Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845852 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #3000 -: Декември 08, 2015, 10:48:35 am »
Аз вчера изпаднах в дълбока сънна реанимация - след месеци наред ставане в 5ч и лягане след полунощ - организмът изтропа по масата с изискване да се наспя. Е, станах си пак в 5ч. изкъпах се  и усетих, че нямам сили да се гримирам, гадеше ми се, като в 3 месец бременност. Пуснах един СМС, че ще остана у дома и ме събуди в 17ч шефа, че има важно мероприятие за днес - дали ще съм на работа :) Днес вече съм пушка.

Гледам сега къде са натален и транзитен Меркурий, Луната .... ами нищо особено не виждам. Не знам кой друг може да е отговорен по темата - цял ден на топличко в леглото  :)

Единственото, което по-така ми прави впечатление е тригонът тр.Меркурий - нат.Хирон (1 дом). А междувременно тр. Хирон ми е на АС  - дали този аспект ме приспа лечебно и за добро? А в събота той вече е станал и директен :) Зная, че масово недолюбвате Хирон и го намирате з амалък и несъществен, но при мен влияе - дали защото е в 1 дом  ::)

За мен Хирон си работи. Когато Дракич се появи във форума имаше дискусия за него и аз се поразрових из картата си - оказа се, че при всяко важно събитие той е участвал по някакъв начин. В момента пак си имам аспект от него и то доста сериозен - към стелиум опозиция, тригон/секстил нодална ос, куинконс към Марс.

На теб тр Хирон в момента ти прави куинконс към нат Луна в 6 дом, тр Слънце У6 е минало над нат Нептун, У1, и като добавим и Мерка, У4 към нат Хирон се е получила необходимостта от почивка (тр Хирон все пак е в Риби). Дори бих казала, че докато е там и в аспект с Луната, е добре да се грижиш повече за почивката на тялото си, за да нямаш проблеми по-късно.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #3001 -: Декември 08, 2015, 11:13:41 am »
Хирон си работи, кой казва, че не работи :) Не защото е в 1 или 12 дом, а защото е Хирон.
В моята карта винаги при значими събития той е на значимо място, също и Лилит, но да не се отплесваме :) Само че за незначителни събития едва ли Хирон е виновникът. Според мен той отключва дълбоки и продължителни процеси. Спането и почивката не е от тях.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Събития и транзити
« Отговор #3002 -: Декември 08, 2015, 01:19:41 pm »
Алена, такива спадове/възходи в енергията търси и по Марс.
В момента транзитен Юпитер прави квадрат с натален Марс, който е съуправител и на 1 дом. И транзитен Марс прави точна опозиция с натален Юпитер, който е диспозитор на Слънце и упр на Мц.
Нодалната ос е в квадрат със Слънцето ти у6.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3003 -: Декември 08, 2015, 01:41:10 pm »
Благодаря Ви :) И аз се замислих дали и по Марс да не търся нещо. Някой яко ми беше дръпнал шалтера  :012:
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #3004 -: Декември 13, 2015, 08:35:33 am »
Искам тука да си отбележа транзитите за Бъдни вечер и Коледа, колко транзит, пък пак нищо няма да се случи :D

Пълнолуние съвпад вертекс
Меркурий квадрат венера, секстил слънце и тригон У5
Венера квадрат марс, тригон слънце и опозиция У5
Марс съвпад СЛВ, опозиция венера и тригон натален марс
Юпитер опозиция слънце и квадрат луна в 5ти дом
Сатурн тригон сатурн
Уран става директен в точен тригон с асцедента
Frankly, my dear, I don't give a damn.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #3005 -: Декември 13, 2015, 11:42:06 am »
То в голяма част от случаите  транзитите си минават транзит.

те са динамика,а ние статика,особенно ако лични са засегнати от  тр.нептун/дупитер сме пасивно реактивни по течението

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3006 -: Декември 13, 2015, 01:36:29 pm »
Искам тука да си отбележа транзитите за Бъдни вечер и Коледа, колко транзит, пък пак нищо няма да се случи :D
Откъде знаеш предварително, че нищо няма да се случи- може да има непланирани изненади- по Коледа се случват чудеса  :engel016:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #3007 -: Декември 13, 2015, 04:43:32 pm »
Искам тука да си отбележа транзитите за Бъдни вечер и Коледа, колко транзит, пък пак нищо няма да се случи :D

Пълнолуние съвпад вертекс
Меркурий квадрат венера, секстил слънце и тригон У5
Венера квадрат марс, тригон слънце и опозиция У5
Марс съвпад СЛВ, опозиция венера и тригон натален марс
Юпитер опозиция слънце и квадрат луна в 5ти дом
Сатурн тригон сатурн
Уран става директен в точен тригон с асцедента

Тери, мога ли да предложа  триъгълната, огнена картинката, която аз видях : Уран стационарен 16 * Овен (9-ти) -Нептун (5-ти-)- АСЦ - и може би индиректно да си развълнувана на случката/-ите по 5-ти ?!? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3008 -: Декември 13, 2015, 04:51:54 pm »
На Коледа мисля, че се пада да е пълнолуние, та ще има ескалиране на енергия и кулминации, така, че може да има случки :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3009 -: Декември 13, 2015, 05:00:49 pm »
При мен един по-бърз транзит /Меркурий, Венера, Марс/ ако не даде отчетливо събитие, обикновено се усеща на едно по-фино ниво. Често намира израз или в сънищата, или в някои на пръв поглед рутинни и ежедневни дейности, но носещи символичен/ритуален характер.

Вчера и днес, заради точната опозиция на тр. Меркурий към нат. Луна в 8 дом, очаквах да съм по-изнервена и докачлива от обичайното, но се прояви по друг начин. Случайно* се озовах във виртуална библиотека с множество антични заглавия, за съжаление повечето на неразбираеми езици, но тук-там имаше и по нещо полезно. По-късно ме обзе параноя да не ми издъхне лаптопът и реших да прехвърля част от натрупаната информация на флашка. Върху въпросната флашка открих много стари снимки /спомен за някогашния ми начин на живот/, стана ми много тегаво и горчиво, поплаках си и после с широк замах затрих 1,5 гигабайта информация, част от ненужно вече минало.

 
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3010 -: Декември 13, 2015, 05:22:38 pm »
В петък голямото ми момче решил да се прави на балет майстор в леля си и така паднал на нос - че аха да го счупи. Сетих се сега да му видя картата за тогава - ами нищо особено не виждам. Нали по Марс са инцидентите?

А миналата година имахме друг инцидент - пак в Пирогов - единият му тестис се беше усукал някак вътре и веднага операция по спешност с висока степен на риск ... Голям шок беше за всички. След това започна и да заеква и 1 година го водих на логопед. Във втората карта има Секстил на нат.Марс с тр. Меркурий в 6 дом, а той прави и тригон с нат. Непрун. Това ли да е връзката  ::)
Над силата е само умението да я владеем!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #3011 -: Декември 13, 2015, 05:37:39 pm »
А, ти искаш и високорискови операции, и ударен, несчупен нос-всичко да е по транзити
Че то тогава други техники не ни трябват

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #3012 -: Декември 13, 2015, 06:36:01 pm »
нищо не разбирам по тези карти - къде са куспидите на домовете?

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3013 -: Декември 13, 2015, 07:08:09 pm »
Тънки червени линийки, с римски цифри са отбелязани номерата, с арабски градусите - примерно 2 дом на 25 гр в близнаци :)

Papy, благодаря за насоката - ще погледна прогресии, дирекции и профекции :)

Струва ми се, че в моята карта и в картата на баща му е по-изразено :)
« Последна редакция: Декември 13, 2015, 07:11:13 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #3014 -: Декември 13, 2015, 07:26:52 pm »
Тери, мога ли да предложа  триъгълната, огнена картинката, която аз видях : Уран стационарен 16 * Овен (9-ти) -Нептун (5-ти-)- АСЦ - и може би индиректно да си развълнувана на случката/-ите по 5-ти ?!? :)

Откак имам дете случките по пети дом са свързани с нея. Но вече твърдо съм решила тази проклета квадратура 5-8 дом да я отработвам чрез хазарт и изсмукване парите на другите :D
Frankly, my dear, I don't give a damn.