Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845888 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #3840 -: Юли 13, 2016, 09:51:35 am »
По квадрата Венера съвпад нат.Сатурн и квадрат тр.Луна (квадрата Венера - Луна повтаря наталния) от 5/8 дом отнасям и това, че тази сутрин......

Гледаш точните аспекти, съпътстващи момента на съня или имаш нещо предвид, за да обръщаш внимание точно Венера и Сатурн?

За сънища какво още да гледам? Нептун и Меркурий? И за баба по майчина линия - четвърти от 4 дом, т.е. 7 дом  ::)

Нептун, Луна, 12 дом за сънища и 7 дом за баба ти :)

Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #3841 -: Юли 13, 2016, 10:22:18 am »
Да, мидпойнтите са важни, напоследък все повече им обръщам внимание. Благодаря за напомнянето, Стар  :58:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3842 -: Юли 13, 2016, 10:57:21 am »
Благодаря, Стар - действително транзитен ретро Сатурн е на нат.МП Меркурий-Уран. На 2 градуса от нат.Непрун, който е У12 и е в квадрат с транзитния - навързват се.

Делфинче - асоциирам баба по женските сигнифиактори - Венера-Луна и Сатурн, като старшинство - затова така се насочих. Не съм от вярващите в сънища, дори не мога да кажа, че нещо съм мислила за баба толкова, че да ми е била в мислите. Обаче е факт, че в неслучайни моменти я сънувам. Иначе - да - гледах точно за времето на съня - около 5:50 ч.

Ето карта, по-прегледно е :)
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #3843 -: Юли 13, 2016, 11:39:05 am »
не се чуди,щом го мислиш направи го,раз-праз,ремонт ,имаш ли предпоставки за миграция

Стреличка, други бяха помислите в коментара, явно "скорпионското " в теб си го пуснала във ваканция, щом не надуши "беладоната" . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #3844 -: Юли 13, 2016, 12:25:25 pm »
Стреличка, други бяха помислите в коментара, явно "скорпионското " в теб си го пуснала във ваканция, щом не надуши "беладоната" . ;)

Който има нужда от беладонна... аз я надуших, но го прескочих  :-*
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #3845 -: Юли 13, 2016, 01:13:20 pm »
Който има нужда от беладонна... аз я надуших, но го прескочих  :-*

А всъщност какъв е проблема, че занимаваш целият форум, няколко поредни дни, с покупка на апартамент, в който даже няма да се местят да живеят? Имат ли пари и възможност, да го правят. По-добре да си гледаш документите по сделката, отколкото астрологичните карти.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #3846 -: Юли 13, 2016, 01:55:04 pm »
А всъщност какъв е проблема, че занимаваш целият форум, няколко поредни дни, с покупка на апартамент, в който даже няма да се местят да живеят? Имат ли пари и възможност, да го правят. По-добре да си гледаш документите по сделката, отколкото астрологичните карти.
Ти защо си толкова жлъчна?
Занимавам форума от 2 дни. И не съм единствена, която занимава форума с лични въпроси, дори го правя сравнително рядко :-) Че каква вина имаме аз и моето семейство, че на някои им се отдава едно, на други друго? Едни имат семейство, други здраве, трети кариера, четвърти печелят от тотото... трябва ли да ме е яд, че някой получава от съдбата повече от нещо, че да го иронизирам?
И предполагм, че тук сме се събрали да гледаме практическо проявление на транзити, прогресии, дирекции (във форума като цяло) със събитийност в картите. Затова и бях качила съответните карти. Вчера ги изтрих.
Кому е нужно да сме иронични, жлъчни и заядливи? Аз не се заяждам с проблемите на някои и никога не съм скачала срещу коментари, не съм участвала в спорове и съм излизала от теми, които могат да доведат до евентуални караници.
Ти защо си толкова жлъчна, ще се радвам да споделиш.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #3847 -: Юли 13, 2016, 02:02:43 pm »
Много хубави определения - жлъчна :012:

Попитах дали има проблем, че пускаш карти. Както виждаш повечето хора като коментират даден транзит как се е проявил вече, т.е. при наличието на събитие, го правят с няколко изречения със споменаване на аспектите. Не с пускане на карти на мама, на татко, дирекции, солари и т.н.

И бъди така добре да четеш с разбиране, щото никъде не съм обвинила никого, че има пари.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3848 -: Юли 13, 2016, 02:11:13 pm »
...никъде не съм обвинила никого, че има пари.

Директно и прав текст не може, пробвай индиректно. Може да обвиним някого в повече житейски късмет, птиченца на рамото и излети рогове на изобилие върху златни подноси, докато е стъпил върху грижливо постлано меко червено килимче.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #3849 -: Юли 13, 2016, 02:18:29 pm »
Точно моя милост не обвинява никого в нищо, дори и тези, които са ме нападали мен. Харесвам или не харесвам някого не е въпрос, който стои на обсъждане във форум.

А и аз имам способност да виждам зад лустрото, което на някои им изглежда като подноси, птиченца и червени килими. Всъщност те лустросаните сами се издават, но това е тема на друг разговор.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3850 -: Юли 13, 2016, 02:22:33 pm »
А и аз имам способност да виждам зад лустрото, което на някои им изглежда като подноси, птиченца и червени килими.

Все пак това е астрологичен форум и не сме се събрали тук да блестим с красота, нови рокли и материален стандарт.  :)

Това не го казвам във връзка с Yaya. Трябва да има и такива казуси - малцина могат да се похвалят с просветление или че са постигнали нирвана по време на някой транзит, по-често се случват далеч по-тривиални неща - както загуби, така и придобивки.
« Последна редакция: Юли 13, 2016, 02:25:41 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Събития и транзити
« Отговор #3851 -: Юли 13, 2016, 02:26:50 pm »
Гледам си транзитите за август, голяма забава ме очаква  ;D Сатурн и Марс ще ми квадратират пак Луната, господин Плутон за пореден път ще изтормози Венера/тук ме е страх пак да не ме обземат обсесиите и да направя някоя глупост/ и като за капак Нептун ще ми кацне върху Луната. Да ми е честито  ;D ;D

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #3852 -: Юли 13, 2016, 02:34:34 pm »
А всъщност какъв е проблема, че занимаваш целият форум, няколко поредни дни, с покупка на апартамент, в който даже няма да се местят да живеят? Имат ли пари и възможност, да го правят. По-добре да си гледаш документите по сделката, отколкото астрологичните карти.

Ще се намеся, защото ние двете с Рени пуснахме първите въпроси към Яя, което пък в момента води до този пост.

Terry, ако желаеш, погледни началото на разговора и ще разбереш. Яя само спомена събитието и описа част от транзитите. Оттам нататък я заразпитвахме ние за натал, прогресии и т.н. Тя не е искала нито съдействие, нито помощ, нито мнение, нито е качвала карти.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #3853 -: Юли 13, 2016, 02:46:08 pm »
Ама вярно е нужна само кукичка и да се закачим на нея, нали през лятото диетичното хранене е на почит ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #3854 -: Юли 13, 2016, 02:49:53 pm »
Гледам си транзитите за август, голяма забава ме очаква  ;D Сатурн и Марс ще ми квадратират пак Луната, господин Плутон за пореден път ще изтормози Венера/тук ме е страх пак да не ме обземат обсесиите и да направя някоя глупост/ и като за капак Нептун ще ми кацне върху Луната. Да ми е честито  ;D ;D

Виж кога пак са ти я квадратирали, как и с какво (по какъв начин) си реагирала в периода и това ще ти даде помощна информация как може да се подготвиш за предстоящите пак транзити -в това е смисълът на всеки случващ се процес на който откликва всеки от нас. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“