Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 847347 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #180 -: Февруари 20, 2014, 09:02:50 pm »
На 4годинки сме,и за съжаление на антибиотик номер 4. :( Измъчи се горкото-само мрънка,не се храни.Не знам вече какво да го правя.

Какво му забраняваш да прави ?!?
Пробвала ли си да замениш  "на 4 г . сме "   , с " на 4 г. е " ?!?

При теб какво се случва около Луна/Венера ?!?

Иначе нямам мнение откъм лечение с лекарства  :(
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #181 -: Февруари 20, 2014, 09:44:21 pm »
А, Рени, защо искаш да не сме :)

Papy,желателно е на тези години мама да започне да поощрява детето да казва "Не" ,да му позволя да прави бели ,даже и да се нарани ,въобще да започне процеса на отделяне,разбира се без крайности.Това е периода на одобрение от страна на родителите ,особено на мама-това е възрастовия цикъл на Луната,като при детето в същия са включени един "спринт " на Марс,един квадрат на Юпитер ,един "урок" на Сатурн и почти два "танца на пр.Луна .
Започваме да разбираме,че сме или аз и мама не е света ,а още много заобикалящи ни неща ,които взаимодействайки си с нас,ни помагат да се самоопределяме като самостоятелни индивиди,"отделяйки се " от мама и когато това ни е "забранено" под една или друга форма ,в следствие някакви причини,реагираме как -несъзнателно ,първично ,емоционално по Луна и Марс .
Мисля,че настинките с температура са по Марс.
Не твърдя ,че е психосоматика ,може детенце просто да е хванало вирус  .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Събития и транзити
« Отговор #182 -: Февруари 20, 2014, 09:53:44 pm »
Съвсем съгласна с Рени - няма ние, има аз.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #183 -: Февруари 20, 2014, 09:56:16 pm »
Прочети пак какво съм написала и ще разбереш кой ,какво и кога казва ,макар да мисля,че ако успееш да се дистанцираш ,разбира се доколкото е възможно ,сама ще се сетиш ,че си /сте изживяли или го преживявате и с твоето дете . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Събития и транзити
« Отговор #184 -: Февруари 20, 2014, 09:59:57 pm »
А, Рени, защо искаш да не сме :)

Papy,желателно е на тези години мама да започне да поощрява детето да казва "Не" ,да му позволя да прави бели ,даже и да се нарани ,въобще да започне процеса на отделяне,разбира се без крайности.Това е периода на одобрение от страна на родителите ,особено на мама-това е възрастовия цикъл на Луната,като при детето в същия са включени един "спринт " на Марс,един квадрат на Юпитер ,един "урок" на Сатурн и почти два "танца на пр.Луна .
Започваме да разбираме,че сме или аз и мама не е света ,а още много заобикалящи ни неща ,които взаимодействайки си с нас,ни помагат да се самоопределяме като самостоятелни индивиди,"отделяйки се " от мама и когато това ни е "забранено" под една или друга форма ,в следствие някакви причини,реагираме как -несъзнателно ,първично ,емоционално по Луна и Марс .
Мисля,че настинките с температура са по Марс.
Не твърдя ,че е психосоматика ,може детенце просто да е хванало вирус  .

Определено са по Марс. В момента транзитен Марс е точно в градуса на асцендента ми, от няколко дни съм с настинка и температура, която по никакъв начин не мога да сваля. Най-после прецених, че утре вече задължително трябва да се отделя за малко от работата си и да отида на лекар, защото съм силно предразположена към пневмонии.

Тъкмо се чудех транзитен Марс във Везни през мой 12-ти дом и през АЦ какво ще донесе и точно си мислех, дано като стане ретро след няколко седмици и се върне обратно в 12-ти, да не се налага да посещавам болница. Така и стана. Само не мога да разбера защо транзитите на Марс и към него, винаги се проявяват по сигнификациите на 6-ти дом, след като в натала той е управител на 6-ти и на 7-ми домове, никога нищо по седмодомни теми не излиза.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #185 -: Февруари 20, 2014, 10:09:02 pm »
Прочети пак какво съм написала и ще разбереш кой ,какво и кога казва ,макар да мисля,че ако успееш да се дистанцираш ,разбира се доколкото е възможно ,сама ще се сетиш ,че си /сте изживяли или го преживявате и с твоето дете . ;)

Разбира се, имаш право на мнение, няма да го оспорвам
Не съвпада с моето
Майката не е случаен човек, за добро или лошо, и би трябвало тя да знае по-добре кога е време за "е"

Извинявай,слаба ми е преценката .Ще си изтрия по-долу поста .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #186 -: Февруари 20, 2014, 10:15:07 pm »
Ми то на всички ни е слаба-тя си знае най-добре
Давай да трием масово :)

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Събития и транзити
« Отговор #187 -: Февруари 20, 2014, 10:16:50 pm »

Разбира се, имаш право на мнение, няма да го оспорвам
Не съвпада с моето
Майката не е случаен човек, за добро или лошо, и би трябвало тя да знае по-добре кога е време за "е"

аааа, няма начин да не знае :012:
вземи помисли пак

освен това "ние" няма нищо общо с контекста, още по-малко със семейството

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #188 -: Февруари 20, 2014, 10:22:28 pm »
Ти помисли пак, знам, че обичаш
Аз съм заета с мелбата :)

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Събития и транзити
« Отговор #189 -: Февруари 22, 2014, 12:38:03 am »
Искам да пообсъждаме затъмненията, които ще запролетят скоро, но дали си имаме тема за затъмненията, нещо не намерих. Понеже много отскоро се занимавам с астрология и не знам много неща, това, което знам, е че слънчевите активират събития, а лунните се преживяват по-скоро психически. Гледа се кои оси като домове активират. Правилно ли е? Как се подразбира лунно в 12 дом например - чувство за изолация, самота, депресия? Трайността е до следващото, нали така? Какво става, когато съвпада с планета, какъв орбис се ползва? Изпускам ли нещо важно?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #190 -: Февруари 22, 2014, 11:23:31 am »
Искам да пообсъждаме затъмненията, които ще запролетят скоро, но дали си имаме тема за затъмненията, нещо не намерих. Понеже много отскоро се занимавам с астрология и не знам много неща, това, което знам, е че слънчевите активират събития, а лунните се преживяват по-скоро психически. Гледа се кои оси като домове активират. Правилно ли е? Как се подразбира лунно в 12 дом например - чувство за изолация, самота, депресия? Трайността е до следващото, нали така? Какво става, когато съвпада с планета, какъв орбис се ползва? Изпускам ли нещо важно?

Smarta,на мен също са ми интересни като явление и проява ,но да ти кажа и аз само съм чела за тях ,но не мога все още да "разчета".Мога да споделя лични наблюдение-при съвпад с планета,главни оси при мен  винаги делата по същите стигат своята кулминация ,по-често със знак "-" ,следва край/раздяла ,изолация и хоп-среща ,но не мога точно да обясня с какъв тип личности.Предполагам ,че при мен проявата е такава ,заради спецификата около нодалната ос в натала ми.
Не знам доколко съм ти била полезна ,с тази информация ,но както хората обичат да чуват ,при мен "действат " лунациите/затъмненията.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Събития и транзити
« Отговор #191 -: Февруари 22, 2014, 11:45:47 am »
За да се разберат затъмненията е задължително да се прочете книгата на Бернадет Брейди ,,Предсказателна  астрология,, .Накратко всяко пълнолуние и новолуние оказват влияние,но докато те са войници ,СЛЗ са им <<генералите,колкото са по ,,пълни затъмненията толкова по силен и продължителен ефект имат,всяко има свой ,,характер,, описан от Бернадет Брейди .Когато характерът на СЛЗ е в резонанс,подобен на дома в който попада и на планетата с която е в аспект ефектът се усилва още по вече :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #192 -: Февруари 22, 2014, 11:50:39 am »
За да се разберат затъмненията е задължително да се прочете книгата на Бернадет Брейди ,,Предсказателна  астрология,, .Накратко всяко пълнолуние и новолуние оказват влияние,но докато те са войници ,СЛЗ са им <<генералите,колкото са по ,,пълни затъмненията толкова по силен и продължителен ефект имат,всяко има свой ,,характер,, описан от Бернадет Брейди .Когато характерът на СЛЗ е в резонанс,подобен на дома в който попада и на планетата с която е в аспект ефектът се усилва още по вече :)

Цитат
Когато характерът на СЛЗ е в резонанс,подобен на дома в който попада и на планетата с която е в аспект ефектът се усилва още по вече

Може ли пример от лични наблюдения  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Събития и транзити
« Отговор #193 -: Февруари 22, 2014, 12:35:51 pm »
Пример-СЛЗ от Сарос 5 южна/нова/ на 23,11.2003 беше съвпад с натална Венера 1,4 стрелец,на куспидата на 9 дом.Характера на нат. Венера и това СЛЗ бяха в резонанс.Дълго е за обяснение ,но всичко възможно заложено кто потенциал на това СЛЗ се изяви и ефекта продължи много дълго време.Сега последното СЛЗ 16 северна направи съвпад с Луната ми на 9 скорпион ,8 дом,общото в характерите им е интуицията,която усещам се е увеличила,майка ми/Луната/ преди 2 месеца ми даде доста голяма сума без да съм го искал/8 дом парите,подкрепа материялна от другите/Принципът на резонанса е основен в астрологията няма нужда да се доказва :)

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Събития и транзити
« Отговор #194 -: Февруари 22, 2014, 06:51:21 pm »
Тази книга на Брейди е известна като Орелът и чучулигата, четох я миналата година. Главата със затъмненията ми се стори много мистична, но още не съм проучвала действието им в карти и ми е някак неразбираемо. Ако затъмнение направи опозиция към планета, особено Слънцето, това че става дума за опозиция брои ли се със знак минус или само се активира?