Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845891 пъти)

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Събития и транзити
« Отговор #3720 -: Юли 02, 2016, 09:32:00 pm »
Според класиците Марс е нощна планета ,печели по-вече точки и има повече сила тогава .Лично аз мисля ,че марс нощен е по-силен за знак скорпион и 8д/един вид Плутон/,дневният е по-силен за овен и 1д .Имали са спор за меркурий и Венера какви са-много ясно ,че Венера дневна ,в горната половина на картата е по силна за везни и 7д,в долната половина за телец и 2д ,нощен Меркурий-за дева и 6д ,лично мнение,не знам защо не са го отчели това .

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Събития и транзити
« Отговор #3721 -: Юли 02, 2016, 09:45:26 pm »
И също виж ако термите се сменят, коя те описва по-добре
Поне термата е една и съща от 6 до 12, едно колебание по- малко.
Днес тр. Слънце У3 ми мина върху Луната У1,2, голяма каша сътворих.
От месец сме планирали едно ходене до Гърция с приятелка, завчера тя намери оферта, на пръв поглед много изгодна ,съгласих се и тя се зарадва.Вчера уточнявахме нощувки, автобуси до София и т.н.
И снощи, като си направих една груба сметка, че тази година 2/3 от заработеното съм и ще го дам за спомени, чак ми загорча. Оказа се, че и офертата не е чак толкова изгодна, защото има сума доплащания, включва само нощувка, в София хотели , и изобщо цената излиза минимум двойна.
И срам, не срам , звъннах да и кажа лошата вест. Тя се съгласи с мен, но усетих, че не и стана добре.Цял ден се чувствам много виновна.
« Последна редакция: Юли 02, 2016, 09:48:05 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #3722 -: Юли 02, 2016, 09:47:48 pm »
Според класиците Марс е нощна планета ,печели по-вече точки и има повече сила тогава .Лично аз мисля ,че марс нощен е по-силен за знак скорпион и 8д/един вид Плутон/,дневният е по-силен за овен и 1д .Имали са спор за меркурий и Венера какви са-много ясно ,че Венера дневна ,в горната половина на картата е по силна за везни и 7д,в долната половина за телец и 2д ,нощен Меркурий-за дева и 6д ,лично мнение,не знам защо не са го отчели това .

Много благодаря, Бин :) А как точно се обвързва с дневото и нощно раждане? Като принцип.
« Последна редакция: Юли 02, 2016, 09:57:10 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Събития и транзити
« Отговор #3723 -: Юли 02, 2016, 09:50:53 pm »
Скорпионче, ретро Марс показва и доколко някой или нещо ни е тръпка, дали в нечии взаимоотношения наистина има страст, както и доколко желаем някой или нещо силно. Ако Марс е спрял към планета, важни натални или прогресивни точки, може да е прекъснал ситуация, действие, отношения, дейност, на които им липсва перспектива. Аспектът показва само как ще гледаме, от кой тип ще ни е отношението към случващото се.  :)
Много добре казано и вярно, поне за мен.
Аз също се опитвам да правя нещо по въпроса с безперспективните отношения.
Обаче с тази квадратура ми изглежда "затишие пред буря".
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Събития и транзити
« Отговор #3724 -: Юли 02, 2016, 10:08:59 pm »
Доколкото знам Марс е силен в долната половина на картата,под хоризонта,за разлика от Сатурн например,който е силен над хоризонта според класиците .Сега се замислям че не знам при дневно или нощно раждане има ли разлика според класиците :017:

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #3725 -: Юли 02, 2016, 10:23:30 pm »
Раазрових се и при Лили намерих:
Хайз. Это когда мужская и дневная планета в дневное время находится над зем-
лей и в мужском знаке, и также когда женская, ночная планета ночью находится в
женском знаке и под землей. В вопросах это обычно показывает чувство удовлетворе-
ния кверента во время задания вопроса, когда его сигнификатор находится в таком по-
ложении.


А в нета:
СЕКТА (ХАЙЗ) -това е ,когато мъжка планета се намира над земята денем и под земята нощем ,а Женска планета под земята денем или над земята нощем. Това не включва Марс (който като мъжка планета се държи изключително по женски и при него всичко е наопаки.

Значи ти си прав за Марс  :72:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Събития и транзити
« Отговор #3726 -: Юли 02, 2016, 11:19:34 pm »
Това е т. нар. правило за сектите на планетите. Но независимо дали са в или извън сектата си, определянето на проявлението им зависи от това дали раждането е дневно или нощно. Древните са смятали, че малефиците имат особено зловредно влияние, ако раждането е нощно. По принцип женските планети са тези в земни и водни знаци, а мъжки - в огнени и въздушни.
Обаче с Марс и Сатурн не е точно така. Марс си се брои за женска планета, а Сатурн за мъжка по дифолт.
При Луната също няма общовалидно правило. Природата й се определя от нейната фаза - растяща, намаляваща, балсамична.

Най-общо казано, при дневно раждане е по-добре мъжките планети да са над хоризонта. При нощно - обратното.
Тази техника цели да изясни дали планетите ще действат благотворно и с пълната си сила или били те и бенефици, ще са отслабени и с "вързани ръце". За малефиците съответно пък би било по-добре да са с "вързани ръце".
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Събития и транзити
« Отговор #3727 -: Юли 02, 2016, 11:38:52 pm »
Цитат
Това не включва Марс (който като мъжка планета се държи изключително по женски и при него всичко е наопаки.
А защо?

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Събития и транзити
« Отговор #3728 -: Юли 02, 2016, 11:56:51 pm »
Управлява Скорпион - женски знак. Вероятно, защото в миналото се е смятало, че войната се печели с тактика и подлост - не с груба сила и директно. Тогава войните са се обучавали не само в изкуството на боя, а и по философия, по история. Не е било само да търчиш с копието...
Това е в сферата на предположенията, но за мен има логика.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Събития и транзити
« Отговор #3729 -: Юли 03, 2016, 12:28:20 am »
Управлява Скорпион - женски знак. Вероятно, защото в миналото се е смятало, че войната се печели с тактика и подлост - не с груба сила и директно. Тогава войните са се обучавали не само в изкуството на боя, а и по философия, по история. Не е било само да търчиш с копието...
Това е в сферата на предположенията, но за мен има логика.
Аз пък мисля че е недоглеждане от тяхна страна-в желанието да определят количествено силата правилен подход за сумиране на ян факторите за ян планети и ин за ин планети .проблемът е че незнайно защо пропускат че освен светилата с по един знак,другите планети имат управление на един мъжки и един женски .Както аз го разбирам Марс под хоризонта сумира ин ,което като за управител на скорпион е допълнителна сила,обратно,когато е над хоризонта сумира ян-което е допълнителна сила за овен .За Меркурий и Венера са спорили-вътрешни планети,винаги около Слънцето-там една Венера пред Слънцето е по-вече ян-Зорница-подхожда за управител на ян занка везни,когато е Вечерница е с по-вече ин-подходяща за дева .

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Събития и транзити
« Отговор #3730 -: Юли 03, 2016, 12:33:12 am »
Вероятно има обяснение защо е така. Това, че аз не съм го прочела, не го знам и не съм в състояние да го цитирам от раз, не означава, че античните астролози са недогледали.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Събития и транзити
« Отговор #3731 -: Юли 03, 2016, 12:36:41 am »
По-малко цитиране и по-вече мислене не вреди ;)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Събития и транзити
« Отговор #3732 -: Юли 03, 2016, 12:42:08 am »
Така като се замисля по-вече правопис също няма да навреди.
А още по-дълбоко, ако се замисля се сещам, че мен не могат да ме репликират или да ми правят забележки индивиди, които не са в състояние нито да си срешат, нито да си снесат в цивилизован вид мислите.

От много "мислещи" астрологията е на тоя хал. Като има толкова мислещи - що не измислите някоя теорема? Или то не е като лаладжийството...
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Събития и транзити
« Отговор #3733 -: Юли 03, 2016, 12:43:50 am »
Всичко е от пра-качествата на планетите. Никакви женствени и подмолни и психостохастични глупости не са им влияли. И при описанието на сектите, който от древните го е писал, си го е написал защо.

Сатурн е зловреден, защото е студен и сух.
Марс е зловреден, защото е горещ и сух.

Марс си е мъжка планета, но вреди по-малко, ако се поохлади и овлажни - затова се разполага не В ЖЕНСКАТА, а в НОЩНАТА секта, когато Слънцето не пече и не може да му предаде енергията си.

Сатурн вреди по-малко, ако се постопли (той не може да се овлажни така или иначе, защото анихилира всяка влага), затова го слагат на припек, в ДНЕВНАТА, Слънчева секта, за да го държи Слънцето под око.
De omnibus dubitandum est

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Събития и транзити
« Отговор #3734 -: Юли 03, 2016, 12:53:54 am »
Имах предвид принципното положение,имена не съм споменавал,Вие-Единствената :) обаче го проектирахте лично/трябваше да се предвиди Марс е все още стационарен / .Лични забележки и репликиране не са ми в стила-когато се възприемат като такива това означава че от тях няма смисъл .