Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 846883 пъти)

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Събития и транзити
« Отговор #4785 -: Август 02, 2017, 09:26:10 pm »
666, да,  енергията на Уран уморява, защото ускорява всичко до което се докосне и ако човек не е свикнал на такава динамика, рухва в началото. Когато те удари ток, как реагира тялото ти  за минута-две, а ако те удря постоянно, в един момент клякаш. Затова се препоръчва при транзитите на Уран, човек да твори, да експериментира и най-вече да е естествен в засегнатите сфери. Да казва онова, което винаги е искал да каже, без да се съобразява с реакцията на другите, да бъде непокорен, искрен, обективен. Щом е намесена Луна, ще имаш нужда да те намират за знаеща, уникална, да ценят интелекта ти , да си на места, които са необикновени, нетрадиционни, да спиш повече, да анализираш повече емоционалния си живот, отколкото да го изживееш страстно в периода. Може да се чувстваш не на мястото си ?

А, оттам ли идва това със съня  :012: Едвам ставам в 11 с аларма напоследък. Иначе много си анализирам емоциите, да, а не обичам да се показвам емоционална, винаги съм мислела, че това е слабост. Явно сега затова "не съм на място", защото съм свръхемоционална, което ме кара да се чувствам слаба.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #4786 -: Август 02, 2017, 10:36:04 pm »
Yaya, имаш в периода Уран върху Луна- ползвай го, не усещаш ли влиянието, ти си Рибки ?!?  ;)

Кво ти!!! Аз съм се побъркала!
Точно в момента чета Боговете на промяната на Саспортас - за взаимодействието мужду Сатурн и Уран. Щото нали Сатурн ми удря Нептун, а Уран Луната... Та, когато Кронос кастрирал Уран, от пениса му паднали капки кръв върху земята - Гея - и така се родили фуриите. Или иначе казано - когато Сатурн удържа промените, наложителни от Уран, то фуриите бушуват в мен :)))
Ще си изчакам, каквото има да става, ще стане и без мен - това е Уран! Не искам да се хапя 3 пъти на 1 място после.
Сега гледам ретроградните планети догодина. Уран пак тръгва директен на 2 ян 2019 в градуса на Слънцето ми, Юпитер тръгва ретро върху Урана ми, а после директен в точна опозиция на Венерата ми, а Нептун също тръгва директен в градуса на Венерата ми при аспект секстил.
Още една година, пропиляна във венерино-партньорски теми..........................
Че и пр Луна ще ми е върху натален Сатурн и предстои пр пълнолуние. По принцип, не е добре да гледам за година напред, като още не съм оправила настоящите аспекти, но пък се опитвам да си ги обясня по някакъв начин.

В момента, в който мен ме тресат тези аспекти, приятелят ми го тресе тр Уран тригон Венера и квадрат към 1-7, както и му предстои тр СЛВ през К7.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Събития и транзити
« Отговор #4787 -: Август 02, 2017, 11:49:56 pm »
Може да е кофти периода за нещата по Меркурий, но прекратих 11-годишен договор за и-нет и преминах към друг доставчик - Меркурий на ДЦ, в опоз. с наталния  ;D

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #4788 -: Август 04, 2017, 09:37:29 am »
Прехвърлям поста си по указание на шефа :)

А аз да разведря темата с нещо позитивно.

Възложиха ми втора книга за превод, от същото издателство. Гласуваха ми голямо доверие и изборът на книги беше мой, по моя препоръка. Ориентирах издателя към по-специализирана тематика – Астрология и Таро. Придобиха авторски права за две такива книжки, тия дни подписаха договор с издателството, което държи правата. Аз ще бъда преводач, редактор и коректор. Плюс една редакторка, носител на езика, която да направи рутинна проверка за дребни граматически и пунктуационни грешки.

Първата книга, която ще се превежда, ще бъде за Таро – не само теория и психология, а и практикум, с много реални примери и подредби по различни житейски въпроси. Книгата ще излезе след няколко месеца на книжния пазар. Сега планираме да се тиражира първата ми преведена книжка, която завърших в средата на май. Вероятно през септември ще излезе от печат.  :)

И аз с интерес разглеждам картата. Но за мен това събитие е резултат от един доста напрегнат период за Лила, през който един след друг са се застъпвали важни транзити. По същия начин се развива и нумерологичната карта. Аз лично много се радвам, че тя е (така да се каже) поела по подходящата пътечка и това я извежда към успеха/постижението/удовлетворението. Имаше и друга вероятност - просто да беше останала в стария "калъп" и едва ли сега щяхме да обсъждаме успеха.

Ето моите разсъждения - ще набележа само най-важните:
-Започва се с квадрата на Плутон от 2 дом към себе си. За мен е много важно, че при наталния Плутон седи и СЛВ - наложителна посока на развитие. Жизнена нужда от промяна на начина действие, посока Везни+11 дом.

-Уран каца върху ЮРВ и Со в 5 дом. желание нещо да се промени, да намери собственото си място чрез 5 дом, но ... там е ЮЛВ/Венера - Венера иска ново проявление като У на СЛв - иска да е Везни, а не Овен.

-през това време Нептун е нагазил Марс, упр на ЮЛВ и Со в 5 дом - започва се чистка, невидима, вътрешна, с усамотяване, нов поглед към Марс като У5

- Плутон прави квадрат към Меркурий, У10 и У8, но вече това има друго проявление, защото 5 дом е преобразен. През това време Сатурн вече  е минал през 1 дом, влиза във 2 дом и прави куинконс към Юпитер в 7 дом. Идва времето за съвместната работа чрез писане и чужбински/издателски истории, но Лила трябва да поработи върху ценностите си, които биха й помогнали да подсигури живота си. Свидетели сме и на това - не й беше лесно, но се виждаше промяна.

- След което Юпитер завършва парада - тръгва през 11 дом (там е СЛВ, Уран вече е поработил отсреща, Плутон държи положението на квадрат) и върти точно върху Плутон и СЛВ. За мен той изиграва важна роля в качеството си на У2 и намиращ се в 7 дом.
 - А в момента на събитието тр СЛВ е в 9 дом, в Лъв, точен тригон/секстил с нодалната ос.

В крайна сметка, резултата е налице, но при всички положения това е благодарение на труда, който е положил човек. Лила може и да си мисли, че е заради отстояване на собствените интереси, но аз смятам, че е заради това, че е успяла да стигне до състояние, при което спокойно да седне и да "преговаря" с отсрещната страна. Защото Везни иска точно това - преговори. Тя дава своите знания (мерк/ЮЛВ), променя начина на действие (Плутон), поставя приоритети си (Сатурн) ... и вече бере плодове (Юпитер върху СЛВ)


Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #4789 -: Август 04, 2017, 10:06:27 am »
Мерси, Хепи :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4790 -: Август 09, 2017, 09:24:14 pm »
Продължавам да се изумявам как добре се канализират събитията, според енергийните потоци, без никаква лична намеса. И от преди си знам, че при мен саботажите на звездната повеля не минават, никак :)

Та, бях споделила, че имах един инцидент на мрето, пострад ами пръст на крака. Закрепих се, уж дори мина. Да, но - в последните дни - забелязах, че ме боли. Дали е етап от процеса на възстановяване или нещо не е както трявба - не мога да зная. Надявам се на първото и реших да отида на преглед, понеще ще съм по-свободна в периода 16-24 август - тогава.

Е, обаждат ми се, че имам записан час утре в 9:40. Поглеждам - тр.Слънце (У6) е в точен до няколко секунди с нат.Луна в 6 дом. Тр.Меркурий от 6 дом прави квадрат към нат.Нептун (пръсти/стъпала). Е, да бях търсила таква констелация за преглед - нямаше да уцеля  :85:
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4791 -: Август 10, 2017, 12:33:31 pm »
Да дам обратна връзка. Травмата беше малко след новолунието през юли, което беше в съвпад с Марс върху моя нат.Сатурн. В темата за лунацията съм писала:

Цитат
При мен ще бъде в 5 дом, в съвпад с нат.Сатурн. Тр.Венера в съвпад с нат.Марс на IC, заедно в опозиция натр.Сатурн на МС.  Подчертани Марс и Сатурн ..., дано Венера и светилата вливат живот.



При мен се изяви. По 5 дом двукратно - на почивка сме с децата и днес големият син загуби равновесие във водата и така с все сила с пета  падна върху мой пръст на крака, че буквално го смаза на ставата под нокътя. В момента е лилаво-син, чернее. Не мога да го сгъвам и трудно стъпвам. Взимам Диклак за пиене и мазане. Може би и арника трябваше да взема, но сега ми хрумна. Надявам се до мяколко дни да започне да се оправя.


Да допълня - че тогава Меркурий влезе в сянка.

Днес бях на преглед, правиха снимки, оказа се спукана кост, разтегнати сухожилия и кръвонасядания. Док каза, че е можело и по-зле да е - имало случаи на откъснати костици и т.н. с доста усложнения.

Обсъдихме и другия проблем с кокалчетата, обясни ми за операцията. Обмислям го. Притеснява ме най-вече, че продължително ще съм обездвижена и у дома. Но пък с първокласника - ще има и други ползи. Ще го обсъдим довечера в къщи. Мисля да видя как ще е тази зима и да реша в движение. Като се има предвид, че Сатурн ще ми мине през Слънцето (У6) и после ще е тронов в Козирог .... и соларът започва с нов цикъл Слънце/Сатурн върху нат.Слънце ... Поне съвпадът ще е разходящ и Сатурн ще е на няколко минути в Козирог  ;D
« Последна редакция: Август 10, 2017, 12:35:13 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Събития и транзити
« Отговор #4792 -: Август 10, 2017, 02:14:51 pm »
Не знам дали от ретроградната сянка на Мерка, или просто заради времето и климатика на работата, но още вчера следобед, ми се схвана много гърба, а днес взеха да ме болят и пръстите на дясната ръка. По принцип, вече се бях постабилизирал с тези неща, но сега нещо започнаха пак се проявяват.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4793 -: Август 11, 2017, 01:59:41 pm »
Приятелка е била ухапана от скорпион. Не африкански, не е направила алергия, но е било сериозно, токсикология и т.н.

Качвам карта. Вижда ли се в нея, според Вас?

Първото, което ми направи впечатление е тр.Марс/Слънце в квадрат към натален заточен Марс - У7 и урановата опозиция. Юпитер на асцендента е подействал късметлийски, вероятно.
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #4794 -: Август 11, 2017, 02:45:04 pm »
Приятелка е била ухапана от скорпион. Не африкански, не е направила алергия, но е било сериозно, токсикология и т.н.

Качвам карта. Вижда ли се в нея, според Вас?

Първото, което ми направи впечатление е тр.Марс/Слънце в квадрат към натален заточен Марс - У7 и урановата опозиция. Юпитер на асцендента е подействал късметлийски, вероятно.
Новолунието от 23 юли е квадрат с Марс, което предолага злополуки.
тр. Нептун У6 върху Лилит в Риби-   отравяния с лекарства, отрови, натравяне на кръвта- сепсис, удавяне, гнойни рани
тр Уран е върху Хирон, а Луната в 12д върху Плутон, който е куинконс с Марс

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Събития и транзити
« Отговор #4795 -: Август 11, 2017, 03:21:04 pm »
Аз се сдобих днес с мехури и изриване от среща с огромна синя медуза с пипала .Ръката ми още ме боли ,чувството беше ужасно ,все едно киселина изгаряше ръката или ухапване от стотици оси едновремено. Няколко часа нестихваща болка, само боли по-малко .Вътрешната страна над китката до лакътя е релефна като изгоряла. Егати отровното животно ,онзи ден пипах такава, но малко по-малка, но тази ми изсипа тон отрова . Тъй като не ме хапала реално  ;D незнам като отрова ли да го разглеждам или изгаряне, та ако видите огромна красива медуза като по филмите явно не се пипа  :012:

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #4796 -: Август 18, 2017, 08:50:29 am »
Приятелка е била ухапана от скорпион. Не африкански, не е направила алергия, но е било сериозно, токсикология и т.н.

Качвам карта. Вижда ли се в нея, според Вас?

Първото, което ми направи впечатление е тр.Марс/Слънце в квадрат към натален заточен Марс - У7 и урановата опозиция. Юпитер на асцендента е подействал късметлийски, вероятно.

тр.Плутон допълва нат.каре  Сатурн У4 /Юпитер У3,6 до тао каре,застанал е на К4 и връща в каре към Асц.,той е по животозастрашаващите събития като мундо У8,
въвлечени са У4-опасност + У3/пътуване/+ У6 малките хапещи твари,
втора заплаха е тр.Венера У1,8 преминала през Меркурий в 9 /чужбина/ и мундо У6 малките животинки,а тр.Сатурн  е заседнал ретро в опозе към същия З/9 опасността е на път
тр.Сатурн каре К6 -засяга здравето,Риби - отрова
тр.Нодална е минала през нат.Венера У1,8-събития ,свързани с опасности
тр.Луна съвпад Плутон в 12,подмолна,невидима заплаха, активира 6 дом ,здравето с опозе,луната е диспозитор на Слънцето,светилата са въвлечени,както и асц.,трите хилегиални точки
уранова опозе,тр.уран съвпад хирон,станало е внезапно,изненадващо ,преживяла е голяма болка +тр.Марс каре натален- ухапване

за добър изход,сейф асп.са

+ ЛЗ на 7 август в в 4 дом,в точен тригон към Асц. и тр.Юпитер там
+тр.Нептун тригон Слънце,точен до секунда,отговарящ за токсикология


Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Събития и транзити
« Отговор #4797 -: Август 22, 2017, 10:06:57 am »
Тр. Марс квадрат Слънцето ми вдигна адреналина в работата. Сега чакам съвпада с АЦ.

"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4798 -: Август 22, 2017, 11:01:13 pm »
Днес за ММ е голям ден на изненади и удовлетворение. Получи проектантска правоспособност, за която се бори дълго и му правиха много въртели от камарата, както и му върнаха ненадейно един голям заем. Аз очаквах да има голямо мотане за парите, а за правоспособността - почти я бяхме отписали. Има два мажорни аспекта по транзити - скестил межд транзитен и натален СЛВ и тригон на тр.Меркурий към наталния (У2, У6). Мунданно - Слънце тригон Уран.
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4799 -: Август 22, 2017, 11:07:14 pm »
А този мунданен бисекстил, дето в момента се образува между Юпитер, Сатурн и Марс, не му ли аспектира Слънцето? В кой градус е то, близо ли е до 20-21*?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui