Автор Тема: Къде е "шанса" в картата  (Прочетена 23319 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Къде е "шанса" в картата
« -: Февруари 22, 2017, 10:19:27 pm »
Има нативи с достатъчно "(до)стойни" планети, но реално с какво са видимо достойни ?
Има нативи с големи тригони, но "големи" не стават !
Има нативи с видим Меркурий, пък никой не вижда ума им ?
Има нативи с "късметлийския аспект" Венера/Юпитер, а пък все не им стига ?
Има нативи с доволно много тригони и квадратури, а всъщност са все недоволни?
И все в този порядък още толкова примери, при които "уж", а пък "всъщност"- не ?!?
Според, вас, шанса отбелязан ли е в картата и ако да, как, по какъв начин, къде ? :)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #1 -: Февруари 22, 2017, 10:45:14 pm »
Според, вас, шанса отбелязан ли е в картата и ако да, как, по какъв начин, къде ? :)

Шанс за какво? Да станеш достоен, голям, видим, доволен от това, което имаш, и от късмета, с който си роден?
Имаш предвид шанса такъв, какъвто е заложен в натала, или какви са ни шансовете в динамика?

Заприлича ми на друга тема – "Накъде лети калинката", но нищо не пречи да имаме още една.

А шансът какво е? Един миг, който някой дори може да не забележи. А друг да забележи, но съзнателно да отхвърли. Трети да види, но да не му стиска да приеме това предизвикателство. Варианти колкото щеш...

Често можем да чуем "Имах такъв шанс, но...". На всички хора се дават шансове. Не еднакви, разбира се. Но основната разлика е в това, че при някои по-рядко се явяват "но"-та. Има шансове, осуетени поради намеса на външни обстоятелства. Има и шансове, които сами съзнателно отхвърляме и после си търсим оправдание. Всеки шанс е избор, а всеки избор ни изгражда.

Има и по-специфична категория шансове, които изобщо не зависят от нашия избор. Шансът да се родиш в определено семейство, а всяко семейство мъкне със себе си определена среда и предпоставки за развитие. Изборът на душата не е любима тема тук, защото от него произтичат пространни неастрологични дискусии за такива "недоказуеми" неща като карма, прераждане, минали инкарнации, причинно-следствени връзки...



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #2 -: Февруари 22, 2017, 10:57:10 pm »
Мисля, че има баланс в картите - ако се дава голяма енергия, то има и от къде да изтича :)

Припознах се в няколко текста:

1.) Има нативи с достатъчно "(до)стойни" планети, но реално с какво са видимо достойни ? Тук не мога да кажа.

2.) Има нативи с големи тригони, но "големи" не стават ! - имам си да, но не съм голяма, не ми и трябва. Енергията ми е нужна, за да бъда, просто да бъда. И ми е връчена куп работа, която да върша - с 6 домната Луна - ми се полага да обгрижвам целия свят (с желание, ама се искат и сили). В случая ще добавя, че тя участва в големия огнен тригон с Юпитер - У10, У1 и У9 и Нептун в зенит - У1. Впрегнати са двата У1, Луната У5 в 6 дом и У10. Така си разходвам енергията - по обгрижване, работа и творчески хобита. Ако стана голяма, няма да имам време си сили за поставение задачи. Затова - не ми трябва да ставам голяма :)

3.) Има нативи с видим Меркурий, пък никой не вижда ума им ? Моят е много видим в Козирог, малко преди най-силния си блясък. Винаги съм била високо оценяна в училище, на работа, приятели за много аналитичен ум.
....
Според, вас, шанса отбелязан ли е в картата и ако да, как, по какъв начин, къде ? :) Не съм се замисляла, но ще помисля  :08: :58:
Над силата е само умението да я владеем!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #3 -: Февруари 22, 2017, 11:05:15 pm »
Да видим...има ли шанс тук?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #4 -: Февруари 22, 2017, 11:08:16 pm »
Папи, видях Луна в Овен, макар и неаспектирана и спонтанно казвам "да", макар да не знам дали картата е на жена или мъж, но утре ще я разгледам.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #5 -: Февруари 22, 2017, 11:15:44 pm »
Мъж, сори
Наистина ли по една огнена луна?
Ще потърся друга карта :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #6 -: Февруари 22, 2017, 11:22:22 pm »
Е, как само, това е Луна, бе, винаги същата носи информация за онова, което знаем, можем и как ще се (по)грижим за себе си или за всичкото в картата.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #7 -: Февруари 22, 2017, 11:26:20 pm »
Ето още една, мъж :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #8 -: Февруари 22, 2017, 11:29:09 pm »
...Имах шанс да попадна на добър преподавател за шофьорски курсове. Изкарах листовките почти без грешка...

Не...не може това да е довод, моля те
Да беше казала, че си тръгвала под наклон без проблеми, щях да го оценя тоз преподавател

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #9 -: Февруари 22, 2017, 11:41:02 pm »
А, Папи, много харесвам и са ми интересни мъжки карти с акцент Въздух-Вода. Сега ме подсети да кача и аз такава карта. И пак Слънцето е в Риби. По принцип при новолунните типажи е  добре ако не Марс, поне Юпитер да  е добре поставен-тук, на прима виста няма такава индикация, но пък у АСЦ в рецепция с диспозитора си  и само с леки аспекти. Роден на затъмнение, но пък в аспект с ЮЛВ. Какво е "изгубил" този човек ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #10 -: Февруари 23, 2017, 10:21:21 am »
В първата папина карта изглежда индивида да има големи желания- при някой може да е алчност, при друг лакомия, при трети амбиция ,зависи от личното развитие и голяма енергия, за да си реализира желаното. Неспокойна енергия, която не би го оставила кротко да преглътне липсата на това, което иска. А втория може да е фантаст и въобще всякакъв проводник на голям нетрадиционен ум с реална възможност да материализира, прояви в битието факсовите, като изобретения, книги или квото дойде. Значи и в двете има голям потенциал и енергия за реализиране ,пък как се е проявило кристалната ми топка онимялъ  ;D Та това е шанс, не знам какво се разбира точно под шанс-примерно, като това да спечелиш от тото или да изкочи джин от бутилка- не ги разбирам тези, щото не са ми са случвали -нямам очи за тях, щото не ги притежавам  :D Само едно джудже познавам  ;D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #11 -: Февруари 23, 2017, 11:35:29 am »
Втората карта би паснала на поддръжник на някоя кауза, философия. Не е чак толкова инертна, има духовен заряд. Някаква социална активност се предполага, може да въздейства и чрез силата на словото. А "шансът" къде има място тук, така и не разбрах?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #12 -: Февруари 23, 2017, 11:39:52 am »
Втората карта би паснала на поддръжник на някоя кауза, философия. Не е чак толкова инертна, има духовен заряд. Някаква социална активност се предполага, може да въздейства и чрез силата на словото. А "шансът" къде има място тук, така и не разбрах?

Не мисля,че е слово - po-скоро философия,Съд,Право,Съдия,Адвокат.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #13 -: Февруари 23, 2017, 11:42:05 am »
Всичко може. Но виж заглавието на темата как е дефинирано, то не е "познайте професията". Не ми стана ясно в каква посока да гледаме, какво да се търси в двете карти? А и като цяло темата какво цели... Може и картите да са предизвикателство към заглавието, знам ли...
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #14 -: Февруари 23, 2017, 12:23:33 pm »
Да видим...има ли шанс тук?
е тоя с екзалтиран Юпитер в 10д, съвпад с Уран, с овча Луна в 7д- определено не е някой неудачен чехльо и птичето си е свило гнездо на рамото му, не е да кацне само веднъж и да го изтърве