Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845511 пъти)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Събития и транзити
« Отговор #4065 -: Септември 26, 2016, 09:47:40 pm »
Свърза се с мен в 14.01 ч., тр. Луна ми е била във 2-ри дом,  преди това няколко неприети позвънявания.
Това е пътуване, организирано специално за тяхна група и ползват голяма отстъпка, почти наполовина от нормална цена.
Алена е права, тр. Уран като У 9 се връща към нат. Юпитер на К11 , за  току- що отминалите празници пак имах оферта за чужбинско.
Аз, стига да получа разрешение да отсъствам, защото са три раб. дни, а комисията, в която са ме възцарили, трябва да почне работа по същото време, смятам да си я платя. То е достатъчен подарък намалението им като спешъл група.
Иначе с нетърпение чакам Юпитер да нагази в мой 5-ти по Коледа, Новата година или поне дните около нея да изкарам на някое по- далечно място.

А, и преди дни получих мой номер нови официални чепици на Geox от любимия велур и едни пантофки , пак маркови- те пък  от богатата USA шефка на екс- снахата, която купува в промишлени количества и не успява да носи всичко. На Геокса много му се радвам, 200 лв. не бих дала за обувки, които ще слагам от дъжд на вятър.
« Последна редакция: Септември 26, 2016, 09:55:22 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Събития и транзити
« Отговор #4066 -: Септември 29, 2016, 08:23:33 pm »
Някой има ли впечатления за транзита на СЛВ през домовете? Малко информация намирам в нета, и то обща. СЛВ свързва ли се със събития, важна роля ли играе при случването на нещо?

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Събития и транзити
« Отговор #4067 -: Септември 30, 2016, 11:08:31 am »
Някой има ли впечатления за транзита на СЛВ през домовете? Малко информация намирам в нета, и то обща. СЛВ свързва ли се със събития, важна роля ли играе при случването на нещо?

Акцентира дома и случващото се там.

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Събития и транзити
« Отговор #4068 -: Септември 30, 2016, 08:08:47 pm »
Тоест засилва влиянието на транзитните планети в дадения дом?
Гледах назад... когато се е застъпвал с транзитната Венера например в 5д съм почнала връзка, сменяйки дома - от 4 в 3д (с транз.Юпитер) точно се дипломирах.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #4069 -: Октомври 01, 2016, 07:43:34 pm »
Някой има ли впечатления за транзита на СЛВ през домовете? Малко информация намирам в нета, и то обща. СЛВ свързва ли се със събития, важна роля ли играе при случването на нещо?

има 1-2-3 теми за възлите .... доста неща са описани там.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #4070 -: Октомври 01, 2016, 07:45:05 pm »
Тоест засилва влиянието на транзитните планети в дадения дом?
Гледах назад... когато се е застъпвал с транзитната Венера например в 5д съм почнала връзка, сменяйки дома - от 4 в 3д (с транз.Юпитер) точно се дипломирах.

не, транзитните са само добавка - гледай за аспекти с наталните. Но преди всичко, тр възли наблягат, искат работа по дома и знака, където се движат. Прочети в темите - писано е доста - поне аз.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Събития и транзити
« Отговор #4071 -: Октомври 02, 2016, 03:36:27 pm »
Кои транзити и аспекти карат натива да търси тишина? В себе си и у другите. Да ти се мълчи като риба /12 дом/.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Събития и транзити
« Отговор #4072 -: Октомври 02, 2016, 03:39:27 pm »
Кои транзити и аспекти карат натива да търси тишина? В себе си и у другите. Да ти се мълчи като риба /12 дом/.

Тишина и подреденост,дълбочина и следователно една мрачна тишина,сива безвкусна рутина(не говоря за транзити,аспекти и така нататък) - Дева,стелиум в 6-ти натален Дом(Скоприон) - Аз.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4073 -: Октомври 02, 2016, 06:44:57 pm »
Кои транзити и аспекти карат натива да търси тишина? В себе си и у другите. Да ти се мълчи като риба /12 дом/.

Аз бих гледала на акценти към К12 и ИЦ - до толкова, до колкото ИЦ е твоя вътрешен свят, твоята крепост, място, на което се чувстваш защитен, в безопасност и в кожата си.

Акценти към двете области (куспида/дом) от Меркурй (комуникация), Венера (говор, общуване), У7 в натала.

Аз имах прогресивно новолуние в 12 дом и имам такава потребност, прогресивните светила все още са ми в 12 дом, тр.У1 и той е там, в квадрат към У11 (квадрат Нептун/Сатурн + нептунова квадратура).

Животът ми е доста по-прибран, дразнят ме излишни брътвежи, не ми се слушат глупости, предпочитам да се вглъбя в моите си неща... Преди живеех изцяло навън, прибирах се само да спя. Сега няма как, но съм в режим:"Остави ме на мира!". Общувам с малко избрани хора, избягвам и форуми (в сравнение с преди).

Разбира се, има и други аспекти, които ме изкарват на показ, но там е друга бира ...  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Събития и транзити
« Отговор #4074 -: Октомври 02, 2016, 09:58:30 pm »
Кои транзити и аспекти карат натива да търси тишина? В себе си и у другите. Да ти се мълчи като риба /12 дом/.

Виж какво се случва с управителите на III и XII дом или евентуално с Меркурий по-общо. Някой сатурнов аспект спрямо тия трите, да речем, или ако транзитните У3/12/М. са върху Сатурн (или евентуално Плутон), нещо от сорта. За мен това положение е натално, не знам.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #4075 -: Октомври 02, 2016, 10:22:53 pm »
Кои транзити и аспекти карат натива да търси тишина? В себе си и у другите. Да ти се мълчи като риба /12 дом/.

По 12 дом е принудителната изолация. Аз бих търсила аспекти и транзити към и през 3/9 дом, където е нашата комуникация, 3, и отваряне към света, 9 дом. Също така би могла да е засегната оста 4/10 дом с нещо, което да ни накара да загърбим желанието ни да сме забелязвани и да се приберем навътре, да сме си самодостатъчни и да нямаме нужда от други хора. Транзити на Сатурн, Плутон, Нептун към Меркурий, Луна например, напрегнати аспекти с участието на 7 дом - куспида или управител. Мястото на Меркурий в натала и аспектацията му също трябва да се вземе предвид.

Освен това има различни причини човек да търси усамотението - така може да се чувства най-комфортно, но може и да му липсва достатъчно самочувствие и увереност, за да влезе в контакт с другите - 7 дом и тогава мълчанието му ще е по 12 дом, защото тогава той ще се чувства изолиран - такова мълчание не е тишина.

Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Събития и транзити
« Отговор #4076 -: Октомври 02, 2016, 11:28:35 pm »
Кои транзити и аспекти карат натива да търси тишина? В себе си и у другите. Да ти се мълчи като риба /12 дом/.
Когато най-после намираш себе си, и 12 дом понякога е "у дома" на вътрешния ни свят, ако натално е предпоставен така. Иначе, да в книгите е изолация, но може и да е време да чуеш мислите си, когато мълчат другите, ти също.А дали не ти се налага да  ставаш  повече 12 дом, нептун, риби, отколкото водолей?
Творческите личности често имат акцентиран 12 дом, Уран.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4077 -: Октомври 03, 2016, 12:37:38 pm »
Сега покрай тази дискусия се замислям за моя р.Марс на ИЦ ..... как винаги имам фактор на напрежение у дома. Марс на ИС ... направо е като табелка:"Внимание! ВИСОКО НАПРЕЖЕНИЕ!" и онзи знак на светкавица  :012:
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4078 -: Октомври 03, 2016, 01:18:44 pm »
Сега покрай тази дискусия се замислям за моя р.Марс на ИЦ .....

И моят е там, макар че е само с тригони и в неагресивен знак. Не обичам да тропам, но все се намираше кой на мен да ми тропа и да разваля емоционалния комфорт. Откакто живея сама, е в пъти по-спокойно, сама си регулирам емоционалния фон, а Марс се обажда периодично чрез битови неуредици и проблеми, усещане за тревожност и безпокойство.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Събития и транзити
« Отговор #4079 -: Октомври 03, 2016, 10:24:50 pm »
Сега покрай тази дискусия се замислям за моя р.Марс на ИЦ ..... как винаги имам фактор на напрежение у дома. Марс на ИС ... направо е като табелка:"Внимание! ВИСОКО НАПРЕЖЕНИЕ!" и онзи знак на светкавица  :012:
И аз съм от тези, но все си напомням, че е  в   м о я т а карта, все ми се вижда отвън от другите да е проблематиката....Но е голям двигател за лично нахъсване, или развитие, ако искаш го кажи. Лошото е,че нещо все ми клокочи под повърхността, ако не го канализирам, ме разболява.