Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440516 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #660 -: Април 21, 2018, 02:56:41 pm »
Здравейте, не съм професионалист в астрологията, но много ми е интересна и от около 7-8месеца чета, ровя, гледам си моята карта, на мъжът ми и на роднини. Но ми е много трудно да намеря информация за домовете в различните аспекти и от там идва цялото ми объркване. А и с планетите и "функциите" им понякога много ми куца всичко. Реших да се регистрирам, а не само да чета от половин година във форума, но това което ме накара да взема това решение е мъжът ми и неговото мълчание - Козирог!
Много трудно комуникира с всички и днес тотално се депресира, заради работата си. Молбата ми е да ми кажете къде да му сложа картата, за да ме насочите кой е тоя "гаден мълчалив аспект" в натала му, който го кара да не говори и общува. Като човек е прекрасен, но с тази липса комуникация ме побърква.  :91:
Ще сложа картата му и тук, ако решите че трябва да я махна , моля ви ми кажете къде да я сложа, за да и хвърлите едно око.
И ако имате време, може и нещо друго да ми отгатнете при него. Просто да се насоча как да ги тълкувам тези негови аспекти.
Благодаря ви, знам че имате много работа и нямате свободно време.

тр СЛВ съвпад натален ретро Юпитер в Лъв, 10 дом - човекът има нужда да обмисли нещата, свързани с работа, признание. И понеже Слънцето е в 4 дом, той се затваря в себе си.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #661 -: Април 21, 2018, 03:52:09 pm »
Едва ли му е добре с Нептун на IC , Луна в 4д, но заточена в козирог, Сатурн на трон по знак, но в 4д., цялата му козя гвардия мачкана от Плутон през последните години, клатена здраво от тр Уран откъм 7д (тук си ти с остена да го ръчкаш) , а сега и тр Сатурн ще се включи, а той като минава през 4д не си поплюва и носи промени в дома- смяна на работа, на жилище, смърт на родител. Иначе комуникацията е по 3д, който при него се управлява от Юпитер в Лъв в 10д- от значение е за него да се представя добре в обществото, да изглежда супер, да се изразява блестящо, макар да му е трудно, тъй като Юпитер е част от Тао-квадрат с връх Плутон, на трон по знак. Юпитер в опозиция с Венера У1 - като цяло е щедър , склонен към разхищения и да се раздава на близки и приятели, двете планети са в хармония с твоето екзалтирано Слънце, а щом сте се събрали, все е имало защо. След 15 май Уран влиза в телец и малко ще се кротнеш, няма да те подтиква вече да чупиш оковите, а и за него ще е добре, като му изреди всичките кози планети и светилата с тригона към тях. Сега той се радва на подкрепата на тр Юпитер в скорпи, в края на годината ще подкрепя теб, като влезе в стрелец.
akruks, благодаря ти изключително много за разчитането на картата му. Да-ръчкам го, защото както виждаш е адски труден и за разговор и за действие. И да обмисля много нещо преди да го каже,но му е трудно и да го каже, тази година му е много важна откъм работа, защото аз има чувството че го товарят повече отколкото трябва и той не вярва в себе си. А шефът му го е питал "имаш ли брат-близнак"? Но така и не вярва в собствените си способности, не искам да го хваля но хора като него трудолюбиви и отдадени на работата, рядко се срещат. Изпипва всичко до край, всичко което прави и с каквото се захване. Докато аз съм малко през просото, защото все бързам. Много как да кажа, му влияе майка му, а тя е зодия телец (не и знам часът) и доста е упорита, консервативна но и взискателна и никога не е доволна от него- там доста влияние има откъм нея. Така между мен и нея има конфронтация, но той поема ударите. Е, ние с нея не сме се карали, но си отстояваме, гледаме по интелигентен начин да решим проблемите. Другото е,че имаме доста планове за ремонт тази година с къщата, в която живеем всички и той сега мисли само за парите. Искам да му помогна, но не ми дава, а ако не го питам как се чувства или какво му се яде и т.н. сякаш пък не съм грижовна. И когато му е нещо зле-свекърва ми ме обвинява,че не ходя подире му и да го дундуркам. Ама той си е голям мъж бе, що трябва да ходя подире му. Малко проблеми имам и аз, явно трябва да го оставя да си гледа в една точка и  да се депресира.... Транзитен Сатурн-от това се притеснявам най-много, защото едното е на лице( да ще правим ремонт,за работата се надявам да го направят мениджър, а относно смърт на родител това най-много ме притеснява и ще разгледам картата и на брат му, за да обърна внимание на този аспект). По отношение на изразяването- мисли нещо, но като тръгне да го казва просто не намира думите, иначе в главата му всичко е подредено, но като си отвори устата, просто забива и край. Виждам го как се мъчи, а и самият му глас е много нисък и от там още-повече, не може да повиши тон за да каже нещо. Вчера му казах в кръга на шегата с нож в ръка, че може да стане така както по телевизията даваха преди месец, че жена убила мъжът си и той ми отговори "Поне ще ме отървеш от тоя ад" и тогава, най-накрая разбрах че наистина се чувства адски зле.
Надявам се, че след 15-ти май наистина нещата да станат по-спокойни, защото аз имам намерение да направя кариера и тази година и другите поне 2-3 са много важни за мен. И поне Юпитера в скорпион донякъде ме успокоява. За първи път,работя това което искам и това в което съм добре, защото до сега съм работила къртовски труд, на крак по 12-16часа и то вече 12 години. И взе да ми писва само да се гърбя, най-накрая ще ползвам потенциала си, но като се тормозя за него, хич не ми е спокойно.
Пускам ви и моята карта, но не за да я анализирате а да си направите съпоставка, за мен чрез неговата карта. И може би картината ще ви стане ясна :D Е,ако ви е приятно може да и хвърлите едно око, макар че уж се познавам.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #662 -: Април 21, 2018, 03:53:40 pm »
тр СЛВ съвпад натален ретро Юпитер в Лъв, 10 дом - човекът има нужда да обмисли нещата, свързани с работа, признание. И понеже Слънцето е в 4 дом, той се затваря в себе си.
То, никога не се е отварял...само в началото на връзката ни преди 5 години, беше винаги усмихат, безгрижен, но като сложи пръстена :D Видя от къде изгрява слънцето.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Happy58

  • Гост
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #663 -: Април 21, 2018, 05:13:34 pm »
То, никога не се е отварял...само в началото на връзката ни преди 5 години, беше винаги усмихат, безгрижен, но като сложи пръстена :D Видя от къде изгрява слънцето.

това не ми прозвуча добре ...

иначе, да, извинявам се - пропуснала съм, че става въпрос за натален аспект.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #664 -: Април 21, 2018, 05:52:54 pm »
Да не кажа голяма дума, но до сега не сме се карали-изобщо...и то е пак заради него. Но като ме е взел, ще се търпим взаимно.  :043:
имате Марс в телец, а ядосването, начина на действие, секса са по тази планета, действате в унисон. Меркурий-секстил Меркурий също е добре за двамата, няма как да се скарате при наличието на тези аспекти
съвпад Луна -Венера също е хубав, вероятно това ви е събрало; липсва аспект Луна- Слънце, който се дава като скрепяващ елемент за връзка и брак, негов Сатурн в знаков квадрат с твоето Слънце е тежък аспект, но любовта иска жертви  :)

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #665 -: Април 21, 2018, 06:43:41 pm »
имате Марс в телец, а ядосването, начина на действие, секса са по тази планета, действате в унисон. Меркурий-секстил Меркурий също е добре за двамата, няма как да се скарате при наличието на тези аспекти
съвпад Луна -Венера също е хубав, вероятно това ви е събрало; липсва аспект Луна- Слънце, който се дава като скрепяващ елемент за връзка и брак, негов Сатурн в знаков квадрат с твоето Слънце е тежък аспект, но любовта иска жертви  :)
По отношение на секса-да, може би това е дало първия тласък за харесването, а и той ми каза, че ако не съм се била представила толкова добре на първият ни секс е нямало да ме хареса! Просто не можах да го повярвам :D Тъй като той, явно е имал разочарования в тази област с други жени, това му е харесало, а и в крайна сметка знаем че всички тръгваме с физическото привличане към дадения човек. За Сатурн квадрат с моето Слънце все си мисля, че той като учител, трябва да ме научи на някои неща свързани със Слънцето ми в Овен - а именно търпение, такт-това изобщо не го притежавам, сдържаност, предпазливост, да не прибързвам, да не паля така бързо и да не очаквам нещата да се случват по моя начин, а да гледам от всички страни дадена ситуация, и това което най-много ми допада е това, че ме кара да имам самочувствие на умна, красива и женствена жена. Мога да ви кажа, че с предишната връзка, просто бях емоционално потискана и бях стигнала и до първата фаза на анорексията. Така,че в това отношение мисля че ми е учител, но наистина среща съпротива доста често от моето Овнешко его.
Е, нали за това са ни събрали звездите, за да се научим на нещо през този живот.
Много ви благодаря, страхотни сте. Сега търся книгата на " Грант Леви-астрология за всички", защото ми казаха че е добра за начинаещи астролози.
 :08:
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #666 -: Април 21, 2018, 06:47:41 pm »
Сега търся книгата на " Грант Леви-астрология за всички", защото ми казаха че е добра за начинаещи астролози.
 :08:

Ако не я откриеш по книжарниците или някъде на старо, мога да ти я подаря, изпращам по куриер.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #667 -: Април 21, 2018, 07:49:49 pm »
Ако не я откриеш по книжарниците или някъде на старо, мога да ти я подаря, изпращам по куриер.
О,не искам да си я платя, защото наистина не я намирам. А на теб не ти харесва книгата ли или просто не ти трябва? Мисълта ми е, дали е хубава за начинаещ астролог?
Благодаря ти Lilla. :08:
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #668 -: Април 21, 2018, 07:55:03 pm »
Ако знаеш колко астрологични книги съм раздала за временно ползване, без връщане назад. А тази я подарявам, казах. Имам книги за начинаещи, повечето не са ми нужни, вече от около 20 години се занимавам с астрология. Просто не са за моето ниво, освен това практикувам по друга школа.

А на теб, ако наистина ти трябва нещо като уводно ниво в астрологията, ще ти свърши работа. Пиши адрес и телефон за доставка на лични. Щом наистина е трудно откриваема, нека е подарък от мен. И без това стои захвърлена в един кашон и само бере прах там.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #669 -: Април 21, 2018, 08:02:16 pm »
Ако знаеш колко астрологични книги съм раздала за временно ползване, без връщане назад. А тази я подарявам, казах. Имам книги за начинаещи, повечето не са ми нужни, вече от около 20 години се занимавам с астрология. Просто не са за моето ниво, освен това практикувам по друга школа.

А на теб, ако наистина ти трябва нещо като уводно ниво в астрологията, ще ти свърши работа. Пиши адрес и телефон за доставка на лични. Щом наистина е трудно откриваема, нека е подарък от мен. И без това стои захвърлена в един кашон и само бере прах там.
Е, супер. Абе късметлийка съм си като цяло и пак тази случка си го доказва. Добре, благодаря ти. Няма да се инатя-като Овен и ще се съглася, за което съм ти благодарна. Ще ти напиша в ЛС адрес и имена за доставка. Радвам се, че книгата е подходяща за мен. Надявам се някой ден и аз да кажа, че имам 20 години стаж....
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Levanta

  • AstroDelete
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #670 -: Май 01, 2018, 02:35:37 pm »
Бих искала да попитам дали при тълкуването на транзитите гледаме само транзитиращата, транзитираната планета, аспектите между тях  и домовете, които тези две планети управляват в картата , като в тези домове виждаме резултатите от транзита. Съблюдава ли се и нещо друго?

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #671 -: Май 02, 2018, 10:52:09 am »
Може би въпросът ми е неразумен, но все пак ми е интересно да знам следното: възможно ли е да изберем зъболекар, дали да е мъж или жена от натална карта? Изборът е важен и двамата са много добри, но жените са по-емоционални и това ме стресира. Може и да съм предубедена и това да ме обърква. Кое гледаме в натала, знакът на 7-ми дом(мъжки или женски), планети в седми и управител на 7-ми. Ако има 2управителя(стар и нов), стария ли е правилно да тълкуваме.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #672 -: Май 02, 2018, 11:04:00 am »
Маймунка, правилно тълкуване, работи и с двата управителя, но това не е гаранция, че мъжа ще е по-добър специалист от жената, макар че, за вадене на зъб процентно мъжете са по-добри.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #673 -: Май 02, 2018, 11:22:49 am »
Ако можеш виж им снимка из нета, като го видиш ще усетиш излъчването и ще разбереш кой да избереш. Аз си ги избирам да ми харесат.  :012:

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #674 -: Май 02, 2018, 03:32:17 pm »
Здравейте,

Аз пак започвам с тъпите въпроси, ама няма как  :19:

Какво, ще кажете за мъж, който има тао-квадрати в натала :
Юпитер опозиция Сатурн/ квадратура Марс


« Последна редакция: Ноември 25, 2018, 03:25:42 pm от fortunades »
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.