Автор Тема: Мунданни тенденции  (Прочетена 190007 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #405 -: Септември 02, 2018, 09:11:53 pm »
Сатин, и аз бях доста инертна, меланхолична, отпусната без мотивация, докато Марс беше ретро. Сега докато набере скорост все още ще е тегаво и има силен акцент върху земния елемент, явно повечко трябва да работим, да сме ангажирани с практичното, отколкото с романтичното и забавното.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #406 -: Септември 02, 2018, 11:05:21 pm »
Преди години бях чел една книга от Алена, чисто астрологична, в чийто предговор даже обясняваше, че планетите и звездите ни влияят чрез електромагнитни вълни. Не помня заглавието, но помня, че снимката на Алена на корицата ми изглеждаше плашеща.
за енергията на планетите и звездите, и тяхното влияние над нас, съм чела навремето в книга на Блаватска, тъй че Алена нищо ново не е написала, а като те плаши със снимката, защо си купил книгата?

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #407 -: Септември 02, 2018, 11:47:48 pm »
Не помня заглавието, но помня, че снимката на Алена на корицата ми изглеждаше плашеща.

 Хигиенистка от детската градина. :012:
« Последна редакция: Септември 02, 2018, 11:50:32 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #408 -: Септември 03, 2018, 06:37:45 am »
а като те плаши със снимката, защо си купил книгата?
Ти пък, откъде накъде ще давам пари за книга на Алена? Бях я взел от библиотека "Иван Вазов". Беше ми интересно да прочета нещо от нея, понеже все пак се води име в нашата астрология.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #409 -: Септември 03, 2018, 06:40:17 am »
Сатин, и аз бях доста инертна, меланхолична, отпусната без мотивация, докато Марс беше ретро. Сега докато набере скорост все още ще е тегаво и има силен акцент върху земния елемент, явно повечко трябва да работим, да сме ангажирани с практичното, отколкото с романтичното и забавното.  ;)
И без астрологията, само по пътя на логиката, заради това, че вече свършва лятото и започва и учебната година, освен това, предстоят нови увлечения на цени, е нормално да се предположи, че ще се наложи повече да се работи и че ще е по-тегаво. И едва ли ще се дължи точно на "липсата" на огън.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #410 -: Септември 03, 2018, 04:18:51 pm »
Веско, Веско, чичо Скрудж такъв, чудя се как ти се откъсват от сърцето 20 лв за интернет?
Във всеки твой пост - пари, скъпо, не давам...
Не се ли замисляш, че затова нямаш, ти просто предизвикваш съдбата...
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #411 -: Септември 03, 2018, 08:40:43 pm »
Веско, Веско, чичо Скрудж такъв, чудя се как ти се откъсват от сърцето 20 лв за интернет?
Във всеки твой пост - пари, скъпо, не давам...
Не се ли замисляш, че затова нямаш, ти просто предизвикваш съдбата...
Глупости! Ти искаш да давам пари за неща, които може да не ми послужат, е не за неща, които искам. По-скоро, си свикнала да мислиш в определени граници и наместваш всички хора в тях. Свикнал съм да ме обвиняват за различни неща, повечето обикновено го правят, понеже усещат, че съм по-уязвим, а и знаят, че аз трудно бих се защитил.
По-горе бях писал това, което се говори по новините, от нищо не съм оплакал, нито съм казал, че не искам да давам. Бъди по-обективно и не изопачавай нещата, които не се отнасят за теб, моля!!!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #412 -: Ноември 19, 2018, 10:18:51 am »
"Кой открадна Огънят ?:)
От 07.09-31.10. огненият елемент няма да присъства в звездната картина ( по тропическия зодиак) с изключение на Луната и лунния възел. Това може би ще повлияе върху себеизявата и ентусиазма ни, ще липсва и спонтанност в действията и намеренията, да липсва цел, вдъхновение и дух(овитост). Аз лично бих се чувствала потисната в такъв период и някак ограничена.
Ще липсва енергия в случване на делата в огнените ни домове,някак ще сме бездействени в тези сфери а планетите в Овен, Лъв, Стрелец трудно ще изявяват природата си в ежедневието. Ще липсва смехът и забавата, трудно ще се "завоюва" желаното, но пък може да се заинтересуваме повече за/от другите хора, да не сме толкова егоцентрични( който е, разбира се ), арогантни и самонадеяни. Поне ще довеждаме започнатите неща докрай. Малко депресивно може да се отрази този период и прекалено суховат някак си.
При мен се случи точно обратното. Не го пиша с цел да опровергавам Рени, но може би начинът на интерпретация да е грешен. През дадения период не ми липсваха хубави преживявания, смях и забави, много страсти, затова пък след първата седмица на ноември се получи точно това, което Рени е описала. По-интересното е, че стана точно когато Меркурий и Юпитер навлязоха в Стрелец, а Юпитер при това е в съвпад с наталното ми Слънце. Може би самото влошаване на метеорологичното време да повлия, защото много от познатите ми не искат да излизат в подобно време, аз също се разболях, на работа също ми беше тягостно.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #413 -: Ноември 19, 2018, 11:11:24 am »
Значи се почувства зле когато тр. Юпитер направи съвпад със слънцето ти? Бре, някакви кофти прогресии да имаш?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #414 -: Ноември 19, 2018, 11:51:59 am »
При мен се случи точно обратното. Не го пиша с цел да опровергавам Рени, но може би начинът на интерпретация да е грешен. През дадения период не ми липсваха хубави преживявания, смях и забави, много страсти, затова пък след първата седмица на ноември се получи точно това, което Рени е описала. По-интересното е, че стана точно когато Меркурий и Юпитер навлязоха в Стрелец, а Юпитер при това е в съвпад с наталното ми Слънце. Може би самото влошаване на метеорологичното време да повлия, защото много от познатите ми не искат да излизат в подобно време, аз също се разболях, на работа също ми беше тягостно.

Веско, благодаря за обратната връзка.Ето  ти си натив с много Огън в картата и периода не ти е повлиял негативно, което ме подсети, че Юпитер диспозитор твоя огнен стелиум беше във воден знак и така е подхранвал Луната ти, което е помогнало. А, нещо конкретно като приятна положителна изява по 7, 10, не знам 2 или 3-ти дом ти е в Овен , имаше ли в периода ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #415 -: Ноември 19, 2018, 12:23:19 pm »
От днес е в сила квадратурата на Марс Риби -Юпитер Стрелец, докато двете планети не се срещнат и двете тронови с тригон на 25.01.2019г. Сега може да проверим дали ще се осъществят добринки по Юпитер, но не и без инциденти и злонамерени действия от страна на Марс, въпреки силния му диспозитор ? На 2 * имате ли планети, точки в Подвижния кръст ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #416 -: Ноември 19, 2018, 12:53:52 pm »
Венера в риби в 1* имам.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #417 -: Ноември 19, 2018, 02:03:31 pm »
Веско, благодаря за обратната връзка.Ето  ти си натив с много Огън в картата и периода не ти е повлиял негативно, което ме подсети, че Юпитер диспозитор твоя огнен стелиум беше във воден знак и така е подхранвал Луната ти, което е помогнало. А, нещо конкретно като приятна положителна изява по 7, 10, не знам 2 или 3-ти дом ти е в Овен , имаше ли в периода ?
Овен ми е във 2 дом да, и имаше положителна изява по 2 дом, както и по 5 дом, и по 7, където е знак Лъв. Сега ми е странно защо при Юпитер в Стрелец нещата се промениха така.  ::)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #418 -: Ноември 19, 2018, 02:21:03 pm »
За хората поназнайващи астрология, Юпитер е ,като следновогодишна депресия -битовия реализъм е същият, но го възприемаш още по-тягостно, защото колкото да не му вярваш, все пак ти е надута главата за голямото добро и тайно, подсъзнателно дори, все се надяваш на някоя слънчогледова семка  :012: чер от семе слънчоглед, а то- пак шепа шлюпки, изпюти на главата ти от съседа простак  :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #419 -: Ноември 19, 2018, 02:30:21 pm »
Добре поставен Юпитер, да разбираме есенциалано и/или акцидентално силен, да не е свързан с 6, 8,12, част от 7-ми дом, с аспекти от Слънце, Венера, растяща Луна, добре поставени Марс и Сатурн - винаги носи добър резултат. Няма да е на макс, когато транзитира в знаци, където няма сила или периода не е свързан с него.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“