Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 441510 пъти)

Edward Johnson

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #540 -: Септември 10, 2017, 05:59:17 pm »
Здравейте,

Имам сериозен проблем и не знам към кой да се обърна за съвет. Всичко започна миналия вторник когато осален Марс съвпадна с южен Бетелгейзе. Както знаете това е лош знак.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #541 -: Септември 10, 2017, 06:28:16 pm »
Здравейте,

Имам сериозен проблем и не знам към кой да се обърна за съвет. Всичко започна миналия вторник когато осален Марс съвпадна с южен Бетелгейзе. Както знаете това е лош знак.

 :)

Вторник,както знаеш, е ден на Марс,та... Какво точно започна?

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
« Последна редакция: Октомври 09, 2017, 11:29:05 am от strelicka »

Aska

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 45
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #543 -: Октомври 11, 2017, 04:32:36 pm »
Не знам дали тук е правилната тема,но имам въпрос за хорарната астрология. По кой дом се гледа лъжата, и ако имам въпрос: Лъже ли ме Х?,кой дом и какво по-точно да гледам?

Предварително благодаря!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #544 -: Октомври 13, 2017, 10:36:18 am »
Не знам дали тук е правилната тема,но имам въпрос за хорарната астрология. По кой дом се гледа лъжата, и ако имам въпрос: Лъже ли ме Х?,кой дом и какво по-точно да гледам?

Предварително благодаря!

Няма дом " на лъжата", но планета, попадаща в дом, в който не може да изрази естествено природата си има. Според това, в кой дом попада сигнификатора на въпроса, как е поставен, заедно с Луната ще ти дадат отговор, заедно с правилата за тълкуване на хорарна карта.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #545 -: Октомври 13, 2017, 10:57:51 am »
Не знам дали тук е правилната тема,но имам въпрос за хорарната астрология. По кой дом се гледа лъжата, и ако имам въпрос: Лъже ли ме Х?,кой дом и какво по-точно да гледам?

Предварително благодаря!
Ако сигнификаторът на X е в знак на заточение или падение, значи може човекът да не е много искрен. Също така, ако е в твоя 12 дом, може да крие нещо. Ако идва от съвпад или друг твърд аспект с Нептун - вероятно е да заблуждава. Гледа се и Луната, както е писала Рени, в кой знак и дом се намира, кой дом управлява и какви аспекти права със с-рите.

Aska

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 45
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #546 -: Октомври 13, 2017, 12:59:41 pm »
Блалгодаря,ви Рени,Веско!

Aska

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 45
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #547 -: Октомври 14, 2017, 11:11:29 am »
Благодаря много Акрукс! Много ценни за мен пояснения!

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #548 -: Октомври 16, 2017, 02:24:51 pm »
Не зная къде да си задам въпроса и реших, че тук е подходящо- Коя планета отговаря за планирането? Много обичам да си правя графици, да правя планове, да организирам. Напоследък забелязах, че с годините това се засилва. Особено ако е обвързано с цели. Щом приключа дадено нещо, веднага търся да си поставя нова цел, за да направя план и стратегия, график и да се организирам с тактика и изпълнение. Търся отговорника за това. Имам две предположения- Марс и Сатурн. Правилно ли си мисля или?
« Последна редакция: Октомври 16, 2017, 02:30:42 pm от rodopis »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #549 -: Октомври 16, 2017, 02:58:09 pm »
"големите" планове по Сатурн, малките по Меркурий според мен, 10ти и 6ти дом респективно.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #550 -: Октомври 16, 2017, 03:06:09 pm »
Родопис, Венера е по стратегията/ тактиката, Марс по насоката, Меркурий как боравим с информацията/възприятията, Луната е по приспособяването и призванието, Слънцето- като развиваш знака му, получаваш усещане за целите в живота си, то е "плановика". Земните знаци са тези, които плануват и планетите, които попадат в земни знаци  и управляващите  от тях домове/сфери винаги там се стараем всичко да е по/ с план. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #551 -: Октомври 16, 2017, 03:35:02 pm »
Terry, Рени благодаря Ви за бързото включване.

Венера ми е в Дева, останалото в Рак. Сатурн във Везни. Хм, не знаех, че Венера е по стратегията, все си мислех, че заради Марса и Сатурн съм такава. Интересно  :)

Happy58

  • Гост
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #552 -: Октомври 19, 2017, 04:08:49 pm »
Не зная къде да си задам въпроса и реших, че тук е подходящо- Коя планета отговаря за планирането? Много обичам да си правя графици, да правя планове, да организирам. Напоследък забелязах, че с годините това се засилва. Особено ако е обвързано с цели. Щом приключа дадено нещо, веднага търся да си поставя нова цел, за да направя план и стратегия, график и да се организирам с тактика и изпълнение. Търся отговорника за това. Имам две предположения- Марс и Сатурн. Правилно ли си мисля или?

Едва ли има само една планета, която да свържем с планирането, а и самото планиране може да е различно - ето, при теб е, за да се постигат цели (при мен е по-различно).
За това, което описваш като характеристики и състояние при теб, мисля, че трябва да са намесени Меркурий с Дева (организация, график), Сатурн/10 дом (цели и планове-нещо което трябва да се постигне) и Плутон (стратега).

Това, че ги обичаш - асц Дева, венера в дева (тук виж къде ти е прогресивната, щом се засилва), и управителя/диспозитора Меркурий в 10 дом, съвпад Слънце.
Това, че се засилва - Плутон от известно време ти е в опозиция на стелиума, в който участват Мерка и Слънцето. Сатурн се върти около ЮЛВ и бута към СЛВ.
Но това, което не споменаваш - стелиума е в рак, а сатурн и Плутон са в 4 дом ..... няма как да не се проявява този архетип.

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #553 -: Октомври 23, 2017, 12:27:53 pm »
Happy58, благодаря ти за включването!
Прогресивната е ретро и си виси в Дева като гледам ще си умра с ретро венера висяща си в Дева или поне когато се обърне няма как да излезе от знака, все там ще се мотае.
Плутон го свързвах досега само със здравословното ми състояние, което се влоши откакто пусна опозициите и се боря, боря...

преминаващ

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #554 -: Октомври 26, 2017, 04:55:47 pm »
Здравейте,

Искам да попитам по случай на предстоящия транзит на  Сатурн в Козирог, как би се отазил при съвпад Слънце и Луна в Козирог?Става въпрос за възврат.

Благодаря, предварително за отговора!