Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 429740 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2415 -: Октомври 08, 2021, 10:09:19 am »
Сафо, всяка планета може да ти "направи " предложение за брак, която е свързана с главните оси.  :)

Рени, що път точно за брак, а не за съдружник, общ бизнес, важно начинание ? Предложение за брак може да получиш и от човек, който не те вълнува. Не ти е важно за главните оси. Всяка по-значима връзка без предложение за брак, астрологията може да я легитимира като ... брак. Ти доколкото знам не си се омъжвала. Тогава по какъв астрологичен критерий  можем да определим и  установим, че си получила и то няколко предложение именно за брак ? 
Сафо, може да пробваме с производни домове. За наталният потенциал, но като взаимовръзка между управителите на основните оси. Каква е видимостта и чуваемостта между тях. Дали имаме очи да ги видим, уши да ги чуем ?

Стар, бракът е тип съдружие. Бракът е такова начинание/ събитие, което  променя статуса, местонахождението, качеството на живот на натива, затова трябва да са активирани главните оси.
Аз посочих как се определя, според това кои са и какъв статус имат сигнификаторите на брака в натала, както и доколко натива е способен, отворен към такъв тип съдружие.  Може да се установи това кога ще се случи, според периодите на сигнификаторите, когато в прогностичните карти са активни същи и имат връзка с главните оси.
При мен няма афинитет към този тип съдружие, което не изключва да получавам предложения за такова.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2416 -: Октомври 08, 2021, 02:36:48 pm »
Стар, взаимовръзката я има:Меркурий у1 е връх на Тао с Юпитер у7 и Сатурн у10. Предполагам всички се виждат. Аз ги виждам и чувам, буквално.

Магика

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 134
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2417 -: Октомври 20, 2021, 11:34:29 pm »
Въпрос за прогресиите:Когато прогресивен ретрограден Марс се обърне директен събитието по кой дом се предполага да бъде?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2418 -: Октомври 21, 2021, 09:21:32 am »
Въпрос за прогресиите:Когато прогресивен ретрограден Марс се обърне директен събитието по кой дом се предполага да бъде?

Кое събитие ?
Ще има няколко събития. Първо събитие при стационарно-директен Марс, 3-4 години, стационарен Марс още 2 г ?
При стационарно-директен веднага се активират домовете с Овен и Скорпион и домът, в който е спрял ретро; стационарността в прогресивния дом, където е бил ретро. Марс винаги има отношение към физическото тяло, значи и 1-ви дом. Но, за да има събитие е нужно Марс да може да индикира събития- това е на първо място.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2419 -: Октомври 21, 2021, 02:33:51 pm »
Въпрос за прогресиите:Когато прогресивен ретрограден Марс се обърне директен събитието по кой дом се предполага да бъде?
при мен когато Сатурн У5, У6 в 5д. (съвпад е с К6) се обърна директен ми потръгнаха нещата и по двата дома  :)
С нетърпение очаквам Юпитер У4 да стане директен по прогресия, догодина през април е стационарно директен

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2420 -: Октомври 21, 2021, 04:38:26 pm »
При познато момиче Марс у1,у8ми домове,ще се обърне в ретро.движение по прогресия в 6ти дом и съм много притеснена.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2421 -: Октомври 21, 2021, 05:19:43 pm »
При познато момиче Марс у1,у8ми домове,ще се обърне в ретро.движение по прогресия в 6ти дом и съм много притеснена.

Преди да се притесняваш, разгледай задълбочено статуса на Марс.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2422 -: Октомври 22, 2021, 10:32:53 am »
При познато момиче Марс у1,у8ми домове,ще се обърне в ретро.движение по прогресия в 6ти дом и съм много притеснена.

Преди да се притесняваш, разгледай задълбочено статуса на Марс.
Рени, това правя.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2423 -: Октомври 22, 2021, 10:34:32 am »
При познато момиче Марс у1,у8ми домове,ще се обърне в ретро.движение по прогресия в 6ти дом и съм много притеснена.

Преди да се притесняваш, разгледай задълбочено статуса на Марс.
Рени, това правя.

+1
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Bodra

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2424 -: Октомври 24, 2021, 08:38:15 pm »
Моля, споделете какъв астрологичен софтуер ползвате? Във виртуалното пространство има какво ли не... Моля знаещите да препоръчват кое е по-добро. Благодаря,

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2425 -: Октомври 24, 2021, 09:41:12 pm »
Моля, споделете какъв астрологичен софтуер ползвате? Във виртуалното пространство има какво ли не... Моля знаещите да препоръчват кое е по-добро. Благодаря,
Линкове. Софтуер. Полезни статии https://astra.la/forum/index.php?board=5.0

meri_333

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2426 -: Октомври 31, 2021, 11:29:59 am »
Здравейте,

Искам да ви попитам дали е възможно според сидералния хороскоп да си същата зодия която си според тропическия хороскоп?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2427 -: Октомври 31, 2021, 04:15:40 pm »
Здравейте,

Искам да ви попитам дали е възможно според сидералния хороскоп да си същата зодия която си според тропическия хороскоп?
възможно е, ако Слънцето в тропическия е в края на трета декада, по сидерал е в същия знак в начални градуси.

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 200
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2428 -: Ноември 03, 2021, 03:11:39 pm »
Отдавна ме мъчи един въпрос, възможно ли е човек със стелиум в Дева, почти всички планети са там, с асцендент Козирог, да бъде изключително хаотичен, неорганизиран и дори глупав, бавно включващ и дали такава концентрация в земни знаци не дава обратния ефект на подреденост и точност. Може би само пресметливостта е налична  ;). По действителен случай е въпроса, не само хипотетично питане. Не мога да кача карта все пак някаква етика, обаче принципно, крайностите преливат една в друга и е логично да е възможно. Имате ли такива наблюдения от астрологична гледна точка?

Синухе

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 208
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2429 -: Ноември 03, 2021, 04:58:44 pm »
Ами зависи от цялата карта и особено дали няма твърди аспекти с Нептун или Нептун да е изгряващ? ::)

Никой не резонира с планетите, така както ти!