматерапията е все още незаконна в нашата страна. Поразрових обаче в нета и се оказва, че в щатите има университети, които имат дистанционни курсове за ароматерапевти и след това имаш право да практикуваш в половиния свят, защото в останалата половина не е призната де, но при всички случаи в БГ духаме супата. Тези курсове са по 2000лв някъде и според мен те по-си заслужават, но пък аз хал хабер си нямам от английски  :043: :043: :043: :043: :043: :043:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #931 -: Август 28, 2014, 10:09:55 am »
И аз се нареждам с въпрос, но някой друг да ми изтегли карти, защото 3 пъти теглих и трите пъти отбелязват моите емоции и несигурност. Знам си аз, че на себе си не мога да тегля и това е.

Та въпроса ми е: Да се запиша ли на курса по ароматерапия?


Имам известни съмнения, защото повечето от лекциите дето ще бъдат аз ги знам. Най-много да науча нещо странично покрай тях. Има две или три лекции само дето ще са ми интересни. Отделно се чудя заради тези 2-3 лекции дали си заслужава да плащам таксата от 150лв, които ги нямам в момента налични, но се надявам до следващия месец да ги събера. Така или иначе курсът ще е 3 месеца... Та съм в чуденка още, защото сертификати нема да се дават. Ароматерапията е все още незаконна в нашата страна. Поразрових обаче в нета и се оказва, че в щатите има университети, които имат дистанционни курсове за ароматерапевти и след това имаш право да практикуваш в половиния свят, защото в останалата половина не е призната де, но при всички случаи в БГ духаме супата. Тези курсове са по 2000лв някъде и според мен те по-си заслужават, но пък аз хал хабер си нямам от английски  :043: :043: :043: :043: :043: :043:...
Веще, аз малко промених въпросите. Попитах, дали ще си възвърнеш вложените в курсовете пари, дали си заслужава от финансова гледна точка - 8 пентакли, Крал чаши, 6 чаши. Дали има перспектива, дали ще практикуваш наученото - Крал пентакли, обърната 7 чаши, обърната Кралица пентакли.
Според мен, не си заслужава, няма да е финансово рентабилно, но ако държиш на това като на хоби - запиши се. Нека и другите си кажат мнението.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #932 -: Август 28, 2014, 10:44:37 am »
Благодаря ви, Бети и Таня!


Танче, че е финансово нерентабилно ми е ясно като бял ден и затова е нямало нужда да задаваш този въпрос. Също и дали ще си възвърна парите - ако някога стане, то няма да е сега, просто защото на годината веднъж някой да ми поръча кремче или да си вземе сапунчета и си плаща за материалите и за крем най-много да взема 10лв за труда, въпреки че първо като интелектуален труд и после като изпълнение си е голяма играчка. Изобщо не разчитам на тези пари. За мен ароматерапията си е краста от край време. Имам учебници (грубо казано учебници, защото такива няма, но има книги под формата на учебници), разни информации смъквани от нета и огромно желание да бъркам разни неща. За разлика от повечето жени аз не си харча парите за парцалки, а купувам етерични масла, базови масла, интересни билки и такива и се чудя после какво да забъркам с тях. Както съм споменала в темата за натуралните парфюми, етеричните масла хич не са евтини (говоря за натуралните, а не за синтетиката), защото цените им започват от 15лв и достигат на някои до 60-80 евра за шишенце от 5 или 10 мл. Или грубо казано 1 капка ЕМ може да достигне цена от 2-3лв. Пример в това е парфюмната есенция от сандалово дърво внасяна от Индия и ако ти искаш например парфюм в който базовите нотки да са само сандалово дърво, то на 10мл парфюм се слагат 16 капки сандалово дърво за база и само цената на базовите нотки ти идва 32 лв (при цена от 2лв за капка).


Затова и питах дали изобщо да се записвам с идеята да разбера дали има смисъл и дали ще науча нещо ново, което да ми е полезно, а не стандартните неща, които да прочета навсякъде...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #933 -: Август 28, 2014, 11:02:50 am »
Рептиле, 7ца пентакли означава и раздвоение, несигурност, съмнения, човек се двоуми. Тази карта говори, че резултатът ще зависи пряко от действията - каквото е посял човек, това ще жъне.
Възможно е Х. да се чуди как ще бъде приет/а - Рицар мечове. Обаче Светът е благоприятна карта - потушава конфликти, изгражда хармония, може да говори и за постигане на някаква желана цел.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #934 -: Август 28, 2014, 11:07:20 am »
Веще, тези курсове, според мен, биха ти доставили удоволствие и вътрешна наслада - по Краля чаши с 6 чаши - да изразиш творческия си потенциал, да се развиваш в тази насока. Притеснява ме втората комбинация, заради обърнатите 7 чаши и Кралица пентакли - дали всичко е така, както ти го казват, да няма нещо неизяснено? Един вид, да подходиш с едни очаквания, а после да се окаже друго.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Happy58

  • Гост
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #935 -: Август 28, 2014, 11:11:19 am »
Вещичке, ами питай ги, дали пък няма да ти позволят да присъстваш само на тези 3 лекции и да платиш съответно, по-малката цена. Аз лично така бих направила. Или пък другия вариант - плати една пробна лекция, някоя от първите, виж дали те устройва материала, начина на представяне и т.н. и после можеш да вземеш решение, дали само 3-те да платиш, или остатъка от курса. Ако са хора, които имат бизнес-нюх, не би трябвало да ти откажат.

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #936 -: Август 28, 2014, 11:28:04 am »
Хепи, и аз обмислях тази идея. В събота съм на кратичък курс за кремове за лице и ще питам тогава дали става така  :012:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #937 -: Август 28, 2014, 11:28:55 am »
Подредба минали животи http://www.janetboyer.com/Past_Life_Spread.html  :)

Таня, ако си свободна, може ли да изтеглиш карти, моля :) Не мога да тегля за себе си, че хич не обичат да са верни

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #938 -: Август 28, 2014, 11:47:13 am »
Подредба минали животи http://www.janetboyer.com/Past_Life_Spread.html  :)

Таня, ако си свободна, може ли да изтеглиш карти, моля :) Не мога да тегля за себе си, че хич не обичат да са верни
1. 8 жезли
2. 9 меча
3. Колесницата
4. Кралица чаши
5. Кралица пентакли
6. 7 пентакли
7. Рицар чаши
8. 5 жезли
9. 3 пентакли
10. 4 жезли
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #939 -: Август 28, 2014, 12:01:13 pm »
Ще си изкарам ли добре днес на едно място? ;D

Дяволът; Влюбените; 9-ка пентакли - обърната.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #940 -: Август 28, 2014, 12:05:27 pm »
Ще си изкарам ли добре днес на едно място? ;D

Дяволът; Влюбените; 9-ка пентакли - обърната.

Дявола и Влюбените ги асоциирам с мърсуване  :57: Или пък може да се охарчиш доста за някакво изкушение  :012:

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #941 -: Август 28, 2014, 12:06:03 pm »
1. 8 жезли
2. 9 меча
3. Колесницата
4. Кралица чаши
5. Кралица пентакли
6. 7 пентакли
7. Рицар чаши
8. 5 жезли
9. 3 пентакли
10. 4 жезли

Благодаря Таня, изглеждат достоверни  :)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #942 -: Август 28, 2014, 12:10:31 pm »
Дявола и Влюбените ги асоциирам с мърсуване  :57:
И аз така ама нещо не ми се връзва с плановете.  :72: :57: :57:

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #943 -: Август 28, 2014, 12:13:25 pm »
И аз така ама нещо не ми се връзва с плановете.  :72: :57: :57:

Знаеш ли от къде ще изскочи заека  :012: После да кажеш, че ми е интересно

Веднъж теглих карти на един приятел и си спомням, че излязоха тези двете, точно беше скъсал с гаджето и цивреше, една седмица по-късно се проявиха и спря със сълзите и сополите  :012:

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #944 -: Август 28, 2014, 12:14:08 pm »
Ако се появи някоя убавица там, където отиваш, ще се върже. :) Или просто може да попрекалиш с някое друго удоволствие?

Бети, благодаря ти за разяснението!