Автор Тема: Мунданни тенденции  (Прочетена 195284 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #135 -: Октомври 29, 2016, 05:27:02 pm »
Утре след полунощ започва новия цикъл на Венера и Сатурн на 15 гр. в Стрелец на ИЦ. Венера и диспозитора й Юпитер са във взаимна рецепция, а началото на цикъла е в квадрат с нодалната ос. Изглежда семейните ценности и темата за взаимоотношенията ще бъдат на дневен ред, утвърждаването им в съответствие с духовните ценности :)
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #136 -: Октомври 29, 2016, 06:20:17 pm »
Защо пропуснахме цикъла Меркурий-Слънце?  :) Или само аз съм го пропуснала  :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #137 -: Октомври 29, 2016, 06:50:41 pm »
Аз ги бях изредила и си го чаках. В деня имах важен ангажимент и доста го оглеждах :)

Покрай новолунието в Скорпион огледах следните предстоящи събития:

1. Нов цикъл Марс-Плутон в началото на 16 гр в  Козирог на 19 октомври. Марс екзалтира
2. Нов цикъл Венера-Сатурн на 15 гр. в Стрелец  в края на месеца и взаимна рецепция на диспозитора им Юпитер с Венера.
3. Нов цикъл Слънце-Меркурий в Скорпион - пак малко преди новолунието в Скорпион.
4. Новолуние на 8 гр. в Скорпион в съвпад с Меркурий на 30 октомврти.

Изглежда ми ярък скорпионски акцент с оглед това, че двата господаря на знака - Марс и Сатурн започват нов цикъл, в Скорпион започва новия цикъл Слънце-Меркурий, както и новолунието.

Би следвало при всеки да има акцент на дома, чиято куспида е в Скорпион, също и по темите на Марс и  Плутон в натала?
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #138 -: Ноември 05, 2016, 06:02:22 pm »
Интересна констелация - Меркурий, Венера и Марс се подредреждат през 30 градуса, Меркурий е на МС, а Луната в съвпад с Уран :) При мен Венера се пада в съвпад със Слънцето :) Ще разгледам.
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #139 -: Ноември 07, 2016, 04:36:38 pm »
Около 25 ноември предстои интересна квадратура - от 16 гр. на Везни със съвпад на Юпитер и Луна в квадрат към Плутон и Венера в Козирог. Малко на око го обмислям, но довечера ще го огледам в ЗЕТ :)
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #140 -: Ноември 07, 2016, 05:14:37 pm »
Интересна констелация - Меркурий, Венера и Марс се подредреждат през 30 градуса

Добър показалец, Алена. Благодаря .  :08:

Полусекстилите много често действат като свързващи фактори между вече случващата се ситуация или аспект/-и , които са отделни един от друг. Разгледай мунданните тенденции в периода 23-24.11. и виж къде сочат интересите на : Меркурий съвпад Сатурн Стрелец, Венера съвпад Плутон Козирог и Марс Водолей рецепция Уран Овен. Иначе ингреса на трите вътрешни планети са като отражение на три новолуния в едно  и като повод човек да откликне на същите като подходящ момент за промяна настройката  на същите в натала си, в начина, по който изразява Меркурий, Венера и Марс, ако някъде в техните изяви среща блокажи към момента.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #141 -: Ноември 09, 2016, 09:28:06 am »
Тази сутрин Марс излиза от екзалтацията си в Козирог с ингрес във Водолей и с Уран встъпват във взаимна рецепция. На 7 декември ще направят и секстил.
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #142 -: Ноември 09, 2016, 05:49:18 pm »
В антисия към градуса на Венера са ми двамцата, нащрек съм за невидими знаци.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #143 -: Ноември 14, 2016, 10:02:35 pm »
Сатурн е на крачка от градуса, в който спря ретрограден месец март, което е повод, да сме настроени за тъй очаквания  още от месец август, продуктивен резултат от наше постижение през изминалите девет месеца. Това че, съвпада Слънце -Сатурн ще се случи малко по-рано от предвиденото по принцип време, може да е със знак "внимание" за тези, които очакват да приключат цикъл, проект и въобще  нещо"старо" в съответната активирана област или планета /точка в 16*-17* особено такива от Подвижния кръст. В неличен план може би също ще има  разминаване между очакваното "приключване" и ново "стартиране " в  някои обществените структури ? Всичко това ще се засече и със стационарността на Нептун тези дни.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #144 -: Ноември 15, 2016, 10:39:32 am »
Стар, благодаря за показалеца, отговорих си за снощния сън и случило се тези дни събитие.  :08:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #145 -: Ноември 25, 2016, 02:49:53 pm »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #146 -: Декември 20, 2016, 10:19:04 pm »
Емо Чолаков на два пъти спомена тази вечер, че утре започва зимата в 12ч44'  :)

Гледам тук сте обсъждали картата, но от гледна точка на политика, отношения...
 Марс в риби- ще има валежи през зимата и ще е мека, нали?

Happy58

  • Гост
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #147 -: Декември 26, 2016, 09:27:26 am »
Толкова много смърт през 2016 ...... и не изглежда обнадеждаващо - ще е хубаво един анализ на мунданната обстановка ...

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #148 -: Декември 26, 2016, 09:41:26 am »
Толкова много смърт през 2016 ...... и не изглежда обнадеждаващо - ще е хубаво един анализ на мунданната обстановка ...

Ретроградие на Уран в Овен.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #149 -: Декември 29, 2016, 08:49:13 pm »
Благодаря, Стариндънайтскай!

Весело посрещане на Новата Година и догодина повече хубави прогнози да споделяш с нас!