Автор Тема: Злободневни теми днес. Коментари.  (Прочетена 246104 пъти)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #855 -: Август 16, 2015, 12:54:52 am »
The_One, средата тя определя "съдбата".  :)
…и обратно, както е казал Маркс.

Понеже сме на тема "случайни срещи", днес и на мен ми се изправи косицата. Видях една девойка, която беше буквално кожа и кости. В лице се виждаше, че е на двайсетина години и малко, но като се обърна в гръб… все едно старица на осемдесет, щръкнали кокали, набръчкана кожа, броящи се ребра, крака, по-тънки от китката ми. Може би хранително разстройство, кой знае. Страшна гледка.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #856 -: Август 16, 2015, 01:00:24 am »
И двете крайности водят до плачевен резултат - и безразборното ядене, и анорексията.

Мисълта ми беше друга, важи за двата пола - стават на около 30 и се отписват, минават отвъд всякакви естетични граници.  :o

При младите омъжени жени също ми прави впечатление - 100-килограмово прасе по анцуг, но с перфектна ноктопластика.
« Последна редакция: Август 16, 2015, 01:05:04 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #857 -: Август 16, 2015, 01:07:28 am »
Гръцки остров. Селце.Годината е '83 Семейството на кмета. Майката и бащата с огнен и въздушен акцент, детето с земен/неподвижен.
Гданск. Семейство емигранти от Беларус, преди 20 г. Учители. Майката със стелиум в Дева и АСЦ Скорпион, бащата Лъв  с квадрат Марс/Венера, три деца, като едното дете е с акцент Огън, липсва Вода.
Търговище. Кредитен милионер. Единствен в града. В наши дни. Детето учи в частно училище в София. Бащата, майката и детето имат акцент Водолей, Юпитер,Скорпион.

Нещо такова имах предвид под "среда", защото няма как да знаем за кое дете,коя среда е добра или лоша, няма универсална такава.  :)
« Последна редакция: Август 16, 2015, 01:09:59 am от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #858 -: Август 16, 2015, 01:09:31 am »
Ще си позволя да не се съглася с теб - отборът на свежите типове  :29:

Ще се съглася, ако си върнеш предишния аватар  :012:

/извинявам се, не се сдържах - естет съм по душа/
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #859 -: Август 16, 2015, 01:17:48 am »
Рептил, повечето хилави девойки, напушени и/или пияни младежи са деца на моето поколение,което товари децата си с нереализираните си амбиции, мечти , несбъднати любови, излъгани очаквания за светло бъдеще и вечното "трябва"и "да му мяза" . Те , децата пък са поколението на Плутон -"напук " на всичко и всички и така... :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #860 -: Август 16, 2015, 09:14:21 am »
Рептил, повечето хилави девойки, напушени и/или пияни младежи са деца на моето поколение, което товари децата си с нереализираните си амбиции, мечти , несбъднати любови, излъгани очаквания за светло бъдеще и вечното "трябва" и "да му мяза" . Те , децата пък са поколението на Плутон - "напук" на всичко и всички и така... :)

Много точно попадение. Броиш поколенията чрез преминаването на Плутон през знаците, така ли? Плутон в Дева — да, връзва се "трябва".

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #861 -: Август 16, 2015, 09:14:42 am »
Много точни наблюдения има The One, моите са същите. Не е въпрос хората да изглеждат като модели, но поне някаква естетическа култура да има. По време на соца изглеждаха много по-добре жените, при цялата липса на дрехи и средства за разкрасяване. А мъже с такива запуснати тела нямаше.


Преди известно време някой в друг форум беше пуснал линк със снимки от някакво събиране на богаташи, нещо на Домусчиев май, няма значение. Мъжете, които харесах бяха на годините на баща ми, тези на моята възраст всичките до един бяха като мутри.

И каква е тази ужасна мода сред мъжете да ходят 0 или 1ви номер подстригани?! Да видиш мъж с коса, с хубава прическа е абсолютна рядкост.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #862 -: Август 16, 2015, 09:19:38 am »
:012: Това за косата е вярно, но освен мутреене, има си и чисто практически измерения — сапунисваш, изплакваш, бършеш. Другото е, че който оплешивява, изглежда по-равномерно.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #863 -: Август 16, 2015, 09:53:03 am »
Хората ходят на фитнес,гола глава спестява много време ,сега има машинки за постригване ,,Ремингтън,, като гребен,много лесно е за 2-3 номер,иначе 2 месечно на бръснар,много време за чакане .Иначе поддържането е много време и пари също .Напоследък си пуснах ,,бирено коремче,,-няма нищо общо с бирата-натрупване на лош холестерол около коремните органи е,затова трябва бързо да се маха,че е фактор за диабет .В тая жега ме мързи да тренирам,досега съм нямал интересно да се наблюдава :) .Нямам разширен стомах,но коремът след нахранване изпъква,заради основната върху която е .Човек докато лично не пробва не знае какво е .При недостатъчно УВза активиране на вит.Д,това може да доведе до нарушение обмяната на Калция,което води до слабост на съеденителнита тъкан ,губи тонус ,в случая отпускане на корема .Много антихормони масово в храните,пласмасовите опаковки даже отделят .Замислям се за консервантите-освен токсичен ефект предназначени за подтискане развитието на бактерии,това като отиде в червата няма начин да не подтискат полезната микрофлора,не съм чул да коментират това а се получава недостиг на витамини ,които произвеждат В12 например .
« Последна редакция: Август 16, 2015, 10:35:41 am от Oposit »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #864 -: Август 16, 2015, 12:11:05 pm »
Много точни наблюдения има The One, моите са същите. Не е въпрос хората да изглеждат като модели, но поне някаква естетическа култура да има. По време на соца изглеждаха много по-добре жените, при цялата липса на дрехи и средства за разкрасяване. А мъже с такива запуснати тела нямаше.

И пак ще ви кажа - всичко е от прекомерно плюскане. Но като ги слушаш, все гладни ходят и оцеляват на ръба.  :012:

ПП. Хаха, сега нали се прочиствам, храната ми е болна тема.  :043:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #865 -: Август 16, 2015, 01:05:38 pm »
Да, сега има много голям избор на храни и се яде твърде много захар. Но аз не мисля, че е от това. Хората са запуснали душите си, не казвам, че трябва да са духовно извисени или нещо подобно, но човек трябва да има някакви интереси, да чете книги, и т.н. не само да чопли телефона и да гледа снимките на другите във фейсбук и инстаграм.


Oposit, сигурно си много прав за подтискането на микрофлората в червата, въобще интересни неща пишеш. Напоследък и аз попадам все на писаници за вит. Д, дали пък толкова масов е недостигът му?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #866 -: Август 16, 2015, 01:31:21 pm »
Не само вит.Д, в нищо не може да е сигурен човек,когато е пипано от други хора,,бизнесмени,, .Витамините все по-вече са синтетични,смес от равни количества ляво и дясновъртящи изомери,докато естествения вит.С например е само ляво въртящ.Какво правят излишните дясновъртящи молекули в организма?Според мен нарушават баланса ,принципно е възможно да блокират действието на Лявовъртящите,като блокират ключалката за тях в клетката,някои десни все пак могат да изпълняват само част от различни функции на левите,тези функции се преекспонират За връзка на авитаминоза Д с бирено коремче ми хрумна,понеже при прасета корема увисва,а хората засегнати от това са подобни-телевизионни картофи,не показващи се на Слънце,дори с добавка на вит Д2,за да стане активен Д3 трябват 15-30 мин на Слънце дневно/зависи каква повърхност и на какво Слънце/,а това го няма .Познавам човек,който се знимава с изследвания и знам как се модулират параметрите на изследванията-изследва нещата за които му се плаща,просто за това,което не ги устройва не се плаща,а и скъпата апаратура/електронен микроскоп/ е тяхна .

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #867 -: Август 16, 2015, 02:08:27 pm »
D2 и D3 са различни неща, не е от д2 със слънце=д3

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #868 -: Август 16, 2015, 03:41:46 pm »
Много точно попадение. Броиш поколенията чрез преминаването на Плутон през знаците  , така ли? Плутон в Дева — да, връзва се "трябва".

Не само това. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #869 -: Август 16, 2015, 06:06:25 pm »
D2 и D3 са различни неща, не е от д2 със слънце=д3
     Papy,така е,чета сега има Д варианти 1-5, Д3 е човешкият,който дори по точно е да се каже е хормон,произвеждан от УВ -Б,интересно някои УВ лампи наблягат на УВ А,от които се прави тен,но нямат УВ Б,които са нужни за синтезиране в кожата на Д3 от холестерол,стъклото пропуска УВ А,но не УВ Б,УВ Б има най-много около 13 часа,обратно на УВ А,които са сутрин и следобед,почерняването не е гаранция значи за достатъчно вит.Д3 .Животинското,рибено масло са д3,който е по лесно усвоим от растителния Д2,който явно има заместителен ефект,но не пълен .Аз съм запомнил само,че за Д3 е необходимо УВ облъчване явно :)