Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845764 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #4695 -: Юли 16, 2017, 04:12:29 pm »
Хепи, по повод този ти коментар. Знакът Скорпион, 8-ми дом не може да са двигатели, това са просто знак и дом, но случващото се в 8-ми и природата на Скорпион, могат да покажат какво движи най-дълбоките ни емоции или от какво са задвижени същите. Нашите
 сбъднати
желания и мечти са  по 11-ти,  а Уран е външна планета, няма как да отговаря за нещо лично като нашите желания.  :)

и какво по-различно съм написала?

за да си купиш кола (11 дом), първо трябва да я пожелаеш и то достатъчно силно (плутон/8 дом/скорпион)
, че да дадеш пари за това
и за да не караме на празен ход, ако забелязваш, говоря за архетипи.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #4696 -: Юли 16, 2017, 05:21:57 pm »
Имам си ново потвърждение на асцендента - тази нощ (снощи след 11ч) тр Марс е направил точна опозиция с Луната ми, У1 и така активира квардрата на тр Уран към нея. Точно по това време имах някакви нервни изблици по тялото, предимно долу в краката, и електрическите жички из тялото и в главата ми започнаха още по-силно да бржкат (като на ел. печки Елва едно време :) ). И едно тупкане в стомаха (все едно сърцето ми бие там). Това си го имам по принцип, но сега е по-силно. Днес през деня цял ден съм така ....

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #4697 -: Юли 16, 2017, 07:17:46 pm »
Делфин, в събитийната карта изгрява Водолей. Има мунданна квадратура между Марс и Уран. Мунданно Луната аспектира Марс. Може би имаш някаква динамика спрямо наталната картата по Уран ?

Стар, Рени, огледах мунданните аспекти, не открих да повтарят мои натални. Но имам натално куинконси между Луна и Сатурн и Уран и Марс във 2/9 домове. Смятам, че затова съм уловила мунданните напрегнати аспекти между тях - Луна, 7д квадратура Сатурн, 4д. и Уран, 9д квадратура Марс, 12д.

Друго не откривам.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4698 -: Юли 16, 2017, 07:34:29 pm »
Аз не съм силна, но силно вярвам и в хората,  и побеждавам, без да  съм човек, който изразява енергията деструктивно.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #4699 -: Юли 16, 2017, 07:44:24 pm »
Деструктивната енергия е по-силна от съграждащата по подразбиране.

Точно обратното е-само се огледай

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #4700 -: Юли 16, 2017, 08:02:50 pm »
Моята конструктивна и съзидателна енергия в този случай беше победена, макар че реално се наложих, но в контекста на цялото тази победа е без кой знае какво значение. А за мен това е важно.

За какво говориш?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4701 -: Юли 16, 2017, 08:11:14 pm »
Моята конструктивна и съзидателна енергия в този случай беше победена

И аз съм имала такива моменти и може пак да имам, но това не  разколебава  увереността ми, нито  това да вярвам в човешкото у  хората. Не мисля, че казуса се върти около това, аз съм прав за себе си ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #4702 -: Юли 16, 2017, 09:51:59 pm »
Имам си ново потвърждение на асцендента - тази нощ (снощи след 11ч) тр Марс е направил точна опозиция с Луната ми, У1 и така активира квардрата на тр Уран към нея. Точно по това време имах някакви нервни изблици по тялото, предимно долу в краката, и електрическите жички из тялото и в главата ми започнаха още по-силно да бржкат (като на ел. печки Елва едно време :) ). И едно тупкане в стомаха (все едно сърцето ми бие там). Това си го имам по принцип, но сега е по-силно. Днес през деня цял ден съм така ....
жички по тялото- да не си андроид  :)
 а там, където ти тупка стомаха е енергийният център, нарича се "слънчев сплит"
започни да практикуваш унжай дишане и като затупка, ще го успокояваш с няколко вдишвания

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #4703 -: Юли 17, 2017, 11:16:04 am »
Това дето ти тупка в стомаха е артерията, която захранва стомаха и често тупка така при страдащите от високо кръвно. За да се установи дали там е проблемът, който предизвиква високото кръвно се правят измервания преди клякане и притискане на стомаха и след това. Има информация в нета можеш да прочетеш или да отидеш при свестен кардиолог.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #4704 -: Юли 17, 2017, 11:29:06 am »
по принцип проблема си е по-голям и аз си го знам. Просто при определени астрологични положения, които засягат картата, има засилване.


Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Събития и транзити
« Отговор #4705 -: Юли 17, 2017, 11:12:02 pm »
Днес направих най- голямата глупост в живота си- по много нелеп начин аз, която се старая всичко да е под контрол и скрито- покрито , позволих на двама важни за мен мъже да узнаят един за друг.
И още една изненада- оказа се, че преди години отново са били съперници за  една жена и сега съдбата отново ги среща по същия повод.
.Не става въпрос за изневяра , единият е много добър приятел с претенции за нещо повече , другият е минало свършено.
За протокола- тр. Марс У11 съвпад Сатурн У 7,8 и опозе Мерк У12, транзитен Мерк на  К 3.
Не спирам да се учудвам колко малък е светът и как нещата се случват за секунда независимо от всички взети мерки.
 
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Събития и транзити
« Отговор #4706 -: Юли 18, 2017, 01:29:46 pm »


Имам един въпрос - при какъв аспект/и/ е подходящо да сменим цвета на косата? Луна, Венера? Поне Луната да я нацеля както си трябва, че по принцип често след фризьор съжалявам за решенията си..

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Събития и транзити
« Отговор #4707 -: Юли 18, 2017, 07:12:29 pm »
Благодаря, много интересно е дадено всичко. Само че точно в тази секция "грижа за косата" ми е малко объркана информацията. Пише първо, че с нова прическа в този ден може да привлечем нови хора и запознанства, а в другото изречение вече се казва да избягваме да се подстригваме.

ето например:
"Подстригването в този ден е съпроводено с чувство на дискомфорт и тъга. Един от най-благоприятните дни за посещение на салон за красота. "

ъъ..
« Последна редакция: Юли 18, 2017, 07:14:34 pm от 666 »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Събития и транзити
« Отговор #4708 -: Юли 18, 2017, 07:41:57 pm »
Ами оказаха се измислица и почнах да се подстригвам дори в дните със смъртна заплаха от подстригване и прочие. Спазвах, ама получих вместо изобилие и благополучие- един Голям среден и вместо нови срещи- стари жаби и разговори с Невидимия. Така че -да не ти пука, единствено в периодите може да има реална връзка със скоростта на растеж на косъма. Иначе относно цвета мисля ,че Сатур в аспект с Луната винаги ще е радостен за черният цвят и тнт по подразбиране  :012: Пак казвам по-красива не станах и по-умна не- само пропилях няколко години в глупостта да вярвам по презумция в подобни астро фашкийки -блажена простота по хората ходи особено по жените  :D А в случая проблема е с превода  :012:

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Събития и транзити
« Отговор #4709 -: Юли 18, 2017, 07:45:32 pm »
Днес направих най- голямата глупост в живота си- по много нелеп начин аз, която се старая всичко да е под контрол и скрито- покрито , позволих на двама важни за мен мъже да узнаят един за друг.
И още една изненада- оказа се, че преди години отново са били съперници за  една жена и сега съдбата отново ги среща по същия повод.
.Не става въпрос за изневяра , единият е много добър приятел с претенции за нещо повече , другият е минало свършено.
За протокола- тр. Марс У11 съвпад Сатурн У 7,8 и опозе Мерк У12, транзитен Мерк на  К 3.
Не спирам да се учудвам колко малък е светът и как нещата се случват за секунда независимо от всички взети мерки.

Аз от подобно нещо преди... месец-два... :)
Щях още малко да получа инфаркт...
И научих за себе си,че съм.. доста ревнив...

Добре,че съм благоразумен... съумях да успокоя Егото си... :)