Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845353 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3855 -: Юли 13, 2016, 02:58:43 pm »
Ама вярно е нужна само кукичка и да се закачим на нея, нали през лятото диетичното хранене е на почит ?!?

Винаги ми е било любопитно защо реакцията е в пъти по-бурна и изразяваща неподправен интерес, ако се сподели нещо лично, било то приятно или не чак толкова. Такъв оживен интерес и някои по-задълбочени астрологични теми не привличат, увисват си в пространството и бързо потъват в забвение.

Вегани или месоядци, сходни неща ги влекат - да се о(б)съди нечие мнение, да се изрази лична оценка/отношение, директно или индиректно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #3856 -: Юли 13, 2016, 03:33:57 pm »
Моите впечатления са, че Тери не си пада по принцип по прекалените "лирични" и "лични" отклонения. 
Яя, просто изпълни молбата на тези, които поискаха да пусне карти.

Аз си падам по това всяко нещо да е с мярка. Северният ми лунен възел е във везни :)


И Лили е много права, астрологията дава възможност да се види в по - широк мащаб живота, но няма такъв интерес из форумите. Във форума на астрокома е същото между другото.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #3857 -: Юли 13, 2016, 03:39:28 pm »
Лили, нормално е човек да откликва инстинктивно на  личното чуждо, по този начин има възможност съзнателно да защити личното си свое. Аз винаги имам интерес към споделеното защото искам да видя астрологичното четене на същото и с времето, опита и това че, непрекъснато се уча, намирам достатъчно закономерности. Позволила съм си да гледам на нещата от по-голяма дистанция и в по-широк мащаб. Във всяко мнение, коментар, казус, отношение присъства астрология -'що не гледате така на нещата и тогава ще отпаднат тези безсмислени и образуващи бръчки, ненужни изказвания. Аз гледам на хората и на себе си като на сезони и много ясно, че ако съм Пролет, а човека отсреща е Есен, комуникацията , разбирането иска време и настройване; ако аз съм в лятно настроение,  а другия е в есенно, може да се получат и градушки и така. Един се изразява с Марс, друг с Венера, трети с Меркурий/Сатурн, други пък въобще не желаят да  изразяват Слънцето си, а пък когато всяка планета е в анаретен градус и тази планета е Меркурий  и е в Рак е добре да се погрижим да използваме нови думи, нови мисли, и да не възприемаме думите на другите твърде лично( с Луна в Скорпион)-ето ти астрологията в действия към 13.07. 2016 г  15;37 ч.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3858 -: Юли 13, 2016, 03:43:03 pm »
Винаги ми е било любопитно защо реакцията е в пъти по-бурна и изразяваща неподправен интерес, ако се сподели нещо лично, било то приятно или не чак толкова.
получава се когато липсва взаимосподеляне, в смисъл този, който споделя да е съпричастен на споделеното от другите

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3859 -: Юли 13, 2016, 03:44:21 pm »
Споделям едно по-общо впечатление, а не конкретно по диалога между Тери и Яя. И въпросът ми по-скоро беше риторичен, зная отговора. За мен няма значение коя от вас си е купила нови гащи на точки или ново ферари. Ако човек изпитва вътрешна потребност да го сподели, нека го прави. Важното е той да се чувства щастлив, независимо какви са външните оценки. Човек ако толкова се влияе от чуждите оценки, ще трябва постоянно да носи средства за енергийна защита.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3860 -: Юли 13, 2016, 03:53:47 pm »
Човек ако толкова се влияе от чуждите оценки, ще трябва постоянно да носи средства за енергийна защита.
БиБитко носи червен конец, ама нали и той е с Марс в лъв  :)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #3861 -: Юли 13, 2016, 04:07:03 pm »
Стига, де, много се задълба. Стар и Хепи са прави - само посочих, а после отговорих на въпроси, понеже нямам много време, качих картите. Не претендирам да блестя с астропознания, може друг да види нещо повече, което да му свърши работа.
Затова смятам, че е гребо да се иронизира подхванатата тема, откъдето тръгна патардията. Аз, лично, реагирах на определен коментар, иначе темата я бях отписала вече във форума.
Колко пъти сме разглеждали карти, повечето от вас са взимали дейно участие... Трябва ли да се мрънка, че едни от най-активните теми са за хорари, а не приложната астрология? На мен ми е все едно кой какво чете, пише, коментира... кой се бил скарал с майка си, кой бил паднал в банята - по-скоро гледам какви аспекти е посочил. Всеки си е с характера - прескачам конфликтните.
Покупката на жилище не е задължително да се свързва с промяна на местоживеенето и това е, на което отговорих. Ся кво, да внимавам какво говоря и пиша в обикновени изречения, без това да е явна и лична нападка...
Неприятно стана, влизаме в излишен обяснителен режим. Благодаря на тези, които разбраха.
Съжалявам, че станах повод за подобни разговори, за което се извинявам на тези, които подходиха астрологично към ситуацията в началото.

При тая хубава Венера в Лъв - абе я се поглезете, направете си по един маникюр, изпийте някой коктейл до някой шадраван. Който има моренце, да се топне в лъскав бански на русалка  :-*
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #3862 -: Юли 13, 2016, 08:04:28 pm »
Качвам картите, щото и двамата имат аспекти. Възможно е с няколко градуса да се разминават домовете, защото не съм сигурна дали ми е точна ректификацията - сама съм я правила.
Колкото до 2д, Хепи, обединяваме усилия :-) аз просто давам каквото имам, то моето не се губи :-)
Сделката ще е най-късно сряда или четвъртък сутринта, на предварителен договор, в строеж са, но строителят е сигурен и стабилен. Окончателно ще приключи с акт 16 около май месец догодина. Тъкмо и Венера ще се е обърнала директна.
В моята карта също имам показатели, но пък аз в момента правя ремонт на друго място и ще се местя там, та не знам дали Марс ми обикаля около Урана заради ремонта или заради покупката. А и Уран върху Луната ми има такива последици, въпреки че той ще я закача до декември догодина.
Та, всички сме аспектирани домово :-)
Майка ми най-много, защото тя от поне месец го мисли и като видях по какви огледи ходи, поех нещата в свои ръце, та намерих добра оферта.

Тъй като картите вече ги няма, ще разгледам само твоята - все пак е интересно като събитие. :)
Тр Марс, У6 върху Уран, У4, във 2 дом - това за мен е ремонта - правиш си ремонт на недвижимост, и после се местиш, защото имаш нужда от промяна - не виждам кой знае каква особена друга причина с тези двама Убавци :). Имаш дир К4 вече в аспект с Меркурий - може пък и с детето нещо да е свързано местенето? Или?

За покупката - имаме просто инвестиция в съдружество за покупка на недвижимост. Дир К8 е на път да смени знак - влиза в Рак. Естествено, това не е стандартно изражение, но пък наталната К8 е в Телец - не мисля че 8 дом ще те кара да дълбаеш и да изследваш психиката си. Освен това още е в лек аспект към нодалната ти ос и в добавка дир Сатурн също е в лек аспект към оста. Странно ми беше, какво пък общо може да има 11 дом в историята (където се намира Сатурн), но после преброих, че това е 8 дом на майка ти - отново инвестиция.
Мисля, че няма да е зле да внимавате, защото Козирог ти е включен знак, Стрелеца вкарва повече от необходимото оптимизъм, а при теб е 3 дом (договори, книжа), а при майка ти 12 дом. Тр Нептун ти аспектира Венера, У8, тр Уран ще стъпи на К7 и Луната - мисля си, че ще има промени, които по някакъв начин ще са свързани с покупката.


Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #3863 -: Юли 13, 2016, 08:29:32 pm »
Гледам си транзитите за август, голяма забава ме очаква  ;D Сатурн и Марс ще ми квадратират пак Луната, господин Плутон за пореден път ще изтормози Венера/тук ме е страх пак да не ме обземат обсесиите и да направя някоя глупост/ и като за капак Нептун ще ми кацне върху Луната. Да ми е честито  ;D ;D

Важни транзити, но ще коментирам само Плутон, защото тук наталната ти карта я няма - анализирай му наталните характеристики и ги приложи към Венера. Той ти е много важен, не се страхувай от него. ЛГ8 си - онова за трансформацията и напрежението спомняш ли си го?

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Събития и транзити
« Отговор #3864 -: Юли 13, 2016, 09:46:31 pm »
Хепи, страх ме е от Плутон, защото само той може да ме изкара извън равновесие. 8-цата я знам как действа, натиска ме гадината да бъда по-отговорна и зряла.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #3865 -: Юли 13, 2016, 10:21:49 pm »
Тренди, няма човек, който да не го е страх от промяната, новото, затова хората във времето обличаме всяка такава ситуация, среща, обстоятелства в нам познато ни, дали ще е  с името Плутон, дали ще  е  с ЛГ 8 или гатасосубцфдтувепвсмсмнаъаъуа е точно така-ова , за да имаме възможност да го разпознаем и да се развиваме. Центърът и периферията на всяко нещо винаги са във връзка и се стремят да поддържат същата, но не   винаги с добър тон. Плутон преди "n"брой години е бил на една ръка разстояние от Слънцето или в центъра, след "n"" брой години се е озовал в периферията, законите на космоса. В твоята карта-Плутон преди "n"брой години е бил в периферията на приоритетите ти, но сега от няколко 'n"на брой години започва да настъпва към центъра, иска отново да бъде на една ръка разстояние до кого- до най-главния( Слънце). Защо през Венера, какъв е нейния принцип, а как действа Плутон и всъщност теб те е страх от Плутон или от това , че някой или нещо ще ти измести центъра, Аза ( Слънцето) и в нечий очи, преценка, ти ще се окажеш в периферията ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #3866 -: Юли 13, 2016, 11:07:09 pm »
Тъй като картите вече ги няма, ще разгледам само твоята - все пак е интересно като събитие. :)
Тр Марс, У6 върху Уран, У4, във 2 дом - това за мен е ремонта - правиш си ремонт на недвижимост, и после се местиш, защото имаш нужда от промяна - не виждам кой знае каква особена друга причина с тези двама Убавци :). Имаш дир К4 вече в аспект с Меркурий - може пък и с детето нещо да е свързано местенето? Или?

За покупката - имаме просто инвестиция в съдружество за покупка на недвижимост. Дир К8 е на път да смени знак - влиза в Рак. Естествено, това не е стандартно изражение, но пък наталната К8 е в Телец - не мисля че 8 дом ще те кара да дълбаеш и да изследваш психиката си. Освен това още е в лек аспект към нодалната ти ос и в добавка дир Сатурн също е в лек аспект към оста. Странно ми беше, какво пък общо може да има 11 дом в историята (където се намира Сатурн), но после преброих, че това е 8 дом на майка ти - отново инвестиция.
Мисля, че няма да е зле да внимавате, защото Козирог ти е включен знак, Стрелеца вкарва повече от необходимото оптимизъм, а при теб е 3 дом (договори, книжа), а при майка ти 12 дом. Тр Нептун ти аспектира Венера, У8, тр Уран ще стъпи на К7 и Луната - мисля си, че ще има промени, които по някакъв начин ще са свързани с покупката.
:-* Благодаря ти, Хепи! Рискове винаги има, опитвам се да ги минимизирам. Сделката ще се финализира догодина между май и ноември. Затъмненията за 2017г аспектират в точен градус Меркурия през февруари и Марс през август - съответно 5 и 10 домове. Не са много свързани, освен ако не гледаме 5д като спекулация, каквото всъщност не е. Ако гледам солара за 2017, имам К8 соларен върху нат. Венера. Имам сол. Плутон върху сол. ИЦ в 3 натален дом - при мен Плутон е У2, в солара също. К12 е върху Сатурна ми, а сол. МЦ е в 9д. Соларния СЛв е върху Юпитера ми в 11 соларен. Само да не финишираме в съда  :57:
Качвам ти картата на майка ми, ако ти е интересна - към датата на избиране на имота. Утре ще я махна.
Утре подписваме договора - Луната в Скорпион транзитира през 3д на майка ми, в опозиция на наталната и в секстил с Марса й. Възможно е Марс да й е У8, ако ректификацията ми не е точна.
При баща ми транзитира също през 3д близо до ИЦ, в секстил е с неговата Луна и в квадрат сУран У7 - майка ми движи сделката.
При мен транзитът е в 1д в опозиция с Венерата. Само при мен нещата не са розови.

« Последна редакция: Юли 14, 2016, 03:33:47 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #3867 -: Юли 14, 2016, 08:55:05 am »
Яя, благодаря за картите, свалих ги и ще ги разгледам :).

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #3868 -: Юли 14, 2016, 09:03:30 am »
Хепи, страх ме е от Плутон, защото само той може да ме изкара извън равновесие. 8-цата я знам как действа, натиска ме гадината да бъда по-отговорна и зряла.

Както Рени е казала, едва ли има някой, който не го е страх :) - въпроса е дали си признава. Пък и Луната ти не е много настроена на такива плутонови изпълнения, ЮЛВ също .... :) Но, това е живота - не сме на санаториум :). Бих ти препоръчала, понеже транзита се случва в 3 дом, вместо да си "позволяваш" мисли за страх, да си напънеш мозъчето и да намериш практически начин да го оползотвориш. Наблюдавай какво ти се случва, дори в ежедневието - не е необходимо да се случи някакво супер събитие, за да го отчете, освен това е съвпад, не квадратура - това ще е процес, състояние, при което се иска твоята промяна, трансформация.
Интересно, че картата и транзитите си съвпадат с нумерологичните показатели :).

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #3869 -: Юли 14, 2016, 07:13:53 pm »
Стреличка, други бяха помислите в коментара, явно "скорпионското " в теб си го пуснала във ваканция, щом не надуши "беладоната" . ;)

е сега няма да плаша родата на първа среща,скорпионското е под ключ до първо настъпване ;)
а беладоната в допустими граници е хомеопатия,сваля висока температура