Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845883 пъти)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Събития и транзити
« Отговор #300 -: Април 16, 2014, 10:23:59 pm »

При теб как се прояви аспекта на Венера и Плутон? Кои домове управляват?


Венера ми е У4 и У11 (съуправлява и 10 дом). Плутон- У5 (съуправлява и 4 дом). Венера е позиционирана в 9 дом, а Плутон в опозиция й- в 3-ти.
Фалит. :) Бизнесът ми беше по 9 дом с меркурива окраска. Дълга агония, която се дължеше на желанието ми да възстановявам/балансирам вместо да потърся ново поприще. Безсмислена борба, която ми изчерпа ресурсите- финансови, емоционални и най-вече- пропиляно време.
Относно 5 дом- страхове по отношение на дъщеря ми и хиперболизиране (от моя страна) на всеки неин спад. Тя имаше и фрустрации (неоснователни ) по отношение на външния си вид. Синът- поводи за гордост.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Събития и транзити
« Отговор #301 -: Април 16, 2014, 10:31:11 pm »
При мен Венера е в 3 дом, управлява 10 и 5. Плутон е в 10 дом (единствената ми планета над хоризонта), а управлява 11-ти.

И при теб са били намесени 5 и 10 дом. При мен работата е по 5-ти и по 3-ти дом затова може и само с промени в нея да се прояви. Без друго отдавна ми се иска да сменя насоката.

Може би изводът е, че при такъв транзит упоритостта не помага. Това не е Сатурн, за да прогресираш със стоицизъм - напротив, трябват действия в посока на съществена промяна. Имала съм транзит на Плутон през Асц и целия стелиум там. Бих казала, че и тогава важеше същото - справих се чрез тансформация.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #302 -: Април 16, 2014, 10:37:55 pm »
The_One,твоята Венера по рождение е потетна ,сега квадрата на Плутон към нея е пренастроил същата на друга вълна ,която ще усетиш като стигне брега ,т.е. Юпитер ,нали той е последен в "Овенското трио "?!? Не забравяй ,че едновременно с Плутон и Уран ти активира Венера ,а той ти е съвпад с АСЦ по натал ,така че резултата е по външен вид,имидж,поведение ,макиаж,гледна точка и всичко това под формата на отношение към всяко едно от същите .
Уран пречи да се "предсказва" адекватно  ,но затова пък при него винаги е точно.Плутон в спрял в градуса на Венера ,значи цялата година ще ти мине под егидата на всички нейни  сфери и понеже е в знак на заточение при теб-желанията трябва да са в унисон с възможностите ,за да не стават грешки. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Събития и транзити
« Отговор #303 -: Април 16, 2014, 10:54:35 pm »
Напоследък точно желанията са проблем. Те не са в съответствие с възможностите. Това не е характерно за мен. Но пък се заражда импулс да направя невъзможностите възможности - някои неща зависят само от усилията, които ще положа. А вярвам, че като се потрудиш и обстоятелствата започват да ти помагат.
Венерата стана още по-потентна обаче нямам желание за повърхностни преживявания и не ме удовлетворяват. Хем много иска, хем има избор, хем никой конкретно не иска и това е проблем. Липсва обект.
Промените във външния вид продължават, тук си права.

Ще дам малко битов и банален пример, но пък е показателен.
Аз цял живот ненавиждам маслини. Под всякаква форма с изключение на зехтина. Опитвала съм ги 2-3 пъти и то с отвращение. Е, миналата седмица в 9 вечерта ходих да си купя маслини понеже неудържимо ми се ядяха. Не, не съм бременна  ;D От тогава всеки ден хапвам маслини.

С някои цветове или неща по отношение на външния вид е същото.

Сега и Юпитер активира Венера с квадрат. Отвсякъде я бомбардират. Засега - много желания, много амбиции и малко обсесии по отношение на здравословно хранене, спорт, грижа за кожа, коса. Но аз винаги съм била много суетна.

Ама Плутон след още дооооста години ще стигне Юпитер - той е чак на 26 градуса. По дирекции и прогресии Венерата е в Телец и опозира нат. Плутон. Това май ще е дъъъъългогодишна тема.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Събития и транзити
« Отговор #304 -: Април 16, 2014, 10:57:05 pm »
Маслините, мисля, че бяха по Юпитер. Имам някакъв смътен спомен, че някой го е споменавал във форума. :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #305 -: Април 16, 2014, 11:12:28 pm »
The_One,плашещо е за един мъж ,женска Венера в Овен атакувана от транзитни Юпитер,Уран и Плутон в тао-квадратура,че и Марс отсреща в момента,даже и мъжа да е Скорпион с Марс в Лъв и Луна в Телец -ще го "счупиш" .  :012:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Събития и транзити
« Отговор #306 -: Април 16, 2014, 11:16:28 pm »
Това с маслините се случи и на мен. А стига! До преди 2 дни мразих маслини, не ги ядох от салата в ресторант. Обичах само зехтин. А онзи ден хапнах няколко и ми бяха много вкусни. И мисля да хапна още.

Рени, към натални Луна и Венера нямам точни транзити. Освен тр. Марс, който е в разходящ съвпад с натален, т.е. разходяща квадратура с натална Венера.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #307 -: Април 16, 2014, 11:23:05 pm »
Това с маслините се случи и на мен. А стига! До преди 2 дни мразих маслини, не ги ядох от салата в ресторант. Обичах само зехтин. А онзи ден хапнах няколко и ми бяха много вкусни. И мисля да хапна още.

Рени, към натални Луна и Венера нямам точни транзити. Освен тр. Марс, който е в разходящ съвпад с натален, т.е. разходяща квадратура с натална Венера.

Mirabela,благодаря за споделеното,значи е резултат от някакъв вътрешен процес ,базиращ се на транзит от външна планета .

Я,сега разкажете с The_One ,за да тази ви синхронност към маслините  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #308 -: Април 17, 2014, 09:05:43 am »
Дочаках го този квадрат на Путон с Венера. Е, нищо засега. Уран след 1-2 седмици ще направи точен съвпад. Не знам дали си втълпявам, но рибешката ми интуиция ми казва, че това е затишие пред буря.

при мен по принцип Венера е в точен съвпад с Плутон, а по време на квадрата тр Плутон точно е влезнал в 6 дом и може би значението на квадрата се променя - по това време вече бях без работа, без гаджета - останах абсолютно сама. Опитах нов начин за печелене на пари, но не се получи, всякакви опити за контакти с приятели и потенциални гаджалъци пропадаха преди още да са започнали - и като резултат - започна период на четене на нов вид литература и трансформация на отношението ми въобще към света - бавно, тежко, "напоително". Сега като се връщам назад, осъзнавам колко тежко ми беше, но пък съм абсолютно благодарна за тези няколко години.
Венера е У11 и СУ4, Плутон  е У5, наталния съвпад е в 3-ти дом.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #309 -: Април 17, 2014, 10:11:26 am »

Привет от мен!

Лунация на К1-7 се задейства  :57: Вчера един идиот пред офис на Еконт, докато товареше в бус на Еконт автомобилни гуми, реши, че моята кола му пречи и с една гума удари умишлено левия ми стоп 3 пъти, в резултат на което той сега е спукан.
И аз започвам да си търся правата - техническа експертиза, жалба в полицията, граждански иск и прочие хубавини. Какво мислите, как ще приключим?  :08:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Събития и транзити
« Отговор #310 -: Април 17, 2014, 10:45:50 am »
Yaya, съжалявам за неприятностите! Те нали картите ни са много сходни, като погледнах твоята и видях моите си транзити към момента :)
И при мен има подобна изява, от вчера водя словесен двубой се една меко казано, некомпетентна секретарка, която си позволи да се усъмни в написания от мен доклад :) Изобщо си няма понятие нито от естеството на материята, нито от това, какво точно се изисква. Единственото, което трябваше да свърши, е да препрати документа на някой специализиращ по въпроса в техния директорат, като преди това му сложи входящ номер. Продължава да се инати, днес сутринта ни поиска допълнителни документи, отпреди 100 години, които дори никой не пази в тукашния отдел.

Всички които са базирани в Брюкел в институциите си мислят че летят в облаците, забелязала съм колко нагли и арогантни са дори и най-дребните чиновници там. Така де, надявам се да разрешим спора, досега не ми се беше случвало, секретарка да прави забележка за съдържанието на някой доклад :012:

Днес между другото, имам и Меркуриев възврат, по-късно ще гледам да пиша в съответната тема и да приложа възвратна карта.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #311 -: Април 17, 2014, 11:20:24 am »
Квадрат на тр Плутон към нат Венера в книгата на леви пише, че е аспект на бохемския живот  :)
Чакам го този квадрат след 5гр да видя след дългите години аскетичен живот как ще ми се отрази бохемството  :party0036:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #312 -: Април 17, 2014, 11:31:22 am »
Привет от мен!

Лунация на К1-7 се задейства  :57: Вчера един идиот пред офис на Еконт, докато товареше в бус на Еконт автомобилни гуми, реши, че моята кола му пречи и с една гума удари умишлено левия ми стоп 3 пъти, в резултат на което той сега е спукан.
И аз започвам да си търся правата - техническа експертиза, жалба в полицията, граждански иск и прочие хубавини. Какво мислите, как ще приключим?  :08:
ха, къде те е ударила мунданната квадратура- тр Юпитер У3 в квадрат с тр Плутон У2 в квадрат с тр Марс У7 и в добавка тр Меркурий в сходяща опозиция с Плутон У2, но после ще извърши тригон с Марс У2, който е в съвпад с Регул, така че след като се бръкнеш в джоба ще възстановиш загубите, тр Венера също върви към хармоничен аспект с нат Венера У1

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #313 -: Април 17, 2014, 12:02:35 pm »
А също и тр Прутон ще тригонира натална Венера при обръщането си директно.  :08:
да, ще платя разноските, но с колежката (която ще наема за адвокат  :72:) ще му хакнем хонорари в двоен размер и на 3те дела, че после и на изпълнителното... И жалбата ще пусна от нейно име, все едно си нямам хал хабер от право  :57:

Ми така де, не може по този начин... ако нямаше гума под ръка, можеше да ми бие едни ляв прав  :014: като не е добре с нервите, да се лекува! Животинските инстинкти не са препоръчителни в цивилизована среда.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #314 -: Април 17, 2014, 01:03:58 pm »
Квадрат на тр Плутон към нат Венера в книгата на леви пише, че е аспект на бохемския живот  :)
Чакам го този квадрат след 5гр да видя след дългите години аскетичен живот как ще ми се отрази бохемството  :party0036:

а в тази книжка дали пише, прогр Венера към нат Вен/Плутон в секстил

Г-жа Рашмън дава за Венера към Плутон много Парички :) - ама как да разберем откъде ще дойдат ?