Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845079 пъти)

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Събития и транзити
« Отговор #3135 -: Февруари 10, 2016, 04:20:55 pm »
Вчера, докато си мислех колко съм зле, се появи онази "марсова" жена, а днес прочетох нейната покъртителна житейска история. Това "случайно" запознанство ми даде да разбера, че има хора с много тежки съдби, които успяват да не се пречупят, запазват силата на духа си. А вчера, преди да се появи тази жена, тъкмо изслушах поредната порция мрънкане от приятелка, която нито стои гладна, нито на студено, нито в мизерни условия, нито е погребала болно дете, нито е преживяла смърт на близък, нито дори се нуждае от пари и спешно да си търси работа. Да им се неначудиш на скучаещите домакини... Неаспектирана Луна в Лъв, ъглов Сатурн в твърд аспект със Слънце и Венера.

Често хората с много сериозни проблеми на главата не обелват и думичка, но има такива с бели кахъри, които оревават света  :012: Лично аз мрънкам само на хора, които ги чувствам близки, пред другите само се усмихвам и нищо не споделям.  :)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Събития и транзити
« Отговор #3136 -: Февруари 10, 2016, 04:33:52 pm »
Лили, това ли домакинята със силно Слънце по шадбала?

В една карта бях видяла Слънце с приблизително 200 точки, докато другите планети бяха на под 140. Не познавам лично притежателката на картата, но от форумните й изяви (не е този форум) си личеше силно желание да е център на внимание, породено от изострена вътрешна несигурност, която пък е породена от лоши отношения в семейството. Направо ти давам данните:  1.8.1983, 13:30 (не е точен), Rawalpindi, Pakistan. Давала съм данните и преди. Мисля, че й беше предсказала вярно, че ще се омъжи - омъжи се миналата година през пролетта. Наскоро (през декември или януари) се роди първото й дете, момиче.

http://forum.astro.com/cgi/forum.cgi?action=viewprofile;username=u292046986
« Последна редакция: Февруари 10, 2016, 04:36:44 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3137 -: Февруари 10, 2016, 04:40:29 pm »
Не, беше метафора. Правих си статистика, защото предположих, че свръхакцентирано Слънце по шадбала може да носи известност или забележителни постижения, или поне да е успял човекът. Нищо подобно, при доста успели личности виждам Слънце с нисък бал - 80-90%. Среща се и среден бал - между 120 и 160.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #3138 -: Февруари 10, 2016, 04:48:09 pm »
При жените : Слънце във Везни, Лъв, Водолей като процент носят забележителни постижения и популярност
При мъжете: Слънце в Скорпион, Дева, Риби, Телец, Стрелец. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3139 -: Февруари 10, 2016, 04:48:40 pm »
Може би е за предпочитане баловете да са по-равномерно разпределени, да няма такова изсилване в посока на една-единствена планета, започват да се търсят свръхкомпенсации.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Събития и транзити
« Отговор #3140 -: Февруари 10, 2016, 05:08:56 pm »
Лили, как се изчислява силата на планетата?
Ясно, че програмата автоматично го прави, но знаеш ли на база на какво.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3141 -: Февруари 10, 2016, 05:11:24 pm »
Четох, че се прави сбор по 6 различни критерия за определяне на силата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Събития и транзити
« Отговор #3142 -: Февруари 10, 2016, 05:13:48 pm »
Четох, че се прави сбор по 6 различни критерия за определяне на силата.

А да си спомняш какви са критериите  ;D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3143 -: Февруари 10, 2016, 05:16:15 pm »
Тук има обяснение на руски: http://vohuman.ru/jyotish/shest-sil.html

Сигурно може да се намели и на английски някъде.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3144 -: Февруари 10, 2016, 06:28:42 pm »
Вчера, ден след Новолунието, при тр Луна съвпад с нат. Слънце, тр Марс съвпад с нат Плутон У6 в 6д и тр Венера У12 върху нат Сатурн У8 в 8д дъщерята си навехнала глезена на степера във фитнеса, където беше тръгнала от миналия месец- сега лежи с бинтован крак и се опкалква, че била затворник вкъщи, леглото било ръбесто и т.н.
При мен Новолунието е в 6д съвпад със Сатурн У5, У6 в края на 5д- очаквах нещо творческо да ми се случи, а не детето и ставите му да пострадат  :o
Преди 11г при Новолуние козирог точен съвпад с неин Сатурн У8 в 8д си навехна пак левия глезен, тогава беше в гипс цял месец, Луната при нещ е У2 и У3 в края на 5д, може да се каже съвпад с К6
Всъщност дъщерята най-много е ядосана за това, че пропуска един курс в университета, който си е заплатила предварително. И гладна е била, и на студено е била, мизерията я съпътства през целия ѝ 25годишен живот, но не се е сломила, щом си взе магистърската степен и продължи докторантура, само отбелязах събитието и транзитите, нали такава е темата тук?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #3145 -: Февруари 11, 2016, 09:30:43 am »
А някъде има ли тълкуване според това коя е най-силната планета?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Събития и транзити
« Отговор #3146 -: Февруари 11, 2016, 10:21:49 am »
Това е кратичко, на английски, за балообразуващите компоненти на шадбала.

https://vijayalur.wordpress.com/2011/06/15/shadbala-an-overview/

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3147 -: Февруари 11, 2016, 12:41:49 pm »
А някъде има ли тълкуване според това коя е най-силната планета?

Програмата само изчислява, тълкуването сам си го правиш - синтез на всички фактори и влияния.
В Джаганатха Хора няма текстови блок с готови интерпретации.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Събития и транзити
« Отговор #3148 -: Февруари 14, 2016, 06:10:27 pm »
Ааа имах страхотен ден  :D
Отдавам го на влизането на Меркурий във Водолей и сходящият квадрат с Луна/Плутон. При приятелката опозиция с нат. Мерк

Ще ходим с тази приятелка на Витоша, преход 2-3 часа. Нагоре ми беше тегаво по едно време едва дишах, викам на връщане поне ще е по лесно. Стигнахме желаната чел и седнахме да ядем. На връщане обаче ме заболява не човешки корема, все едно киселина бях пила- гастрит. На долу още 2-3 часа, толкова ме болеше, че ръцете ми изтръпнаха, причерняваше ми пред очите от болка, ама не спирам, щото седна ли няма да стана  ;D
Наближаваме колата, аз вече с последни сили и ми идва да вия от болка. И се хилиме, че остава да са откраднали колата ;D Е колата не бяха, само бяха разбили ключалката и взели касетофона. Караме към вкъщи и хоп някакво трескане, все едно падна нещо от колата. Вече изтръпнах, да останем посред пътя щеше да е брутално, всичко си беше на мястото слава богу ;D
Страхотен св. Валентин ;D
Сега и гладна ще стоя цяла вечер, а в нас сготвени само вкусотии  ;D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #3149 -: Февруари 14, 2016, 08:42:12 pm »
Сатин, важното е, че чувството ти за хумор не те напуска.  :)  :38:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“