Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440534 пъти)

Val27

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #360 -: Април 02, 2017, 11:04:47 pm »
Здравейте. По-рано бях питала тук за дата за секцио. Оказа се, че нямам много избор на дати, тъй като датите който бях избрала и попитала астролог отпаднаха, защото докторката прецени , че е рано за раждане и може да изчакаме още. След като видях, че няма как всичко да се предвиди, а и трябва да се съобразя и с графика на доктора и като датите една по минаваха и отпадаха остана дата 05.04. Може ли някой да каже нещо горе долу за датата.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #361 -: Април 02, 2017, 11:08:55 pm »
Може ли някой да каже нещо горе долу за датата.

Точният час на раждане определя всичко.
Без посочен час може да се разгледа само нумерологично. Астрологично е безсмислено упражнение, за аматьори.

Хм, ама то съвсем скоро предстои. Е, поне тригон между светилата сте улучили. Но Луната ще има други квадратури.
« Последна редакция: Април 02, 2017, 11:12:54 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #362 -: Април 18, 2017, 08:12:19 am »
В натална карта, марс е на 23,49 в телец, а ретроградна венера - на 2,56 в дева. Въпреки, че по знаци не са на квадрат, а разликата в градуси е 99 градуса, астрото ги отчита като сходящ квадрат. В крайна сметка, има ли квадрат или не и как би се усещал един подобен квадрат от натива, в сравнение с един "нормален" квадрат?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #363 -: Април 18, 2017, 10:05:25 am »
Като сложиш прецесия, ще са в знаков тригон

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #364 -: Април 19, 2017, 09:52:00 am »
Клер, Венера е сходящ квадрат с Марс, но Марс не е квадрат Венера, ако същия не е доминиращ в картата ти -много е голяма орбисата за него и е в Телец.Може да разгледаш проявата на същия и като такъв отчетеб на 100°.Според мен в такива ситуации е въпроа на преценка по цялата карта.

Вж. Луна 12° Телец е съвпад с Венера 17° Телец, но Венера 17°Телец няма съвпад с Луна 12° Телец.За Светилата може да се отпусни по-голяма орбиса, но колкото е по-отдалечена планетата ,толкова влиянието й е  по-трудно разпознаваемо, затова и отчетената орбиса е обратно пропорционална , особено за социалните и външните планети.
« Последна редакция: Април 19, 2017, 10:00:15 am от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #365 -: Април 19, 2017, 10:02:44 am »
ами марс е на асцендента в 1ви дом, така че е важен в картата, а венера е У1.
явно ще го броя, би бил и наследствен този аспект, но все пак вероятно в по-малка степен има да се отработва.


Happy58

  • Гост
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #366 -: Април 19, 2017, 11:53:18 am »
В натална карта, марс е на 23,49 в телец, а ретроградна венера - на 2,56 в дева. Въпреки, че по знаци не са на квадрат, а разликата в градуси е 99 градуса, астрото ги отчита като сходящ квадрат. В крайна сметка, има ли квадрат или не и как би се усещал един подобен квадрат от натива, в сравнение с един "нормален" квадрат?

искаш да кажеш, разходящ квадрат .......

лично аз бих отчела аспект 100гр тук (както Рени те е насочила). 9 гр разлика за разходящ аспект на планети извън светилата и в различни знаци ...... прекалено много ми се струва.

Аз имам разходящ тригон на Луна към Уран, 7 гр орбис ..... ами да ти кажа, това което го пише по книжките нещо ми убягва :) - чак пък такава интуиция нямам :)


Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #367 -: Април 19, 2017, 11:54:47 am »
Хепи, венера е ретро, за това е сходящ.

еми дано не се усеща много, че е кофти аспект.

колкото до аспекта луна-нептун, при мен са в опозиция на 3 градуса, при това са страни в Т квадрат. еми така и не мога да разбера добре как точно ги усещам. мисля, че е заради естеството на самите планети.
« Последна редакция: Април 19, 2017, 11:57:42 am от Kler »

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #368 -: Април 19, 2017, 12:11:08 pm »
Kler, съвсем на сляпо, без да познавам картата ти, представата ми за опозиция Луна-Нептун е за размяна на ролите в двойката дете-родител; нативът се грижи за хората, но самият той отхвърля тяхната помощ.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #369 -: Април 19, 2017, 12:19:45 pm »
Kler, съвсем на сляпо, без да познавам картата ти, представата ми за опозиция Луна-Нептун е за размяна на ролите в двойката дете-родител; нативът се грижи за хората, но самият той отхвърля тяхната помощ.
не бих казала, че го усещам така.  ::)

Happy58

  • Гост
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #370 -: Април 19, 2017, 02:24:01 pm »
Хепи, венера е ретро, за това е сходящ.

еми дано не се усеща много, че е кофти аспект.

колкото до аспекта луна-нептун, при мен са в опозиция на 3 градуса, при това са страни в Т квадрат. еми така и не мога да разбера добре как точно ги усещам. мисля, че е заради естеството на самите планети.

ооо, сори :) - това ретро съм го изпуснала :) - тогава си провери, в коя фаза на ретрото е - начална или крайна - в смисъл, ще стигне ли до 5-6 градуса квадрат с Марс

За Луна-Нептун - чувствителност, нежна емоционалност, нужда от съпричастност (даване и получаване) - буквално повторение на датата ти на раждане. И понеже е опозиция - от другите ще получаваш предизвикателство за проявата им .....

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #371 -: Април 19, 2017, 03:41:53 pm »
ами марс е на асцендента в 1ви дом, така че е важен в картата, а венера е У1.
явно ще го броя, би бил и наследствен този аспект, но все пак вероятно в по-малка степен има да се отработва.

Зависи Венера в коя  половина от ретроградния цикъл попада при теб, за да се върне до точна квадратура с Марс, по прогресия, тогава би трябвало да имаш  събитие - провери годината и ще разбереш, колко е важен и как този аспект. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Katya

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #372 -: Април 28, 2017, 03:21:55 pm »
Здравейте! Моля за помощ във връзка с натална карта. Да си призная, не разбирам нищичко от Астрология, но попаднах на едни клипове на Ванеса Виденова и ме заинтригуваха, така че реших да попрочета. Генерирах си наталната карта... но нещо не ми се струва нормална. Всички, които разгледах в нета са някак балансирани, а в моята всичко е наблъскано в единия край. Възможно ли е да съм сгрешила при въвеждането нещо, или... си е такава? Ще съм благодарна за съветите.

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #373 -: Април 28, 2017, 03:51:31 pm »
родени сме на една и съща дата))
//равнодомната система, която си избрала за картата, мен лично не ме кефи.

иначе, да, всички планети са ти над хоризонта, в 3. и 4. квадрант.

можеш да си пуснеш натала в темата за натални карти, която е малко по-надолу;

Katya

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #374 -: Април 28, 2017, 04:23:13 pm »
Благодаря! Ще я пусна, всеки коментар ще ми е от полза :)