Автор Тема: За другите неща  (Прочетена 129095 пъти)

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: За другите неща
« Отговор #195 -: Ноември 21, 2017, 04:42:54 pm »
Като Иван Костов - това казвам и аз. Костов е умен.

Съгласен съм,но един вид - влизам в роля... Аз Костов ли съм? Аз Слави Трифонов ли съм? Аз... - нямам ли си собствен характер?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #196 -: Ноември 21, 2017, 05:20:19 pm »
А защо трябва да влизаш в роля? Бъди себе си. А ако не се харесваш такъв, какъвто си, тогава се надграждай, инвестирай време и енергия в личностното си развитие. И всичко ще си дойде по местата – ще започнеш да се цениш и тебе да те ценят. Ако наистина към това се стремиш.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: За другите неща
« Отговор #197 -: Ноември 21, 2017, 05:31:04 pm »
А защо трябва да влизаш в роля? Бъди себе си. А ако не се харесваш такъв, какъвто си, тогава се надграждай, инвестирай време и енергия в личностното си развитие. И всичко ще си дойде по местата – ще започнеш да се цениш и тебе да те ценят. Ако наистина към това се стремиш.  :)

 :)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: За другите неща
« Отговор #198 -: Ноември 21, 2017, 05:46:48 pm »
Слави Трифонов недей бъди. По-добре Иван Костов. :)
Не е нужно да бъдеш някой друг. Взимай най-доброто от поведението и мисленето на хората, които харесваш, и прави собствена интерпретация.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: За другите неща
« Отговор #199 -: Ноември 22, 2017, 07:46:49 am »
Че кой е казал, че Рамбо има брат?  :012:
Освен това, да си красив или грозен е даденост, която не може да се промени тотално, могат само някои неща от външния вид да се замаскират. Да си умен също е даденост - не съм забелязал някой, който е тъп, да е поумнял.
Да си общителен не винаги в нашето общество е добре - понякога, ако пръв заговориш непознати хора, могат да решат, че си нахален и да не ти обърнат особено внимание.

При всички положения да си дървен философ е голям плюс

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: За другите неща
« Отговор #200 -: Ноември 23, 2017, 02:57:26 pm »
Явно средностатистическият българин не е чак толкова беден, щом продукти на стойност над 100 лв. се харчат като топъл хляб и свършват за отрицателно време.

Че то вече нищо няма под 100лв  :) Онази вечер обикалях за зимно яке, ми в целия мол само парцали за по +200 лв, за +500 само можеше да се намери нещо по-добро, като качество и материи, накрая вече обмислях как ще правя коледна касичка да ми събират пари за яке, като на сираче, ма накрая в последния оставащ магазин намерих някакво и горе долу имаше съотношение качество/цена, защото при идеята да дам 250 лв за китайски парцал предпочитам да ходя гола

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #201 -: Ноември 23, 2017, 03:32:56 pm »
Далеч не са толкова бедни, за каквито се представят, даже и в крайните квартали. Купува се техника, правят се скъпоструващи ремонти. По една-две коли на семейство, а това също изисква разходи и поддръжка. От маркови дрехи и обувки може и да пестят, но определено малцина стоят гладни и се лишават от най-необходимото. Иначе масово се реве – много гладни, но само привидно.

Що се отнася до цената на обувките, съгласна съм със Сатин. Предпочитам да дам два-три пъти повече, но да е нещо наистина качествено, стилно и трайно. Наскоро си взех сравнително евтини обувки от български магазин /119 лв./, повече такава грешка няма да повторя. То просто не става за носене, адски неудобно. В магазина не приемат вече използвана стока, макар и неставаща за нищо. Носих на обущар за разширяване и пак много травмират краката. А в началото направо рани правиха, вървиш с тях /на малки разстояния, по 5 мин. път/ и сякаш по ножове стъпваш. По изключение ги бях взела, иначе отдавна съм се ориентирала към по-висок клас обувки. Скъпото ти излиза по-евтино, защото е качествено, удобно и го носиш по няколко сезона, не мърда.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: За другите неща
« Отговор #202 -: Ноември 23, 2017, 04:11:11 pm »
Аз харча предимно и само за книги и худ. материали.
всичко останало просто не ми е важно. :-*

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #203 -: Ноември 23, 2017, 04:20:24 pm »
Две секции с книги и един шкаф. Чудя се на кого да ги завещая, ако някой ден се спомина.

Но си харесах една раздвижена настенна етажерка - за след ремонта, който стартирах. Там ще наредя най-хубавите си книжки, езотерична библиотека.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: За другите неща
« Отговор #204 -: Ноември 23, 2017, 07:47:43 pm »
Защо като имаш цели да си по- в нещо трябва да си неудовлетворен? А и какво е лошото ако знаеш причините? Нали всички знаем, че не тригоните правят характера

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: За другите неща
« Отговор #205 -: Ноември 26, 2017, 12:35:32 am »
Една хубава рецепта за блат на пица - http://www.kulinarno-joana.com/2008/06/margherita/

Правя я често, като спазвам точно рецептата за тестото, (което по принцип рядко правя ;D) Става сполучливо - тъничко и супер вкусно! Пека я в стандартна тава за пица (от тестото излизат 2 такива тави). Аз не подмазвам тавата, а слагам хартия за печене.

Пълнежът е моя измислица и най-често е: малко зехтин върху тестото, кетчуп, кромид лук на шайби, прясна зелена чушка на кръгчета, топено сирене или моцарела, настърган кашкавал и отгоре поръсвам с едра чубрица.
« Последна редакция: Ноември 26, 2017, 12:38:15 am от romantica »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #206 -: Ноември 28, 2017, 07:58:37 pm »
Ом, не знам къде преди е била Полярната звезда. Но преди няколко години за ориентир вместо Полярната са използвали други звезди, зависи в коя точно епоха. Знам за звездата Тубан, в Египет са я гледали. Сириус също е имал много специален статут там.

Днес пиша малко джаста-праста, в телеграфен стил, много ми е натоварена програмата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: За другите неща
« Отговор #207 -: Ноември 28, 2017, 09:13:30 pm »
Хело, това ти ли си?

За прецесията на земната ос питаш
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Pole_star.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #208 -: Ноември 28, 2017, 09:51:36 pm »
И аз не вярвам на официалната версия, пък и никой не оспорва алтернативните такива.

Обяснение за наклона на земната ос, доколкото знам, има и при Дънов. Нещо се споменаваше за духовния канал и връзката с божественото. И в този смисъл колко е важно гръбнакът да е максимално изправен. А заради наклона на земната ос и хората сме били с лек наклон надолу. Смята се, че преди хилядолетия Земята е била "изправена", нямало е различни климатични пояси , сезоните са били равномерни и навсякъде е имало благоприятен климат, без резки амплитуди. Впоследствие, поради увеличаващата се прецесия, и двата Зодиака започват все повече да се разминават.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #209 -: Ноември 28, 2017, 10:55:21 pm »
Различни хипотези има. Според някои от тях земната ос се измества в резултат на катаклизми или сблъсък с огромен астероид. Даже има хипотези, че преди стотици или десетки хиляди години е нямало планини и планински вериги, релефът бил равен. Докато Земята е била още в процес на доизграждане.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui