Автор Тема: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби  (Прочетена 18532 пъти)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #45 -: Януари 21, 2022, 11:40:44 am »
Тр. Юпитер ми е в точен съвпад с нат. Луна/У5 в 12 дом, на около 3 гр. от нат. Меркурий в 1 дом и на 1 гр. от АС.
Тр. Слънце на К12.

Учейки интензивно последните дни за различни болести почти денонощно в усамотение, мислейки и разсъждавайки за тях, стигнах до много важно заключение за себе си! Усетих го като някакво силно осъзнато просветление.

Търся отговори и от по-мъдри жени...

 
« Последна редакция: Януари 21, 2022, 11:43:56 am от romantica »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #46 -: Януари 21, 2022, 12:58:28 pm »
Всеки един цикъл от големите "работи" на лично ниво с досатурновия си управител.

Това имам предвид. Галина Иванова - Гали добре го е описала (от нейния фейсбук). А планетата натален управител на пренаталния цикъл Юпитер - Нептун по знак, предполага и дава основен тон за това какви са "заложбите" на техния съюз.

Цитат
За Уран, Нептун и Плутон
Напоследък постоянно ми попадат мнения, статии и прогнози, свързани със значението, ролята и тълкуването на трите „нови” планети – Уран, Нептун и Плутон. Последователите на традиционна класическа астрология просто ги изключват от астрологичния си арсенал, отказват да се занимават с тях с обяснението, че не вършат работа. Последователите на съвременната астрология пък нерядко им придават много силен акцент с тенденция да отдават по-голямо значение на Плутон например, отколкото на Меркурий или Марс.
Затова реших да пиша по въпроса, защото нито едните са прави, нито другите. И причината е в липсата на ясни правила за тълкуване. Факт е, че тези три планети могат да бъдат изключително информативни както при основния анализ на хороскопа, така и в прогностиката. Но за съжаление начинът, по който съвременна западна астрология ги използва, е неясен, двусмислен и често дава грешки. Това внася много съмнения и така се стига до един вечен спор „за и против”. Питайте кой да е астролог на каква база оценява проявата на Уран в даден хороскоп и със сигурност няма да чуете нищо конкретно, а само някакви общи значения.
Аз самата дълго време също съм имала доста неясноти по въпроса как се тълкуват и използват Уран, Нептун и Плутон в хороскопа. Защото всичко, което масово се пише и преподава във връзка с тяхното тълкуване, някак се проваля в практиката, не е адекватно приложимо.
❗️1️⃣  Първо:
Тези планети се движат много бавно, пребивават в един знак години наред и съответно няма никаква логика в индивидуалния хороскоп да се тълкува знаковата им позиция. 
❗️2️⃣  Второ:
Когато са разположени в даден дом, те дават съвършено различни резултати в различните хороскопи. Да, имат частично сходни прояви, но не можем да ги вкараме в правила от типа „наранен/хармоничен/добре разположен Плутон”.
❗️3️⃣  Трето:
Планетите до Сатурн се оценяват според есенциални и акцидентални достойнства. Но за Уран, Нептун и Плутон няма такава система. Не може да има. Правят се някакви опити в тази посока, но това е напълно лишено от смисъл, защото есенциалните достойнства са на база разположение в знак.
Така неизбежно стигаме до въпроса: И какво правим тогава?
Преди почти 15 години си купих една книга по ведическа астрология. Правилно сте разбрали – Ведическа астрология. Там прочетох един много интересен абзац, който не успях да разбера няколко години. Чудех се какво означава, защото ми прикова вниманието и бях убедена, че зад тези редове има нещо много важно. Така се и оказа. Ирония или не, но ведическите астролози очевидно имат много по-ясна представа от западните модерни астролози как да тълкуват Уран, Нептун и Плутон, въпреки че не ги използват.
✅Абзацът гласи следното:
„Функцията на Уран, Нептун и Плутон зависи от планетите до Сатурн. Тези планети могат да се реализират по най-различни начини, да оказват най-различно влияние върху живота на човека. Но какъв точно ще е той, се определя от седемте видими планети”.✅📌
На мен нямаше кой да ми обясни смисъла на горното. Разбрах го след дълги размишления, практика и наблюдения. Ще ви го споделя, но ще оставя и на вас нещо за размисъл. Прочетете следващите редове бавно, няколко пъти.
ℹ️‼️ В личните хороскопи на хората, родени между 1995 и 2007г,. Плутон пребивава в знак Стрелец. По този фактор (Плутон в Стрелец), всичките те формират едно поколение, което се отличава с някаква обща колективна съдба. Но всеки един отделен индивид си има своя лична съдба в този колектив. Един е на дъното, друг на върха, трети по средата, четвърти някъде между 5то и 6то стъпало и т.н. И Плутон при всички се тълкува различно, дори да попада в един и същ дом, дори да формира сходни аспекти с другите планети.
Защо ли?
Защото Юпитер е видима планета и като такава има отношение към конкретни неща, които могат да бъдат реализирани под някаква материална форма, т.е. събития, ситуации, хора и т.н. Юпитер е пребивавал в различни знаци между 1995 и 2007г. И по тази причина можем да го оценим по всички възможни критерии и класификации.
« Последна редакция: Януари 21, 2022, 01:31:10 pm от starinthenightsky »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #47 -: Януари 21, 2022, 05:03:23 pm »
Гали е открила топлата вода, след години размишления...  :) "Модерните западни астролози" отдавна са писали по този въпрос, при разглеждане на наталната карта да се взема под внимание крайния диспозитор на всяка планета, а не само знака и разположението по дом на планетата. Така един Плутон в Дева, разположен в 1д има различна проява при човек с Меркурий в Козирог, Сатурн в Риби и Нептун в Скорпион от друг с Меркурий в Дева.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #48 -: Януари 21, 2022, 06:21:40 pm »
Сафо, да.
А, по някакъв начин ангажиран  ли е с дейности или занимания с Юпитер/ Нептун ? Мирогледът му не би трябвало да е  в синхрин със семейната среда, възпитание ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #49 -: Януари 22, 2022, 08:24:46 am »
akruks, с този си коментар според мен, Гали е искала да каже, че Плутон като планета, която е невидима с просто око и поради тази причина не се класира за управител на житейска сфера. Съответно няма и есенциални достойнства - сила, слабост, екзалтация и падение. Съвременните астролози му приписват такива. В този ред на мисли, с даденият пример с Плутон в Стрелец, съветът е да се анализират есенциалните достойнства на наталния Юпитер.
Есенциалните качества на трансатурновата се търсят по видимия й аналог - планетата от септенера.
За Юпитер и Нептун в Риби - това са есенциалните достойнства на наталния Юпитер. Или пренаталният видим управител на цикъл Юпитер - Нептун.
« Последна редакция: Януари 22, 2022, 08:27:11 am от starinthenightsky »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #50 -: Януари 22, 2022, 09:47:26 am »
Стар, благодаря за цитата от Гали, има в/у какво да се помисли

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1177
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #51 -: Април 09, 2022, 02:56:31 am »
В период на функция изваждане сме вкъщи, някакви разходи постоянно се осъществяват. В едната банкова карта няма пари за едно кафе, установих на гишето 😆
На тези двамата ще отдам временното спасение, малък пояс за плуване, за да продължим до брега, който не се вижда. Колега Юпитеранец се обади да дава малка, но ценна сума, която бях отписала, но с благословията на шеф Нептунианец кесията е развързана.
Проявлението е малко по-рано, за да захване други благоприятни небесни конфигурации, затова мъжът се прибра с пълна торба от кауфланд и вечеряхме кауфландски кюфтета  :D С бира! Да им приляга на рибешкото.
« Последна редакция: Април 09, 2022, 03:00:44 am от Люба »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #52 -: Април 11, 2022, 03:02:05 pm »
Идеализъм /Нептун/ + капитализъм/Юпитер=култура с меч/терма на Марс/
Поне още 2 г. работи предходния цикъл Юпитер/Нептун, аналог на тъмните дни по време на новолуние. Е, някои неща се случват на тъмно, само че, Юпитер е дневна планета и макар да е в нощния си знак на обител, сега тъкмо е изгрял- интересно с какво, ще видим след 2 г. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #53 -: Април 12, 2022, 04:56:24 pm »
Съвпадът ми е в 5д, опозиция на Сатурн, каре Нептун.
Очаквах нещо хубаво, но от 5 дни съм със счупен глезен, а от днес съм в болница и утре ще ми оперират глезена.
Толкова с хубавините.
Дано поне Юпитер/Венера точно върху Слънцето ми да донесе нещо по-хубаво.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2088
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #54 -: Април 12, 2022, 10:00:59 pm »
При мен съвпадът е в 10- ти дом, като Нептун ми е У 10, а Юпитер съУ 6.
Положението в работата хич не е розово- пада бройката ученици, с това и финансите, може да имаме нулева година без първи клас, пари за заплати с увеличение няма и изобщо за втори път през живота си се притеснявам, че ще остана без работа. Сега така сме се нароили началните учители, че ще е луд късмет да си намеря нова.
Сериозно съм се замислила и притеснила.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #55 -: Април 13, 2022, 08:11:55 am »
Соц. Планети... В 11 дом при мен, квадрат Луна, опозе Плутон. Всички майки и бащи в болници. При мен Нептун е ъглов.
Вчера, на съвпада, и майката на ММ е хоспитализирана.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #56 -: Април 13, 2022, 11:07:26 am »
Соц. Планети... В 11 дом при мен, квадрат Луна, опозе Плутон. Всички майки и бащи в болници. При мен Нептун е ъглов.
Вчера, на съвпада, и майката на ММ е хоспитализирана.
Мислех,че силата на ковида намаля,а явно Путин не го изличил напълно.Разхлабиха мерките и нещо пак..Дано бързо се възстановят хората!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #57 -: Април 13, 2022, 11:16:19 am »
Ребека, дано се оправят. Свекърва ми не е с Ковид, прави операция по ретро Меркурий и сега някакво запушване има, тромб.
Този съвпад е върху дирекционният ми Меркурий упр. 1,2 и 5ти домове. Екшън.
Непоносимост към сексуални удоволствия изпитвам, чак погнуса.

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #58 -: Април 13, 2022, 07:27:14 pm »
Този съвпад е върху дирекционният ми Меркурий упр. 1,2 и 5ти домове. Екшън.
Непоносимост към сексуални удоволствия изпитвам, чак погнуса.
На това ли го отдаваш? Аз се чувствам така през целия си живот.
//пожелавам здраве;

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2088
Re: Цикъл Юпитер/Нептун в знак риби
« Отговор #59 -: Април 13, 2022, 08:56:30 pm »
Аз с транзитен Сатурн У8 върху Слънце се чувствам разгонена. :D
Две години мислех, че не съм в ред, но нещата се нормализират, за щастие.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...