Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 441756 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #345 -: Януари 17, 2017, 09:25:27 am »
Може би е усвоено умението да се обгрижва, но ще следва да се шлифова по темата и в емоционален план. Представи , например, как обгрижва една сатурнова доминанта - зъбите измити, леглата оправени, закуската по час - без емоционална ласка. В случая прохождането ще е на ниво емоции, а изминатият път, като съзнание. Ако говорим по принцип, а в конкретната карта за този човек - следва да се гледа комплексно :)
Над силата е само умението да я владеем!

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #346 -: Януари 17, 2017, 09:28:51 am »
има логика.  :58: по принцип имам предвид.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #347 -: Януари 17, 2017, 12:06:29 pm »
Слънцето, ако е усвоило рачешките теми, по прогресии влиза в Лъв - и 30 години ще е там, луната също - 2.5г. след раждането. А по дирекции - 30-тата година ще е преломна - СД Луна - с ингрес в Лъв и СД Слънце с ингрес в Дева. Интересно изглежда :)
Над силата е само умението да я владеем!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #348 -: Февруари 19, 2017, 11:52:43 am »
А за ретро Юпитер съм чела, че в някои случаи може да бъде и "бонус" – човек да печели от чужди загуби.

 :08: :72:

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #349 -: Март 11, 2017, 03:37:06 am »
Здравейте, името на човек по кой дом/управител е?

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #350 -: Март 11, 2017, 08:43:20 am »
Мисля, че по първи дом.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #351 -: Март 11, 2017, 09:50:48 am »
Да, аз също разсъждавах, че Личното по първи, бащиното по 4, фамилното по 10, а на съпруга по 7?
Но дали и втори дом няма общо, като притежание?

IraAquaLeo

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #352 -: Април 01, 2017, 09:44:15 pm »
Здравейте, увлечена съм по астрологията едва от една седмица и съм наистина впечатлена от начина, по който ми се разкриват парченцата от пъзела на нашето съществуване. Започнах с наталната карта, опитвайки се да опозная себе си, да потърся причините за случващото се в живота ми, да се самоанализирам и т.н. Купих си книгата на Иван Станчев "Анализирай своя хороскоп" и започнах. Обаче се натъкнах на едно противоречие, той пише така: „ Имайте предвид, че когато една планета се окаже 5 градуса преди началото на определен дом, действието й е много силно и се счита, че  тя влияе основно на дома, чието начало е по-близко до нея.“ И аз имам Марс точно на 5 градуса преди 7-ми дом и си го разглеждам като планета от този дом. Но в astro.com - сайт, който разбирам, че доста се ползва от пребиваващите тук астролози, тази планета ми е посочена като в планета от 6-ти дом. Бих искала да попитам кое е вярното? Особено тревожно ми стана като прочетох некои лоши неща за присъствието на Марс в 7-дом. A 7-ми дом ми е във Водолей, а Уран в 4-ти. И Слънце и Меркурий пак в 7-ми.
Ще съм страшно благодарна на всеки, който ми отдели минутки и ми изясни това противоречие.
Хармония и спокойствие за всеки! ;)
« Последна редакция: Април 01, 2017, 09:58:47 pm от IraAquaLeo »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #353 -: Април 01, 2017, 09:51:01 pm »
Правилото за петте градуса е взето от средновековната астрология. Мисля, че от Птолемей беше въведено. Счита се, че планета на 5 гр. от куспида /връх/ на дом влияе върху следващия. Всъщност влияе и върху делата на дома, в който технически се намира, и върху следващия. Колкото е по-близо до куспидата, толкова по-силно влияе върху следващия дом.

Но ако се работи по система "дом–знак" /античната/, това правило се анулира. Въведено е на малко по-късен етап.

И аз съм с три куспидни планети, на границата между два дома – Слънце, Марс и Нептун.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #354 -: Април 01, 2017, 09:51:18 pm »
Вероятно часът ти на раждане не е ректифициран, затова не е сигурно какво е отстоянието на планетата от десцендента. Но при часа, с който работиш - планетата е в 6 дом, както ти посочва и астро.ком. Но влияе и на следващия - ъглв дом. Този орбис е голям за мен. Моят Марс е на 2 градуса преди имум център и силно влияе на 4 дом, но и на трети също, в който е. Приемам го, че е на ИЦ.

Като навлезеш повече и започнеш да анализираш картат си по-осъзнато, сама ще усетиш как влиея Марс и на какво :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #355 -: Април 01, 2017, 10:14:46 pm »
Ira, зависи по каква система ще работиш.

Ако е по античната, брои се в 7 дом и там влияе, щеш или не щеш. Дори като залязъл, щом е под Десцендента.

По модерната система повечето астролози ще го отчетат в 6 дом. Марс е в същия знак, в който е ДС?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

IraAquaLeo

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #356 -: Април 01, 2017, 10:22:18 pm »
Благодаря ви, момичета, нямам си и идея на коя система да вярвам  :). Аз съм новак и реагирам първосигнално и ако не бях попаднала на лошо събитие при тълкуването, нямаше да ви занимавам. Явно, че Астрологията не е Математика :) Трябва опитност, после интуиция и мноооого търпение  :) Благодаря ви още веднъж  :clap:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #357 -: Април 01, 2017, 10:49:26 pm »
Явно, че Астрологията не е Математика :) Трябва опитност, после интуиция и мноооого търпение  :)

Ще им се на някои да бъде като математиката, ама не е точно така и е нужен малко по-различен подход. Наред с това, което вече си изброила, синтезът е едно от най-важните условия за добър астрологичен анализ. Основополагащо, без него не може.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #358 -: Април 01, 2017, 11:12:56 pm »
Моята Луна е в самия край на 7д, на 6-7мин. от К8, но изцяло я чувствам като седмодомна, лунните ми нужди са по 7д. Същото е и със Сатурн в 5д, който е на по-малко от градус от К6, но изявите му са петодомни. Слънцето ми е във 2д.  на по-малко от 2гр от К2 , а по Кох дори попада в 1д, но се изязява по 2д, с което затвърдих мнението си, че Пласидус е по-добрата домова с-ма.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #359 -: Април 01, 2017, 11:17:31 pm »
При мен по Кох двете куспидни планети минават навътре в следващия дом. Само Марс остава на същото място, той е ъглов и не мърда. За Нептун се двоумя – наистина като че ли влияе върху двата дома, а Слънцето повече в следващия, то и без това е на 1 градус от куспидата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui