Автор Тема: Сатурнова криза за подвижният кръст  (Прочетена 35688 пъти)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #30 -: Септември 28, 2015, 04:16:54 pm »
Може ли малко по-подробно. ::)
Гаури щеше да дава видео уроци по ведическа. Гаури, очаквам те с нетърпение. Лили, и ти да се включиш. :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #31 -: Септември 28, 2015, 04:27:46 pm »
Темата е сатурнова, а ние тръгнахме да нищим късмета, който предполага силно поставени и подкрепящи бенефици.  :)

За сравнение вижте една карта /по ведическия стил/, където в ъглови домове има само малефици, 5 дом е поразен, има акцент на дустхана домове /6ти, 8ми, 12ти/, има и неблагоприятни йоги. И вижте карта със силни бенефици, раположени по ъглите, благоприятно поставена Луна, непоразен 5 и 9 дом.

Според вас кой от двамата ще привлича повече благоприятни възможности, кой е настроен на правилната вълна да резонира с тях? И не защото знае и може повече, а просто има дадености да привлича енергията на благоденствието, на успеха. В този смисъл исках да кажа, че "късметът" не е никаква случайност. И може би затова се казва, че успехът, късметът са въпрос на вътрешна настройка. С какво най-силно резонираме - вижте кои са най-силните акценти в хороскопа.

И, не на последно място, вижте 4 дом - при индийците той се свързва със "сукха" - щастието, вътрешната ни удовлетвореност. Ако е силно поразен, дори наличието на силни бенефици и благоприятни йоги няма да носи на натива чувство за вътрешна удовлетвореност. Каквото и да има, каквото и да е постигнал в живота, все нещо няма да му е тамън.



« Последна редакция: Септември 28, 2015, 04:30:05 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13613
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #32 -: Септември 28, 2015, 04:29:58 pm »
А при мен защо се случи точно с брат ми? Ако някой намери/ измисли някакво обяснение, ще му бъда много благодарен.
Весо, на всеки се е случвало в труден момент да си зададе въпроса "Защо точно на мен?"
Брат ти може да е в неизвестност, но поне не ти е отнета надеждата, че е жив и един ден ще се върне, а какво да кажа аз, като сестра ми почина месец след сватбата ми и едни и същи хора, които бяха у нас и играха хора на площадката пред нас, месец след това бяха с жалейки... Последно съм я видяла жива на 25-тия ми рожден ден у нас. Следващата година изкарах по болници, в постоянен стрес дали ще задържа първата си рожба, а като родих почина баща ми. Тогава тр Сатурн и тр Уран от 4д квадратираха светилата ми, а при теб тр Сатурн е в съвпад със Слънцето ти- при този аспект човек бере плодове и ако не е полагал достатъчно усилия през изминалите години или е поел по погрешен път, то и плодовете ще са оскъдни.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12609
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #33 -: Септември 28, 2015, 04:47:13 pm »
А къде виждаш какъв късмет "ти се е паднал"?

Там,където е Стрелец и Юпитер в картата. Алена, забелязваш ли кой пита "къде му е късмета " , предимно вие, Слънчевите Стрелци, защо ли ?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #34 -: Септември 28, 2015, 04:52:21 pm »
Благодаря ти много, Лили! :-*

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #35 -: Септември 28, 2015, 05:05:15 pm »
Запомнила съм в допълнение на писаното от Лили две неща за късметите във ведическата. 5 дом дава информация какво си си заработил в предишните животи и какви подаръци ще ти се случат, а добрата карма по пети се разрушава в този живот  с оскърбителни помисли, думи и дела по адрес на сигнифицираното от 9 - родител, гуру, дух, вяра.
Тоест, сравнява се силата на пети и девети.

Другото сравнение е между точките по АВ на 10 и 11 - ако десети е по-силен, благата идват предимно само от собствените усилия, ако 11 има повече точки - "незаслужените с пот на чело" подаръци от съдбата са повече. След това се гледат точките и на 12 - ако той е най-силен, загубите винаги ще надделяват над печалбите, дали от 10, дали от 11, колкото и да получиш, накрая си все на минус. Остава ти да се вкопчиш в мисълта за просветление и мокша.
« Последна редакция: Септември 28, 2015, 05:09:19 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #36 -: Септември 28, 2015, 05:29:54 pm »
Там,където е Стрелец и Юпитер в картата. Алена, забелязваш ли кой пита "къде му е късмета " , предимно вие, Слънчевите Стрелци, защо ли ?  ;)

Благодаря, Рени :) Замислих се над думите на Лили, че при нея са заложени спънки и това провокира интереса ми :)

Иначе - аз мога да си призная, че се ползвам от закрилата на Юпитер - особено в много критични моменти без изход - нещо някак се случва точно в последната секунда и възелът се разплита. Но е истина и че имам желязна психика и в такива моменти не съм губила дух, не съм хленчещ тип поп принцип и мое би привличам подкрепа някак :)

Също така се замислих, че при мен Фортуна е в 8 дом и Скорпион. Вероятно от там балансира Юпитеровата сила :)

Над силата е само умението да я владеем!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #37 -: Септември 28, 2015, 05:59:27 pm »
При мен Юпитер е добре поставен, на трон по знак, в 10 дом, и в секстил с тронова Венера. Освен това, Стрелец е на К10. По-скоро обаче късметът ми се обръща срещу на мен, нямам късмет и в работа и кариера.
akruks, аз почти нямам надежда за брат си. Мина толкова много време, а щом не се обажда, какво да си помисли човек...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12609
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #38 -: Септември 28, 2015, 06:23:31 pm »
При мен Юпитер е добре поставен, на трон по знак, в 10 дом, и в секстил с тронова Венера. Освен това, Стрелец е на К10. По-скоро обаче късметът ми се обръща срещу на мен, нямам късмет и в работа и кариера.
akruks, аз почти нямам надежда за брат си. Мина толкова много време, а щом не се обажда, какво да си помисли човек...

Веско, преди "късмета"(Стрелец) има още 8 знака,дома, а преди Юпитер още няколко планетни принципа, според теб, дали случайно Стрелец е 9-ят знак, а Юпитер управлява 9-ти /12-ти домове ?!?  :)

Цитат
По-скоро обаче късметът ми се обръща срещу на мен

Значи при теб не е от липса на късмет, а от това, че не знаеш как да го ползваш-научи се и готово, това е Юпитер, 9-ти дом.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13613
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #39 -: Септември 28, 2015, 07:00:34 pm »
При мен Юпитер е добре поставен, на трон по знак, в 10 дом, и в секстил с тронова Венера. Освен това, Стрелец е на К10. По-скоро обаче късметът ми се обръща срещу на мен, нямам късмет и в работа и кариера.
Късметът не е константна, Весо. За неуспеха в работата при мен намерих обяснение в книгата на Ръшман- прогр. К8 квадратира поетапно натален и пр. Сатурн, който при мен на всичко отгоре е У6 и докато трае този квадрат, няма късмет в работата и кариерата.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #40 -: Септември 28, 2015, 07:32:46 pm »

 Тогава тр Сатурн и тр Уран от 4д квадратираха светилата ми, а при теб тр Сатурн е в съвпад със Слънцето ти- при този аспект човек бере плодове и ако не е полагал достатъчно усилия през изминалите години или е поел по погрешен път, то и плодовете ще са оскъдни.

тр.Сатурн върху Слънцето позволява да избираш, а Сатурн срещу Слънцето (или в квадрат) избира вместо теб

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #41 -: Септември 28, 2015, 07:52:46 pm »
сатурн дава и награди..чак след като си ги изстрадал и може би заслужил
Изстрадани награди. Обаче няма да забравя едно мнение на Графа по този повод, преди много много години в дир-а,
"Сатурн изсипва много, но ако ти не заслужаваш всичкото това и още не си дорасъл за него - взема два пъти повече
Вземането обаче е свързано с болката от осъзнаването ... и разбираш едва тогава, че нещо някъде си пропуснал, даваш си сметка, че си обръщал внимание на някой или на неща, за които не си е струвало да си пропиляваш времето ... защото е имало нещо много по-важно, за което е трябвало да се бориш.

Е, идва Сатурн и ти показва, кое е било важното и ако не си синаправил труда да го свършиш, разбираш точно в такъв момент какво е можело да бъде и се чувстваш ограбен до дъното на душата си. Така някак си Сатурн не дава, той минава да свали розовите очила - да ти посочи грешките и най-вече да те натовари с нова отговорност, било като ти отнеме някой, който ти е вършил работата до този момент и сега трябва ти да я свършиш сам или ти отнеме нещо, за което си нехаел преди. Но ако поемеш отговорността, с която те натоварва - след време той не забравя да ти го върне и тогава се чувстваш като възнаграден от съдбата - чувстваш се стабилен и сигурен в себе си и бъдещето си. "

Така, че Сатурн минава - очиства камънаците от пътя, които могат да обърнат идващата каляска, асфалтира пътя пред нея и ако не очистиш камъните навреме, каляската се обръща и нито принц, нито принцеса оцеляват

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #42 -: Септември 28, 2015, 07:55:24 pm »
Не се сещам за по-дисциплиниран човек от баща ми. Слънце в Стрелец. И организиран.
Строг, но справедлив може би най му подхождаше. С невероятните дух и оптимизъм, характерни за Стрелеца. Нищо от синонимите на лигльо не му беше присъщо, още по-малко да се оплаква от късмета си, който изобщо не беше късмет, всъщност, а яко бачкане до откат.

С АС в Стрелец, понесох огромна загуба, ма не щото съм го заслужила, нежели той пък го бил заслужил.
Първият ингрес на Сатурн в Стрелец донесе диагнозата, вторият си го прибра.
Той не ми беше просто баща, беше приятел, най-добрият ми приятел.

Вероятно е въпрос на синастрия, но и останалите Стрелци, дето познавам, при това стелиумни не са мрънкалници, нито готовани.
Поредният частен случай, предполагам.
Всеки с мъката си.
Все си мислех, че съм кардинална, то се оказа, че съм подвижна...

п.п. оставете тия празни приказки за даването/взимането от Сатурн. Само се молете да не ви е силен в картата

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #43 -: Септември 28, 2015, 08:06:52 pm »
Не се сещам за по-дисциплиниран човек от баща ми. Слънце в Стрелец. И организиран.
Строг, но справедлив може би най му подхождаше. С невероятните дух и оптимизъм, характерни за Стрелеца. Нищо от синонимите на лигльо не му беше присъщо, още по-малко да се оплаква от късмета си, който изобщо не беше късмет, всъщност, а яко бачкане до откат.

С АС в Стрелец, понесох огромна загуба, ма не щото съм го заслужила, нежели той пък го бил заслужил.
Първият ингрес на Сатурн в Стрелец донесе диагнозата, вторият си го прибра.
Той не ми беше просто баща, беше приятел, най-добрият ми приятел.


п.п. оставете тия празни приказки за даването/взимането от Сатурн. Само се молете да не ви е силен в картата

Съболезнования,  :Бог да го прости !

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #44 -: Септември 28, 2015, 08:10:41 pm »
Съболезнования!  :(
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui