Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845864 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #4605 -: Юли 03, 2017, 12:15:27 pm »
Алена, какви са синастриите на мъжа ти с всяко от децата ви? Има ли и там напрегнати конфигурации?
Напълно е възможно да се нахвърля върху тях заради това, че ти го дразниш. Имам такъв пример пред очите си.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #4606 -: Юли 03, 2017, 12:19:41 pm »
Нямах за цел да става дискусия, исках да направя коментар за опозицията Марс/Плутон на IC/MC  и точния им квадрат към натално Слънце. На тези градуси беше и пълнолунието, и според мен това подчертава поляризацията.

Благодаря на всички за съпричастността. В изминалите 2 години извървяхме много път в посока хармонизиране. Аз все още не съм отписала каузата. Предполагам, че преломниямомент ще бъде след 1-2 години, когато при мен Меркурий (У4, У7) по прогресии се обръща, сега би трябвало да е стационарен вече. И СД Сатрун застава на ДС.

мдаа, имаш 2 год на разположение, за да разбереш, ЗАЩО ти се СЛУЧВА това и да направиш съответния коректур при себе си. Преди 2 год ти намекнах за тези проблеми, но ти не обърна внимание. Жалкото е, че в схемата вече се включват и децата, защото те са най-скъпото за една майка.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #4607 -: Юли 03, 2017, 12:22:07 pm »
Алена, какви са синастриите на мъжа ти с всяко от децата ви? Има ли и там напрегнати конфигурации?
Напълно е възможно да се нахвърля върху тях заради това, че ти го дразниш. Имам такъв пример пред очите си.

абсолютно възможно - и при майка ми е било така с брат ми - напуснала е втория ми баща, за да няма той повод да тормози детето й. Е, ако беше погледнала себе си, може би е могла да избегне ситуацията .... но това е много трудно - първо трябва въобще да се приеме, че вината по някаква причина може да е в нас.

Като гледам, тук се заформя дискусия като онази с аделината ..... всички и всичко около нас е виновно ....

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #4608 -: Юли 03, 2017, 12:24:31 pm »
Какви са тези намеци (а в поста преди моя съвсем явно е написано), че Алена трябва да се коригира? Тя го била провокирала, тя го дразнела...абе на кривата ракета космоса й пречи. Все жената е виновна, групости! Виновна е само, че е избрала подобен тип, но то в тази България с този османски манталитет, и у мъжете, и у жените, няма голям избор.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4609 -: Юли 03, 2017, 12:28:10 pm »
Алена, поинтересувай се от НЛП практики. И на шега го казвам, и не съвсем. В твоя случай обаче не знам доколко тази техника ще е приложима, не ми приличаш на някоя манипулативна женица, която по завоалиран и индиректен начин си постига целите. И вероятно не си човек, който мазно върти опашка в името на изкуствено поддържана хармония, която често е само привидна, за пред хората – да симулираме щастливо и успяло семейство, сплотена двойка, докато вътре всичко ври и кипи. Много разпространена ситуация у нас.

Не съм ви в къщата, не мога да кажа ти какво имаш да коригираш в себе си, в поведението си спрямо него. Но доколкото разбирам, доста премерено подхождаш – не му влизаш в тона, не избухваш и не крещиш. Има обаче типове хора, които се вбесяват от мълчание и още повече от игнориране. Понякога има нужда леко да му влезеш в тона, за да усети внимание към своята персона, а на леден игнор. Но да се постараеш, доколкото е възможно, да не влагаш негативни чувства, а да погледнеш върху някоя негова изцепка и откъм комичната ѝ страна.

Според мен беше твърде неуместно да се сравнява случаят с този на Аделина. Нищо общо няма и си личи от хиляда километра.

« Последна редакция: Юли 03, 2017, 12:31:25 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #4610 -: Юли 03, 2017, 12:31:32 pm »
Какви са тези намеци (а в поста преди моя съвсем явно е написано), че Алена трябва да се коригира? Тя го била провокирала, тя го дразнела...абе на кривата ракета космоса й пречи. Все жената е виновна, групости! Виновна е само, че е избрала подобен тип, но то в тази България с този османски манталитет, и у мъжете, и у жените, няма голям избор.

Ами, Тери, това е моето мнение - нали сме във форум. Тя може да го "чуе", а може и да го "подмине".

И това не са намеци - да, съвсем ясно съм го казала. Защото смятам (това, което не си прочела, защото сигурно така е по-удобно), че всичко, което ни се случва, има СМИСЪЛ - и астрологията може да ни помогне да го разчетем. А не да отчитаме цикъла на всяка една мини-планетка ..... Алена наистина има много важна работа за вършене и колкото повече се опъва, толкова повече въжето ще се затяга около шията й. Наблюдавам я от 2 години .... и ми е мъчно за нея, защото наистина е добър човек .... просто е объркана, а не знае какво да направи.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Събития и транзити
« Отговор #4611 -: Юли 03, 2017, 12:48:03 pm »
Satin, може и така да е, но вече не се оставям да ме тъпчат, особено след онзи случай с GSM-а.
a.l.e.n.a, няма ли да е по-добре за децата, ако живеят известно време без баща си? Поне, докато нещата не са станали непоправими.
А Аделина направо си плачеше да ѝ пратят организация като Барневарн и повече никога да не види дъщеря си с това нейно отношение.
Star, нали умните хора все повтарят, че човек преди да тръгне да обвинява другите, трябва да погледне първо себе си, или може би това е грешно?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4612 -: Юли 03, 2017, 12:55:13 pm »
Трябва да си човек с ниска самооценка, че да търсиш само и предимно вината в себе си.

Според мен в една ситуация винаги има поне две страни. Но и да се самообвинява човек за всичко не е опция.

Разбира се, че някои ситуации идват с някаква цел, послание. До си коригираме нагласата, подхода, поведението. Но когато сме в отношения с човек, който е труден партньор, малко или много се налага да се нагаждаме, да потърсим баланс, разумен компромис. Най–лесно е да счупиш гърне в главата му и да подадеш молба за развод. Но ситуацията доста се усложнява, когато в семейството има деца. На тия, дето сме айляк, ни е лесно да даваме съвети. Не сме го изпитали на гърба си, макар че някои сме били директни наблюдатели и пострадали от подобни семейни сценарии.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #4613 -: Юли 03, 2017, 01:03:12 pm »
Ами, Тери, това е моето мнение - нали сме във форум. Тя може да го "чуе", а може и да го "подмине".

И това не са намеци - да, съвсем ясно съм го казала. Защото смятам (това, което не си прочела, защото сигурно така е по-удобно), че всичко, което ни се случва, има СМИСЪЛ - и астрологията може да ни помогне да го разчетем. А не да отчитаме цикъла на всяка една мини-планетка ..... Алена наистина има много важна работа за вършене и колкото повече се опъва, толкова повече въжето ще се затяга около шията й. Наблюдавам я от 2 години .... и ми е мъчно за нея, защото наистина е добър човек .... просто е объркана, а не знае какво да направи.

 :D Това болднатото ме разсмя наистина.

Да "търсиш смисъл" в ситуация, в която си обект на тормоз и здравето на детето ти и застрашено, е най-погрешният начин на мислене.

Тука (имам предвид в тази държава) ни липсва разбиране на за основни права и достойнства на човека, и не мога да понасям, когато се говори за смисъл от страданието, плащане на "минали грехове" и тем подобни. 

Frankly, my dear, I don't give a damn.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #4614 -: Юли 03, 2017, 01:04:51 pm »
Алена има тези проблеми от много време и периодично ги свързва с транзити, прогресии, дирекции, и уведомява форума. С какво ще й помогнем, обаче? Приказки много, до следващия път.

Явно е време да промени нещо и не виждам нищо обидно в едно такова мнение. Съвсем наложително и очевадно е, че се поддържа една илюзия за по-добро бъдеще. Междувременно, докато го чака да настъпи, децата й се формират като комплексирани и боязливи деца.

Принципно не вземам отношение, но в случая става дума за деца, а там съм много чувствителна.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #4615 -: Юли 03, 2017, 01:11:47 pm »
Трябва да си човек с ниска самооценка, че да търсиш само и предимно вината в себе си.

може и така да е, само че аз не говоря за ВИНА. А за промяна, еволюция, вървене напред в развитието си.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #4616 -: Юли 03, 2017, 01:14:24 pm »
:D Това болднатото ме разсмя наистина.

Да "търсиш смисъл" в ситуация, в която си обект на тормоз и здравето на детето ти и застрашено, е най-погрешният начин на мислене.

Тука (имам предвид в тази държава) ни липсва разбиране на за основни права и достойнства на човека, и не мога да понасям, когато се говори за смисъл от страданието, плащане на "минали грехове" и тем подобни.

радвам се, че съм те разсмяла.


delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #4617 -: Юли 03, 2017, 01:21:26 pm »
Съвпадът Марс/Меркурий се случи в моя 11 дом и в квадратура с натална Венера, У3 и 10 дом. Марс У 7/8 дом, СУ4, а Меркурий У1/2 и СУ10.
Точно същия ден колата влезе в сервиз за малък ремонт по ходова/спирачна система - Марс/Меркурий и съответно ми намаля сметката :) - Венера, Меркурий и 2 дом. Но пък й се радвам - Венера и 10 дом :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4618 -: Юли 03, 2017, 01:35:22 pm »
Чудех се как да вържа бюджета в началото на месеца, има доста комунални сметки за плащане. А постъпления от хонорари няма отникъде, в нашия бранш много се бавят с плащанията, има и доста некоректни възложители. Иначе всеки иска "за вчера" да му свършиш работа, после чакаш плащане по няколко месеца. Та, днес имам транзитна Венера върху нат. Юпитер – току що се обажда един стар познат и ми напомня, че има пари да ми дава, за последните две изпълнени поръчки към тяхната фирма. И довечера щял да мине през нашия район и да ми ги даде. Има някакъв баланс, непосредствено преди това /вчера/ направих нещо безвъзмездно за непознат човек. При мен аванта няма, нещо да падне от небето. Но обикновено в такива случаи енергията се задвижва – или пристига нова, платена поръчка, или някой ми се издължава със старо плащане.
« Последна редакция: Юли 03, 2017, 01:36:54 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #4619 -: Юли 03, 2017, 01:41:15 pm »
Браво, Лили! Чудесно се е получило! :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми