Автор Тема: Проблемно поведение  (Прочетена 15642 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Проблемно поведение
« Отговор #45 -: Март 29, 2017, 04:32:16 pm »
Лила да вземеш да го питаш този твоя познат в детството си такъв ли е бил, аз още се надявам да е период и че като стане голям ще съм горда с него колко прекрасен и добър мъж е станал.

С въпросния познат имате няколко дни разлика, но не съм го виждала/чувала от началото на 2009.

А за лъвски Луни имам наблюдения, че са много грижовни към децата и близките. А тук имаме Луна и Юпитер в кулминиращия знак, силни есенциално, гледано с прецесия. Независимо дали го признаваш или не, за теб е важно да си добра и всеотдайна майка. И обществото да вижда колко добре се справяш в тази насока. Тия качества стоят на показ в хороскопа.

Даже по мои наблюдения лъвската Луна е доста по-родителски ориентирана в сравнение с рачешката. С тази твоя Луна на прекалено угаждане ми прилича по отношение на децата, но ти си знаеш. Астрологично като тенденция е заложено. Също така тази позиция загатва за доминиращо влияние на женския принцип, като майка и съпруга. И в отношенията със сина ти ми се вижда на теб да е отредена водеща роля, макар че при него "мъжкият" принцип е по-силно засегнат, има проблеми там.





« Последна редакция: Март 29, 2017, 04:57:38 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1900
Re: Проблемно поведение
« Отговор #46 -: Март 29, 2017, 05:21:27 pm »
При мен на работата има дете със сходно поведение (набързо по диагонал прочетох споделеното от eses). Само че при него всичките прояви - противообществени са след училище - опит за кражба на колело, постоянни сбивания, хвърляне на камъни по хора, правене на графити по частни и обществени сгради и т.н.
Момчето е на 10г., с нормално развитие, ходи леко неугледен, като правят впечатление ранички по ръцете и силно изядените до кожа нокти.
С майката - мила, възпитана и видимо силно загрижена жена, на няколко пъти отрекла се от детето си пред училищното ръководство, инсценирала какво ли не направихме ежедневен план за работа, който силно се надявах, че ще се опита да спази, за да се коригира поведението на детето ѝ. Но манията по гоблена се оказа по-силна. Не дойде на нито една от уговорените срещи, нито се обади. Аз обаче, в името на детето реших да бъда упорита и аз звънях - никой не ми отговори или върна обаждане. А ме увещаваше, че ще ме търси и по среднощ, а работи ѝ е на има няма 5 мин. от училището.
Бащата - скромен и тих човек, който на няколко пъти стяга куфар на детето, и го оставя мокър под дъжда на улицата, упражнява и чест физически тормоз (по мнение на майката). Той така и не намери време да дойде на среща, а между другото работи през ден.
Има и братче, 2г. по-голямо, което явно не издържа на всичко това и се премества при своите баба и дядо.
......

Та, eses, погледнете много добре взаимоотношенията си в дома -  позицията на бащата, майката. Децата се учат от примера, от това, което правите вие, от това, което виждат. Какъв пример давате? За децата родителите са Богове. Навиците се учат от по-рано. Ходил ли е на детска градина? Къде е родено детето? Лесно ли се е адаптирало, ако сте емигрирали по-късно? На детето остава ли му време да си почива изобщо, тъй като пишете, че е записан на различни допълнителни ф-ми? Според мен това може да доведе до тотален хаос в ума. Децата са просто огледала, които отразяват. И в крайна сметка, всичко опира до грижа, внимание, обич, мила дума. Има ли заедност, та вие сте семейство!
Обичай детето си, такова, каквото е и с любовта си към него ще го промениш към по-добро! Само една майка може да направи една такава промяна!
Синът ви е на 9г. и независимо от образователната с-ма, каквото и да налага, всеки е уникален! Дори тук в България новия закон въведе Приобщаващо образование, където се създават екипи за обща личностна подкрепа, когато има трудности или вероятност да възникнат такива и с тези деца се работи малко повече след часовете. В Англия, държава, която е толкова по-социална и по-напред в развитието не може да няма подобни опции.

Успех!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Проблемно поведение
« Отговор #47 -: Март 29, 2017, 05:48:42 pm »
Сега пуснах картата през програма – лунната накшатра се оказа Пунарвасу, съвсем на границата. Тук подходът е малко по-различен – детето има нужда повече да му се говори, да се комуникира, да усвоява знания посредством връзка с майката. Ако беше Пушйа, само с гушкане и обгрижване можеше да се задоволи, но в случая има и други потребности. Не само емоционална, а и интелектуална връзка с майчината фигура. Една от причините да провокира спорове и крясъци може да бъде и това – търсене на внимание, на вербален контакт с майката. Вие задоволявате физическите му нужди – от комфорт, сигурност, гушкане, материални придобивки, но може би има нужда и от ментални стимули. Има нужда да попива такава енергия от майката, не може тази роля изцяло да се превъзложи на външни авторитети-заместители – по разни там кръжоци, извъкласни занимания, групички и т.н. Това е астрологично, не съм психолог, нито родител.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Проблемно поведение
« Отговор #48 -: Март 29, 2017, 07:21:59 pm »
Благодаря на всички ви за положените усилия и време. В момента се чувствам емоционално и психически изтощена и не мога да направя това което ми казвате. Свекърва ми пристига след два дни заради него, малко да се опита да му въздейства и да ме отмени,защото им почва ваканцията и 20 дни луда ще ме направи. Та надявам се намеря сили малко по нататък. Относно примера, все съм се чудила, от къде го взима, ами всеки ден се къпем,всеки ден ставаме за работа и вършим задълженията си,не се караме, камо ли да се бием, къде го вижда това не знам, но найстина съм уморена вече. Баща му го взе от училище а аз 2 часа се мотах по улиците и нямах желание да се прибера защото знаех че ще е тук и пак ще се почне и така и стана, прибрах се а той си легнал с калната униформа под завидките и лежи така 2 часа. Колко да не ми пука, ами нали трябва да му създам някакви елементарни навици.Един ден семсйство ще има, коя жена ще го търспи и колко псувни ще отнеса от нея не знам. Благодаря ви отново.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: Проблемно поведение
« Отговор #49 -: Март 29, 2017, 09:10:18 pm »
Съчувствам ти, трудна работа
Но не невъзможна, трябва време и нерви, дисциплина и усилия
И наистина не е вярно това за примера вкъщи
Като дойде свекървата, намери начин да си починеш, да се посъвземеш
А за мръсните дрехи-после можеш да пробваш да го научиш да пере с пералнята, току виж му харесало, ако не-да готви, да изхвърля боклук, което и да е, но нещо трябва да прави полезно за всички, много се фокусирате върху неговите нужди
И бъди изобретателна, в крайна сметка не може един келеш да ви командва

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Проблемно поведение
« Отговор #50 -: Март 30, 2017, 12:11:00 am »
Благодаря, много мило.
Ще почина малко, много се радвам ,че предвидихме свекърва ми да дойде , защото ваканциите положението става просто непоносимо, пък и тя му действа благотворно.А между другото аз и мъжа ми си букнахме 2 нощувки за двама в Амстердам и мисля да се разведря и припомня за малко свободата и младостта. :)
Благодаря на всички.
 :38:

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Проблемно поведение
« Отговор #51 -: Март 30, 2017, 12:26:05 am »
Аз имам доста наблюдения за дете, малко по-голямо от твоето, с тенденция да манипулира родителите си.
Най-просто казано, децата си позволяват манипулация, когато видят/почувстват, че има опция за такава.
А това идва от различния подход и реакция на родителите (колкото и да сте на едно мнение)
Т.е. - то знае, че ако номерът му не мине при теб, ще мине при баща му.
То знае, че вие имате различия в отношението, в разбиранията си, в подхода си към него.

Ти сама казваш, че таткото е по-жалостив, а ти не толкова.

С подобен тип силни характери, с таткото трябва да сте бетон. Да си изградите ясен сценарий за всички ситуации и когато при единия родител нещо е "Да" и при другия трябва да е така (с Не-то да е същото).
Пропукате ли се - ето ти предпоставка за манипулация.

За малките деца много е важно границите и правилата да са поставени ясно.
Не веднъж да е - "ти не се изми, няма да ходиш на драма", а следващия път - "ех, не се изми, ама сега нямам сили да се разправяме" и все пак отивате на драма.
Не се миеш - няма драма-клас. И всеки път да е така. И ще се научи.

Иначе му давате грешни сигнали. Хем уж го учите на дисциплина, но самите вие не винаги сте последователни.
Тези неща вече ги казвам като родител. Изкарах 2 курса за родителстване и ти препоръчвам системите "Love&Logic" и "Step". Американски са, но не може да ги няма по вашите ширини, а и онлайн може да четеш, гледаш, слушаш.

Като всичко друго и родителството е работа.  :72:
Успех!  :58:

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Проблемно поведение
« Отговор #52 -: Март 30, 2017, 01:20:31 am »
Да това е основния наш проблем. Баща му изпада в крайности или е прекалено добър или прекалено лош, а аз с още едно дете се умарям и просто предпочитам да не предизвиквам поредната драма или просто карам по инерция. Той го вижда и се възползва. Също така много ги мисля нещата и това още повече ме изтощава. Проблема е че с таткото почти не можем да се видим,той работи, прибира се и продължава да работи от вкъщи още поне час, вечеря, легла и накрая сме прибити.Малкото време заедно искаме просто да си почиваме, което не се получава, от там се изнервяме всички с времето и се превръща в ужас. Много пъти съм стигала до извода,че не поставяме граници и всеки път започвам с нови сили да ги поставям и някъде на 20 ден се предавам. Все пак съм стрелец, знаете че стрелците имат проблеми с границите, явно моите са тези. Продължавам да работя над тях и надявам се, ще ги преборя.

Цял ден си мисля обаче за един коментар тук. Че имаме кармичнен урок (ще намеря цитата и ще го постна) и моя е да отработя миналото и да взема поука за бъдещето. Това което се случва сега много прилича на това което се случваше в моето детство. С разликата,че аз нямах нищо а той има всичко, та явно трябва да намеря отговора тук . Ако на някой му се иска да ми каже малко повече подробности около това ,мисля че много ще ми помогне.
Публикувано от arkrus
" Сатурн на детето е на твоя СЛВ, а негов Уран на твоя ЮЛВ в 5д.- положението е кармично, чрез голямото дете си чистиш миналото и вземаш поука за бъдещето."

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Проблемно поведение
« Отговор #53 -: Март 30, 2017, 02:45:41 am »
Попаднах на много добро спред мен сайтче, но за съжаление има само 30 сесии по 30 мин безплатно,вероятно после се плаща.Харесаха ми интерпретациите, много подробни и разбираеми. За незнаещите английски преодача на страници много добре се справя с този сайт,чак изненадващо добре. https://www.astrologyonline.eu/Dreams/Dream_Interpretation.asp?ID=1808 който желае да го разгледа.
А иначе там се обяснява сегашната ситуация и доколкото разбирам ще е нещо като кулминация, все Сатурн ,я на слънце,я на някоя друга и все за изясняване на задължения,отговорности и прочие говори. Явно е назрял някакъв момент в който решение трябва да има.

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Проблемно поведение
« Отговор #54 -: Март 30, 2017, 06:23:41 pm »
Цитат
Да това е основния наш проблем. Баща му изпада в крайности или е прекалено добър или прекалено лош

Беше ми на върха на езика да те питам дали таткото не се проявява точно така към детето.
С тази квадратура на Сатурн - Слънце в картата на момчето, си е изписано просто.
Същото го има и при детето, което наблюдавам.

Това е страшно объркващо поведение за едно дете и буквално му разбива емоционалността и усещането за стабилност и опора в живота. Вероятно вече си разбрала, че бащата надали може да промени поведението си :(
Ще го учат много тези взаимоотношения с таткото, но от там ще идва доста напрежение. Ще има противоборство. Понякога ще ги виждаш по-скоро като братчета, отколкото като баща и син.
Но квадратурата дава шанс на детето да стане много дисциплинирано и изискващо от себе си (дори перфекционист), макар и по-лесно емоционално ранимо заради рачешката му Луна.

Разбирам те как се чувстваш във всичко това.

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Проблемно поведение
« Отговор #55 -: Март 30, 2017, 11:59:04 pm »
Супер , благодаря ти.
Дали все пак някой няма да се опита да каже има ли подробности които биха помогнали относно кармичния урок ,за който споменах по горе? Помогнахте ми всички много,за тва благодаря отново.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Проблемно поведение
« Отговор #56 -: Март 31, 2017, 12:33:46 am »
Ами да, твоят ЮЛВ е в 5 дом, възможно е да имате кармична връзка с децата. А неговия Сатурн в на твоя СЛВ - уроците с него ще са ограничаващи и структуриращи. Може би е коментирано, но неговия СЛВ е в съвпад с Венера на ИЦ от към 3 дом, луната му на твоя МС. Има болезнена нужда от теб.

Сега нямам възможност да влизам в детайли по двете карти и синастрията, макар да ми е интересно, трябва да лягам. Но е съществено да отбележа, че в момента Сатурн Ви гази слънцата и на двамата и ще се обърне. Периодът на ретроградието ще е важен, за да отработите темите. При теб има и активна плутонова квадратура + Юпитер, които засилват усещането за безизходност. Ще отмине това, но годината ще е адска. И по дирекции Сатурн минава през АС.  Определено има много да се дълбае в картите :)
Над силата е само умението да я владеем!

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Проблемно поведение
« Отговор #57 -: Март 31, 2017, 04:49:32 pm »
Здравей Алена,
какво имаш предвид ,че годината ще е адска, между нас двамата или по принцип и какво всъщност може да се очаква?
Кога се обръща Сатурн и тогава ще трябва да отработваме? разбирам го като тогава ще трябва да демонстрираме поуките които сме взели от сегашния перйод?
Ние говорихме,той обеща, аз се старая,таткото и той, дано се получат нещата, дано и ние като родители не се предадем от умора (както често се случва)а той като дете малко от малко да почне да поема отговорност за действията си.Сега очаквам 10 дневно затишие,защото свеки пристигна и той пред нея пази авторитет и показва,че всъщност всичко знае и може но го прави само ако иска. Взех си бележка от думите ви ,какво той има нужда,как в мен е топката и за карамичните уроди, но много ми се иска ако може някой да даде подробности, как се очаква да го отработя това.Не трябва да повтярм това което смятам за грешки спрямо мен или ми се показва,че не бива да виня а да простя ,защото и аз изпадам в същото положение,или вероятно и двете или пък нещо коренно различно.Найстина тук имам нужда от малко помощ за да разбера какво точно изразява този кармичен урок. Преди да ми пишете за този кармичен урок постоянно се сещах и се връщах в миналото ,че ми се повтарят нещата и една моя мисъл от детството - защо не са добри,ако са добри аз също ще съм. Това че тя стоеше няколко дни в съзнанието ми вероятно има връзка с въпросния кармичен урок.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: Проблемно поведение
« Отговор #58 -: Март 31, 2017, 06:18:06 pm »
Ами...виж сега
Докато сладко си говорим тук, проблемът-кармичен или не, няма да се реши, ние сме само странични слушатели
Получи 100 съвета-действай колкото можеш, пък може пак да си говорим

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13704
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Проблемно поведение
« Отговор #59 -: Март 31, 2017, 08:35:21 pm »
а той като дете малко от малко да почне да поема отговорност за действията си.
Сама го каза- той е дете на 8г., отговорност- като стане на 18г, при вас дори 21г.

Остави детето и не искай от него повече, отколкото може да даде. Като си е легнал изморен да спи с изкаляни дрехи не се е свършил света... Хората дават хиляди, за да се заимат с дете, а ти отгледано дете го довеждаш до положение да иска да скочи от прозореца. А с това шега не бива- преди време едно момиченце на тази възраст се беше обесило на връзка от маратонка, на скрина в детската стая, заради постоянен тормоз от страна на майката- да е чисто, да е подредено, това да не прави, онова да прави... да лудне човек.