Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440984 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2760 -: Май 05, 2022, 05:50:28 pm »
Сафо, нощно раждане, при това Венера е в 12 дом в Риби, заедно със слънце и мерк.
terrarossa, Слънце е над хоризонта, значи дневно раждане и Марс е малефик в дневна карта. Сатурн вреди, но не напълно. Съвпад с Луна ако са упр. на Асц, 6ти дом, може да има проблем с дясното око при жена.

crazylady

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 87
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2761 -: Май 06, 2022, 12:45:04 pm »
Четем, че всяка връзка на Сатурн с лична планета в натала е указание за трудности. Сатурн квадрат към асц., как действа на натива? Малефик в нощна карта.

Сафо, чета ви отдавна и реших да се включа - съгласна съм за Сатурн - при мен е в съвпад с Луна и все него виня за трудните моменти и теглата в личния живот.

А как ви се струва Венера в квадрат със Сатурн и Марс + опозиция Плутон - просто чудна картинка изглежда?
зависи дали е нощно, или дневно раждане, но са трудни аспекти.
Подобна ситуация в дневна карта. Сатурн/широк съвпад с Венера/ квадрат АЦ и Плутон. Венера съвпад Луна-Луната квадрат Марс. Пише,че Сатурн е благосклоненен единствено с Венера.Сатурн квадрат/опозиция Плутон-все зависиш от някого.Трудно, изискващо много усилия и вътрешни борби положение, но с времето може и да се отработи.

Bodra

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2762 -: Май 07, 2022, 01:55:08 pm »
Имам въпрос към знаещите и предварително благодаря за получените отговори. Прогресивна Луна във Водолей, 6 дом. Кое е по-първостепенно: знака или дома?

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2763 -: Май 08, 2022, 07:49:52 am »
За себе си отбелязвам прогрес по дома. Знакът е настроението.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2764 -: Май 08, 2022, 10:03:15 am »
Здравейте,

Не намерих във форума и в нета-кое отговаря за съня?
Това да имаш спокоен и дълбок сън или да спиш леко (като мен, от всеки шум се събуждам).
И при новородените-има такива, които спят по 16 часа на ден и такива, които само плачат-без причина.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2765 -: Май 08, 2022, 11:51:11 am »
Сафо, нощно раждане, при това Венера е в 12 дом в Риби, заедно със слънце и мерк.
terrarossa, Слънце е над хоризонта, значи дневно раждане и Марс е малефик в дневна карта. Сатурн вреди, но не напълно. Съвпад с Луна ако са упр. на Асц, 6ти дом, може да има проблем с дясното око при жена.

Сафо,
Моята луна е в съвпад със сатурн в дева в 8д, луната е владетел 8д, където е и Ю. в лъв, У1.  За момента дясното око е ОК.
Иначе имам силен малефик за дневно раждане - марс в скорпион, У10 У4 в 10д, заедно с плутон във везни точ. съв. с МЦ.
-
Останалото за наранената венера е за мъжки хороскоп, обърках се тъй като часът на р. е по-ранен от този на съпруга ми (който има Сл. в 1д на 1 гр. от Ас.), но явно и зодията има значение. Сега прочетох в твой пост, че луната във въпросния хороскоп е във Виа Комбуста 16 везни.
-
crazylady, как се отразява това в личния живот? Съвпада на двете женски плането омекотява ли поне малко атаките от злосторниците?

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2766 -: Май 08, 2022, 12:04:42 pm »
Здравейте,

Не намерих във форума и в нета-кое отговаря за съня?
Това да имаш спокоен и дълбок сън или да спиш леко (като мен, от всеки шум се събуждам).
И при новородените-има такива, които спят по 16 часа на ден и такива, които само плачат-без причина.
Виж си 12дом и Луната,имаше квадратура Луна/Марс мисля/че казвам по спомен../Марс в 12май беше.Луна/Меркурий в твърди аспекти също дава безпокойство,неспирен умствен бъртвеж,накъсан сън.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2767 -: Май 08, 2022, 12:49:30 pm »
Здравейте,

Не намерих във форума и в нета-кое отговаря за съня?
Това да имаш спокоен и дълбок сън или да спиш леко (като мен, от всеки шум се събуждам).
И при новородените-има такива, които спят по 16 часа на ден и такива, които само плачат-без причина.
Виж си 12дом и Луната,имаше квадратура Луна/Марс мисля/че казвам по спомен../Марс в 12май беше.Луна/Меркурий в твърди аспекти също дава безпокойство,неспирен умствен бъртвеж,накъсан сън.

Ребека,
Да, права си. Имам Марс в Телец в 12-ти дом, в квадратура към Луна във Водолей в 10-ти дом.
Писна ми от този Марс :D Меркурий имам само квадратура към АЦ и Хирон.
Значи и децата/бебетата, които имат такива твърди аспекти, въпреки че първите 7 години са под опеката на майката, също са показателни, дали ще спят или не?
Бебка на моята най-близка приятелка, изобщо не спи. Ревяла по цяла нощ, през деня. Приятелката ми е супер гръмогласна, неспокойна, имаше депресивни състояния преди и пиеше антидепресанти, много е глезена, гледана и не може да се справя самостоятелно с живота (както казва сега, че никога не си е мислила, че ще и е толкова трудно да гледа бебе. Каза че нямала време за себе си, както преди...Да, живее в друг свят). Та Луната на нейната бебка е в Козирог 3д, квадратура към Нептун 6д. Меркурий във Водолей с квадратура към Уран в Телец в 8-ми (не пускам картата, защото не искам, пък и нямам разрешение. Родена е на 25.02.2022). Май Меркурий и Уран.. тука доста рев дават и неспокойство и Луната с Нептун.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2768 -: Май 08, 2022, 02:42:42 pm »
Нептун, Нептун спи. Хубав аспект с Луна и само докато пада главата към възглавницата, сънят е сладък. При това още в 8 след Сънчо.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2769 -: Май 08, 2022, 02:45:27 pm »
При мен Луната,12ти дом, е квадрат Нептун -9ти дом и квадрат Венера/Уран. От бебе обичам да си поспивам по много и непробудно. Към Меркурий имам само един положителен аспект.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Синухе

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 218
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2770 -: Май 08, 2022, 04:10:09 pm »
Аз пък съм забелязал,че Луна съвпад Нептун дава проблеми със съня,някои дори не сънуват с този аспект  :o
Никой не резонира с планетите, така както ти!

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2771 -: Май 08, 2022, 04:14:05 pm »
Моят син с Нептун в 5 д и Луна 1д има здрав сън, имаше и като бебе.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2772 -: Май 08, 2022, 06:51:10 pm »
Здравейте,

Не намерих във форума и в нета-кое отговаря за съня?
Това да имаш спокоен и дълбок сън или да спиш леко (като мен, от всеки шум се събуждам).
И при новородените-има такива, които спят по 16 часа на ден и такива, които само плачат-без причина.
Напрегнат аспект между Меркурий и Уран - нервозност, безсъние, сърдечна аритмия, неправилно, спазматично кръвообращение. Става въпрос за транзит на Меркурий към Уран и обратно.
През периода, когато ме дразнеше будилника с тик-такането и го изкарвах в антрето на студентското общежитие, тр Уран от 3д. спускаше квадрат към Меркурий У1

Нептун в квадрат, опозиция, съвпад с Луната – емоционален смут, неблагоприятно психическо влияние, подсъзнателна невроза, трудности в семейните отношения, неуправляемо въображение. Подсъзнателния разум има негативно влияние, преценката е изкривена, неуместно поведение и емоционални реакции. Склонност към измама или се поддава на измама. Неясни отношения с жени. Заболявания на които не може да се направи диагноза, проблеми с храносмилането, проблеми с чревни газове. Психически и емоционален стрес.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2773 -: Май 08, 2022, 11:44:14 pm »
А, Меркурий във Везни съвпад с Марс в Скорпион и квадратура с Плутон, може ли да даде неспокиен сън и като цяло безпокойство по отношение на съня?
Луната в Дева опозиция с Юпитер във Водолей има ли отношение към съня и емоционалното състояние. Предполагам, че самата Луна в Дева дава неврози, педантичност и безпокойство?
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2774 -: Май 09, 2022, 08:13:43 am »
Меркурий във везни не е в съвпад с Марс в скорпион. Това са различни знаци. Проблем със съня, гледаш транзити на тежки планети. Луната, упр. на 12,асц.
« Последна редакция: Май 09, 2022, 08:23:00 am от Сафо »