Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440963 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2775 -: Май 09, 2022, 08:33:40 am »
Сафо, нощно раждане, при това Венера е в 12 дом в Риби, заедно със слънце и мерк.
terrarossa, Слънце е над хоризонта, значи дневно раждане и Марс е малефик в дневна карта. Сатурн вреди, но не напълно. Съвпад с Луна ако са упр. на Асц, 6ти дом, може да има проблем с дясното око при жена.

Сафо,
Моята луна е в съвпад със сатурн в дева в 8д, луната е владетел 8д, където е и Ю. в лъв, У1.  За момента дясното око е ОК.
Иначе имам силен малефик за дневно раждане - марс в скорпион, У10 У4 в 10д, заедно с плутон във везни точ. съв. с МЦ.
-
Останалото за наранената венера е за мъжки хороскоп, обърках се тъй като часът на р. е по-ранен от този на съпруга ми (който има Сл. в 1д на 1 гр. от Ас.), но явно и зодията има значение. Сега прочетох в твой пост, че луната във въпросния хороскоп е във Виа Комбуста 16 везни.
-
crazylady, как се отразява това в личния живот? Съвпада на двете женски плането омекотява ли поне малко атаките от злосторниците?
много изявен скорпион, 8ми дом. Юпитер в лъв е добре поставен,но не вижда АСЦ. Има ли изява там-чужди пари, банкерство, наеми, ренти, кредити, или спортни изяви, фитнес?

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2776 -: Май 09, 2022, 09:04:41 pm »
В момента, 9 май, 21 часа до Луната има 2 звезди, предполагам, че едната е Регулус. Другата коя може да е?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2777 -: Май 09, 2022, 09:21:39 pm »
В момента, 9 май, 21 часа до Луната има 2 звезди, предполагам, че едната е Регулус. Другата коя може да е?
Алджаба

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2778 -: Май 09, 2022, 09:22:59 pm »
И Регулус, да

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2779 -: Май 09, 2022, 09:26:09 pm »
Красота...

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2780 -: Май 09, 2022, 09:46:00 pm »
В момента, 9 май, 21 часа до Луната има 2 звезди, предполагам, че едната е Регулус. Другата коя може да е?
Алджаба

Не съм я чувала. Има ли нещо специфично при нея?

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2781 -: Май 09, 2022, 09:52:52 pm »
Да, много плутонова и скорпионова съм - и Венера и уран са там-зад оптимистичния юпитерски асцендент и кантарестото слънце. Обаче кредитите са ми чужда тема, обичам йога и кардио, но любителски. Скорпионските/ плутоновите наклонности ги реализирам в осветяване/разнищване на казуси - професионално или любителски, сега се запалих в астрологията :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2782 -: Май 10, 2022, 10:06:13 am »
В момента, 9 май, 21 часа до Луната има 2 звезди, предполагам, че едната е Регулус. Другата коя може да е?
Алджаба

Не съм я чувала. Има ли нещо специфично при нея?
Люба, незная. В гривата на лъва, ярка светлина, някъде бях чела, че е положителна като влияние.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2783 -: Май 10, 2022, 12:37:48 pm »
Благодаря, Сафо, предполагам, че наистина е положителна, защото като си помисля колко е хубав Регулус, нищо не го вгорчава. Научих нещо ново.

Bodra

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2784 -: Май 10, 2022, 10:40:27 pm »
Не можах да открия тема, в която да пусна въпроса си, затова го пускам тук. Има ли индикатор в наталната карта, който да показва, че човекът е левичар? Дали Сатурн в 3 дом би могъл да показва такова "отклонение", но ми е любопитно да споделите вашите мисли за това.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2785 -: Май 11, 2022, 08:19:32 am »
Не можах да открия тема, в която да пусна въпроса си, затова го пускам тук. Има ли индикатор в наталната карта, който да показва, че човекът е левичар? Дали Сатурн в 3 дом би могъл да показва такова "отклонение", но ми е любопитно да споделите вашите мисли за това.
О,много интересен въпрос,който и аз съм си задавала.Трябва да сме много напред в материала,за да видим това в наталната карта.Предполагам упр.на 1ви дом и Меркурий като терми,дакади,градуси...Синът ми е левичар.Асц стрелец-Юпитер в 1ви дом(козирог) хвърля ляв аспект към Сатурн упр.на 3ти дом.Сатурн е в 4ти.Меркурий от 10ти дом,хвърля ляв аспект към Юпитер и е в опозиция на Сатурн.Антарес е на асц.Незная дали е от това,но мисля,че упр.на асц,Меркурий и упр.на 3ти дом се разглеждат.Триплицитетни управители също.

Bodra

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2786 -: Май 11, 2022, 09:27:56 am »
От няколкото карти на известни левичари като Стив Джобс, Мерилин Монро и още не помня кой ми направи впечатление, че Сатурн по някакъв начин има връзка с 3 дом или с Меркурий. И ми стана интересно. А иначе, знам, че много хляб има да изям... ☺️

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2787 -: Май 11, 2022, 12:23:08 pm »
От няколкото карти на известни левичари като Стив Джобс, Мерилин Монро и още не помня кой ми направи впечатление, че Сатурн по някакъв начин има връзка с 3 дом или с Меркурий. И ми стана интересно. А иначе, знам, че много хляб има да изям... ☺️
ха, всички се учим все още... Щом ти е направило впечатление това за връзката на Сатурн с 3ти, може да се укаже ключът👍😉

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2788 -: Май 12, 2022, 07:24:09 am »
Преди време бях питала за дирекционна планета съвпад с партньорска.Имате ли наблюдения за дирекция асц съвпад с партньорска планета какво се случва?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2789 -: Май 13, 2022, 08:27:39 pm »
Преди време бях питала за дирекционна планета съвпад с партньорска.Имате ли наблюдения за дирекция асц съвпад с партньорска планета какво се случва?
имам наблюдения за прогресия в аспект с партньорския натал, потвърдено е многократно