Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 430054 пъти)

Yeah!

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 92
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2010 -: Януари 10, 2021, 10:27:51 pm »
Признаване на дете от родител (или крал) се гледа по 10-ти дом, нали?


Забелязвам, че историческите сериали (за рицари, Средновековие и подобни теми) помагат за разбирането на Таро (рицари,пажове, крале и кралици, "стихии"), предполагам, че помагат и за научаване на концепциите в астрологията:)

10-ти дом нали е краля, властта и институциите.

Разсъждения от начинаещ
I deserve the best.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2011 -: Януари 20, 2021, 06:44:45 am »
Признаване на дете от родител (или крал) се гледа по 10-ти дом, нали?


Забелязвам, че историческите сериали (за рицари, Средновековие и подобни теми) помагат за разбирането на Таро (рицари,пажове, крале и кралици, "стихии"), предполагам, че помагат и за научаване на концепциите в астрологията:)

10-ти дом нали е краля, властта и институциите.

Разсъждения от начинаещ
Признаване на дете от друга жена ли имаш предвид,любовница/незаконно родено дете?По 11 дом са осиновени и доведени,но и децата на партн.като 5 от 7дом.Трябва да има връзка .

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2012 -: Януари 23, 2021, 04:21:55 am »
Някой ползва ли "nine personal chart"в астроком и  какво показват тези девет карти?
Лунна карта дали е определяща за нашата психика,майка,дом,или като управител на знак рак в натала да я разглеждаме,имате ли наблюдения?

Yeah!

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 92
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2013 -: Януари 24, 2021, 08:41:01 pm »
Признаване на дете от друга жена ли имаш предвид,любовница/незаконно родено дете?По 11 дом са осиновени и доведени,но и децата на партн.като 5 от 7дом.Трябва да има връзка .

Благодаря, Сафо, и аз мислех като в твоята посока. Например, Хенри 8 има три деца, Мери, Елизабет и Едуард. Когато се жени за Ан Болейн, той обявва Мери за копеле, но след време пак я признава за законородена дъщеря, наследник на трона. Кралете се гледат по 10-ти спрямо средновековната астрология, доколкото ми е известно, тоест признаването на дете следва да е по 10ти.

И сега, ако един баща , който без брак е направил дете, и иска да го признае, мисля че трябва да ходи до Общината и др. институции, за да си признае детето, тоест пак 10-ти.

Просто разсъждавам, искам да понауча астрологията, чрез практичните неща. Много ти благодаря за твоето включване
I deserve the best.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2014 -: Януари 27, 2021, 08:02:06 pm »
Някой ползва ли "nine personal chart"в астроком и  какво показват тези девет карти?
Лунна карта дали е определяща за нашата психика,майка,дом,или като управител на знак рак в натала да я разглеждаме,имате ли наблюдения?
Никой ли не е разглеждал тези карти?Интересни са ми......

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2015 -: Януари 29, 2021, 01:49:43 am »
Някой ползва ли "nine personal chart"в астроком и  какво показват тези девет карти?
Лунна карта дали е определяща за нашата психика,майка,дом,или като управител на знак рак в натала да я разглеждаме,имате ли наблюдения?
Никой ли не е разглеждал тези карти?Интересни са ми......
Диаграми с девет персонажи

Девет диаграми Persona са изчислени за първия контакт на Слънцето с всяка натална планета.

Тези Persona Charts могат да изразят нашите собствени подличности във всеки от нас.
Можем да се отнасяме към всяка Persona Chart като към нормален хороскоп, но трябва да имаме предвид, че това не е нашата натална карта - това е "просто" диаграмата на една от нашите подличности в нас.

Всички диаграми на Persona се случват през първата година след раждането ни

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 200
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2016 -: Януари 29, 2021, 03:12:04 pm »
Някой знае ли как се изчисляват и значението на хипотетичните планети , носещи имена на древногр. Богове. В астрото има такъв лист.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2017 -: Януари 30, 2021, 06:04:54 am »
Някой ползва ли "nine personal chart"в астроком и  какво показват тези девет карти?
Лунна карта дали е определяща за нашата психика,майка,дом,или като управител на знак рак в натала да я разглеждаме,имате ли наблюдения?
Никой ли не е разглеждал тези карти?Интересни са ми......
Диаграми с девет персонажи

Девет диаграми Persona са изчислени за първия контакт на Слънцето с всяка натална планета.

Тези Persona Charts могат да изразят нашите собствени подличности във всеки от нас.
Можем да се отнасяме към всяка Persona Chart като към нормален хороскоп, но трябва да имаме предвид, че това не е нашата натална карта - това е "просто" диаграмата на една от нашите подличности в нас.

Всички диаграми на Persona се случват през първата година след раждането ни
Акрукс,благодаря!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2018 -: Януари 30, 2021, 06:08:05 am »
Някой знае ли как се изчисляват и значението на хипотетичните планети , носещи имена на древногр. Богове. В астрото има такъв лист.
Не,къде е това в астроком?Не намирам Хадес,Посейдон и др.подобни с които работят ураническите астролози.В антарес астроложи има лист с астероиди,там намирам някои,но не всички.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2019 -: Януари 30, 2021, 06:21:24 am »
От деветте персонални карти,Лунната ви карта указва ли раждане на дете,тоест ,в натала на детето ,точки/планети да се припокриват с точки/планети от Лунната ви карта?

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2020 -: Януари 30, 2021, 07:37:31 am »
Някой знае ли как се изчисляват и значението на хипотетичните планети , носещи имена на древногр. Богове. В астрото има такъв лист.

https://astra.la/forum/index.php?topic=1332.msg192692#msg192692
Как се вписваме в света
« Последна редакция: Януари 30, 2021, 09:22:17 am от starinthenightsky »

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2021 -: Януари 31, 2021, 12:28:18 pm »
При какви аспекти човек може да срещне своя "сродна душа" или "пламък близнак"?

Като нямам предвид това задължително да са партньори, любими и т.н., а по-скоро отношения, където има силна духовна връзка и спомен от преди...

Yeah!

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 92
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2022 -: Януари 31, 2021, 01:52:00 pm »
Такива усещания съм имала, ако моя южен възел е в контакт с лична планета на човека.
Но такива връзки се разпадат, въпреки силните чувства и усещането, че се знаете и от преди.


Има и още нещо, извън астрологията. Често усещанията, които ти показват, че някой е "точно за теб", "идеалния", "никога не съм се чувствала така", са си знак за токсични и насилствени отношения  ;D :'(

Така че по-добре да се търси нещо по-"скучно" и спокойно, по-истинско е от големи амплитуди в посока "горе" или "долу"
I deserve the best.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2023 -: Януари 31, 2021, 04:32:39 pm »
Такива усещания съм имала, ако моя южен възел е в контакт с лична планета на човека.
Но такива връзки се разпадат, въпреки силните чувства и усещането, че се знаете и от преди.


Има и още нещо, извън астрологията. Често усещанията, които ти показват, че някой е "точно за теб", "идеалния", "никога не съм се чувствала така", са си знак за токсични и насилствени отношения  ;D :'(

Така че по-добре да се търси нещо по-"скучно" и спокойно, по-истинско е от големи амплитуди в посока "горе" или "долу"
абсолютно съгласна,с всичко написано,без да искам маркирах определен цитат

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2024 -: Януари 31, 2021, 05:17:22 pm »
Такива усещания съм имала, ако моя южен възел е в контакт с лична планета на човека.
Но такива връзки се разпадат, въпреки силните чувства и усещането, че се знаете и от преди.

Има и още нещо, извън астрологията. Често усещанията, които ти показват, че някой е "точно за теб", "идеалния", "никога не съм се чувствала така", са си знак за токсични и насилствени отношения

Най-големият психически тормоз съм изживявала от хора, които са имали лични планети в точен съвпад с моя ЮЛВ в 7 дом. Изобщо не съм имала усещане за близост, а по-скоро за силна непоносимост. Предизвиквали са в мен агресия и на моменти желание за отмъщение.

Усещането за "сродност", голяма кармичност, съчетано с много силни и интензивни сънища, но същевременно и обреченост при мен се е случвало при тр. Нептун през 12 дом в съвпад с моя нат. Венера... Тогава планетите на същия човек активираха силно моя 12 и 1 дом. Въпреки неприятното развитие, днес съм благодарна, че съдбата го изпрати! Минаха 6 г. оттогава, а и днес продължавам да откривам неща, които вече са ми били споделяни...

А за останалото... Човек не е толкова свободен, колкото си мисли всъщност и никой не обещава само цветя и рози, личността се развива в контакта с другия. И "непознатите" ни на пръв поглед, не е задължително да са непознати.

Идеята ми беше да се сподели при какви аспекти - транзити, прогресии и т.н. човек е срещал някой сроден, близък...