Автор Тема: ЗА и Против ваксинацията  (Прочетена 14431 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #60 -: Октомври 28, 2021, 08:54:11 am »
От интервю на Андрей Чорбанов, имунолог и човек, който професионално се занимава с разработване на ваксини. А в 7/8 ТВ имаше дискусионно студио по темата, където бяха поканени специалисти от всички основни партии, които ще участват в парламентарните избори. Там също беше споменато.
« Последна редакция: Октомври 28, 2021, 09:16:39 am от starinthenightsky »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3357
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #61 -: Октомври 28, 2021, 09:51:24 am »
От интервю на Андрей Чорбанов, имунолог и човек, който професионално се занимава с разработване на ваксини. А в 7/8 ТВ имаше дискусионно студио по темата, където бяха поканени специалисти от всички основни партии, които ще участват в парламентарните избори. Там също беше споменато.

Чорбанов пък е върха! Разработва ваксина срещу ковид, която още е прототип и няма никакви изгледи в следващите няколко години да може да се ползва (а вероятност да се произвежда в България никаква, щото нямаме такива технологии и промишлени мощности) обаче се изказва срещу ваксините, разработени и пуснати за употреба от големи компании, в които работят стотици учени като него и над неговото ниво...
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7432
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #62 -: Октомври 28, 2021, 01:48:37 pm »
Малефиците са тези, които отричат, това им е задачата/ролята да казват -Не, а бенефиците казват- Да.
Класическите малефици са Сатурн и Марс, но понякога класическите бенефици Юпитер и Венера също могат да станат малефици.
Примерно, Юпитер у8 или в 8 ми дом, извън секта, обсаден от Марс / Марс е в Скорпион или Дева/, в знак на заточение или падение,  Венера у12 или в 12 дом, в знак, където няма достойнства, в твърд аспект с малефик, да липсва аспект с бенефик.

Уран не може да определя на лично ниво "за " и "против", защото не е лична планета. Той казва "Не" на цяла философия, епоха, обществени норми и правила. Почти няма човек, който да няма аспект на Уран с планета.

Аз не съм против ваксинацията. И няма как да съм, в противен случай нямаше, тук,да си чешим езиците, щяхме още да се чудим как да оцеляваме. Ваксината, заедното с хапчето анти-бебе са едни от най-великите открития на човечеството.
Аз съм против невежеството, което обаче за втори път, предпазва българина от прибързани решения; против съм и към  това всеки да изказва мнение, въпреки че няма как да е  компетентен във всички сфери.
Ваксината, която в момента се предлага, според  личния ми лекар не е устойчива и не ми препоръчва да се ваксинирам. Приемам неговата преценката, а не защото ще бъда чипирана, ще ми вземат душата и го е казал някой във фейсбук.

Управителят на АСЦ ми е в знак на бенефик, който е притиснат от малефик. И двамата виждат у1, но и двамата нямат изявен статус. "За" и "против" при мен, е добре да се съобразяват с преценката на други, които притежават нужната компетентност.
Хермес,не четем редовете с теб.... ;)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7432
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #63 -: Октомври 28, 2021, 01:53:53 pm »
Пешо от село се събуди посреднощ с пълен мехур, наметна балтона, че навън беше студено, и се запъти към външната тоалетна! Докато се облекчаваше усети леко парене в лявото си рамо, точно където бяха поставили ваксината против Ковид!
"Следят ме", помисли си Пешо!
"Пикае", помисли си Бил Гейтс  ;)

Аз тази история я считам за достоверна поради няколко възможни сценария, например:
-Пешо може все пак да притежава някакъв личностен потенциал, който да е в интерес или заплаха за Бил.Бил е бил в 600 села и знае, че има бисери в калта, които свинете ринат. Бил знае, че някои животни са по-равни от други.
-Бил не се интересува от индивидуалната особа на Пешо, а от видовата му принадлежност, пихтията, към която принадлежи. А Бил знае, че масовката е опасна. Количеството побеждава качеството. Осанна и разпни го. Битката при Сталинград. Патриции и плебеи.
-Пурко, издънка на Пешо, е млад, напорист оптимист, идеалист. Той жадува крушата да падне по-далеч от дървото, магарето да роди кон. Ходи в чужбина, вдъхновява се, учи, вярва в евроценности, бачка по 20 часа на ден за някой модерен чорбаджия и е сигурен, че Бил е започнал империята си от гаража и ако не стане като Бил, то поне Бил ще го покани в Борда на директорите, защото Пурко е надеждно и лоялно юпи и кучИ. Пурко не знае, че това е филмов сценарий и бърнаутва, а Бил много държи кастата на Пешо никога да не си построи тоалетната в къщата и да си знае мястото или поне ако ще я строи тази тоалетна, то да е с кредит от банката на дядото на Бил.
Люба,развесели ме .... 8)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12588
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #64 -: Октомври 28, 2021, 02:54:23 pm »
Тери,
Цитат
Пък някои без да са ваксинирани пак не могат да четат.
 

+1

Да, много хора си мислят, че като знаят буквите и са грамотни.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1203
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #65 -: Октомври 28, 2021, 10:26:17 pm »
Държавата, която дава 13 млн. за тестване на здрави деца, но събира капачки, за да може болните деца да имат все пак някакъв шанс за живот напред.
Съюзът, който се притеснява, че сме на последно място по ваксиниране, но грам не му пука, че сме на последно място по доходи и по разни други неща.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #66 -: Октомври 29, 2021, 12:41:41 am »
Не съм чела 5 страници, само леко диагонално, обаче:
- рнк ваксини има преди 2019-потърсете си сами инфо от мед сайтове
- ваксинираните разпостраняват вируса, защото ваксините не го стерилизират, а само подготвят имунната система да се справи с него
- смисълът на ваксините е да не стига човек до болница, да причинява колапс на здравната система, и така-освен че той самият може да умре, да стане косвена причина и за други да умират

В тази връзка застрашените с висок риск е най-важно да бъдат ваксинирани-над определена възраст, професии с много контакти

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #67 -: Октомври 29, 2021, 07:36:27 am »
Държавата, която дава 13 млн. за тестване на здрави деца, но събира капачки, за да може болните деца да имат все пак някакъв шанс за живот напред.
Съюзът, който се притеснява, че сме на последно място по ваксиниране, но грам не му пука, че сме на последно място по доходи и по разни други неща.
;D

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #68 -: Октомври 29, 2021, 07:40:29 am »
Казват, че ваксинираният разпостранява вируса и ако той е лекар, как това предпазва пациентите му ?
така е двама познати след ваксина,две игли, тази пролет,сега се разболяха и то с температури,единият тежко,две седмици
ако е безсимптомно пък си разпространител без да знаеш

Хермес

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 282
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #69 -: Октомври 29, 2021, 08:39:35 am »
Малефиците са тези, които отричат, това им е задачата/ролята да казват -Не, а бенефиците казват- Да.
Класическите малефици са Сатурн и Марс, но понякога класическите бенефици Юпитер и Венера също могат да станат малефици.
Примерно, Юпитер у8 или в 8 ми дом, извън секта, обсаден от Марс / Марс е в Скорпион или Дева/, в знак на заточение или падение,  Венера у12 или в 12 дом, в знак, където няма достойнства, в твърд аспект с малефик, да липсва аспект с бенефик.

Уран не може да определя на лично ниво "за " и "против", защото не е лична планета. Той казва "Не" на цяла философия, епоха, обществени норми и правила. Почти няма човек, който да няма аспект на Уран с планета.

Аз не съм против ваксинацията. И няма как да съм, в противен случай нямаше, тук,да си чешим езиците, щяхме още да се чудим как да оцеляваме. Ваксината, заедното с хапчето анти-бебе са едни от най-великите открития на човечеството.
Аз съм против невежеството, което обаче за втори път, предпазва българина от прибързани решения; против съм и към  това всеки да изказва мнение, въпреки че няма как да е  компетентен във всички сфери.
Ваксината, която в момента се предлага, според  личния ми лекар не е устойчива и не ми препоръчва да се ваксинирам. Приемам неговата преценката, а не защото ще бъда чипирана, ще ми вземат душата и го е казал някой във фейсбук.

Управителят на АСЦ ми е в знак на бенефик, който е притиснат от малефик. И двамата виждат у1, но и двамата нямат изявен статус. "За" и "против" при мен, е добре да се съобразяват с преценката на други, които притежават нужната компетентност.
Хермес,не четем редовете с теб.... ;)

Надявах се да е оптична илюзия.  ;D
Значи тя е пропуснала шанса на живота си да изпробва най-великото откритие на човечеството -ваксината. Чудно как човечеството е оцеляло без ваксина хиляди години преди да я открие? Може би защото са нямали хапче анти-бебе?  ;D
Всъщност тази ваксина замества и това хапче поради изключителните си свойства да причинява стерилитет при младите жени. Наистина уникално откритие на цивилизацията.  ;)
« Последна редакция: Октомври 29, 2021, 08:41:06 am от Хермес »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #70 -: Октомври 29, 2021, 09:00:18 am »
-Пешо може все пак да притежава някакъв личностен потенциал, който да е в интерес или заплаха за Бил.Бил е бил в 600 села и знае, че има бисери в калта, които свинете ринат. Бил знае, че някои животни са по-равни от други.
-Бил не се интересува от индивидуалната особа на Пешо, а от видовата му принадлежност, пихтията, към която принадлежи. А Бил знае, че масовката е опасна. Количеството побеждава качеството. Осанна и разпни го. Битката при Сталинград. Патриции и плебеи.
-Пурко, издънка на Пешо, е млад, напорист оптимист, идеалист. Той жадува крушата да падне по-далеч от дървото, магарето да роди кон. Ходи в чужбина, вдъхновява се, учи, вярва в евроценности, бачка по 20 часа на ден за някой модерен чорбаджия и е сигурен, че Бил е започнал империята си от гаража и ако не стане като Бил, то поне Бил ще го покани в Борда на директорите, защото Пурко е надеждно и лоялно юпи и кучИ. Пурко не знае, че това е филмов сценарий и бърнаутва, а Бил много държи кастата на Пешо никога да не си построи тоалетната в къщата и да си знае мястото или поне ако ще я строи тази тоалетна, то да е с кредит от банката на дядото на Бил.

Някои са се родили да бъдат Бил, други Пешо с тоалетната на двора. СъдбЪ. И да обсъждаме паничката на Бил или тази на Пешо, човек не може да надскочи съдбата си.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #71 -: Октомври 29, 2021, 11:02:17 am »
Държавата, която дава 13 млн. за тестване на здрави деца, но събира капачки, за да може болните деца да имат все пак някакъв шанс за живот напред.
Съюзът, който се притеснява, че сме на последно място по ваксиниране, но грам не му пука, че сме на последно място по доходи и по разни други неща.

А кое му е странното, въпрос на приоритети
Не си ли виждала семейства, които не могат да купят нови обувки на децата, но къщата им е пълна с десетки стоки от магазин за 1€

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12588
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #72 -: Октомври 29, 2021, 01:52:34 pm »
Не съм чела 5 страници, само леко диагонално, обаче:
- рнк ваксини има преди 2019-потърсете си сами инфо от мед сайтове
- ваксинираните разпостраняват вируса, защото ваксините не го стерилизират, а само подготвят имунната система да се справи с него
- смисълът на ваксините е да не стига човек до болница, да причинява колапс на здравната система, и така-освен че той самият може да умре, да стане косвена причина и за други да умират

В тази връзка застрашените с висок риск е най-важно да бъдат ваксинирани-над определена възраст, професии с много контакти

+1
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12588
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #73 -: Октомври 29, 2021, 01:54:13 pm »
Наистина, Теодосий ще излезе прав :" Смъртно опасно е да си прост и неграмотен "  :)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #74 -: Октомври 29, 2021, 11:50:32 pm »
https://www.dunavmost.com/novini/v-avstriya-se-podgotvyat-za-dalgo-prekasvane-na-toka-v-tsyala-evropa
Мернах го в сторита на инстаграмърка, която още от пролетта твърдеше за приближаването на  подобни събития.
Астрологично има ли такава вероятност да се случи и ако да - кога горе-долу? Стане ли, според мен по-вероятно ще е нарочно да се случи, а не случайно.