Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 439289 пъти)

Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1950 -: Октомври 23, 2020, 11:19:26 pm »
Трябва да си купиш книгата "Проблемът за puer aeternus" на Мари Луис вон Франц. Продава се при психологическата литература. Тази книга ще ти даде отговор на много въпроси.


whoami

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 17
  • Just breathe!
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1951 -: Октомври 23, 2020, 11:21:55 pm »
Om, наскоро казах на терапевта че: "Ако аз се окажа хомосексуален, майка ми ще е най-щастлива." Казах му го в едно състояние на полусъзнателност. Не бях сигурен какво точно казвам, но го усетих, сякаш премина през мен.

Когато си хомосексуален, ще си само за нея. Няма да си с друга жена. Тя не може да допусне мисълта, че друга жена ще те отнеме от нея. Според майка си, ти не трябва да имаш деца, защото тогава ще си обвързан с друга жена и ще се отделиш от майка си. Затова си с хомосексуални тенденции, защото е удобно на майка ти, за да не те дели с друга и да не се отделиш от нея.

В миналото на рода ти има ли мъже, които са хомосексуални или не са женени и нямат деца?

АБСОЛЮТНО си прав!!! Ама точно в десетката!!! Точно!! И знаеш ли кое е най-интересното: точно в този момент, в който правя тези осъзнавания с теб, ми пише бившата ми приятелка и усещам колко много любов имам към нея.

Не знам за миналото - има много неща, които там не са ясни, има алкохолизъм, емоции, неразбории. Опитвам да наредя миналото си - правя семейни констелации с много добър водещ и група...

Ти ставаш за психотерапевт, ако вече не си.

Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1952 -: Октомври 23, 2020, 11:27:42 pm »
Благодаря! Не съм психотерапевт.

Непременно си купи книгата.

Имаш нужда да работиш освен по отделянето от майката и по мъжката си енергия. Не знам как, но има групи, може би с мъже психотерапевти.

Интересно ми е да науча по какъв начин и къде те пипа майка ти. До каква възраст си бил, когато те е пипала и все още ли го прави?


whoami

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 17
  • Just breathe!
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1953 -: Октомври 23, 2020, 11:28:01 pm »
Трябва да си купиш книгата "Проблемът за puer aeternus" на Мари Луис вон Франц. Продава се при психологическата литература. Тази книга ще ти даде отговор на много въпроси.

Задължително! Особено след като термина puer aeternus беше нещо, което чух от психотерапевта си още на втората ни среща. Знам, че съм "застинал" в някаква фаза на развитие, около 21, а може и по-рано!

Безкрайно съм благодарен, че те срещам и получавам тази информация от теб. Божи промисъл имаше тук тази вечер! Благодаря!!  :-*

whoami

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 17
  • Just breathe!
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1954 -: Октомври 23, 2020, 11:32:41 pm »
Благодаря! Не съм психотерапевт.

Непременно си купи книгата.

Имаш нужда да работиш освен по отделянето от майката и по мъжката си енергия. Не знам как, но има групи, може би с мъже психотерапевти.

Интересно ми е да науча по какъв начин и къде те пипа майка ти. До каква възраст си бил, когато те е пипала и все още ли го прави?

Рядко настоявам за някой да стане психотерапевт, но за теб съм категоричен!!
Целиш в десетката с всеки въпрос. Конкурираш настоящия ми терапевт.

За тази вечер ще спра до тук. Наистина минах през много за кратко време. Трябва да осмисля и интегрирам наученото.

Благодаря още веднъж! Лека нощ!
Namaste

Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1955 -: Октомври 23, 2020, 11:33:57 pm »

Знам, че съм "застинал" в някаква фаза на развитие, около 21, а може и по-рано!


Вероятно доста по-рано.

Много е опасно човек да е свързан с майка си по този начин. Добре е психотерапията да продължи няколко години.




Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1956 -: Октомври 23, 2020, 11:36:17 pm »

Конкурираш настоящия ми терапевт.


Той действа деликатно, защото така са го научили. На клиентите може да им дойде в повече, ако се изсипе цялата информация, както направих.


romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1957 -: Октомври 25, 2020, 12:39:48 am »
whoami,

В психотерапията не се цели кой по-бързо ще нацели или не. Следва се естествения ход и индивидуалността на всеки, която е специфична.

Не се увличай по подобни писания.

Тръгнал ли си по този път е важно да имаш търпение, воля и да намериш наистина добър терапевт, който да хармонира с теб!

Видях, че те привлича дълбинната психология и си позволявам да ти препоръчам д-р Огнян Димов (психоаналитик) - преди няколко месеца бях на едно обучение, на което той беше водещ и съм с много добри впечатления от него, като опит и знания!
« Последна редакция: Октомври 25, 2020, 12:59:25 am от romantica »

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1958 -: Октомври 25, 2020, 08:49:08 am »
whoami,
в момента нямам необходимата енергия да емпатирам и да отработвам чужди проблеми, възстановявам се от престой в болница, затова не съм ти отговорила на лични.

Виждам, обаче, че насилието от страна на майка ти е излязло наяве и съжалявам за всичко, през което си преминал и продължаваш да преминаваш. Знам какво е да имаш нездрав, нарцистичен родител и да няма към кого да се обърнеш, за да те "спаси" навреме. Последствията и следите върху личността и живота са неизбежни и, колкото и да теоретизираме, малко хора биха разбрали – емпати или други, преживели същото.
Работи върху себе си, такъв живот сме си избрали преди да дойдем на Земята, Волтрони сме и т.н. ;)

whoami

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 17
  • Just breathe!
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1959 -: Октомври 26, 2020, 08:25:50 pm »
whoami,
в момента нямам необходимата енергия да емпатирам и да отработвам чужди проблеми, възстановявам се от престой в болница, затова не съм ти отговорила на лични.

Виждам, обаче, че насилието от страна на майка ти е излязло наяве и съжалявам за всичко, през което си преминал и продължаваш да преминаваш. Знам какво е да имаш нездрав, нарцистичен родител и да няма към кого да се обърнеш, за да те "спаси" навреме. Последствията и следите върху личността и живота са неизбежни и, колкото и да теоретизираме, малко хора биха разбрали – емпати или други, преживели същото.
Работи върху себе си, такъв живот сме си избрали преди да дойдем на Земята, Волтрони сме и т.н. ;)

Прощавай, не предполагах, че се срещаш със здравословни проблеми! Желая ти по-скорошно пълно възстановяване!


whoami,

В психотерапията не се цели кой по-бързо ще нацели или не. Следва се естествения ход и индивидуалността на всеки, която е специфична.

Не се увличай по подобни писания.

Тръгнал ли си по този път е важно да имаш търпение, воля и да намериш наистина добър терапевт, който да хармонира с теб!

Видях, че те привлича дълбинната психология и си позволявам да ти препоръчам д-р Огнян Димов (психоаналитик) - преди няколко месеца бях на едно обучение, на което той беше водещ и съм с много добри впечатления от него, като опит и знания!

Благодаря ти за препоръките! Мисля, че от всеки човек по пътя си имам какво да науча.
Иначе за избора на текущия си психотерапевт много държах да е специалист в областта на сексуалността и по тези критерии се водех от самото начало. Не съм знаел, че работи с дълбинна психология, но това се оказва голям плюс, тъй като наистина отговаря на потребностите ми за тип и ниво на работа. Ще имам предвид, разбира се, споделеното от теб, макар че не смятам да "скачам" от един терапевт на друг просто така, тъй като връзката, която се установява е дълбока и силна. Мисля, че съм намерил моя човек и съм много благодарен за това!

И никак не на последно място съм благодарен на вас, които се включихте с коментарите си! Те наистина ми помогнаха много!!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7362
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1960 -: Октомври 30, 2020, 06:26:24 am »
Директирате ли соларен асц.в соларна година?Градуси и планети?Например:Соларен асц в 20*на рак,на следващият ден е 21*,след това 22* и т.н.до края на соларната година.

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1961 -: Ноември 18, 2020, 03:23:14 pm »
^правиш ли го или го обмисляш?

Търсачката не ми вади подходящи теми.
Дайте линкчета да прочета по-задълбочено за Ерос в синастрията?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7362
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1962 -: Ноември 18, 2020, 08:08:36 pm »
^правиш ли го или го обмисляш?

Търсачката не ми вади подходящи теми.
Дайте линкчета да прочета по-задълбочено за Ерос в синастрията?
правя,експериментирам........то годината е 365 дни,понякога.........малко отклонение има към 360 градуса не мога да го нагодя с точност. :)
За Ерос четох някога някъде ,обача не помня къде.Харесвам астероидите,моя Ерос е в точен квадрат с Меркурий на мъжа ми,който му управлява 7 и 10 домове.
В неговата карта Ерос е на митпойнта на Венерите ни.
« Последна редакция: Ноември 18, 2020, 08:54:33 pm от Сафо »

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1963 -: Ноември 18, 2020, 09:27:20 pm »
^правиш ли го или го обмисляш?

Търсачката не ми вади подходящи теми.
Дайте линкчета да прочета по-задълбочено за Ерос в синастрията?

Астероидът Ерос също играе роля при сексуалното привличане.

Най-силни са връзките Ерос - Венера, Ерос - Асцендент, Ерос - Психея и Ерос - Марс. Съвпадите, опозициите и тригоните са най-благоприятни.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1964 -: Ноември 18, 2020, 09:40:15 pm »
Директирате ли соларен асц.в соларна година?Градуси и планети?Например:Соларен асц в 20*на рак,на следващият ден е 21*,след това 22* и т.н.до края на соларната година.
срещала съм прогресия на солар- МС прогресира с градус за 4 дни, по същия начин се прогресира всяка куспида и когато достигне натална планета показва събитие; но не съм го проверявала на себе си доколко работи този метод