Автор Тема: Предсказателни - солари  (Прочетена 582900 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1350 -: Март 09, 2016, 09:18:47 am »
ЛЗ в началото на  феввруари 2017г е лъв, в неин 5д и тригон към натални Марс У1, У8 и Венера в 1д  :celebrate:

Ами лунно не знам дали може да даде нещо подобно, но аз се позамислих над съвпада на Сатин в първи дом, който ще е активиран от тр. уран тази и следващите 2 години. Марс управлява асцедента т.е. физическото тяло, със сигурност ще има големи промени в външния вид :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1351 -: Март 09, 2016, 01:20:16 pm »
Ами лунно не знам дали може да даде нещо подобно
Всяка лунация (затъмнение) в 5-ти или 11-ти дом е предпоставка това да се случи, особено затъмненията, така го е писала Ртшман, потвърдено при мен и при няколко други през последните години, които са вече мамчета.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1352 -: Март 09, 2016, 03:24:00 pm »
Замислих се сега, като се заговорихте - миналата година - овенското пълнолуние е било пълно ЛЗ в моя 7 дом в точна опозиция на моя Юпитер - У1, 9, 10, който е диспозитор на Слънцето ми и на другия У1 - Нептун.

По оста на пълнолунието - тр. Луна, СЛВ и нат. Плутон са в 7 натален дом, а срещу тях нат. Юпитер и тр.Слънце и Уран. И в допълнение на 90 гр. ги квадратират тр.Плутон и нат. Меркурий - У3, 4 и 7.

И действително имаше голяма промяна във външния ми вид - за челюстта - защото горната беше много стопена, последва реконструкция. Много внезапно и неочаквано попаднах на лекар, който да се наеме - точно по Уран. И също толкова внезапно и крайно изненадващо за мен самата - реших да си оперирам бюста. Никога не съм искала, мислила и т.н. преди.

В момента възстановяването на челюстта е много видимо - просто съм си, като преди 2012г. За изминалите 3 години ежедневно виждах друго лице в огледалото :( Сега съм пак аз :) За гърдите нищо не се вижда, защото само ги възстанових - както бяха преди децата. Не са големи и не ги перя. Абе мога да избождам очи с тях, но не искам :)

Та - наистина има две значими промени във външния вид и другото е по взаимоотношенията.

Над силата е само умението да я владеем!

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1353 -: Март 09, 2016, 04:46:36 pm »
Ами лунно не знам дали може да даде нещо подобно, но аз се позамислих над съвпада на Сатин в първи дом, който ще е активиран от тр. уран тази и следващите 2 години. Марс управлява асцедента т.е. физическото тяло, със сигурност ще има големи промени в външния вид :)

Като изолиран фактор едно ЛЗ едва ли може да е сигнификатор за подобно събитие.

Тр. Уран през У1 и изобщо през първи дом при Сатен - радикална промяна във визия и поведение.
Конкретно минавайки през Марс може да направи човек, по-импулсивен, податлив на поривите си, неразумен, което е предпоставка и за инциденти и оперативни намеси /при нея У1 е и У8/.
Що се отнася до здраве не виждам нищо притеснително.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1354 -: Март 09, 2016, 04:54:42 pm »
Замислих се сега, като се заговорихте - миналата година - овенското пълнолуние е било пълно ЛЗ в моя 7 дом в точна опозиция на моя Юпитер - У1, 9, 10, който е диспозитор на Слънцето ми и на другия У1 - Нептун.
Добре мислиш, но споменатото ЛЗ си има собствена тема в раздела за лунации  :)
ЛЗ в 7д дава кулминация или приключване на нещо, което е започнало 6мес. по-рано по 1-ви дом- външния ти вид. На 8 окт 2014 е имало ЛЗ точен съвпад с твоя Юпитер в 1д. , а на 24 окт 2014 СЗ е съвпад с К8
« Последна редакция: Март 09, 2016, 05:06:28 pm от akruks »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1355 -: Март 09, 2016, 09:10:07 pm »
Много ти благодаря, Акрукс  :58: Тогава изобщо не се интересувах, но сега ще погледна :)  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1356 -: Март 15, 2016, 05:53:55 pm »
Качвам солара ми, който започва в петък.
Разбира се пак се вкарах във филми.
8-ми соларен в 4ти натален дом и сума ти планети във втори, в комбинация с асцендент в 8 дом, какво освен смърт на родител и съответно наследство може да даде?
А Юпитер и СЛВ в 8-ми и 5-ти натален в 8-ми соларен може ли да указва втора бременност?

Ще се радвам на всякакви странични гледни точки, които да ме изкарат от вече разработените от мен предполагаеми сценарии. :lol_hitting:
Serve, love, give

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1357 -: Март 15, 2016, 06:31:19 pm »
Ще се радвам на всякакви странични гледни точки, които да ме изкарат от вече разработените от мен предполагаеми сценарии. :lol_hitting:

Според мен соларът не е толкова фаталистичен, а и като техника не е достатъчен за прогнозиране на събития. Вероятно годината при теб ще е с някакъв финансово-имотен акцент, т.е. може да се наложи или по-трезв, обективен и прагматичен подход, или преразпределяне на собствени, съвместни или привлечени ресурси. Не е изключено и несъгласие по редица такива въпроси с твои близки или роднини на партньора. Има тенденция да си по-широкопръста и раздаваща се, постарай се да бъдеш малко по-умерена в отношенията с други хора, за да не усетиш привкус на разочарование в един момент и да не се почувстваш неоценена. Не е изключено и нервно напрежение, също дължащо се на разногласия с някой от близкото обкръжение. Годината поставя акцент върху отношенията и общуването с партньора, постарай се да не допускаш намеса на външни лица, било то и роднини. Лека изолация, дистанциране от външни дразнители биха били само от полза. Годината е с тенденция повече да те вълнуват и занимават лични дела и въпроси, отколкото обществени.

« Последна редакция: Март 15, 2016, 07:20:40 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1358 -: Март 15, 2016, 10:17:52 pm »
Днес са ме замъчили едни соларни въпроси... Преди време си гледах солара за 2016 г  и ако го празнувам на мястото , където живея в момента, е леле-мале. Ще приложа карти образци . Та, не искам цяла година да съм с такава карта и реших да прескоча за малко до някакво друго място, където картинката ще изглежда малко по-обнадеждаваща. Лошото е , че имам ограничен избор поради чисто практични и финансови причини. Сега гледам, че картата в астрото ми я дава за денят предварително, следобед към 15 и нещо часа. Което още повече усложнява ситуацията, защото май трябва тогава преди този час да съм там, където искам да местя солара. Пък то за практически усложнения, работа, полети, час и тн.  ???

Офф, в момента имам проблеми да сваля картите, май трябва да рестартирам нещо. Така че ще постна и картите след малко.

Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1359 -: Март 15, 2016, 10:43:16 pm »
Прилагам и картите.

Карта 1-мястото на местоживеене.
Карта 2 -първи избор за място.
Карта 3 / втори избор за място.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1360 -: Март 15, 2016, 10:50:16 pm »
Какво те притеснява? Какво искаш да избегнеш?
Над силата е само умението да я владеем!

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1361 -: Март 15, 2016, 10:57:55 pm »
Какво те притеснява? Какво искаш да избегнеш?

Първата карта. Изобщо не ми изглежда ок да имам соларен сатурн на сол ИЦ, пък и тогава соларен плутон е в 4ти соларен и върху дсц. Освен това сол МЦ е в 12ти натален дом. Слънцето в 8ми соларен явно не мога да го избегна, ама някой друг аспект  ::) И в първата карта раху е на сол асц.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1362 -: Март 16, 2016, 12:39:24 am »
Първата карта. Изобщо не ми изглежда ок да имам соларен сатурн на сол ИЦ, пък и тогава соларен плутон е в 4ти соларен и върху дсц. Освен това сол МЦ е в 12ти натален дом. Слънцето в 8ми соларен явно не мога да го избегна, ама някой друг аспект  ::) И в първата карта раху е на сол асц.
сол Сатурн У5 в сол 3д - може би ще си затруднена по отношение на кратки пътувания и развлечения, в изразяването на чувствата, а сол Плутон се е случвало да имам в сол 4д и никой не е умрял през соларната година :0 Сол 8д в 10д, сол 10д в 12д и сол 6д в 8д- може да загубиш работата си, със сол СЛВ в 1д ще ти се иска сама да изграждаш бъдещето си. сол АСЦ в 3д и сол Марс У3 в сол 3д- ще си активна през годината в общуването, сол Меркурий УУ1,У10 в сол 9д на К9- служебно пътуване надалеко, кариера свързана с чужденци, успех в чужбина.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1363 -: Март 16, 2016, 12:49:15 am »
сол Сатурн У5 в сол 3д - може би ще си затруднена по отношение на кратки пътувания и развлечения, в изразяването на чувствата, а сол Плутон се е случвало да имам в сол 4д и никой не е умрял през соларната година :0 Сол 8д в 10д, сол 10д в 12д и сол 6д в 8д- може да загубиш работата си, със сол СЛВ в 1д ще ти се иска сама да изграждаш бъдещето си. сол АСЦ в 3д и сол Марс У3 в сол 3д- ще си активна през годината в общуването, сол Меркурий УУ1,У10 в сол 9д на К9- служебно пътуване надалеко, кариера свързана с чужденци, успех в чужбина.

Благодаря , akruks. Все пак втората карта не е ли по-добра ? Тогава сол  плутон се измества в 5ти соларен, а соларно МЦ отива в 11ти. И слнцето е на купсидата на соларен 9ти.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1364 -: Март 16, 2016, 01:54:24 am »
Благодаря , akruks. Все пак втората карта не е ли по-добра ? Тогава сол  плутон се измества в 5ти соларен, а соларно МЦ отива в 11ти. И слнцето е на купсидата на соларен 9ти.
Все пак е по-важно къде ще се намираш през по-голямата част на годината, а не да отскочиш за два дни надалеко да посрещнеш рождения си ден, за да избегнеш Плутон в 4д.
Достатъчно е, че тр Плутон е на натален ДСЦ в солара, че да го натъкмяваш в сол. 5д, за да подсилваш действието му в любовта и партньорствата, което едва ли ще е много благоприятно, след като поема квадрат от уран и квадратира Слънцето, естествния У5.