Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845340 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4800 -: Август 22, 2017, 11:46:03 pm »
Слънцто е на 18:14:16  в Овен :) Ще погледна. Очаквах нещо по-така да има. :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4801 -: Август 22, 2017, 11:48:58 pm »
Все пак получаването на правоспособност е вид признание, донякъде и промяна в социалния статус. Предположих, че може и Слънцето да е засегнато – планетите работят и по естествена сигнификация, не само според това в кой дом се намират и кой дом управляват. Виж и градусите на МС дали са засегнати.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4802 -: Август 22, 2017, 11:53:29 pm »
МС е на 20 гр в Козирог. Той и Сатурн е пред тругване напред. Тия дни помня, че свършваше ретроградието му. Аз гледах и по 11 дом, като нещо дълго желано :)
Над силата е само умението да я владеем!

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Събития и транзити
« Отговор #4803 -: Август 22, 2017, 11:58:25 pm »
Плутончо не Сатурчо  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4804 -: Август 22, 2017, 11:58:51 pm »
МС е на 20 гр в Козирог.

По градус Юпитер го аспектира в момента, Сатурн и Марс не го "виждат".
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4805 -: Август 23, 2017, 12:05:04 am »
Да, Плутон сега му гази МС, по-точно леко отстъпва :)
Над силата е само умението да я владеем!

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #4806 -: Август 23, 2017, 11:16:36 am »
Много ми е щастливо-любовно тези дни. Без видима причина.
СЗ ми беше в 10д върху СЛВ и Марс, но пък Уран се връща към Луната, а Сатурн се стационира върху Нептуна ми - У5. Би трябвало да ме депресира, лишава и ограничава. Сигурно защото тр Нептун беше в точен секстил до минути с Венерата ми в 7д в деня на СЗ. Но едва ли чак толкова ме замъглява един секстил, при положение, че Сатурн прави стационарен съвпад. Знам ли...
А на мен ми е пухесто и розовооблачно. Дано не падам от високо.  :-*
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4807 -: Август 23, 2017, 03:41:45 pm »
Днес за ММ е голям ден на изненади и удовлетворение.

Върни се назад в темите, където си споделяла, прогнозирала за Марс, Сатурн, Юпитер в твоята карта и за затъмненията- виж какво ще откриеш.
Слънце тригон Уран Rx
Сатурн SR
Марс- Юпитер
Меркурий ретро между две затъмнения
При теб всички изброени имат отношение към ; съпруг, мъж, шеф, авторитет.
Само си провери точните градуси и виж Меркурий и Венера какво са правили този ден, даже и час. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Събития и транзити
« Отговор #4808 -: Август 24, 2017, 02:58:05 pm »
На мен ми просветна, откак тр. Юпитер се върна в 5-ти дом, ударих го на развлечения и пътувания, много дълго продължи едно такова бездействено- апатично домоседско състояние при мен.
Липсваше ми всякаква активност.
Не знам дали го писах, но окончателно се убедих, че бързите транзити- на Венера, Марс, Слънце, при мен действат градус или два преди точния съвпад с натална планета или куспида.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #4809 -: Август 24, 2017, 08:14:47 pm »
Корея, ти ми припомни да питам! Споделете какво сте усещали от Юпитер в 1д. Аз го помня като много хубав и влюбен период :) не съм напълнявала :))
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #4810 -: Август 25, 2017, 04:40:53 pm »
Споделете какво сте усещали от Юпитер в 1д. Аз го помня като много хубав и влюбен период :) не съм напълнявала :)
Щастливка! Аз пък все се освинвах при този транзит, както сега, така и през 2004-та, и през 1992г- тогава кърмех второто си бебе, което родих година след първото, буквално като свиня майка изглеждах, като получих по пощата снимките от плажа на Обзор се ужасих и на момента се изстрелях към фитнеса- първата заличка в града, която се беше появила и бях единствената жена, но бях свикнала, че преди като студентка в столицата бях също единствената дама, която беше записала за часове по физическо културизъм- до последно се колебаех това или делтапланеризъм да пиша, и да хвърча с планера от Витоша  :012:

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Събития и транзити
« Отговор #4811 -: Август 25, 2017, 07:53:53 pm »
Корея, ти ми припомни да питам! Споделете какво сте усещали от Юпитер в 1д. Аз го помня като много хубав и влюбен период :) не съм напълнявала :))
При мен тъкмо започна да навлиза във 2 дом. Но от първи нищо не съм усетила. Ако физическото ми оцеляване е късмет - тогава значи така се е проявил, но нищо друго не съм разбрала. На мъжа ми му обикаля напред назад върху АЦ в момента - също не мога да го свържа с нищо. Сигурно това, че оцеляваме на ръба е благодарение на Юпитер. Нито сме качвали, нито сме сваляли килограми.
Между другото сега се сетих, че когато беше на моя АЦ почина котето ми. Това беше много тежък момент, но същевременно изпитах едно облекчение, че мъките му свършиха, огромен товар падна от мен. Странно е, защото мъката ме разби напълно, но много ясно усетих една лекота, че всичко свърши. После прочетох някъде точно такова обяснение за Юпитер на АЦ. Дава отърваване от нещо, което тежи, тормози.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #4812 -: Август 26, 2017, 11:02:51 pm »
Благодаря много :) Снимам със задната камера на телефона (Samsung Galaxy S8+), само, че на "pro" режим - настройвам си ISO, скорост, фокус и т.н. Никога не съм предполагала, че ще започне да ми става интересно да съм зад обектива :) Но е факт. Започна при активна нептунова кадратура и предстоящо минаване на Нептун през асцендента. Прогресивната Луна навлезе в Риби, а Нептун в наталами е в зенит. Предполагам това обяснява ситуацията :)Все още съм изключително начинаещ аматьор, без основни базови познания и предимно с мерак :) 
Малката дъщеря е със същия телефон, по принцип не обича да се снима и да споделя снимки, нали е с много скорпион в 12д., тези дни ме засипва със семенйни снимки- на нея с бебето, природа и чат-пат таткото в кадър, тр. Нептун в 3д. до ИЦ в секстил с наталния Нептун У4 , тр. Меркурий върху Юпитер съУ4 в 9д :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4813 -: Август 27, 2017, 11:07:40 pm »
Транзирни Меркурий и Слънце от 3 нат. дом в опозиция на натални Марс и Уран - в картата на племеницата - лек инцидент на пътя - тя пресича на пешеходнапътека, автомобил прави ляв завой и я удря - леко. Шофьорът й казал да се радва, че е излязул с леката си кола и е карал бавно и е офейкал. Тя е добре, минаха през Пирогов. OMG! Има заведение точно там, ще искат записи от камерите.
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #4814 -: Август 28, 2017, 12:25:54 am »
Транзирни Меркурий и Слънце от 3 нат. дом в опозиция на натални Марс и Уран - в картата на племеницата - лек инцидент на пътя
СЗ в 3д ли попада?