Автор Тема: Предсказателни - солари  (Прочетена 583421 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #105 -: Март 11, 2014, 04:45:22 pm »
според мен - соларната карта си е от мястото на празнуване на рд, дирекции и прогресии - те не са бързи, ще има значение, ако картата е доказала, че работи до ден (съмнявам се)
транзитите ги гледаш според новото място

Happy58

  • Гост
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #106 -: Март 11, 2014, 07:46:05 pm »
според мен - соларната карта си е от мястото на празнуване на рд, дирекции и прогресии - те не са бързи, ще има значение, ако картата е доказала, че работи до ден (съмнявам се)
транзитите ги гледаш според новото място

Бернадет Брейди пише в нейната книга, че солара се построява наново, но като тръгнах да го правя, и излезе питанката .... :) Тя пише само възвръщането, че трябва да се прави наново, ако се смени мястото, ама аз да си питам де. ....

При транзитите новото място на какво ще се отрази? Тя планетата нали си е на градуса, където и да се намира човек - сигурно натала се променя???

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #107 -: Март 11, 2014, 08:41:37 pm »
ами точното време на настъпване на транзита ще е различно спрямо времевата зона и за бързите може да е важно

а защо да построяваме солара наново, като вече сме си отпразнували рд на старото място? в смисъл- ако има влияние на соларната карта изобщо, то е проявено в точния момент и място на празнуване, иначе са си просто транзити, аз поне така си мисля...

Happy58

  • Гост
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #108 -: Март 11, 2014, 09:46:16 pm »
ами точното време на настъпване на транзита ще е различно спрямо времевата зона и за бързите може да е важно

а защо да построяваме солара наново, като вече сме си отпразнували рд на старото място? в смисъл- ако има влияние на соларната карта изобщо, то е проявено в точния момент и място на празнуване, иначе са си просто транзити, аз поне така си мисля...

изпробвах различни варианти
- при транзитите разлика няма (при положение, че натала не се променя - а може би при продължително оставане някъде, трябва да се промени натала)

- при солара - градусите на планетите са си същите, разликата е в домовете, както и си предполагах. Въпреки че преместването стана 10 дни след РД, демек РД си беше в БГ, и аз прекарвам цялата година след това в чужбина, събитията са по местонахождението на РД. Така възниква другия въпрос - да си празнуваме ли РД-то в чужбина, за да предотвратим неприятните солари? Аз не вярвах, че това е толкова дълготрайно. Не знам.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #109 -: Март 11, 2014, 09:59:59 pm »
изпробвах различни варианти
- при транзитите разлика няма

явно двете места са близо
виж за какво говоря

Happy58

  • Гост
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #110 -: Март 12, 2014, 08:34:09 am »
Е да де - планетите се намират на същите градуси - разликата е в домовете, но тъй като при транзитите няма домове, разликата отпада. Разстоянието не е толкова малко - София-Москва :)

Пробвай си натала с транзити на някой ден, но в различни точки на света и после и солара. Разлика имаме само в солара, но ... както и ти забеляза, при положение, че РД вече е минал, как смятаме солара?

Ще потърся из нета някаква информация.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #111 -: Март 12, 2014, 08:49:16 am »
Ммм, обърни внимание на луна и меркурий, има разлика в минутите

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #112 -: Март 12, 2014, 10:34:23 am »
Това, което съм срещала, е че всички транзитни карти- по същество такива са и възвратните, трябва да се строят за фактическото ти местопребиваване по това време. За прогресите и дирекциите-по-скоро наталното място. За солара съм срещала и мнението, че се строи за мястото, в което ще прекараш по-голямата част от годината. Но не ми се струва нормално - най-малкото няма как да знаеш къде ще това къде.

За солара и другите възврати именно куспидите са сред най-важните акценти, мястото значи си е важно точно колкото и в натала.
De omnibus dubitandum est

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #113 -: Март 12, 2014, 02:20:21 pm »
Здравствуйте, друзя!
На 18ти имам РД. Качвам си солара и ще се радвам ако вземете участие по него  :38: Марс на АЦ е готино нещо ;-)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #114 -: Март 18, 2014, 09:24:58 am »
Добър ден :-) Бихте ли погледнали солара ми?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #115 -: Март 18, 2014, 09:30:59 am »
Бихте ли споделили,когато в соларите сте имали планети на същия градус като наталните възли,как са се отразили?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #116 -: Март 18, 2014, 09:51:14 am »
Отразява се - по аналогиите на планетата, домовете, виж и знака, който управлява планетата в кой соларен дом ти се намира, аспектите на наталната ти планета... Каквото е предвидено от нея в радикса, ще го получиш въпорсната соларна година.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #117 -: Март 18, 2014, 09:57:07 am »
 :58: Алооо, германската актриса, този солар май е на командировки в чужбина, има ли такава вероятност? :cheer:

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #118 -: Март 18, 2014, 10:02:28 am »
Любаша, и на мен ми мирише - командировки, работа с чужденци, атомна енергия, нова и по-престижна работа. Ама, да не се навивам сама, реших да видя какво мислите и вие  :08: Все се надявах на връзка някаква...  :57:
« Последна редакция: Март 18, 2014, 10:07:29 am от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #119 -: Март 18, 2014, 04:13:04 pm »
Добър ден :-) Бихте ли погледнали солара ми?
Добър ден! Погледнах солара ти  :D