Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 833799 пъти)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Събития и транзити
« Отговор #6180 -: Август 11, 2022, 01:13:58 pm »
Карта на последното визуално-внушително затъмнение от 1999 г., което всички ентусиазирано наблюдавахме с очилца. Енергията наистина беше много мощна. С какво го свързвате? Тези кръстове и квадрати докога са имали ефект? Или още имат? Почти 2 юпитерови  възврата по-късно?
Предстоящото пълнолуние е в тези градуси, а следващото новолуние има там Венера, отново начални градуси ще са задействани в небето.
Разбира се, това едва ли е някакво уникално събитие, но можем ли да търсим веригата?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #6181 -: Август 11, 2022, 03:56:32 pm »
Цитат
Тези кръстове и квадрати докога са имали ефект? Или още имат?
Предстоящото пълнолуние е в тези градуси 

Слънчево-лунният цикъл е 19 г
Цикълът на една  и съща Лунна фаза 25 г
Всеки аспект действа до следващия предстоящ, като продължителността на силата, зависи от скоростта, близостта на планетите. В момента Марс/Уран проявата се подсили от лунацията, докрая на месеца ще се разпадне проявлението, но докато Марс влезе в Рак. т.е. догодина април/, всеки път, когато е активиран от Луна, Венера, Слънце, Меркурий във фиксираните знаци, ще се усеща влиянието му.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Събития и транзити
« Отговор #6182 -: Септември 10, 2022, 02:52:55 pm »
Какво ще кажем за новия Крал?
Тежка е кралската корона на активна квадратура слънце-сатурн по 5/8, следват предизвикателни месеци.
Това слънце го чака опозиция Уран до тао с плутон, драматични катаклизми, разместване на пластовете, висока цена. Съвсем скоро Плутон ще целуне Луната с квадратура, за да се върне и набере сила за генералното й опустошение. Коя цена ще плати Кралят? Аз няма да го напиша, шерше ла фам.
Когато си живял цял дълъг живот под прожектора на знаменити жени, висока Луна, с добавка облаги по даденост, какво (о)става с теб.
Скорпионът умее да се самоизяде и самоизплюе, но годен ли е за това под скованата люспа.
Одумван преди короната, одумван и след нея, пароле, пароле. Скорпионът не ги обича тези работи и му пука. Но нашият е умен, да го ползва този акъл.
Жените в този род имат най-добрият пиар в света. Време в той да го наеме и за себе си. Нещо, което студената майка не направи за него. Но направи друго, а майчино-синовната обич е най-фатална.

Тежко и трудно царуване. Няма да успее да яхне инерцията на наследството. Нови правила за него, много е катранът в меда.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Събития и транзити
« Отговор #6183 -: Септември 11, 2022, 08:20:57 pm »
Кое в картата показва,че точно сега,този месец и тази година Чарлз ,ще стане крал?
Дирекции,прогресии?Какво.МС.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Събития и транзити
« Отговор #6184 -: Септември 11, 2022, 09:47:39 pm »
Сафо,цитирам Лили-Лилия Тодорова :Картите на монарси и управници с други методи се разглеждат – от мунданната астрология, не само от наталната. https://www.facebook.com/starstradition Обаче не знам как ,може да има примери в книгите на У.Лили или друг от по-старите автори. Та по тази логика,по-горе,където Люба разглежда Луната,като жена/и,аз бих я гледала като народа,масите,обикновенните хора.
« Последна редакция: Септември 11, 2022, 09:51:21 pm от Ребека »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #6185 -: Септември 12, 2022, 10:54:09 am »
 Традиционната астрология използва някои арабски части, няколко специални точки като сизигията преди раждане  и някои  явления като затъмнения и комети;циклите на социалните планети,  Неподвижни звезди . В съвременната астрология и циклите на външните планети.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Събития и транзити
« Отговор #6186 -: Септември 21, 2022, 06:25:34 pm »
Транзита на Марс през 1ви дом-правих изследвания, заради някаква бучка на крака. Всичко е наред. Ама на мен ми се струва, че нищо не е. Марс ще спре върху Луната ми, а Сатурн ще мине отново върху Слънцето ми. Два малефика удрят светилата ми.
Ако не се интересувах от астрология, щях да си мисля, че всичко е ок и да си живея щастливо между сеенето и брането.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #6187 -: Септември 21, 2022, 06:52:05 pm »
Хм, Марс по транзит е в началото на 10д , в разходящ квадрат с АС
В текущия лунар Марс е У1 във 2д, кацнал е на МС и квадрат с натален Плутон, а съвпада Луна/Юпитер е в 12-ти лунарен дом, върхът му в 6-ти натален...
Та гледам, гледам и не виждам какво ме поряза от външната страна на палеца по цялата му дължина, та сега (се) мия с гумена ръкавичка  :) Правеих конфитюр в уред, подобен на мултикукър, който е за бавно готвене. Пише, че после може съдът да се сложи във фурна да се допече. Сложих го на котлона за малко, колкоо да се изпари водичката на лайма, който сложих за консервант вместо лимонтузо. И докато заври, за няма и 3 минути, се спука и оплеска цялата печка и кухня. Останките му сложих отстрани на мивката. След това започнах да мия и да оставя измита лъжица отстрани да се суши, ръката ми мина покрай останките на счупения съд (керамика е) и някое ръбче ме поряза.  ::)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Събития и транзити
« Отговор #6188 -: Септември 21, 2022, 08:54:24 pm »
akruks,а към Меркурий нат. или пък транзитен към нещо?

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Събития и транзити
« Отговор #6189 -: Септември 25, 2022, 03:23:46 pm »
С Марсов възврат съм тези дни.
Като по учебник- настинка, цикъл, много физическа активност, дразни ме колежка. У 11 е- поправям едни карти за плащания, шеф съм на комисията . С ретро Мерк компа е изключително дразнещ, дано утре  се справя с редакцията. В деня на точния възврат - среща с близка приятелка и безкрайна разходка, на която се и разболях. Малко по- рано- едно леке в групата постоянно дразни децата и колегите, с бабата сме на нож.
Та, прояви има.
По ретро Мерк се завърна старо гадже. И стара болежка напомни за себе си - заглъхна ми ухото заради възпаление, но след две седмици се оправи от само себе си.
И имам някаква страшно засилена интуиция напоследък, не знам от какво ще да е, само си помислям за някого и той пише/ обажда се  или го срещам.
« Последна редакция: Септември 25, 2022, 03:26:10 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Събития и транзити
« Отговор #6190 -: Септември 26, 2022, 11:43:26 am »
Корея, три възврата тази година предстоят. За близнашките марсове.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #6191 -: Септември 27, 2022, 01:06:41 am »
akruks,а към Меркурий нат. или пък транзитен към нещо?
  тр Нептун се връща назад към отминалата му опозиция на нат. Меркурий, а транзитния Мерк в този ден няма аспект с нищо от натала

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Събития и транзити
« Отговор #6192 -: Октомври 12, 2022, 12:06:51 pm »
Какво ще кажем за новия Крал?
Тежка е кралската корона на активна квадратура слънце-сатурн по 5/8, следват предизвикателни месеци.
Това слънце го чака опозиция Уран до тао с плутон, драматични катаклизми, разместване на пластовете, висока цена. Съвсем скоро Плутон ще целуне Луната с квадратура, за да се върне и набере сила за генералното й опустошение. Коя цена ще плати Кралят? Аз няма да го напиша, шерше ла фам.
Когато си живял цял дълъг живот под прожектора на знаменити жени, висока Луна, с добавка облаги по даденост, какво (о)става с теб.
Скорпионът умее да се самоизяде и самоизплюе, но годен ли е за това под скованата люспа.
Одумван преди короната, одумван и след нея, пароле, пароле. Скорпионът не ги обича тези работи и му пука. Но нашият е умен, да го ползва този акъл.
Жените в този род имат най-добрият пиар в света. Време в той да го наеме и за себе си. Нещо, което студената майка не направи за него. Но направи друго, а майчино-синовната обич е най-фатална.

Тежко и трудно царуване. Няма да успее да яхне инерцията на наследството. Нови правила за него, много е катранът в меда.
Люба, обявиха дата на церемонията по коронясването, 6.05.23г.
Защо са избрали период на ретро Меркурий?!

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Събития и транзити
« Отговор #6193 -: Октомври 12, 2022, 01:19:49 pm »
Ха, и такова ли има? Няма ли официална обосновка за избора, нещо алабала, мир и вируси...
Мислих, че това е минало вече и е коронован официално, много странно, че отлагат нещо в бъдещето. По памет, наталната му луна, върху слънцето на майка му, ингресна телец, е на мидпойнта юпитер възел, 10 дом, мц, практически съвпад. Отсреща луната е при слънцето му в голям тригон, не е зле хич работата.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #6194 -: Октомври 12, 2022, 01:31:44 pm »
Меркурий как има отношение към една коронация ?
Освен това Меркурий е сменил фаза.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“